Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2010 o 15:21, Gumisiek2 napisał:

O ile się nie mylę, to lecisz na Win7, z którym pierwsze dwa Gothiki lubią się pogryźć.
Pozostaje szukanie rozwiązania w Googlach bądź filmiki na YT typu "Jak uruchomić G1/G2
na Win7". Przyczyn może być dużo.

Dałem uruchom jako administrator, co często rozwiązuje tego typu problemy.
Niby działa, chociaż nie wiem czemu wcześniej tego nie zrobiłęm :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Postanowiłem wrócić do starego dobrego Gothica 2 . Ale pojawił się problem związany z filmikami, mianowicie jest dźwięk a filmów nie ma. To trochę irytujące jak i bolesne. Zauważyłem też że nie moge wybrać rozdzielczości 1366x768 jak dawniej..
Ktoś coś poradzi :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 22:10, Smileyer napisał:

Witam.
Postanowiłem wrócić do starego dobrego Gothica 2 . Ale pojawił się problem związany z
filmikami, mianowicie jest dźwięk a filmów nie ma. To trochę irytujące jak i bolesne.
Zauważyłem też że nie moge wybrać rozdzielczości 1366x768 jak dawniej..
Ktoś coś poradzi :) ?


Spróbuj otworzyć notatnikiem plik gothic.ini i zmień wartość scalevideo z 1 na 0.
Filmy powinny się wtedy pojawić, ale będą małych rozmiarów.

edit: jeśli chodzi o rozdzielczość to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nic nie dało. Dalej ciemny ekran plus dźwięk .

****
Poprawka, jednak działa. Zauważyłem też,że w pliki ini można ustawić dowolną rozdzielczość . Niestety po ponownym uruchomieniu jest lipa bo znów 800x600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli ktoś ma jakieś problemy z misjami itp walić do mnie jak w dym ;D Jedyna gra w której mam tak rozległą wiedzę. Zapraszam. Gramsajt jest kontakt.

Na czym grasz? Laptopie czy coś? Nigdy nie miałem możliwości wyboru takiej rozdzielczości ale to jeszcze nic nie znaczy. To coś od 14 do 17 cal ekran? Nie przejmuj się. Każdy praktycznie ma ten problem jeśli gra w G2 na Windows 7. Nie wiem jak w przypadku Visty. Nie przejmuj się bo to dotyczy początku. Potem już filmy są normalne. Dźwięk i wizja jest jak najbardziej. Też tak mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 22:34, Smileyer napisał:

Niestety to nic nie dało. Dalej ciemny ekran plus dźwięk .

****
Poprawka, jednak działa. Zauważyłem też,że w pliki ini można ustawić dowolną rozdzielczość
. Niestety po ponownym uruchomieniu jest lipa bo znów 800x600.

Wydaje mnie się że problem wynika z nieprzystosowania gry w tym zakresie do Windows Vista i wyżej. Możesz spróbować zainstalować/przeinstalować oprogramowanie Bink Video wraz z kodekami, choć nie koniecznie to musi zadziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 pytania:
1. Z jakim levelem pójść najlepiej do Górniczej Doliny? (dodam,że jestem najemnikiem na farmie Onara i chce być specjalistą w mieczach dwuręcznych)
2.U kogo można się nauczyć walki bronią dwuręczną? Tak wiem,że jest Rod ale zatrzymałem sobie jego miecz bo jest całkiem niezły.Cord mówi,że mam się poduczyć i wtedy będzie mnie szkolił.Może ktoś jest w mieście?(Od razu mówię,że Wulfgar odpada)
3.Może wiecie gdzie można zdobyć jakiś miecz dwuręczny z obrażeniami powyżej 35,oraz zbroję lepszą od lekkiej zbroi najemnika?
4.Gdzie można nauczyć się otwierania zamków oprócz Thorbena? U niego trzeba dać 200 monet a tyle kasy piechotą nie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2010 o 18:31, bobobo napisał:

/.../


Polecam zaprzyjaźnić się z: http://gothic.org.pl/ http://portalgothic.xx.pl/ i z http://www.gothic.phx.pl/ Masz tam spis wszystkich nauczycieli, broni, ciekawych miejsc i całą masę porad.

A co do odpowiedzi to:

1. To zależy od tego jak grasz. Z tego co pamiętam będąc pierwszy raz w Górniczej Dolinie nie będziemy zmuszeni zbyt dużo walczyć. Wystarczy żebyś był w stanie pokonać orka-wojownika czyli tak ok. 12 poziom.

2. Z tego co pamiętam to Wulfgar w koszarach w Khorinis i chyba Babo w klasztorze. Poza tym są jeszcze gościowe w Górniczej Dolinie, ale kto to nie pamiętam.

3.Musisz się zasłużyć u najemników aby dostać lepszy pancerz. To przyjdzie wraz z postępem w fabule. A broń mają handlarze. Jeśli jeszcze nie znalazłeś lepszej niż 35 to poczekaj do następnych rozdziałów.

4. Daj mu te 200 szt. złota. W późniejszym czasie będziesz miał tyle złota że nie będziesz wiedział co z nim zrobić. Poza tym ciężko jest znaleźć kogoś kto uczy otwierania zamków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebowałbym aby ktoś przesłał mi save''a tzw. wyboru (ze zrobionymi misjami oraz posiadanym obywatelstwem w khorinis, w okolicach 1 - 2 rozdziału) jeżeli posiada takowego save''a. Miałem maga w 3 już rozdziale ale niestety jak na złość posypał mi się system i gra wraz z zapisami poszłaaa... nie mówiąc o innych już danych ;) a nie chce mi się od nowa tych wszystkich misji w khorinis robić ^^ oczywiście mam na myśli Save''a do Gothic 2, nie Noc Kruka.
Byłbym wdzięczny za podesłanie takiego Save''a na E-mail: pluczak48@gmail.com

Pozdrawiam
Sharminte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2010 o 20:50, Woo-Cash napisał:

Ktoś raczy mi wyjaśnić, jak przeszedłem grę kilkukrotnie, nie wiedząc o kombinacjach
w walce? ;P


Tzn klikałeś jak opętany, zamiast robić combo? :D Pewnie można i tak przejść grę, tylko combo są zazwyczaj bardziej efektowne.
Wyjaśnić nie wyjaśnię, może mi być tylko przykro hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 08:14, Ash napisał:

Tzn klikałeś jak opętany, zamiast robić combo? :D Pewnie można i tak przejść grę, tylko
combo są zazwyczaj bardziej efektowne.
Wyjaśnić nie wyjaśnię, może mi być tylko przykro hehe ;)


Blok-atak, oczywiście z odpowiednim wyczuciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2010 o 20:50, Woo-Cash napisał:

Ktoś raczy mi wyjaśnić, jak przeszedłem grę kilkukrotnie, nie wiedząc o kombinacjach
w walce? ;P


moge powiedzieć tylko tyle..

Jestes pr0 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio grałem w Noc Kruka i postanowiłem ponownie przejść podstawkę. Problem w tym, że nie chce mi się ponownie przechodzić questów w Khorinis, więc byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś podzielił się savem. Najlepiej tuż przed pójściem do Hagena, grając strażnikiem. Z góry dziękuje.
thegoglarz@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, wyszedł mod do G2 - Multiplayer. Jakby kilka osób się skrzyknęło, można byłoby zbiorową recenzję na GSie napisać. Cóż, jak ktoś chętny - pisać na Xfire lub maila (GG na razie w hmmm remoncie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 21:16, Ezio napisał:

Witam, wyszedł mod do G2 - Multiplayer. Jakby kilka osób się skrzyknęło, można byłoby
zbiorową recenzję na GSie napisać. Cóż, jak ktoś chętny - pisać na Xfire lub maila (GG
na razie w hmmm remoncie).


Jak widziałem po różnych filmikach na yt, to na razie jest to tylko nawalanie się postaci, więc dużo się w recenzji nie zamieści, może jak twórcy dodadzą coś to będzie ciekawiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować