Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Far Cry - Temat ogólny

1745 postów w tym temacie

Raz zagrałem z ciekawości w Far Cry i nie byłem szczególnie zachwycony.Owszem - grafika oszałamia.Ale gra jest zwykłym FPS''em jakich wiele.I jeszcze brak save''a w dowolnym momencie,wymagania sprzętowe i spory poziom trudności...eee,takie gry nie są dla mnie,z FPSów wolę gry z serii Dark Forces i Unreal Tournamenty,a nawet Quake''i i Bloody,bo to są świetne shootery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znów się zgadzamy:) Najpierw z Thiefem, teraz z FC. A poza tym ja gdzieś czytałem, że FC to jest jakaś strasznie trudna gra. Ja doszedłem na poziomie "Realistyczny do bólu" do 5 poziomu, a dalej po prostu ją wyłączyłem , bo mnie nudziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A poza tym ja gdzieś czytałem, że

Dnia 18.09.2006 o 20:18, ShadowG napisał:

FC to jest jakaś strasznie trudna gra. Ja doszedłem na poziomie "Realistyczny do bólu" do 5
poziomu, a dalej po prostu ją wyłączyłem , bo mnie nudziła.

Ech... ja do tej pory żałuje że na normalnym poziomie nie włączyłem sobie zbalansowanego A.I Teraz doszedłem do połowy gry chyba(dzieje się w nocy,muszę dojść do jakiegoś labolatorium) i darowałem sobie,jak na razie.

Wkurza niemożliwość zapisania gry w dowolnym momencie,to fakt... ale bez tego gra byłaby chyba nawet zbyt łatwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt Far Cry jest trudny, co z tego że ja na najwyższym poziomie trudnośći przechodze ją (przeszłem ja na poziome trudności 2 razy i 8 razy na najwyższm), i jak narazie grać mi się w nią nie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 21:47, PAPISHON napisał:

Fakt Far Cry jest trudny, co z tego że ja na najwyższym poziomie trudnośći przechodze ją (przeszłem
ja na poziome trudności 2 razy i 8 razy na najwyższm), i jak narazie grać mi się w nią nie
chce :)


ja tam uważam, że trudne to w niej są tylko momenty niektóre. tam gdzie jest pole manewru - to spokojnie mozna na najwyższym poziomie wszystkich wypykac bez strat duzych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w FarCry podobały się pojazdy... Zawsze intrygowało mnie czy możliwe jest rozwalenie helikoptera z podstępu, tak jak na trailerze... Czyli jadąc w przepaść, sautko walnie w "choopera" i booom... Udało mi się tak zrobić tylko raz... Wyskoczyłem w ostatnim momencie, a jeep zalnął w helikopterem... Obywia wraki zpadły bezwładnie do morza... Udało mi się ta sztuka dopiero za dziesiątym razem, ale warto było (satysfakcja gwarantowana).

Ciekawe czy Ubi przygotuje kontynuację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 09:10, PAPISHON napisał:

Ja tej gry jak Ty nie biorę jako zwykłą sieczkę, lubie się skradać i zabijać po cichu z maczety
i MP5 ;)


nie powiedziałem, że robie sieczkę - ja zwykle wszystkich tez z mp5 zacinaz - aby hałasu nie robić :)

no ale mutantów to raczej cieżko w ten sposób :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie, dla tego że Far Cry`a zrobił CryTek i to oni są odpowiedzialni za klimat i wszystko co w Far Cry mnie przykuło do monitora. Ale zapewne Ubi Soft i tak kontynację zrobi, życzę im szczęscia, przyda im się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 20:06, PAPISHON napisał:

Mam nadzieję że nie, dla tego że Far Cry`a zrobił CryTek i to oni są odpowiedzialni za klimat
i wszystko co w Far Cry mnie przykuło do monitora. Ale zapewne Ubi Soft i tak kontynację zrobi,
życzę im szczęscia, przyda im się :)

Teoretycznie Ubi może zrobić kontynuację FarCry''a, ale tylko teoretycznie...
Praktycznie zajmują się tym już ludzie z CryTek''u. Robią oni rzeczywistą kontynuację FarCry''a choć nadali jej inny tytuł. Otóż kontynuacją FC jest, pewnie znany Ci dobrze, tytuł: Crysis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crisis.... wszyscy na niego czekają;D Ale zagrać będzie pewnie dane nielicznym;]no i przed premierą wymiana sprzętu obowiązkowa:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 22:19, Sq-Ter napisał:

Crisis.... wszyscy na niego czekają;D Ale zagrać będzie pewnie dane nielicznym;]no i przed
premierą wymiana sprzętu obowiązkowa:P:P:P

Ja tam na niego nie czekam, będzie to będzie, nie będzie to nie będzie... świat się nie zawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Crysis to nie Far Cry". Ten cytat pochodzi z targów E3, koleś z CryTeku się wypowiadał. Prawa do Far Cry`a ma Ubi Soft więc sequel może wydać bez większych problemów, jednym problemem może okazać się silnik CryEngine do którego Ubi Soft praw nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 11:23, PAPISHON napisał:

"Crysis to nie Far Cry". Ten cytat pochodzi z targów E3, koleś z CryTeku się wypowiadał.
Prawa do Far Cry`a ma Ubi Soft więc sequel może wydać bez większych problemów, jednym problemem
może okazać się silnik CryEngine do którego Ubi Soft praw nie ma.

Dlatego napisałem: "Teoretycznie Ubi może zrobić kontynuację FarCry''a, ale tylko teoretycznie..."
Wiem, że to Ubi ma prawa do tytułu Far Cry i może zrobić Far Cry 2, ale tak gra nie będzie pełnoprawną kontynuacją FC. Taką mogą zrobić tylko Ci, którzy robili FC i znają go na wskroś.
Dlatego zostanę przy swoim zdaniu, że Crysis to praktycznie kontynuacja idei FC i że Ubi nie ma szans zrobić kontynuacji w pełnym tego słowa znaczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 11:23, PAPISHON napisał:

"Crysis to nie Far Cry". Ten cytat pochodzi z targów E3, koleś z CryTeku się wypowiadał.
Prawa do Far Cry`a ma Ubi Soft więc sequel może wydać bez większych problemów, jednym problemem
może okazać się silnik CryEngine do którego Ubi Soft praw nie ma.


Chodziło o CryEngine? Przecież Ubi posiada wszelkie prawa do jego wykożystania... Ubi nie ma CryEngine2, który będzie w wspominanym już Crysisie... Myśle, że Ubi zmodyfikuje CE1 i FarCry2 będzie wyglądał lepiej niż Crysis i Haze razem wzięte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm....Haze mnie nie interesuje, Crysis owszem ale na kompie mi nie pjdzie jeżeli Far Cry 2, o lile będzie chodził na mym Piecu napewno się nim zainteresuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ponieważ ktoś z ekipy Ubi dał plamę - wypłynęły informacje (o czym nawet jest news dzis na forum gram.pl); wiadomo że robia "''pełnoprawną" kontynuacje - FarCry 2. a Crysis powstanie to całkowicie odmienny tytuł CryTeka (choc na pewno korzystają z doświadczeń z robienia farcry''a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 15:40, Martimat napisał:

ponieważ ktoś z ekipy Ubi dał plamę - wypłynęły informacje (o czym nawet jest news dzis na
forum gram.pl); wiadomo że robia "''pełnoprawną" kontynuacje - FarCry 2. a Crysis powstanie
to całkowicie odmienny tytuł CryTeka (choc na pewno korzystają z doświadczeń z robienia farcry''a)


Coby nie było, ciągle jest to info NIEOFICJALNE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 15:40, Martimat napisał:

ponieważ ktoś z ekipy Ubi dał plamę - wypłynęły informacje (o czym nawet jest news dzis na
forum gram.pl); wiadomo że robia "''pełnoprawną" kontynuacje - FarCry 2. a Crysis powstanie
to całkowicie odmienny tytuł CryTeka (choc na pewno korzystają z doświadczeń z robienia farcry''a)

Widze, że nie dojdziemy do porozumienia - co innego rozumiemy pod pojęciem pełnoprawnej kontynuacji gry. Ty, z tego co wywnioskowałem, rozpatrujesz pod względem prawny (kto ma prawa, tego gra jest pełnoprawna) - ma to swój sens. Ja natomiast za pełnoprawną uważam kontynuację gry tworzoną przez ten sam skład programistów i mającą podobne założenia co pierwsza gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 15:40, Martimat napisał:

ponieważ ktoś z ekipy Ubi dał plamę - wypłynęły informacje (o czym nawet jest news dzis na
forum gram.pl); wiadomo że robia "''pełnoprawną" kontynuacje - FarCry 2. a Crysis powstanie
to całkowicie odmienny tytuł CryTeka (choc na pewno korzystają z doświadczeń z robienia farcry''a)


aj Crysis nie jest CryTeka tylko EA a gra bedzie korzystać z silnika graficznego CryTeka tak samo jest z Far Cry gra jest Ubi a silnik CryTeka tylko mam wrazenie ze Far Cry2 moze nie byc uzyty silnik CryTeka ale poczekamy pozyjemy to zobaczymy co i jak ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować