Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Guild Wars 2 - pierwszy zwiastun!

158 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2009 o 22:14, Ciej napisał:

Guild Wars 2 ma być grą typu buy 4 play czyli płacisz tylko podczas kupna - gra jest
zwolniona z abonamentu


Ok. Przepraszam za pomylke w takim razie :) Zdania o tym co widzialem na filmie jednak i tak nie zmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak uważam że jak na takie stadium rozwoju gry i tak dobrze, że coś nam pokazali a, że było tam sporo concept Artów to inna sprawa. A co do samego filmu: zaprezentowali to co najważniejsze czyli z grubsza fabułę, dostępne rasy w grze, grafikę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie powiem, że grałem w GW przez ponad rok nie dotykając nawet PvE i byłem zachwycony :) Grałbym na 100% do tej pory, gdyby nie fakt, iż do gry sieciowej potrzebni są ludzie, a tych w GW więcej ubywa niż przybywa :(

Co do "masywności" bitew GW: 8v8 w czołowych (nawet top 300 trzymają poziom) gildiach to najlepszy system pvp jaki spotkałem. Zero zależności od przedmiotów, gdyż można je zrobić w sekundę, za to całkowita zależność od umiejętności (tych na pasku jak i "w graczu") oraz gry drużynowej. Żeby być w to dobrym, trzeba po prostu zawsze się starać, dlatego gra nie nudzi (przynajmniej mnie :) ). Nie wiem, czy w jakiejkolwiek innej grze mmo są gracze, którzy potrafiliby trafić czarem, którego cast time trwa 0.25s (infuse/spirit bond) we w miarę dobry spike (ok 0.4s), i to nie raz na 10 prób, lecz w ok 90% przypadkach. I tutaj tacy gracze są nagradzani. No ale oczywiście lepiej umożliwić walki 100vs100, gdzie i tak decyduje lag, a później słuchać narzekań, że przecież inne MMO dają taką możliwość już od lat.

O PvE się nie wypowiadam, bo nie zagłębiałem się w ten temat. No może tylko tyle, że nigdy w życiu nie oceniałbym gry po grafice/animacjach/możliwości chodu zamiast biegu :o (może to nie o PvE, no ale cóż...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gosu, dobra sry, moze rzeczywiscie troche przesadzilem ;], ale po prostu juz mam dosyc jak na niektorych forach ludzie wypowiadaaj sie na temat tej gry zdaniami typu "GW2 bedzie lepsze od wowa" lub na odwrot... A co do grafiki, nom coz mi tam sie podoba (moze tereny przykryte sniegiem wyglada troche "sztywno" ^^), tworcy w koncu obiecali, ze GW2 ma pojsc nawet na slabszych PC-tach, wiec :)
Powtorze sie, mnie sie trailer strasznie podoba(ciarki byly, wiec u mnie jest conajmniej super ;]). Mam nadzieje, ze wiecej powiedza na TGS lub PAX-ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 22:04, Gosu napisał:

> Nosz kur... Skad wy sie bierzecie?!
> http://www.youtube.com/watch?v=tJn9GhF8TI0 - Tak wygladalo GW, 2 lata przed premiera!

> Zdziwony? A jednak...
> Skad masz informacje, ze niby za GW2 bedziemy placic abonament? Widac wiesz wiecej
niz
> sami tworcy, nom coz, po prostu WYJDZ!

Po pierwsze uwazaj sobie na slowa, bo po tym co przeczytalem widac ze ledwo co od ziemi
odrastasz, jak skonczysz 13 lat i rodzice naucza Cie szanowac czyjes zdanie to odpowiadaj
na moje posty. A jak uda Ci sie juz czytac nawet ze zrozumieniem i chamowac troszke to
moze cos z Ciebie jeszcze bedzie. A jesli masz wiecej niz 13, to dobra rada - nie przyznawaj
sie do tego.

Ja nadal podtrzymuje to co powiedzialem, film mnie nie powalil, nie podobal mi sie i
przypominal mi pierwsza czescia z nieco ulepszonym wygladem. Powiem wiecej jak na dzisiejsze
standardy wyglada kiepsko, a to ze plaskie tekstury z 1 czesci zastapili pelnymi, ze
postacie nie blokuja sie o byle kamyczek i co drugi krok nie ma szklanych scian, to rzeczywiscie
wielki mi wyczyn (to byl sarkazm bo pewnie nie zauwazyles). Co do abonamentu to juz kiedys
czytalem ze guild wars 2 ma byc platna, jesli sie pomylilem to przepraszam, ale nawet
za darmo to co pokazali na FILMIE (bo moj post odnosi sie tylko i wylacznie do filmu)
nie przekonuje mnie by w ta gre zagrac, mimo ze gralem w 1 czesc.



Chyba o to chodzi, żeby GW 2 byl taki jak jedynka tylko wiekszy i wiecej.
To zle czytales jak GW 2 ma byc platna, i nie proboj na sile komus wmawiac swojego zdania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płatna, niepłatna, grałem w pierwszą część dość sporo czasu i "dwójkę" na pewno kupie nawet ze względu na sam sentyment. Na pewno nie będę się sugerował pierwszym trailerem tylko sam sprawdzę jak to wygląda w rzeczywistości. Poza tym o gustach się nie dyskutuje i każdemu się podoba to co się mu podoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 11:35, szpaku8989 napisał:

Chyba o to chodzi, żeby GW 2 byl taki jak jedynka tylko wiekszy i wiecej.
To zle czytales jak GW 2 ma byc platna, i nie proboj na sile komus wmawiac swojego zdania


Widze ze kolejny z problemami czytania ze zrozumieniem. Jakbys nie zauwazyl to powiedzialem to tylko raz, po czym przeprosilem za pomylke. Nikomu nie probowalem nic wmowic na sile, odrazu przyznalem sie do pomylki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 11:00, Afro69 napisał:

Gosu, dobra sry, moze rzeczywiscie troche przesadzilem ;], ale po prostu juz mam dosyc
jak na niektorych forach ludzie wypowiadaaj sie na temat tej gry zdaniami typu "GW2 bedzie
lepsze od wowa" lub na odwrot...ciach!


Spoko. To jest temat Guild Wars Pierwszy zwiastun, ja tutaj ocenialem tylko i wylacznie filmik a nie gre. Gdybym napisal takiego posta w GW - Temat ogolny to rozumiem ze to by bylo irytujace. Nie wiem jaka ma byc sama gra, moze kolejne filmy beda inne - lepsze. Ten mnie jakos nie przkonal szczegolnie ze teraz jest era gier MMO i wychodzi tyle tytulow chocby Star Wars old republic czy bardzo oczekiwany przeze mnie World of Darkness.

A co do wow i gw, to ja gralem w te dwie gry rownoczesnie. Sa tak rozne od siebie ze jak mialem dosc jednej to gralem w druga. wiec nie rozumiem jak ktos moze je porownywac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale hardkorowo rozmowa tu sie toczy:D... dopiero pierwszy zwiastun i juz wszyscy gre oceniaja;d... ja bym zaczekal moze na jakis gameplay czy co i wtedy odwazyl sie ocenic co nieco:)... faktycznie grafika nie wyglada na jakas o wiele lepsza od jedynki ale ja i tak nadal uwazam, ze grafa w gw1 to jedna z najladniejszych jaka jest w dzisiejszych mmo;> ktos tam probuje wmowic, ze gra bedzie p2p ale nie, ma byc b2p ktos chyba na gram.pl jakis czas temu wrzucil posta z oficjalna notka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gosu - a jakiej grafiki Ty oczekujesz od MMO? Jeżeli uważasz, że ta pokazana na trailerze jest za słaba, tzn ze oczekujesz naprawdę pięknej. A piękna grafika w MMO = lag na maxa.

Grafikę tak czy siak ulepszą na pewno. Nie zostanie taka jak została zaprezentowana. Jeżeli ktoś uważa, że przez dwa kolejne lata pracy nad tą grą twórcy nic w niej nie zmienią to gratuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post pod postem, ale...

Poza tym to dopiero pierwszy z pierwszych trailerów tej gry, więc nie wiem czego niektórzy po nim oczekują. Od razu gameplay''a? Od wielu miesięcy nic nie było słychać o tej grze, więc nic dziwnego, że pierwszy zwiastun to nic konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow już udowodnił, ze grafika się nie liczy. Wiec nie widzę sensu w narzekaniu na tą z trailera. Dodatkowo jakby ktoś nie zauważył, trailer opierał się na rysowanych scenkach. Wiec grafika gry będzie na pewno inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 15:09, Narsil92 napisał:

Gosu - a jakiej grafiki Ty oczekujesz od MMO? Jeżeli uważasz, że ta pokazana na trailerze
jest za słaba, tzn ze oczekujesz naprawdę pięknej. A piękna grafika w MMO = lag na maxa.


Jakos ja lagow w age of conan nie mam, jest tam pare innych problemow ale napewno nie lagi, a gra jest w d10. Jak ktos ma slaby sprzet i lacze to jego problem, ja mam Dobre jedno i drugie wiec mam wymagania.

A jak juz mowilem ja ocenialem tylko i wylacznie trailer a nie gre. Bo to temat o zwiastunie Gw a nie temat ogolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 23:04, Daronn_Darker napisał:

Wow już udowodnił, ze grafika się nie liczy. Wiec nie widzę sensu w narzekaniu na tą
z trailera. Dodatkowo jakby ktoś nie zauważył, trailer opierał się na rysowanych scenkach.
Wiec grafika gry będzie na pewno inna.


To chyba filmu nie ogladales do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zanim wyszedł zwiastun czekałem na tą grę, teraz czekam tym bardziej. Ze wszystkich mmo dla mnie GW ma najlepszy klimat a do tego jest nie płatny po prostu ideał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 09:31, Inferno_PL napisał:

Fajnie wygląda więc mi nie pójdzie


Po pierwsze do premiery jeszcze ze dwa lata, a po drugie gw2 ma chodzić też na starszych kompach. Jedynka teraz ładnie śmiga na niezłych antykach. Ja w gw grałem już na radeonie 7000 64mb, duronie 1.2 i 256 ram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ładny ten trailer. trzeba przyznać concept-artystyom GW że tworzą super klimatyczne obrazy. Pamiętam że czas z GW głównie spędzałem na grzebaniu za concept artami w manualsach ;p Mam nadzieje, że granie w GW2 spodoba mi się bardziej niż w pierwszą część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Oglądałem to już kilka razy, ale chyba jestem na to za głupi bo dalej nic "całego" nie wiedzę, ale nvm.^^
PS. Zaintrygowało mnie jak jedna z Sylvari ożywiła tego stworka. Chyba już wiem kim będę grał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować