Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Hubertowi Habasowi z CD Projektu!

997 postów w tym temacie

Po zastanowieniu wydaje mi się że Wiedźmina 2 odpalimy w 16:10 . a stwierdzenie że nie w trybie natywnym oznacza że będą to inne rozdzielczości z wyjatkiem rozdzielczości max. czyli 1680:1050. Taki stan rzeczy powoduje to że gra może wygladać trochę gorzej od obrazu działajacego w trybie natywnym. Obawiam się że moze mieć wpływ na jakość wyświetlanej grafiki.
Jeśli sie mylę proszę o sprostowanie. proszę o odpowiedź czy CD Project pracuje ewentualnie nad możliwością gry w Wiedźmina 2 w trybie 16:10 ale jako format natywny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 08:43, atb7 napisał:

Jeśli sie mylę proszę o sprostowanie. proszę o odpowiedź czy CD Project


Nie ma takiej firmy jak CD Project. Jest za to CD Projekt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 08:52, Wojman napisał:

Nie ma takiej firmy jak CD Project. Jest za to CD Projekt...


Ok przepraszam za pomyłkę i małego chochlika drukarskiego...no ale co z tym trybem natywnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedrz w sprawie gry the first templar na pc

a wajkim kwartale cd projekt wyda tą gre w polsce the first templar czy jeszcze przed wakacjami dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Akne odesłała mnie tutaj z moim pytaniem, co dokładnie oznacza, że będę mógł aktywować grę na 5 komputerach ? Tj. mam prawo
pożyczyć grę 4 znajomym ? I czy po formacie dysku na którym znajdowała się gra tak jakby stracę aktywację ? Dziwne to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 16:57, Zarkadius napisał:

Witam Akne odesłała mnie tutaj z moim pytaniem, co dokładnie oznacza, że będę mógł aktywować
grę na 5 komputerach ? Tj. mam prawo
pożyczyć grę 4 znajomym ? I czy po formacie dysku na którym znajdowała się gra tak jakby
stracę aktywację ? Dziwne to :)

Licencję z tego co się orientuję można zwolnić z danego komputera. Czyli naraz gra może być aktywowana maksymalnie na pięciu. Oczywiście do gry na pewno wymagana będzie płyta w napędzie. A co do pożyczania.. ja na pewno nikomu moich płytek nie pożyczę.. zbyt łatwo się rysują te reklamowane kiedyś jako prawie niezniszczalne płytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 18:51, Dyffryn napisał:

Oczywiście do gry na pewno wymagana będzie płyta
w napędzie.


Plyta jest potrzebna tylko i wylacznie podczas instalacji. A jak juz gra bedzie na kompie to plytke bedzie mozna schowac do pudelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 14:40, bartek00 napisał:

dziekuje za odpowiedrz w sprawie gry the first templar na pc

a wajkim kwartale cd projekt wyda tą gre w polsce the first templar czy jeszcze przed
wakacjami dziekuje i pozdrawiam


W najbliższym czasie wszystko oficjalnie ogłosimy i poznasz oficjalną datę premiery gry The First Templar w Polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 16:57, Zarkadius napisał:

Witam Akne odesłała mnie tutaj z moim pytaniem, co dokładnie oznacza, że będę mógł aktywować
grę na 5 komputerach ? Tj. mam prawo
pożyczyć grę 4 znajomym ? I czy po formacie dysku na którym znajdowała się gra tak jakby
stracę aktywację ? Dziwne to :)


Prawnie licencja należy wyłącznie do Ciebie i pożyczanie gry 4 znajomym jest łamaniem prawa. Nie traci się aktywacji wyłącznie pod warunkiem wcześniejszego dezaktywowania licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 18:57, Wojman napisał:

Plyta jest potrzebna tylko i wylacznie podczas instalacji. A jak juz gra bedzie na kompie
to plytke bedzie mozna schowac do pudelka.


Wojman słusznie prawisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 09:05, atb7 napisał:

Ok przepraszam za pomyłkę i małego chochlika drukarskiego...no ale co z tym trybem natywnym?


Wiedźmin 2 obsługuje w trybie natywnym rozdzielczości w formacie 16:9, reszta obsługiwana jest w tzw "letterbox". Dołożymy wszelkich starań by, w którymś z uaktualnień dodać natywną obsługę wszystkich rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 15:11, Thermalcake napisał:

Pytanie - dlaczego od początku nie ma w pełni wspieranych 4:3?


To pytanie, to raczej do REDów w drugim wątku. Pewnie założenia technologiczne dotyczące rynku, rozdzielczości HD, proporcji HD (... i konsol).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, gra obsługuje format 16:10 tylko nie w trybie natywnym. Grę odpalisz w rozdzielczościach zgodnych z formatem 16:10 i nie będziesz mieć czarnych pasów na dole i górze ekranu.

Dnia 04.05.2011 o 14:39, Miliydan napisał:


Wiedźmin 2 obsługuje w trybie natywnym rozdzielczości w formacie 16:9, reszta obsługiwana
jest w tzw "letterbox". Dołożymy wszelkich starań by, w którymś z uaktualnień dodać natywną
obsługę wszystkich rozdzielczości.



Drogi Konsulu Miliydanie na górze przedstawiłem twoje poprzednie wypowiedzi. Czy nie uważasz że są one ze sobą niespójne? Skoro reszta trybów (tzn. innych niż 16:9) jest obsługiwana w tzw. "letterbox" to wynika z tego że będą mniejsze lub wieksze czarne paski na górze i dole ekranu.
Wydaje mi się że Wiedźmin 2 w trybie 16:10 będzie wygladał podobnie jak Assassins Creed w trybie 5:4 czyli z czarnymi paskami na dole i górze monitora.
No ale jak Producenci wydadzą patcha, który doda natywną obsługę wszystkich rozdzielczości uważam ze bedzie ok. Czekam z niecierpliwoscią i myślę, że bedzie to w patchu nr 1. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<ciach>

Ok, dzięki za wyjaśnienie, dziwi mnie postępowanie producenta w ten sposób, wiele osób może niecnie postąpić jak opisałem to wcześniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ... było napisane że można uruchomić wiedzmina na 5 komputerach jednocześnie, może pan to wytlumaczyć mi bo ja rozumiem to jako że jeden egzemplarz moge uruchomić 5 razy , czyli 5 razy zainstalowac i potem moge plytke wyrzucić ? bo dajmy że co roku bede instalował wiedzmina to wtedy 5 lat i 6 roku sobie nie zagram ?;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 20:39, guru35 napisał:

Witam ... było napisane że można uruchomić wiedzmina na 5 komputerach jednocześnie, może
pan to wytlumaczyć mi bo ja rozumiem to jako że jeden egzemplarz moge uruchomić 5 razy
, czyli 5 razy zainstalowac i potem moge plytke wyrzucić ? bo dajmy że co roku bede instalował
wiedzmina to wtedy 5 lat i 6 roku sobie nie zagram ?;D


To wygląda tak. Masz niezliczoną ilość aktywacji, lecz gra, będzie mogła być zaktywowana na 5 komputerach. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś robił tak jak napisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosic o informację o wymaganiach gry, ale na laptopa. Tzn. Jaki proc i jaka karta graficzna do laptopa byłaby potrzebna, aby cieszyć się wysokimi detalami w rozdzielczosci 1600x900
Ja mam:
: Procesor
AMD Phenom II X4 X920 BE 2.3 GHz
:: Pamięć
4096 MB, Samsung DDR3-1333, 2x 2 GB
:: Karta grafiki
ATI Mobility Radeon HD 5850 - 1024 MB, rdzeń: 600 MHz, pamięć: 800 MHz, DDR3
Pójdzie na wysokich???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha , czyli jak bede miał 5 pecetów to pochula ;D a na 6 już nie tak ?;D

Czy moge liczyć na średnie wymagania jak mam :
8800gt 512
athlon 2x 3.1
ram 4 gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 21:10, guru35 napisał:

aha , czyli jak bede miał 5 pecetów to pochula ;D a na 6 już nie tak ?;D


Wtedy musisz na jednym z 5 dezaktywować grę i będziesz mógł aktywować na 6tym.

Chodzi o to, że pula aktywacji dostępnych w jednym czasie równa jest 5.
Natomiast poprzez dezaktywację uwalniasz klucz i wraca Ci aktywacja do puli dostępnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować