Zaloguj się, aby obserwować  
Citkowsky

Pro Evolution Soccer 2010

449 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2009 o 19:00, Zauri napisał:

tez macie takie wrazenie, ze na top plejerze jakos za latwo jest, hmm? w porownaniu do
poprzednich edycji..


Też tak uważam. W PES 2009 na Professional ogarniałem się kilka tygodni, zanim zacząłem grać na Top Player. Teraz w 2010 po pierwszym spotkaniu od razu przerzuciłem się na Top Player i wyniki dużo wyższe niż w 2009...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 19:11, Wszystkozajete napisał:

Witam, czy wie ktoś jak w PESie 2010 robi się symulacje faulu?


R1+R2+L1

Zależy jak masz ustawione klawisze. Na klawiaturze Q+Z+C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 21:18, shinoda napisał:

> Witam, czy wie ktoś jak w PESie 2010 robi się symulacje faulu?

R1+R2+L1


Dzięki działa, tylko pytanie czy daje to coś konkretnego, znaczy czy da się nabrać sędziego, wymusić jakiś rzut karny itp. czy to tylko taki bajer? ;]

I jeszcze jedno pytanie. Jak strzelać rzuty wolne z bliskiej odległości (ok. 16 - 25 metrów od bramki) bo jak daję sam strzał to albo w mur jak za lekko przytrzymam albo ponad bramką strzelam, jak podkręcić piłkę, uderzyć technicznie czy coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 14:47, Wszystkozajete napisał:

I jeszcze jedno pytanie. Jak strzelać rzuty wolne z bliskiej odległości (ok. 16 - 25 metrów od bramki) bo jak daję sam strzał to albo w mur jak za lekko przytrzymam albo ponad bramką strzelam, jak podkręcić piłkę, uderzyć technicznie czy coś w tym stylu?


Modyfikatorami strzału są strzałki kursora/analog odpowiedzialny za poruszanie się. Sprawa ma się bardzo prosto - kręcisz piłką wciskając kierunek prawo/lewo (w momencie rozbiegu zawodnika do oddania strzału). Techniczny kopniak (podbicie piłki) to kierunek w dół, natomiast przywalenie z kopyta - w górę. Istnieją jeszcze dwa modyfikatory (mocniejszy techniczny i słabszy mocny), ale nie pamiętam domyślnych ustawień, więc nie chcę mącić Ci w głowie.
Reszta to kwestia wyczucia. Generalnie lepiej szczelać z <25m naciągając pasek co najwyżej do połowy, większe dystanse wymagają odpowiednio większej energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2009 o 17:24, Shlafrok napisał:

Modyfikatorami strzału są strzałki kursora/analog odpowiedzialny za poruszanie się. Sprawa
ma się bardzo prosto - kręcisz piłką wciskając kierunek prawo/lewo (w momencie rozbiegu
zawodnika do oddania strzału). Techniczny kopniak (podbicie piłki) to kierunek w dół,
natomiast przywalenie z kopyta - w górę. Istnieją jeszcze dwa modyfikatory (mocniejszy
techniczny i słabszy mocny), ale nie pamiętam domyślnych ustawień, więc nie chcę mącić
Ci w głowie.
Reszta to kwestia wyczucia. Generalnie lepiej szczelać z <25m naciągając pasek co
najwyżej do połowy, większe dystanse wymagają odpowiednio większej energii.


Dzięki za pomoc, w sumie od czasu napisania tego posta zdołałem już dojść do kilku ciekawych spostrzeżeń, pooglądałem trochę tutorialów w necie, jeszcze oprócz tego co napisałeś ciekawie można uderzyć po ziemi pod murem ale piłka musi być bardzo blisko 16 metra i zawodnik musi mieć porządnego kopa by zaskoczyć tak bramkarza ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 16:08, kedzior141 napisał:

Powiedzcie mi jak to jest z multiplayerem w PESie2010?
Czy dużo osób gra?
Jak szybki powinienem mieć internet do komfortowej gry?

W PES-a przez sieć gra piekielnie, PIEKIELNIE dużo osób. Mój kolega mający 512 kb/s śmiga w multi równo, ja mam 1 mb/s i również nigdy nie miałem problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 18:14, Wrukos napisał:

>
W PES-a przez sieć gra piekielnie, PIEKIELNIE dużo osób. Mój kolega mający 512 kb/s śmiga
w multi równo, ja mam 1 mb/s i również nigdy nie miałem problemów.


PESa kupię i tak głównie żeby grać z kumplami przy jednym kompie, ale czasem i przez sieć powinienem potrenować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 14:53, InjectorGadget napisał:

Mial ktos z was takie cos (patrz banery)? Podobny problem mialem kiedys w NFS: Pro street.


Miałem zadać to samo pytanie. Po instalacji różnych patchy wyskoczyły mi takie banery. Nie jest to kwestia jednego patcha bo jak pierwszy raz to zobaczyłem to odinstalowałem PESa i zainstalowałem innego patcha. I znowu mam takie coś. Kiedyś miałem zamiast tego ESPN reklame Game Co.Uk. Czy gra się łączy z internetem i pobiera tego typu reklamy? Czy da się to zablokować? Skoro bez wiedzy robi takie coś to czort wie co jeszcze... Zaczynam już się obawiać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gram od kilku dni ML na top playerze i ta gra to porażka :/ zwalone ustawianie formacji i zachowanie bramkarzy sprawiły, ze nie chce mi się grać... mam nadzieję, ż eto uczucie niedługo minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 17:15, Cascad napisał:

gram od kilku dni ML na top playerze i ta gra to porażka :/ zwalone ustawianie formacji
i zachowanie bramkarzy sprawiły, ze nie chce mi się grać... mam nadzieję, ż eto uczucie
niedługo minie.

Zwalone ustawianie formacji ? Moim zdaniem ustawianie formacji jest właśnie bardzo dobre. Przynajmniej dużo lepsze niż w Fifie. Tutaj mogę skorzystać z deafultowych ustawień, ale mogę również edytować pozycję poszczególnych piłkarzy, jest również masa innych ustawień. Bramkarze ? Wiadomo, czasem skrypt nie zadziała jak trzeba ale ja większych zastrzeżeń nie mam. Czasem super parada, czasem jakaś naturalna wpadka. Wiadomo, można to jeszcze poprawić, bo zdarza się że bramkarz lapie piłke lecącą wyraźnie za bramkę i wypada z nią na róg, no ale nie było jeszcze doskonałej gry piłkarskiej - a ta jest moim zdaniem tego najbliższa.
Jedyną jej wadą która mnie bardzo denerwuje to zachowanie sędziów. Za błahostki potrafią rzucać zółtymi kartkami a często nie gwizdają ewidentych fauli. Nie istnieje coś takiego jak przywilej korzyści - czasem zostanę sfaulowany lecz piłka poleci dalej, do mojego zawodnika (który nie raz miałby wtedy okazje 1on1) - ten gwizda. Gdy przy oddawaniu strzału obrońca wjedzie mi wślizgiem od tyłu, piłka poleci nad bramką - faulu nie ma. W poprzednich edycjach było z tym aspektem gry dużo lepiej, pamiętam nawet że sędzia potrafił puścić akcję i po akcji dać kartkę. Tu ten element jest po prostu spartolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 23:01, koLLLL napisał:

no ale nie było jeszcze doskonałej gry piłkarskiej - a ta jest moim zdaniem


konsolowa fifa jest o wiele lepsza, niz wszystie pesy razem wziete, serio..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 00:00, Zauri napisał:

> no ale nie było jeszcze doskonałej gry piłkarskiej - a ta jest moim zdaniem

konsolowa fifa jest o wiele lepsza, niz wszystie pesy razem wziete, serio..

IMO Fifa na next geny jest bardzo dobra, ale rewelacją bym jej nie nazwał i nie rozumiem czemu 80% graczy to robi. Po roku grania na X360 w 09 większość bramek wyglądała tak samo, a animacje strzałów ograniczały się do kilku rodzajów przez co oglądając powtórki wydawało mi się, że to ten sam gol. Nie chodzi mi o to, że nie umiem grać i gole zdobywam tylko jednym i tym samym sposobem tylko napastnik za każdym razem biegnąc z piłką na bramkę uderzał ją zawsze w identyczny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 00:00, Zauri napisał:

konsolowa fifa jest o wiele lepsza, niz wszystie pesy razem wziete, serio..

W konsolową Fifę nie grałem zbyt długo, parę razy u kolegi na X-klocku no i faktycznie, jest niezła. Ale ja oceniałem gry na PC, bo konsoli nie mam i jeszcze jakiś czas mieć nie zamierzam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wgrać sobie którąś z tych modyfikacji które wypisywaliście w poprzednich postach tylko mam najpierw kilka pytań.
- Czy wpływają one w jakiś sposób na samą rozgrywkę ? Tzn zmieniają statystyki drużyn, piłkarzy, etc ?
- Najbardziej zależy mi na zmianach nazw na realne, logach itd. Która modyfikacja zrobi to najlepiej
- Która nie będzie aż tak bardzo integrowała w interfejs graficzny w czasie meczu ? Wiadomo że jakieś małe zmiany wskazane, ale żeby nie były kolosalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sry za 3 post z rzędu, no ale nikt tu nic nie pisał, to przez to :D
Znalazłem ! Idealny patch dla mnie. PESEdit 2010 Patch 1.2 by PATe.Arminia (do pobrania stąd PESEdit 2010 Patch 1.2 by PATe.Arminia)
Patch uaktualnia składy, dodaje wszystkie loga i emblematy, nie zmienia oprawy meczowej, nie miesza w gameplayu, nie zmienia statystyk, dodaje sporo nowych twarzy. Wyszła już co prawda wersja 1.3 tego patcha, ale w readme pisze że uaktualnia statystyki więc wolę nie ryzykować.
UWAGA, przed zainstalowaniem patcha należy wgrać oficjalny patch 1.0.2 (do pobrania stąd - http://www.pes-patch.com/2009/11/pes2010-patch-102-pro-evolution-soccer-2010-ver-1-02.html)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować