• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
GramForumAdmin

Gram.pl - oficjalny wątek techniczny (tutaj zgłaszamy problemy dot. strony)

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie na forum gram.pl!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby serwis gram.pl był wygodny w użytkowaniu i nie nastręczał żadnych problemów naszym użytkownikom. Jednak jak wiadomo, błądzić jest rzeczą ludzką ;), więc jeżeli ktoś z Was napotka na jakiekolwiek bugi / błedy / babole przy korzystaniu z gram.pl (także forum!) to prosimy o umieszczenie ich w tym wątku. Jeśli to tylko możliwe, dołączajcie do każdego posta zrzut ekranu (screenshot) prezentujący dany błąd/błedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5274 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

>Ale wydaje mi się, że jest lepiej, niż wczoraj tuż po otwarciu,

Dnia 07.10.2005 o 20:59, Vel Grozny napisał:

gdzie co 4 raz się odświeżało...


No dobra. Ważne jest że problem zauważony - to opłowa sukcesu - ale niestety mi sie właśnie co 4, 5 raz odświerza - szczególnie w tych wątkach podpiętych - bo czesicej odświerzanie działa w tych niepodpiętych. Prawie że bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 10:22, Venom napisał:

Witam wszystkich serdecznie na forum gram.pl!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby serwis gram.pl był wygodny w użytkowaniu
i nie nastręczał żadnych problemów naszym użytkownikom. Jednak jak wiadomo, błądzić jest rzeczą ludzką ;), więc jeżeli ktoś
z Was napotka na jakiekolwiek bugi / błedy / babole przy korzystaniu z gram.pl (także forum!) to prosimy o umieszczenie
ich w tym wątku. Jeśli to tylko możliwe, dołączajcie do każdego posta zrzut ekranu (screenshot) prezentujący dany błąd/błedy.



chyba jest cos ze znakiem >

PS>to jest moj tekst a jest na szaro, tak jak cytat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

chmurka odpowiedzi nie zawsze się pojawia.

poza tym ja naprawdę barrrrdzo poproszę o powrót do tamtego systemu powiadamiania o odpowiedzi.
bo chmurka jest tylko 1 a w danym wątku odpowiedzi może się nazbierać 10... na różnych stronach.
poprzednio zawsze wiedziałam nie tylko gdzie, ale też ilu odpowiedzi szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.10.2005 o 11:44, Egan Wolf napisał:

Kolejny problem jest związany z tytułami. Mianowicie gdy ktoś awansuje to przy jego starych postach nadal widnieje stary
tytuł.


To raczej nie jest błąd - na dawnym forum wiele razy była mowa o tym, że przydałoby się zachowywanie rang przy postach - widać wtedy w którym okresie bytności na forum został ten post popełniony. Co prawda niektórzy obi-wan-tele mają już długą historię, ale to jak ogólna amnestia, każdy zaczyna z czystą kartką (w teorii) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem. Otóż sprzedałem grę z Extra Klasyki swojemu koledze. Problem w tym, że zarejestrowałem tę grę elektronicznie na moje konto [w tej chwili piszę z innego konta], a kolega chciałby ją zarejestrować na swoje. I tu mam parę pytań:
- Wiem, że na starym www.cdprojekt.info można było zrobić "przerzucenie" gry z jednego konta na drugie. Problem w tym, że zapomniałem jak to się robiło, a na waszej stronie nie znalazłem żadnych wskazówek/informacji. Czy na www.gram.pl można dokonać tego typu rzeczy? Jesli tak, to w jaki sposób. Jesli nie, to czy nieługo będzie możliwa ta opcja?
- Po zarejestrowaniu gry dostałem 15 wPLN. Jeszcze ich nie wykorzystałem. Czy po "przeniesieniu" gry na konto kolegi, wciąż będę miał te 15 wPLN czy one też zostaną przeniesione do kolegi?

Przejrzałem pare stron tego tematu, ale nie znalazłem odpowiedzi. Nie moglibyście przypisać do pierwszego posta listę najczęściej zadawanych pytań przez użytkowników + odpowiedzi? Oszczędziło by to niektórym użytkowników kilkunastu/kilkudziesięciu minut wyszukiwania informacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No ja też mam podobne pytanie......... spotkałem na polibudzie imć Autoexec-a i gostek odsprzedał mi pare gierc......ale niemam jak ich zarejestrować.....czy jest możliwość przezucenia ich na moje konto czy raczej nie...
Jeśli trzeba to jestem w stanie podać ich seriale......
A i jeszcze jedno ...czy w Używkach mogęwystawiać gry wydane przez inne firmy np. LEM....czy raczej jest to niewskazane....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.10.2005 o 12:42, kotarak napisał:

Mam problem. Otóż sprzedałem grę z Extra Klasyki swojemu koledze. Problem w tym, że zarejestrowałem tę grę elektronicznie
na moje konto [w tej chwili piszę z innego konta], a kolega chciałby ją zarejestrować na swoje. I tu mam parę pytań:
- Wiem,
że na starym www.cdprojekt.info można było zrobić "przerzucenie" gry z jednego konta na drugie.

na cdprojekt.info nie było takiej możliwości - mógł to zrobić tylko pracownik Działu Obsługi Klienta i tylko w niektórych wypadkach (np użytkownik posiadał kilka zarejestrowanych gier ale na dwóch różnych kontach). Taka opcja została wprowadzona na gram.pl z uwagi na dział używki - możesz teraz kupić od kogoś grę, zarejestrować ją a następnie wymienić sobie płytki z nowo nabytą grą w ramach dożywotwniej gwarancji (dla gier wydanych po 23 września).

Dnia 08.10.2005 o 12:42, kotarak napisał:

Czy na www.gram.pl można dokonać tego
typu rzeczy? Jesli tak, to w jaki sposób. Jesli nie, to czy nieługo będzie możliwa ta opcja?

wystarczy ponownie wpisać klucz rejestracji elektronicznej z innego konta - rejestracja zostanie wtedy przeniesiona.

Dnia 08.10.2005 o 12:42, kotarak napisał:

- Po zarejestrowaniu gry dostałem
15 wPLN. Jeszcze ich nie wykorzystałem. Czy po "przeniesieniu" gry na konto kolegi, wciąż będę miał te 15 wPLN czy one też
zostaną przeniesione do kolegi?

Wirtualne Pieniądze pozostaną u pierwszego właściciela gry (tzn. osoby, która pierwsza zarejestrowała grę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.10.2005 o 12:52, T710PH napisał:

No ja też mam podobne pytanie......... spotkałem na polibudzie imć Autoexec-a i gostek odsprzedał mi pare gierc......ale
niemam jak ich zarejestrować.....czy jest możliwość przezucenia ich na moje konto czy raczej nie...

zarejestrować można tylko te gry wydane przez CD Projekt, które posiadają kartę rejestracji elektronicznej. To samo dotyczy przniesienia rejestracji (także potrzebna jest ta karta, a konkretnie numer z niej) - patrz poprzedni post.

Dnia 08.10.2005 o 12:52, T710PH napisał:

Jeśli trzeba to jestem
w stanie podać ich seriale......

potrzebne są klucze rejestracji elektronicznej - o takie jak te: http://www.gram.pl/www/01/img/info_gkr_img.gif , seriale nic tu nie dadzą.

Dnia 08.10.2005 o 12:52, T710PH napisał:

A i jeszcze jedno ...czy w Używkach mogęwystawiać gry wydane przez inne firmy np. LEM....czy
raczej jest to niewskazane....???

do działu używki można dodać tylko gry z opcją rejestracji elektronicznej CD Projekt, czyli tym samym tylko wydane przez CD Projekt, które posiadają wspomniane wcześniej karty RE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jedna uwaga - to jest wątek, jak nazwa wskazuje, służy do zgłaszania błędów znalezionych na gram.pl - pytania zadawajcie w innych wątkach. Bardzo o to proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 08.10.2005 o 13:22, Destro napisał:


> w stanie podać ich seriale......
potrzebne są klucze rejestracji elektronicznej - o takie jak te: http://www.gram.pl/www/01/img/info_gkr_img.gif
, seriale nic tu nie dadzą.


no mi właśnie chodzi o te klucze rejestracyjne (tyle że ja je nazywam serialami bo tyle tam numerków :) )

Dnia 08.10.2005 o 13:22, Destro napisał:

> A i jeszcze jedno ...czy w Używkach mogęwystawiać gry wydane przez inne firmy np. LEM....czy

> raczej jest to niewskazane....???
do działu używki można dodać tylko gry z opcją rejestracji elektronicznej CD Projekt,
czyli tym samym tylko wydane przez CD Projekt, które posiadają wspomniane wcześniej karty RE.


Szkoda ale rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problemy od chwilowo najistotniejszych:
1. Zbyt długie miejsca na adresy w "dodaj post" co powoduje wyjeżdżanie przycisku "przegladaj" poza prawą ramkę. Na FF ten błąd występuje w 100% wyświetleń.
Generalnie trzeba się przypatrzyć wszelkim jednowierszowym polom tekstowym bo to chyba ogólna tendencja (zbyt długie). Widoczny tekst w tych polach i tak może się zawsze nie zmieścić (np. długie ścieżki), więc nie ma co robić ich bardzo szerokich. W przypadku jednowierszowych pól edycyjnych i tak jest zawsze automatyczne scrollowanie poziome.
2. Uciekające w dół "Podkreślenie" w oknie dodawania posta.
3. Pierwszy post ma przesuniętą ramkę na prawo (obrazek poniżej). Nie ma przy tym znaczenia czy mam wyłączone blokady javascriptu czy przywrócone kolorki domyślne forum. Sądziłem, że dotyczy to tylko posta założyciela tematu i/lub przypiętych - ale to się nie zgadza - każdy 1. post na podstronach tematu mam przesunięty.
4. Warto też przemyśleć czy jest sens zainteresować się przypadkiem bardzo dużych czcionek domyślnych przeglądarki - takie ustawienie częste jest u osób używających jako ekranu tv plamowego o dużej przekątnej (siedzą w odległości zwykle kilku metrów, a ekran może mieć kiepską rozdzielczość - np. 852x460 itp.), w tym również oszczędnych użytkowników konsol (i PC). A to powoduje, że każde przeliczenie wielkości okienka wyskakującego dialogowego będzie za duże do zmieszczenia go w całości na ekranie (w rozdzielczości telewizora). W takim wypadku sensowne byłoby ograniczenie wielkości okienka do rozmiarów ekranu i dorzucenie suwaków (obu).

Mozilla Firefox 1.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.10.2005 o 13:56, Olamagato napisał:

Problemy od chwilowo najistotniejszych:


Z tego co widzę Twoja przeglądarka ma nadpisane style - widać to np po fontach, które wyglądają zupełnie inaczej niż powinny (zupełnie inna rodzina - jak widzę jest Times a nie określona stylami Tahoma) i najpewniej właśnie stąd większość problemów taki jak rozjeżdżanie się czy uciekający napis "podkreślenie" w opcji dodawania posta :/

Obstawiam, że problem wynika z braku czcionki Tahoma w Twoim systemie lub podmienianiu jej na Times przez ustawienia browsera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Potwierdzam. Używam FF i żadnego z opisanych problemów u siebie nie zauważyłem.
(Na dowód w razie czego mogę załączyc screena)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chcę zamówić grę f.e.a.r. za 69,90 zł i 30 zł z wirtualnych pieniędzy. Mam 30 zł na koncie, ale gdy klikam do koszyka i chćę użyć wirtualnych pieniędzy pisze że max kwota to 0 zł. W czym jest problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Forum wygląda tragicznie pod Opera v. 7.23.
Praktycznie nie da sie pisac, wysyłać postów i normalnie funkcjonować. Mam wrażenie, że forum było testowane tylko na IE :/ A widać to na poniższych screenach. Dodam jeszcze tylko, że moje ustawienia Opery są praktycznie standardowe, zmieniony jest tylko skin, który nie prawa wpływać na to jak wyświetlane są strony. Mam nadzieję, że błędy zostaną usunięte, bo nienawidze pracować pod IE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie(Opera 8.5) tylko napisy na zakladkach nie sa w pozycji, ktorej maja byc, tylko troszeczke nizej.
Tak to wszystko dziala jak nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nowe Opery są takie sobie, mi najbardziej podoba sie ta która mam, czyli 7.23... dlatego fajnie by było jakbym mogła używać jej do przeglądania forum. A nie moge :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować