Zaloguj się, aby obserwować  
tread71

Stary, dobry, poczciwy Rock - kącik miłośników

2324 postów w tym temacie

/.../

No ale musisz przyznać, że Dio to jednak Dio ;)
Nie twierdzę, że reszta jest do pupy - po prostu ich nie trawię i to jest moja subiektywna opinia.

Dnia 11.05.2010 o 12:51, Noxbi napisał:

Ale Rising to monument. :P


Nie inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 00:33, knopfler napisał:

O tak, to jest to, zresztą cała Alchemia to arcydzieło dla mnie. IMO drugi najlepszy
koncert w historii grupy


Ja właściwie to znam tylko dwa koncerty Dire Straits bo właśnie "Alchemy" i "On the Night", ale ta druga płyta przy tej pierwszej jest co najwyżej przeciętna.

>Zdaję się że kilka dni temu była premiera wersji dvd i blu-ray Alchemii

Właśnie kilka dni temu widziałem że na rockserwis.pl można ją już kupić, ale wersji blu-ray na pewno teraz jeszcze nie kupie bowiem w tej chwili nie dysponuje odpowiednim sprzętem żeby to obejrzeć ;) Ale już wersja na DVD kusi, nawet bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AC/DC- Back in Black
Guns N'' Roses- Greatest Hits (2004)
Nirvana- Nirvana
Led Zeppelin- Remasters
Red Hot Chili Peppers- Californication
Aerosmith- Devil''s got a new disguise

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że odpowiadam nie na temat, ale mam pytanie do Ciebie :) Booooo.... na stronie Dio piszą, że sobie pozwolę zacytować:

The first release from the Niji Entertainment Group will be "Super Rock Japan: Live 1985" on August 31, 2010 from Dio on both DVD and CD

I teraz chcę się dowiedzieć, czy coś wiesz na ten temat, jakie newsy, czy to będzie w Polsce, a nie tylko w Japonii, czy będzie więcej takich koncertów wydanych no i ogólnie czy coś wiesz :)

Bo 1985 to chyba trasa po "Last In Line" więc tracklista musi być super ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 20:25, jcl99 napisał:

/ciach/

Od siebie polecam
Dire Straits - Brothers In Arms
Pink Floyd - The Wall/Wish You Were Here/The Division Bell
Black Sabbath - Sabbath Bloody Sabbath
Led Zeppelin - II
Deep Purple -In Rock

Dla mnie te płyty są wielkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 21:02, Erton napisał:

I teraz chcę się dowiedzieć, czy coś wiesz na ten temat, jakie newsy, czy to będzie w
Polsce, a nie tylko w Japonii, czy będzie więcej takich koncertów wydanych no i ogólnie
czy coś wiesz :)

No, jest to stary materiał wydany oryginalnie (w 1985 roku) tylko w Japonii, teraz ma to być kompletnie zremasterowana, odświeżona, pełna bonusów, wywiadów i innych materiałów dodatkowych edycja na rynek ogólnoświatowy... Przynajmniej tak mi odpowiedzieli w Oficjalnym fanklubie Dio na facebooku. Ostatnio coś żywiej o Ronniem w internecie, ma oficjalny fanklub na facebooku i prowadzi swojego twittera.
Również jego wytwórnia (Niji Entertainment Group) zalicza ostatnio wzmożoną aktywność. Planują reedycję wszystkich trzech płyt Elf (z bonusami) w boxie, nowe płyty Tima Owensa i Beyond Fear, The Rods i Davida Feinsteina, ale najważniejsze... Dio, będzie sporo reedycji i nowa płyta (ponoć około końca 2010/początku 2011 roku) i nie wykluczają, że w przyszłości wydadzą kolejne archiwalne koncerty na blue-ray i DVD. Myślę, że będzie fanie. :P Następny po "Super Rock Japan" będzie zremasterowany "Time Machine", czyli teledyski Dio w jednym filmie.

Dnia 15.05.2010 o 21:02, Erton napisał:

Bo 1985 to chyba trasa po "Last In Line" więc tracklista musi być super ;)

Po "Sacred Heart". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, też właśnie przeczytałem tę smutną wiadomość. Puściłem sobie już "Stargazera" a zaraz odpalę "I left my heart in San Francisco" jedno z pierwszych nagrań Dio, z 1963 roku. Ehh, nie zdążyłem pójść na Jego koncert, jeszcze w wywiadzie dla "Teraz Rocka" z lata zeszłego roku mówił, że na pewno przyjedzie do Polski, jeśli nie z Heaven&Hell, to na pewno z własnym zespołem. Już nie przyjedzie.... Miał szczęście śpiewać z najlepszymi, z Blackmorem i Iommim, no ale to wynikało też z tego, że sam był największy- takiego głosu nie miał nikt, tylko Dickinson i Halford mogli Mu dorównać, ale to jednak jest poziom niżej. Zostawił tony genialnych piosenek, czy z Elfem,Rainbow, Black Sabbath/Heaven&Hell czy z własnym zespołem. Pozostawił też ów słynny znak, którego używa pół świata, a który to właśnie On spopularyzował. Śpiewał teksty raczej mroczne, szatańskie, bliższe tematyce piekielnej, ale teraz, mam nadzieję, jest już w zupełnie innym miejscu. Pożegnał się z fanami chyba najlepiej jak się dało, kapitalną płytą "The Devil You Know", niestety nie zdążył już dokończyć trylogii Magica. Ronnie, będziemy o Tobie pamiętać!!

http://www.youtube.com/watch?v=MKBxPvtVphA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem tutaj przed chwilą, myślałem, że coś piszecie o tej nowej płycie.
Po przeczytaniu posta Noxbiego wiedziałem, że coś jest nie tak. Ale czegoś takiego to się cholera nie spodziewałem. Odszedł jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów na świecie, nie tylko rockowych.
A tak czekałem na jakieś nowiny odnośnie planów Ronniego.
No cóż, jak to już zaznaczył Erton - będziemy o Tobie pamiętać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kur... szczerze pisząc - czytam twój post z piłki nożnej, a tu pierwsze zdanie - "zmarł mój ulubiony wokalista", więc nawet nie skończyłem czytać tego zdania, wchodzę w ten temat... szkoda i żal, nie był moim ulubionym wokalistom, raczej gdzieś w połowie rankingu, ale to na jego głosie, na jeog osobie się wychowałem jeżeli chodzi o muzykę. Solowych projektów nie lubiałem, BS z Rooniem także, ale Rainbow... Rainbow, ten zespół wciąż jest w mojej głowie, wciąż mi gra "Stargazer", "Long Live Rock''n''Roll" czy koncertówka z Monachium(1977). Coż, nie będę się dłużej rozwodził - zmarł wielki muzyk i człowiek. Dziękuje Ci Roonie za wszystko, szczególnie za najlepszą wokalizę(zawsze tak sądziłem) w historii muzyki - "Stargazer"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten rok jest jakiś wybitnie pechowy, najpierw Peter Steel, teraz Ronnie(a kilka dni temu Janusz Sołoma ze Stosu)...:( Po raz kolejny potwerdziło się jaką straszną i zdradliwą choroba jest rak - niby wszystko idzie ku lepszemu, a nagle w jednej chwili kogoś już nie ma...:( Szkoda, że nie zdążył dokończyć tego, co planował, ale i tak będzie żył bardzo, bardzo długo w pamięci ludzi.
Chyba mój ulubiony kawałek - "Don''t Talk to Strangers" - http://www.youtube.com/watch?v=QwX8yF8k0ls
I tak go zapamiętam, jako świetnego muzyka i fenomenalnego frontmana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie oglądałem "Pick Of Destiny", gdzie Tenacious D składali swoisty hołd twórczości DIO...
Czas odświeżyć sobie "Heaven & Hell", "Dehumanizer", "Holy Diver"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. A mnie zasmuciło jak wczoraj oglądałem Wiadomości że Scorpionsi kończą kariere. Mają widac , czy juz wydali, nową ostatnioą studyjną podajze 12 płytę ostatnie 2 letnie turne i koniec ;/ no szkoda. Nie ma co troche wydali :) i utrzymywali klimat

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 09:09, Braveheart napisał:

Witam. A mnie zasmuciło jak wczoraj oglądałem Wiadomości że Scorpionsi kończą kariere.
Mają widac , czy juz wydali, nową ostatnioą studyjną podajze 12 płytę ostatnie 2 letnie
turne i koniec ;/ no szkoda. Nie ma co troche wydali :) i utrzymywali klimat

Pozdrawiam.


Płytę wydali już chyba z 2 - 3 miesiące temu - "Sting In Tail" i okazała się IMO bardzo dobra, pomimo paru wypełniaczy. Jak na zakończenie kariery bardzo udany album.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 09:13, piecia997 napisał:

Płytę wydali już chyba z 2 - 3 miesiące temu - "Sting In Tail" i okazała się IMO bardzo
dobra, pomimo paru wypełniaczy. Jak na zakończenie kariery bardzo udany album.



o, to widzisz :) .. wlasnie sobie na wrzycie przesluchalem kawałku The Good Die Young ;), widzę że artysci lubią robić kawałki o tej nazwie i spiewając o tym wlasnie , że Good Die Young :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 09:18, Braveheart napisał:

>
o, to widzisz :) .. wlasnie sobie na wrzycie przesluchalem kawałku The Good Die Young
;), widzę że artysci lubią robić kawałki o tej nazwie i spiewając o tym wlasnie , że
Good Die Young :)


Śpiewają też że "Best Is Yet To Come"... Ciekawe, jaka okaże się ta pożegnalna trasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 09:23, piecia997 napisał:

Śpiewają też że "Best Is Yet To Come"... Ciekawe, jaka okaże się ta pożegnalna trasa.


Noo. w sumie, 2 lata to jakby nie patrzyl do 2012, Moze na koniec zawitają w polsce, w koncu tam polski nasz basista gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się dopiero dzisiaj dowiedziałem o śmierci Dio. Jest mi niezmiernie przykro, Ronnie miał chyba jeden z najbardziej charakterystycznych głosów, a jego kawałki aż biły energią. Swoje lata już miał, ale jednak plany na przyszłość były bardzo obiecujące. Swoją drogą - cóż za nieszczęśliwy zbieg okoliczności, że ostatni temat przed jego śmiercią w tym temacie dotyczył właśnie jego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 09:30, Braveheart napisał:

> Śpiewają też że "Best Is Yet To Come"... Ciekawe, jaka okaże się ta pożegnalna trasa.


Noo. w sumie, 2 lata to jakby nie patrzyl do 2012, Moze na koniec zawitają w polsce,
w koncu tam polski nasz basista gra :)


do polski zawitaja na pewno ;) jak mowil Maciwoda mozliwe ze jeszcze kilka razy wiec sie nie boj ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 15:02, LESZ3u napisał:

Ja się dopiero dzisiaj dowiedziałem o śmierci Dio.


Ja też dopiero dzisiaj. Aż przykro się na sercu robi :(. Była to dla mnie postać jakich mało. Nie mam co w związku z tym napisać, więc pozostaje mi oddać hołd jego twórczości.
Mam nadzieję, że na najbliższych koncertach rock-metal, każdy pokazujący cornę będzie pamiętał o Ronnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować