Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crysis 2 zapowiedziany

67 postów w tym temacie

Też powiem swoje...9
Jak kilku powyżej też obawiam się o szczegółowość CryEngine 3.

Jest już kilka gier, które na konsolach jadą z minimalną liczbą FPS, a nawet czasem się przytną.
Moim zdaniem twórcy po prostu okroją CE2 w taki sposób, aby casual gamers nie zauważyli większego ubytku, dodadzą kilka ''fajnych'' efektów jak większa cukierkowość, więcej odblasków, etc., ale odbiorą sporo z fizyki.

Szkoda też, jeśli zrobią z całkiem przyzwoitej PCtowej gierki bardziej konsolowy odpowiednik. Nie lubię gier konsolowych [z kilkoma wyjątkami].

Crysis 2 to wielki znak zapytania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 13:56, Principes napisał:

Wszystko jest możliwe, pytanie, czy panom z Frankfurtu będzie się chciało, czy pójdą na łatwiznę.

To nigdy nie zależy od informatyków. PMowie zwykle też nie mają nic do gadania. Wszystko w łapkach speców od kosztorysów.

Dnia 01.06.2009 o 13:56, Principes napisał:

Inny przykład: Mirror''s Edge.

Mógłbyś coś więcej napisać (albo zapodać linka)? EA finansowała obie gry. Liczę na podobeństwa w procesie decyzyjnym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 14:35, logray napisał:

> Wszystko jest możliwe, pytanie, czy panom z Frankfurtu będzie się chciało, czy pójdą
na łatwiznę.
To nigdy nie zależy od informatyków. PMowie zwykle też nie mają nic do gadania. Wszystko
w łapkach speców od kosztorysów.


Ano właśnie... Kłania się polityka "gra ma wyglądać tak samo na wszystkie platformy", co oznacza, że PC nie może pokazać, na co go stać.

Dnia 01.06.2009 o 14:35, logray napisał:

> Inny przykład: Mirror''s Edge.
Mógłbyś coś więcej napisać (albo zapodać linka)? EA finansowała obie gry. Liczę na podobeństwa
w procesie decyzyjnym:)


Wersja PC - w przeciwieństwie do konsolowych - wspiera PhysX.
http://www.gametrailers.com/video/pc-launch-mirrors-edge/42962
Tutaj porównanie obu wersji:
http://www.gametrailers.com/video/nvidia-physx-mirrors-edge/43551?type=flv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 13:59, TBKPredator napisał:

P.S I to nieprawda że Crysis to słaba gra. Jest po prostu diabelnie niedoceniana...


LOL. Diabelnie niedoceniany to jest stareńki Trespasser. Wyprzedził Crysisy, Far Cry''e i Half-Life''y 2 o kilka lat, swego czasu zabijał komputery wymaganiami jak wymienione przed chwilą tytuły, tylko że wtedy o nim zapomnieli, a dzisiaj takie gry urastają do rangi legendy :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 14:58, Revanchist napisał:

> P.S I to nieprawda że Crysis to słaba gra. Jest po prostu diabelnie niedoceniana...


LOL. Diabelnie niedoceniany to jest stareńki Trespasser. Wyprzedził Crysisy, Far Cry''e
i Half-Life''y 2 o kilka lat, swego czasu zabijał komputery wymaganiami jak wymienione
przed chwilą tytuły, tylko że wtedy o nim zapomnieli, a dzisiaj takie gry urastają do
rangi legendy :P.


Fakt, Trespasser fizyką wyprzedzał inne tytuły o kilka lat... Powinni zrobić Trespasser 2 na CryEngine 2, to byłoby coś. Dwa czy trzy mody oparte na "Parku Jurajskim" są tworzone, ale ich twórcy nie mają czasu ani budżetu pełnoprawnej produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nie tylko fizyką, ale także AI (będącym w zasadzie symulacją ekosystemu), dźwiękiem (tylko w Tresku pojawił się Real-Time Foley...), wyróżniał się sposobem rozgrywki... Słyszałem zresztą, że powstaje remake Trespassera na silniku Far Cry''a, ale niewiele więcej wiem o tym projekcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 13:39, Sarturias napisał:

Trafi, ale chyba na PS4. Nie wiem jak PS3 będzie miało zamiar to uciągnąć...jedynka by
nie poszła na medium (pecetowej wersji) pewnie a co dopiero Crysis 2.



?? To mial byc zart... co nie?Bo jesli taki Killzone to srednie detale Crisisa na kompie to ja nie wiem jak niby mieli by to na Xboxa 360 zrobic... :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... pierwsza odsłona nie zrobiła na mnie wrażenia. No może pod względem graficznym. Nie czekam na Crysisa 2 z takim utęsknieniem jak na Assasin''s Creed''a 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 13:50, Selv napisał:

Przy Crysis oraz Warhead bawiłem* się znacznie lepiej niż przy wyskakujących w nieskonczoność
ludzikach z CoD4:MW. Z przyjemnością kupię 2jke :)

*Oczywiście na poziomie Delta, inne powinny zniknąć z gry.

To w Crysisie nie wyskakiwali w nieskończoność? Pamiętam jedno zadanie w którym trzeba było przedrzeć się do szkoły. Tam właśnie po zabiciu wszystkich adwersarzy i zniszczeniu czołgów, zauważyłem, że co chwila pod budynek podchodzi nowa trójka przeciwników. Obawiam się, że tutaj również przeciwnicy są "unlimited", tylko w sposób odrobinę mniej ordynarny niż w MW.
A Delta fajna po patchu 1.2, bo wcześniej nie było tak prosto ubić przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy za pierdoły opowiadacie?! "Wersja PC na CryEngine2", albo "wersja na konsole z wyciętą fizyką".

CryEngine3 - jest rozszerzeniem CryEngine2. Gry które na nim powstaną mogą wyglądać tylko lepiej niż te które powstały na CE2. Wszystko zależy od mocy obliczeniowej sprzętu na jakim będzie gra chodziła. Na GDC przedstawiciel Crytek, powiedział, że gry na CE3 na konsolach będą wyglądały lepiej niż te na CE2, natomiast w wersji na PC, będą mogły wyglądać jeszcze lepiej. A więc: CE3 PC > CE3 konsolowy >= CE3 PC > CE2 PC (CE3 PC jest dwa razy bo to gdzie się znajdzie w tej nierówności zależy od mocy tego PC).

Jeśli chodzi o fizykę... To w chwili obecnej jest ona liczona na CPU, a w tym wypadku PC bardzo rzadko wyprzedzają konsole. W przypadku gry FIFA, wersja na PC ma pociętą fizykę względem konsol, a powodem tego jest fakt iż fizyka ma wpływ na gameplay i jako taka źle się skaluje(umieszczając w grze więcej fyzyki ograniczamy ilość potencjalnych odbiorców). Natomiast SW: Force Unleashed nie został na PC wydany wcale gdyż w grze jest tyle fizyki, że większość posiadaczy PC nie miałaby odpowiedniego sprzętu, żeby gra chodziła płynnie.
Pisząc o fizyce chciałem pokazać drugą stronę medalu względem porównania Mirrors Edge w obu wersjach. Porównanie fizyki w grach na konsole względem tych na PC nie jest takie proste.

W tej chwili ciężko powiedzieć jak gra będzie się prezentowała na PC, a jak na konsolach, więc opowiadanie takich kwasów nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 15:48, HiddenNick napisał:

Co wy za pierdoły opowiadacie?! "Wersja PC na CryEngine2", albo "wersja na konsole z
wyciętą fizyką".

CryEngine3 - jest rozszerzeniem CryEngine2. Gry które na nim powstaną mogą wyglądać tylko
lepiej niż te które powstały na CE2.

A ja doskonale pamiętam newsa o CE3. Wynikało z niego jedno. Wszystko będzie wyglądać po staremu. Jedyne zmiany to obsługa konsol i dodatkowe funkcjonalności w edytorze deweloperskim. Zatem na PC dostaniemy wizualnie dokładnie to samo, a na konsolach to się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2009 o 13:37, Principes napisał:


> Owszem, ale silnik ma jedną zaletę - jest skalowalny. Co oznacza, że jeśli Crytek potraktuje

Dnia 01.06.2009 o 13:37, Principes napisał:

PC-towców poważnie, będą mieli możliwość zabawy w grę znacznie lepiej wyglądającą od
konsolowych odpowiedników (o modach, mapach i edytorze nie wspominam, gdyż to oczywistość).
Zwłaszcza, że na filmikach
> /ciach - bo tu jak zwykle napisaleś bzdury, w dodatku dość złośliwie/


A dlaczegóż mialoby tak nie być ? Na pewno w wersji pecetowej dadzą różne ustawienia, co wiecej maniacy ktorzy kupią karty z DX 11 będa mieli full - wypas (a sądze że Crytek nie będzie chciał pozostać w tyle za konkurencją , w końcu DICE zapowiedziało, że ich silnik Frostbite jest z nadchodzącą "jedenastką" kompatybilny)

> Liczę na to, że rozgrywka nie zostanie ukonsolowiona

Co konkretnie masz na mysli ? Bo FPS- y na konsolach i PC wygladaja tak samo. Chodzi Ci o system zapisu ? Bo na konsolach są na ogół checkpointy (choc powoli wypiera je save w dowolnym momencie), na Pc natomiast casualowy "save" w dowolnym momencie (co często sprawia że jakikolwiek poziom trudności nie istnieje). A może chodzi Ci o autoregenerację ? Tyle że to już było w czysto blaszakowym Crysisie (przez co na normalu sie przechodzi grę z palcem w dupie). Więc racej tego nie wywalą - pecetowi gracze przyzwyczajeni do wygód i łatwizny mogli by ostro psioczyć :-)
A moze chodzi Ci o fabułę ? No tą by mogli moim zdaniem "ukonsolowić". Zamiast latania za Koreańczykami i obcymi facetem o ksywie Nomad/Psycho przydalaby się mroczność i dorosłość na miarę "Riddicka" albo "Darkness". Albo - w odwrotnym kierunku: humor i lekkość jak w "Bad Company".... Bo jak słyszałem te pompatyczne teksty "Psychola" to zasypialem z nudów....

Ano właśnie... Kłania się polityka "gra ma wyglądać tak samo na wszystkie platformy", co oznacza, że PC nie może pokazać, na co go stać.

No teraz to sam sobie zaprzeczasz - najpierw piszesz że na PC jest (zawsze) lepiej, a teraz wyskakujesz z czymś takim ;-) A PC juz pokazal na co go stać (a raczej nie stać) przy okazji premiery pierwszego "Crysisa" - graczy ktorzy mieli kompa ktory w dniu premiery mógł uciagnąc Crysisa ze wszystkim na full mozna było policzyć na palcach jednej ręki.
Liczę że tym razem zooptymalizuja swoja grę nie tylko pod kompy z przyszłości, ale rowniez te juz istniejące.

Wersja PC - w przeciwieństwie do konsolowych - wspiera PhysX.

Wersja PC z kartami NVidii pokroju 8800 wzwyż. Posiadacze ATI zostali olani - to tylko tak w celu sprostowania.


Co do samej gry. Jedynka podobala mi sie średnio. Oczywiscie doceniam kunszt grafików i programistów - dwa lata temu była to najładniej wygladajaca gra i jest nią nadal. Za to duzy plus. Minusów jest juz więcej i mam nadzieję że w części drugiej poprawią:

- optymalizację: w pierwszej częsci nie istniała, ponieważ teraz jednak gra wychodzi tez na konsole, to mam nadzieję że sie przyłożą

- fizykę: w jedynce i dodatku niby było nieźle: drzewka sie fajnie kładą, domki z blachy sie rozlatują. Ale jak tylko próbowalem czymś rzucić (np. laptopem) to wychodziła nędza - sztuczność do kwadratu. To już Havok w wiekowym HL 2 radził sobie lepiej

- interakcję: tutaj równiez uczucia mialem mieszane: domki z blachy falistej rozpadaja się aż miło, seria z karabinu mozna skosić drzewa, pojazdy wybuchają, ale... lampy przymocowanej do hangaru nie mogłem rozwalic nawet z wyrzutni rakiet (pewnie jakaś tajna północnokoreańska technologia), szyby w hangarze tez się zbić nie dało (zostawala jedynie biedna dziura po kuli), wiekszych budynków też sie nie zniszczy (żeby chociaż to było oskryptowane jak w Bad Company, ale żeby było)

- fabułę: moze wreszcie jakaś porządna historia, a nie taka nędza dla dwunastolatków ? Niech to wreszczie będzie gra od ktorej nie mozna sie oderwać, a nie kolejny benchmark graficzny i nic więcej.

Bo grafiki jak dla mnie poprawiac nie muszą - ta już jest idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)
Większość z tego co napisałeś to gadanina speców od PR (CE3 vs CE2, czy SW: Force Unleashed). Prawdziwe jest jedynie zdanie o wpływie fizyki na gameplay.

Dnia 01.06.2009 o 15:48, HiddenNick napisał:

W tej chwili ciężko powiedzieć jak gra będzie się prezentowała na PC, a jak na konsolach, więc opowiadanie takich kwasów nie ma sensu.

Zgadzam się, że porównywanie konsol do PC nie ma sensu. Zauważ jednak, że większość pisze tutaj o porównywaniu CE2 do CE3. Na dzień dzisiejszy CE3 generuje gorszą grafikę niż CE2 i PR nic w tej kwesti nie zmienia. Do tego dochodzą moje obawy związane z cięciem kosztów. To jest główny powód dla którego od dwóch lat nie powstała (albo jej nie widziałem) gra która przebiłaby Crysis pod względem grafy.

Zresztą poczekamy zobaczymy. Nie ma co się martwić na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część Crysis''a zrobiła na mnie wrażenie, ale tylko pod względem powalającej grafiki i fizyki. Gdy człowiek napatrzył się już na to całe graficzne piękno oraz fizyczne "smaczki" oferowane przez silnik gry, to chęć dalszego grania jakoś przemijała, bo gra sama w sobie nie była (według mnie) niczym rewelacyjnym. Była po prostu kolejnym dobrym FPS''em bez większych "cudów". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja mogłbym zagwarantować, że przeciwników NIE ma nieskonczoności ale ogłosy walki potrafią sprowadzić przeciwników z naprawdę niezłych odległości, zwłaszcza w akcji przy szkole, długo tam się bawiłem i w końcu zostały same czołgi :)

Chyba nie grałem w 1.2, nawet w 1.1 nie wiem czy grałem ale na Delta było po prostu idealnie. Head zabijał, shotgun z bliska zabijał, serie na oślep nie - podobało mi się to :)
Po za tym, calą grę czułem się jak predator jadąc na resztkach energi z cloakiem biegając miedzy kamieniami tak aby nie wiedzieli skąd strzelam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O nie, kryć się, nadchodzi więcej tego dziadostwa! :P Podejrzewam, że będzie jak zwykle - świetna grafika, mizerna grywalność i naciągana fabuła. I w żadnym wypadku nie oczekuję od FPSa fabuły na miarę Tormenta, ale twórcy mogliby się bardziej postarać, stworzyć chociażby charakterystycznych bohaterów (tu SW: Republic Commando jest dobrym przykładem - niby główni bohaterowie to klony, a jednak każdy miał swoją osobowość i mimo że dawno nie grałem to ciągle pamiętam ich teksty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, czy panowie z Crytek zrobią grę najpierw na pecety a potem na konsole (nerfując trochę grafikę oczywiście, nie wierzę, że na PS3 czy X360 pójdzie w full detalach i jeszcze z AA i Vsync...), czy na odwrót, tak, by ucierpiała grafika i na komputerach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować