Zaloguj się, aby obserwować  
tread71

Stary, dobry, poczciwy Rock - kącik miłośników

2324 postów w tym temacie

Właśnie dowiedziałem się o śmierci Dio. To jedna z tych osób, których głos rozpozna się wszędzie i w każdej sytuacji. Jak na swój, już dosyć poważny wiek, miał niesamowicie dużo energii, będzie mi go brakowało...

Ronnie James Dio 1942-2010 R.I.P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, szkoda tylko że bilety są takie drogie, ale tego należało się spodziewać bo przecież koszty wystawy dzieła na pewno będą wysokie a ludzi w hali nie tak dużo jak na koncertach plenerowych. Wie może ktoś ile tam wchodzi ludzi? W składzie zespołu widzę że dominują starzy znajomi, ale trochę szkoda, że Roger nie zaprosił Nicka Masona... Ten na pewno by nie odmówił staremu przyjacielowi wspólnej trasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2010 o 20:25, jcl99 napisał:

Gun''s Roses


Mi się wszystkie ich płyty bardzo podobają, są jednym z moich ulubionych zespołów ale jeśli podać ich najlepszą płytę to Appetite for Destruction - ich debiut. Genialny album. Dla mnie jedna z najlepszych płyt jakie w życiu słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 16:47, filip29 napisał:

AC/DC- Back in Black
Guns N'' Roses- Greatest Hits (2004)
Nirvana- Nirvana
Led Zeppelin- Remasters
Red Hot Chili Peppers- Californication
Aerosmith- Devil''s got a new disguise


Californication? Fajne ale starsze są chyba lepsze. Jak Bloodsugarsexmagic albo niedoceniane (ale mi sie bardzo podoba) one hot minute

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam:
Zna ktoś może jakąś fajną niemiecką piosenkę z łatwym tekstem którą można by w szkole zaśpiewać? xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powoli przesłuchuję klasyki rockowe, które mi podaliście.
A jak z tymi w Polsce?
Dżem, Ira, Perfect, Lady Pank, TSA (chociaż to to chyba bardziej metal), Budka Suflera i co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Turbo- genialny zespół, prawdziwa legenda

Szalony Ikar http://www.youtube.com/watch?v=87QwCpVXX8I
Dorosłe Dzieci http://www.youtube.com/watch?v=TroenoOkXHo
Cały Czas Uczą Nas http://www.youtube.com/watch?v=mH3S2qC1bZw


Ta pierwsza to hardrock na światowym poziomie, druga to genialna i bardzo znana ballada, a trzecia to rockowy przebój. Także ogólnie 2 pierwsze płyty są kapitalne, to znaczy dalsze też, ale pasujące już raczej do tematu o metalu :)
Jeśliby Cię ta mocniejsza część twórczości interesowała, to polecam przede wszystkim "Kawalerię Szatana"- przegenialny album. "Bramy Galaktyk" mogłyby znaleźć się na którejś płycie Maidenów i na pewno by nie odstawały (tak na przykład zamiast "Losfer Words" na Powerslave)

Bramy Galaktyk http://www.youtube.com/watch?v=G_KboOC3Kvc


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 20:20, Jcl napisał:

Powoli przesłuchuję klasyki rockowe, które mi podaliście.
A jak z tymi w Polsce?
Dżem, Ira, Perfect, Lady Pank, TSA (chociaż to to chyba bardziej metal), Budka Suflera
i co jeszcze?

Republika, Kult, Oddział Zamknięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 21:15, Nikodem95 napisał:

> Roger Waters będzie z trasą The Wall w Polsce. :D
> 18 kwietnia 2011 - Atlas Arena w Łodzi
Ja raczej pojadę do Pragi :)

Hmm, a tam lepiej jest? Czy może masz bliżej?
Ja tam do Łodzi z Wawy "rzut beretem" (tym bardziej że poruszam się samochodem) także mam juz bilet, za nic tego nie przegapię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 21:17, knopfler napisał:

> > Roger Waters będzie z trasą The Wall w Polsce. :D
> > 18 kwietnia 2011 - Atlas Arena w Łodzi
> Ja raczej pojadę do Pragi :)
Hmm, a tam lepiej jest? Czy może masz bliżej?
Ja tam do Łodzi z Wawy "rzut beretem" (tym bardziej że poruszam się samochodem) także
mam juz bilet, za nic tego nie przegapię!

Bliżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 20:20, Jcl napisał:

/.../i co jeszcze?

Jazda obowiązkowa: Czesław Niemen, Czerwone Gitary, Lombard, Sztywny Pal Azji, Kobranocka, Chłopcy z Placu Broni, Azyl P., Róże Europy, Wanda i Banda.

I wiele WIELE innych! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie wydawnictwa z serii MTV Unplugged polecacie? Oprócz Nirvany, Korna i Pearl Jamu, bo te już znam i bardzo sobie cenię. Alice In Chains dobrze wypadło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 23:21, piecia997 napisał:

Jakie wydawnictwa z serii MTV Unplugged polecacie? Oprócz Nirvany, Korna i Pearl Jamu,
bo te już znam i bardzo sobie cenię. Alice In Chains dobrze wypadło?

AiC nawet bardzo dobrze, ale to raczej nie dziwota, bo i tak 80% ich piosenek opiera się o giatry akustyczne ; d
Może nasze rodzime Hey ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 20:20, Jcl napisał:

Dżem, Ira, Perfect, Lady Pank, TSA (chociaż to to chyba bardziej metal), Budka Suflera
i co jeszcze?

-.-

70: Niemen, Breakout, Anawa, SBB, Skaldowie, Grechuta, Test
80: Klaus Mitffoch, Kult, Siekiera, Brygada Kryzys, Republika, Maanam, Turbo, De Press, AYA RL, Voo Voo
90: Ścianka, Armia, Świetliki, Post Regiment, Apteka, Püdelsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam a propos tego koncertu. Czy ja dobrze kombinuję, że miejsca na trybunach na wprost sceny są lepsze z punktu widzenia całego show i stamtąd będzie się lepiej i w spokoju oglądać?? Bo jeśli będzie rozwalanie muru i tego typu atrakcje, to chyba lepiej mieć szeroki plan, a w Golden Circle czy na płycie może być z tym problem.Pytam się, bo nigdy nie byłem na tego rodzaju przedsięwzięciu, więc nie chcę jakichś głupich miejsc wziąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 14:58, Erton napisał:

Pytanie mam a propos tego koncertu. Czy ja dobrze kombinuję, że miejsca na trybunach
na wprost sceny są lepsze z punktu widzenia całego show i stamtąd będzie się lepiej i
w spokoju oglądać?? Bo jeśli będzie rozwalanie muru i tego typu atrakcje, to chyba lepiej
mieć szeroki plan, a w Golden Circle czy na płycie może być z tym problem.Pytam się,
bo nigdy nie byłem na tego rodzaju przedsięwzięciu, więc nie chcę jakichś głupich miejsc
wziąć :)

Zazwyczaj na koncertach w hali zamkniętej scena nie jest właściwie zabudowana więc nawet z boku dobrze widać z trybun. Miejsca na wprost mają niestety dużą wadę, są daleko. Z golden circle będzie na pewno najlepsza widoczność muzyków z bliska, nie ma wątpliwości. Chyba że nie zależy komuś na zobaczeniu z bliska artystów tylko oglądania show jako całości to lepsze będą trybuny bo to zawsze wyższa perspektywa. Co do dźwięku się nie wypowiem bo nigdy na hali w Łodzi nie byłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować