Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Guild Wars 2 - pierwszy zwiastun!

158 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2009 o 20:09, Budo napisał:

Nie grałem w zbyt wiele mmo, ale na pewno Rf Online, z tego co pamiętam też Perfect World,
Kal Online.

Kal Online na 100% nie ma skoku, Perfect World chyba też nie, bo jest na podobnym silniku co Lineage, a tam skoku nie było. RF dobrze nie pamiętam więc się nie wypowiadam.

Dnia 21.08.2009 o 20:09, Budo napisał:

ale nie wiem skąd biorą się problemy fanbojów WoWa,

Ja nie jestem fanboyem ;] Po prostu skok od razu skojarzyłem z WoWem, bo to jedyne MMO jakie pamiętam z tymi rzeczami.

Dnia 21.08.2009 o 20:09, Budo napisał:

którzy w każdym wątku, czy newsie o nowym mmo usiłują wciskać kit, że ściągają pomysły z WoWa,

Po części też mają rację, odsyłam do -> Vanguard i Rune of Magic.

Dnia 21.08.2009 o 20:09, Budo napisał:

że gorsze od WoWa,

Tu rzeczywiście przesadzają, jednak sukcesu WoWowi odmówić nie możesz, po prostu jest na pierwszym miejscu i tyle. Chociaż osobiście 100x bardziej wole EVE Online, to jednak wiem i widzę, że WoW triumfuje. Nie wiem dlaczego chcesz z tym walczyć. Btw. Pisząc te zdania przypomniał mi się fragment filmu Life of Brian, jeśli widziałeś to wiesz który. ;)

Dnia 21.08.2009 o 20:09, Budo napisał:

że WoWa nie przebije itd.

Wielu próbowało, wielu się odbiło.

Afro69
Więcej poczytaj o GW2 to będziesz więcej wiedział, a do Twojej wiadomości fanem WoWa nie jestem, ale co to Cie obchodzi prawda? Masz chociaż argument - fanboy i ch**! Grunt to dobrze argumentowana dyskusja prawda?
Eh... argumentum ad personam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 08:30, loczyn napisał:

Wielu próbowało, wielu się odbiło.


Tak po prawdzie to pamietam tylko dwie gry w ostatnich latach, ktorych twórcom oficjalnie marzyło się zdetronizować WoW''a: LotR Online i Warhammer:AoR. Reszta nie zamierzała z WoW''em rywalizować. Podobnie ArenaNet nigdy nie zamierzała rywalizować w WoW''em. W związku z tym nie rozumiem co się tak wszyscy uparli na zdanie "WoW''a nie przebije". Błedna logika - nie ma takiego celu. I już.

WoW jest grą świetną, mimo pewnych rzeczy, które mnie osobiście wkurzają. Ale i tak nie wciągnął mnie tak jak GW. Nie ten klimat. GW2 od początku zapowiada się na świeższy powiem w skostniałym gatunku. I na to liczę. Po innowacjach z GW na pewno zobaczymy w GW2 coś co przyciągnie miliony. Trudno mi sobie wyobrazić, aby graczy GW2 nie mozna byłoby po paru miesiącach od premiery liczyć w milionach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 10:22, RedSqll napisał:

Jak system walki zostanie kompletnie zmieniony to zagram z wielka chęcią.. a i te gvg
8 na 8? Śmiech..

jak widze takie posty to nie wiem czy mam sie smiac czy plakac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten trailer, to w większości sklejanki szkiców koncepcyjnych oraz kilku zrobionych lokacji. Za mało aby cokolwiek o nowej grze powiedzieć. Liczyć się będzie gameplay. Bez jego poważnego ulepszenia nie ma co mówić o dużym sukcesie. Bo prawda jest taka, że GW ma gameplay, którego koncepcja pochodzi z lat 90-tych 20. wieku. Postacie nie potrafią prawie nic poza przebiegnięciem z punktu do punktu i włączeniem okienka dialogu. Potrafią jeszcze wykonać kilka komend, które dają zaprogramowane na sztywno ruchy, ale nawet tu nie ma konsekwencji bo nawet nie można kilku komend puścić w jednym wierszu. Ba, postacie nie mogą nawet chodzić zamiast biegać. Interakcja z otoczeniem jest niemal żadna.
Tak więc A-net ma naprawdę dużo roboty do wykonania. I kolejna fabuła "nie z tego świata" jest w tym najmniej ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 08:30, loczyn napisał:

Afro69
Więcej poczytaj o GW2 to będziesz więcej wiedział, a do Twojej wiadomości fanem WoWa
nie jestem, ale co to Cie obchodzi prawda? Masz chociaż argument - fanboy i ch**! Grunt
to dobrze argumentowana dyskusja prawda?
Eh... argumentum ad personam...

Czytalem wiecej niz myslisz("nawet" to samo co kilka miesiecy ^^) i nigdzie nie wycztylem, ze skok ma byc taktyka w walce... (a jesli masz takie zrodla to mozesz podac a klika, a napewno zwroce ci honor ;])
Nie wiem czy jestes "fanboyem" wowa czy tez nie, ale wkurza mnie jak ktos ocenia gre po zapowiedziach i trailerze(kiedy do premiery GW2 zostaly jakies 2 lata. Skoro tak sie interesujesz GW(w koncu ogladasz tego newsa) to pewnie widziales jak wygladal guild wars 2 lata przed premiera w fazie alpha ^^). Powiem tez, ze jestem fanem GW, ale nie takim, zeby mowic, ze bedzie lepszy od wowa i to wow zjezdza cos tam z warsa...(po prostu nie lubie czegos takiego) Dlatego prosze cie nie oceniaj salatki po widelcu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Już wiemy, że swobody będzie więcej- skakanie, pływanie, czy nurkowanie to tylko przykład, dojdzie też coś na kształt craftingu. Oprócz tego takie smaczki jak chód/bieg też były widoczne, noc/dzień, czy chowanie nieużywanej broni na plecy- prwdopodobnie nie będzie się ona pojawiała z kosmosu. Poza tymi rzeczami, myślę, że dojdą jeszcze inne, więc ja jestem optymistą. Myślę, że już teraz jest 90%, że kupię dójkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Perfect World ma skok. Sukcesów WoWowi nie odmawiam, bo ma się świetnie mimo wieku- napisałem co mnie wkurza, bo to jest bez sensu i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 10:46, miszcz929 napisał:

jak widze takie posty to nie wiem czy mam sie smiac czy plakac...

Wiesz to jest moje zdanie, ja wole gdy cała gildia bierze udział w walce. Bo te 8vs8 to zwykły sparing. Tak ogólnie to słaby ten zwiastun.
@Ostrowiak- każdy wie ze na mass pvp najlepszy jest łucznik. (Jeśli nie to chyba ta osoba grała tylko w GW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powalil mnie ten film, powiem nawet ze mi sie nie podobal. Ta gra wyglada nie wiele lepiej niz guild wars 1 przynajmniej dla mnie, nie widzialem tam nic nadzwyczajnego. Na dodatek znowu motyw smoka, ciagle nowe rpg czy mmo teraz maja wszystko oparte na jakis smokach, az powialo nuda. Wygladalo to jak nieco ulepszona pierwsza czesc, z ta roznica ze za druga trzeba bedzie placic, takze wole inne platne mmo od tego co ten filmik zaprezentowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 11:11, RedSqll napisał:

Wiesz to jest moje zdanie, ja wole gdy cała gildia bierze udział w walce. Bo te 8vs8
to zwykły sparing.

Oczekiwales po grze nastawionej przede wszystkim na rozgrywki turniejowe walk 40 vs 40?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W 8v8 jest coś takiego jak taktyka, a nie tylko masa. W teamie miejsca jest mało, więc wszystko jest napięte do granic, wszystko musi być dokładnie pomyślane, nie ma miejsca na błędy, dlatego to wymaga tak wielkiego skilla. W gw2 będzie zarówno pvp znane z jedynki (na mniejszą ilość osób, areny), jak i duże mass pvp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 11:58, Gosu napisał:

Nie powalil mnie ten film, powiem nawet ze mi sie nie podobal. Ta gra wyglada nie wiele
lepiej niz guild wars 1 przynajmniej dla mnie, nie widzialem tam nic nadzwyczajnego.


Wg mnie wygląda świetnie i tyle. Zauwaz, że już gw1 wygląda bardzo dobrze, a dwójka będzie jeszcze ulepszona, jeszcze sporo czasu do premiery.

Dnia 22.08.2009 o 11:58, Gosu napisał:

Wygladalo to jak nieco ulepszona pierwsza czesc, z ta roznica
ze za druga trzeba bedzie placic, takze wole inne platne mmo od tego co ten filmik zaprezentowal.


A za jedynkę nie trzeba płacić? Pokaż mi sklep, który daje to za darmo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 11:58, Gosu napisał:

Nie powalil mnie ten film, powiem nawet ze mi sie nie podobal. Ta gra wyglada nie wiele
lepiej niz guild wars 1 przynajmniej dla mnie, nie widzialem tam nic nadzwyczajnego.
Na dodatek znowu motyw smoka, ciagle nowe rpg czy mmo teraz maja wszystko oparte na jakis
smokach, az powialo nuda. Wygladalo to jak nieco ulepszona pierwsza czesc, z ta roznica
ze za druga trzeba bedzie placic, takze wole inne platne mmo od tego co ten filmik zaprezentowal.

Nosz kur... Skad wy sie bierzecie?!
http://www.youtube.com/watch?v=tJn9GhF8TI0 - Tak wygladalo GW, 2 lata przed premiera! Zdziwony? A jednak...
Skad masz informacje, ze niby za GW2 bedziemy placic abonament? Widac wiesz wiecej niz sami tworcy, nom coz, po prostu WYJDZ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 11:04, Budo napisał:

Poza tymi rzeczami, myślę, że dojdą jeszcze inne, więc ja jestem optymistą. Myślę, że już teraz jest 90%, że kupię dójkę :)

Też mam nadzieję, że to wyjdzie tak jak jest zapowiadane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 12:43, Afro69 napisał:

Nosz kur... Skad wy sie bierzecie?!
http://www.youtube.com/watch?v=tJn9GhF8TI0 - Tak wygladalo GW, 2 lata przed premiera!
Zdziwony? A jednak...
Skad masz informacje, ze niby za GW2 bedziemy placic abonament? Widac wiesz wiecej niz
sami tworcy, nom coz, po prostu WYJDZ!


Po pierwsze uwazaj sobie na slowa, bo po tym co przeczytalem widac ze ledwo co od ziemi odrastasz, jak skonczysz 13 lat i rodzice naucza Cie szanowac czyjes zdanie to odpowiadaj na moje posty. A jak uda Ci sie juz czytac nawet ze zrozumieniem i chamowac troszke to moze cos z Ciebie jeszcze bedzie. A jesli masz wiecej niz 13, to dobra rada - nie przyznawaj sie do tego.

Ja nadal podtrzymuje to co powiedzialem, film mnie nie powalil, nie podobal mi sie i przypominal mi pierwsza czescia z nieco ulepszonym wygladem. Powiem wiecej jak na dzisiejsze standardy wyglada kiepsko, a to ze plaskie tekstury z 1 czesci zastapili pelnymi, ze postacie nie blokuja sie o byle kamyczek i co drugi krok nie ma szklanych scian, to rzeczywiscie wielki mi wyczyn (to byl sarkazm bo pewnie nie zauwazyles). Co do abonamentu to juz kiedys czytalem ze guild wars 2 ma byc platna, jesli sie pomylilem to przepraszam, ale nawet za darmo to co pokazali na FILMIE (bo moj post odnosi sie tylko i wylacznie do filmu) nie przekonuje mnie by w ta gre zagrac, mimo ze gralem w 1 czesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 12:41, Budo napisał:

Wg mnie wygląda świetnie i tyle. Zauwaz, że już gw1 wygląda bardzo dobrze, a dwójka będzie
jeszcze ulepszona, jeszcze sporo czasu do premiery.


W porzadku, Tobie sie podoba, ja to szanuje, mnie jakos film nie przkonal ani troche, a juz w kilka mmo w zyciu gralem.

Dnia 22.08.2009 o 12:41, Budo napisał:

A za jedynkę nie trzeba płacić? Pokaż mi sklep, który daje to za darmo ;]


Chodzilo mi o abonament. Pierwsza byla za darmo, placilo sie tylko za gre. Chociaz tutaj Afro69 po prawdopdobnym zawale po moim poscie, zdecydowanie stwierdza ze nie jest to potwierdzona informacja jesli chodzi o miesieczne platnosci. Wiec nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować