Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Mieszkali przecież w SO obozie więc raczej zbytnio nie obawiali się Gomeza,może liczyli że uda im się załagodzić jego gniew.Znając życie Gomez wysłał tam jakiś niewielki oddzialik i raczej to nie było otwarta równa walka,tylko cios bronią z tyłu,żeby się zbytnio nie narażać na odwet i oberwanie kulą ognia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 23:15, raven91 napisał:

Mieszkali przecież w SO obozie więc raczej zbytnio nie obawiali się Gomeza,może liczyli
że uda im się załagodzić jego gniew.Znając życie Gomez wysłał tam jakiś niewielki oddzialik
i raczej to nie było otwarta równa walka,tylko cios bronią z tyłu,żeby się zbytnio nie
narażać na odwet i oberwanie kulą ognia :P

Podstępem Magów Ognia zabili magnaci... ;)
A sami Magowie Ognia też chcieli załagodzić gniew Gomeza i myśleli, że ciągle mają wszelkie wygody (jak na Magów przystało) ale się mylili jak zostali zarzynani...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 22:16, Clear napisał:

Xardas wyraźnie jest za Adanosem. Potwierdził to, gdy Bezi rozmawiał z nim po tym jak
zdobył pięć artefaktów adanosa. Xardas mówił mu, że jeśli odda je Innosowi to on zwycięzy
i wszyscy będą uwięzieni pod jego ręką. Gdy odda się artefakty w ręce Beliara będzie
tak samo. A gdy się je zniszczy, żaden Bóg nie wygra i wszyscy będą wolni... czy jakoś
tak. Ale wyraźnie było widać, że Xardas woli równowagę i ład.

Xardas nie jest po stronie żadnego z bogów... Sam to mówi do Beziego. Nie jestem posłuszny Beliarowi bardziej niż Ty Innosowi. Wybieram własną ścieżkę" To dotyczyło akurat Beliara ale za Adanosem też raczej nie jest. On dąży do tego by jemu jak najlepiej się wiodło. By nic mu nie stawało na drodze do osiągnięcia celu. Mocy! A ,że Bezimienny umie sobie poradzić ze wszystkimi problemami to czemu by go nie wykorzystać? Wykorzystał go w G1 przy Śniącym ale wtedy był słaby i nie miał już siły po teleporcie. W G2 już się podszkolił i wystarczyło mu mocy na to by znaleźć się na Dworze Irdorath i zabrać moc smoka - ożywieńca. To cwany i potężny mag .. Z którym trzeba się liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 09:53, mlynar911 napisał:

Wykorzystał go w G1
przy Śniącym ale wtedy był słaby i nie miał już siły po teleporcie.

Nie do końca nie miał siły po teleporcie, po prostu śniący go osłabił(tłumił magię), on był Władcą Demonów i myslę, że był potężniejszy nawet osd Smoka Ożywieńca(wystarczy zobaczyć jak omamił tylu ludzi oraz to że Xardas w G2 mówi o smokach, które przybyły na wołanie Śniącego), tylko nie był w pełni przywołany i bezpośrednio nie mógł walczyć w przeciwnym razie Bezimienny napewno by go nie pokonał tak łatwo. Xardas w Dworze Irdorath sie teleportował od razu po śmierci Smoka Ożywieńca, który już nie mógł mu nic zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro Bezimienny jest Wybrańcem Innosa (W Gothic 3 podobno Rhobar II), to czemu Beliar nie ma Wybrańca? W Gothic 3 niby jest nim Zuben, ale on nic takiego nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że wybrańcem Beliara jest Xardas ale z drugiej strony może być też nim Kruk (dzierżył Szpon Beliara) a po nim Bezimienny a jak wiedzie Szpon Bieliara jest odpowiednikiem Oka Innsoa a ten może założyć na siebie tylko wybraniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 12:35, Los Emilos napisał:

Mi się wydaje że wybrańcem Beliara jest Xardas ale z drugiej strony może być też nim
Kruk (dzierżył Szpon Beliara) a po nim Bezimienny a jak wiedzie Szpon Bieliara jest odpowiednikiem
Oka Innsoa a ten może założyć na siebie tylko wybraniec.

Moim zdaniem wybrańcem Beliara jest Zuben. Ale to juz jest Gothic 3. Zuben jest przywódcą Asasynów na pustyni w Varrancie. Mieszka w Ishtar. On jest głównym naszym przeciwnikiem jeśli chodzi o stronę Beliara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hemmm.. tak się zastanawiałem ostatnio. Czy "Smocza Zguba" nazywa się tak bo: 1.) przynosi smokowi "zgubę"(znaczy w sensie że zagładę) 2.) czy może nazywa się tak gdyż zgubił ją smok... (znaczy w sensie że stracił ją przez przypadek i nie znalazł).
Chyba że taka dwuznaczność jest zamierzona... albo to tylko zbyt mało "giętka" specyfika języka polskiego. Nie wiecie jak nazywa się ta broń w oryginale? Znaczy po "dojczlandzku"? Ew. po "ęgilsku" ?... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie sądzę że smok gubi miecz(zwłaszcza że smoki ich nie używają,bo mają wiele lepszych argumentów na przekonanie kogoś do swoich racji więc miecze są im zbyteczne) i raczej jest to taka szumna nazwa nadana mieczowi przez jego wytwórcę,bo przecież smoków nie widziano już od bardzo dawna,chyba Pyrokar wspomina że od 1000 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najbardziej to pierwsze pasuje do smoczej zguby, ponieważ tonie jest aż taka zła broń, w końcu nawet bardzo dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

English - Ore Dragon Slayer
Deutsch - Erz-Drachentöter

Czyli ten mieczyk to najwyraźniej "Pogromca Smoków", nie zaś "Miecz, który zgubił smok".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrańcem Beliara jest na pewno Xardas, bo Xardas sam to potwierdził na końcu gry, mówiąc, że wybrał go sam Beliar... (wiem że to trochę poplątałem xD )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 00:32, Varo napisał:

Myślę, że najbardziej to pierwsze pasuje do smoczej zguby, ponieważ tonie jest aż taka
zła broń, w końcu nawet bardzo dobra :)


Tja... szkoda tylko że gdy dochodzimy do momentu gdy jesteśmy w stanie ją zdobyć za zwyczaj mamy już lepsze koziki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostanio od nowa pykam w G2. Bez Nk. I poszedłem do GD z 14 levelem. Mistrz w jedno recznej. 60 sily. ;-) Jak znajdę screen to go wrzucę ;-) Naprawdę polecam w pierwszym rozdziale pozwiedzac wszystkie lasy i poprzechodzic wszystkie dostepne Questy. Potem idzie jak z masła. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 11:44, burczynski napisał:

Ostanio od nowa pykam w G2. Bez Nk. I poszedłem do GD z 14 levelem. Mistrz w jedno recznej.
60 sily. ;-) Jak znajdę screen to go wrzucę ;-) Naprawdę polecam w pierwszym rozdziale
pozwiedzac wszystkie lasy i poprzechodzic wszystkie dostepne Questy. Potem idzie jak
z masła. ;-)



Jakby kto nie wiedział...najlepiej grać łucznikiem i se polować na zwierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 11:44, burczynski napisał:

Ostanio od nowa pykam w G2. Bez Nk. I poszedłem do GD z 14 levelem. Mistrz w jedno recznej.
60 sily. ;-) Jak znajdę screen to go wrzucę ;-) Naprawdę polecam w pierwszym rozdziale
pozwiedzac wszystkie lasy i poprzechodzic wszystkie dostepne Questy. Potem idzie jak
z masła. ;-)

Nic nowego nam tutaj nie zaproponowałeś ... Każdy gra jak chce. Ja przed Górniczą Doliną zawsze robię wszystko co możliwe. Wchodząc do niej mam jakiś 13 - 15 level. I gites.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować