Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Modern Warfare 2 - dobranoc słodki książe

305 postów w tym temacie

wcześniej podwyżka a teraz brak modów i map nieoficjalnych a DLC płatne. I już bardzo dobrze widać jak activision chce wyprać klientów z kasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Vojtas: gdybyś czytał dokładniej, to jedyny Twój atak na mnie z "fanbojem", wydałby Ci się równie żałosny, jak mi. Ale cóż począć, kiedy brak argumentów i gra się TYLKO na PC, prawda @Vojtas? Najłatwiej wyzwać od fanbojów. Zresztą to portal pro-pc, więc cóż.
Co do linków - wciąż są 2 te same, wałkowane masę razy, które ktoś podaje. Jeden z onetu (ahahahaha) i jeden napisany przez jakiś frustratów. Prawda jest jednak taka, że MW sprzedał się lepiej na konsolach, których jest nieporównywalnie mniej, niż pecetów. Ba, konsole przy pecetach to kropla w butli wody.

Ktoś napisał, że nie wybuchła panika - faktycznie, 42 strony na forum Acti w przeciągu kilku godzin to nie panika, a rzeczowa dyskusja. Acti zrobiło BARDZO DOBRZE. Taki Counter-Strike jest na Steamie i nie przeszkadza mu to być najpopularniejszym sieciowym FPSem na świecie. Nikt z tego powodu nie płacze.

ps. Co do sprzedaży faktycznie się pomyliłem. Po sprawdzeniu wychodzi na to, że konsolowe MW sprzedało się na konsolach nie 10, a 6 razy lepiej. Przy takiej społeczności pc, wynik powinien być odwrotny. I tak jak wspomniał kolega powyżej - MW to BARDZO wiele pirackich kopii, które grają na pirackich, prywatnych serwerach.

ps2. Niech anulują zamówienia, pc i tak przyniósł znacznie mniejszy zysk niż konsole. Niech nikt nie kupuje, totalnie oleją pc, tylko tak dalej. Szkoda by było.

ps3. Tak, gram i na pc i na konsoli. Po prostu nie wiem, o co ta panika. Activision-Blizzard wykonało IMO BARDZO DOBRY krok.

ps4. Steam MUSI zostać przygotowany na natłok graczy MW2. Więc nie martwcie się przed faktem. Podołają, a korzyści będzie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko jednego - MW2 na LAN party już się raczej nie przyda. I jeszcze ciekawostka - prędzej czy później ktoś zrobi emulator serwera, tak jak to jest zrobione np. do Mercenaries 2 - można grać przez Hamachi bez podłączania się do serwerów EA. Przy okazji - ciekawe, jak mają zamiar zwiększyć zyski na PC - przez to, że gra będzie kosztować chyba ponad 120 zł, zniechęcają ludzi. Steam nie jest idealny, ale jest systemem w miarę sensownym. Działa przyzwoicie - nie mówiąc oczywiście o ciągłych updatach wrrrr.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 09:15, aope napisał:

Taki Counter-Strike
jest na Steamie i nie przeszkadza mu to być najpopularniejszym sieciowym FPSem na świecie.
Nikt z tego powodu nie płacze.

1. Counter Strike NIE JEST najpopularniejszym FPSem na świecie.
2. Valve nie zabronił robić dedykowanych serwerów ani modyfikacji do Counter Strike''a.
3. Jedyna taka inicjatywa to L4D, w które często z powodu aktualizacji, konserwacji serwerów itp. nie da się grać. Ale nawet w L4D można mieć swój serwer, i dzięki temu istnieje jakakolwiek scena klanowa tej gry.
4. Wszystkie ligi klanowe pierwszego MW są modowane, bo inaczej gra się do tego typu rozgrywki nie nadaje.

Dnia 18.10.2009 o 09:15, aope napisał:

ps4. Steam MUSI zostać przygotowany na natłok graczy MW2. Więc nie martwcie się przed
faktem. Podołają, a korzyści będzie więcej.

Tak jak był przy premierze DLC do L4D? Buahahahha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, steam siadł i kwiczał przy dlc do l4d, a rzuciła się na niego jedynie mała część ludzi w to grających. Podobnie było z wypuszczeniem America''s Army 3, podobnie jest z Empire: Total War i jestem święcie przekonany że i przy MW2 będą oszczędzać. A blokada modów to kpina i ogromny cios w scenę klanową. Na początku myślałem że to żart no ale jak widać Actishit próbuje przyciągnąć więcej ludzi do swoich jakże dopracowanych i lubianych przez dzieci neo rankingowców. Po tej fatalnej polityce, Acti zleciało już chyba na sam dół w rankingu najlepszych wydawców. Wybaczcie ale nie będę w ten sposób ich karmił i MW2 nie kupię, a nawet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. W marcu 2010 będzie miała swoją premierę poważna alternatywa dla COD MW2. Jest nią Battlefield: Bad Company 2. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jęczycie a i tak kupicie MW2. Nie oszukujmy się to będzie gra na tak wysokim poziomie że IW może sobie na to pozwolić, może to jakoś zrekompensują a może nie. Swiat się nie kręci się tylko wokół gier tak więc wyluzujcie, idźcie na piwko, do kina a nie tylko DLC mody mapy i podkrążone oczy. Tak czy siak będzie lawina ludzi do sklepów po tą grę, taka jest prawda.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już w życiu nie kupię gry od Activision . Gdyby nie ban , downgrade taką arię bym tu odstawił za którą dostał bym dożywotniego bana ! CoDMW2 NIE KUPIĘ ! Acti : chrzańcie się !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 00:00, Grinczar napisał:

Bo wy tego nie rozumiecie! Nie gracie w pucharach w CoD4, w klanie, nie gracie na poważnie.
Ja owszem gram i krew mnie zalewa przez cziterów. Zwykle na jeden puchar przypadają 2-3
klany, które czitują i dopiero pod koniec to wychodzi. Czołówka ligi CB też oszukiwała
i jak wyszedł X-ray to ich wszystkich pobanowało. Ale tylko było dobrze przez moment,
bo i są obejścia na X-ray.

Ja się ciesze bardzo!



Też gram w pucharach, ale z tego co oni podają to puchary kolego się już skończyły ponieważ każda liga wprowadzała przystosowanego moda do swojej ligi, więc nie będzie ani cziterów, ani pucharów ligowych. A tak po za tym w dziwnych ligach grałeś, bo Ja jak grałem to musiałem robić nagranie jak każdy z innych zawodników które potem sprawdzali administratorzy ligi. Więc nie wiem z czego tak bardzo się cieszysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 09:15, aope napisał:

@Vojtas: gdybyś czytał dokładniej, to jedyny Twój atak na mnie z "fanbojem", wydałby
Ci się równie żałosny, jak mi. Ale cóż począć, kiedy brak argumentów i gra się TYLKO
na PC

Ooo - a to nie granie na konsoli czyni ktoregos gracza gorszym? A tego z konsola lepszym? Dlaczego?

Dnia 18.10.2009 o 09:15, aope napisał:

, prawda @Vojtas? Najłatwiej wyzwać od fanbojów. Zresztą to portal pro-pc, więc
cóż.
Co do linków - wciąż są 2 te same, wałkowane masę razy, które ktoś podaje. Jeden z onetu
(ahahahaha) i jeden napisany przez jakiś frustratów.

Taki atak na nieznanych Ci ludzi, nie wydaje juz Ci sie zalosny? Szkoda, prawde mowiac.

Przy okazji - masz do kompletu 3 link: http://www.gamasutra.com/php-bin/news_index.php?story=17350
Rowniez tematycznie powiazany z poprzednimi.
Wiekszej ich liczby poki co bym sie nie spodziewal. Z prostego powodu - branzy tak naprawde wcale nie zalezy na tym, zeby przeprowadzic rzetelne badania w tym zakresie. A nawet jesli - to z pewnoscia nie na tym, zeby je upublicznic.

Dnia 18.10.2009 o 09:15, aope napisał:

Prawda jest jednak taka, że MW sprzedał
się lepiej na konsolach, których jest nieporównywalnie mniej, niż pecetów. Ba, konsole
przy pecetach to kropla w butli wody.

I co z tego?

Dnia 18.10.2009 o 09:15, aope napisał:

Ktoś napisał, że nie wybuchła panika - faktycznie, 42 strony na forum Acti w przeciągu
kilku godzin to nie panika, a rzeczowa dyskusja. Acti zrobiło BARDZO DOBRZE. Taki Counter-Strike
jest na Steamie i nie przeszkadza mu to być najpopularniejszym sieciowym FPSem na świecie.
Nikt z tego powodu nie płacze.

To juz Ci ladniej wyjasnil ktos wczesniej ode mnie.

Dnia 18.10.2009 o 09:15, aope napisał:

ps2. Niech anulują zamówienia, pc i tak przyniósł znacznie mniejszy zysk niż konsole.
Niech nikt nie kupuje, totalnie oleją pc, tylko tak dalej. Szkoda by było.

To niech olewaja pc. Maja w tym pelna wolnosc i swobode decyzji. Skoro jednak do tej pory bawia sie w prace na tym rynku, to znaczy ze zyski sa dla nich tego warte. Jak przestana byc warte - to sie wyniosa na dobre z tej platformy, bez wzgledu na to, kto gdzie i ile kupi.

Dnia 18.10.2009 o 09:15, aope napisał:

ps3. Tak, gram i na pc i na konsoli. Po prostu nie wiem, o co ta panika. Activision-Blizzard
wykonało IMO BARDZO DOBRY krok.

Jak widac jestes chyba w mniejszosci. Na szczescie nie jestes wyrocznia i ludzie maja prawo wyrazac swoje zdanie. A cos musi byc na rzeczy, skoro tylu ludzi w tak krotkim czasie wyraza swoje niezadowolenie dla takiej polityki wydawcy.

Dnia 18.10.2009 o 09:15, aope napisał:

ps4. Steam MUSI zostać przygotowany na natłok graczy MW2. Więc nie martwcie się przed
faktem. Podołają, a korzyści będzie więcej.

Tak tak. Wczesniej byli przygotowani do L4D albo E:TW i pewnie paru innych gier. Ty uwazasz, ze wszyscy ktorzy mowia o problemach z dzialaniem steamu urwali sie z choinki i sobie to wymyslaja? To, ze Tobie steam byc moze dziala zawsze poprawnie, nie znaczy, ze tak jest w skali globalnej. Analogicznie - to ze tobie nie psuje sie komp/konsola - to jeszcze nie daje Ci prawa do twierdzenia, ze wszystkie kompy/konsole sa wysmienicie przygotowane i sie nie psuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VLC ok moze sobie byc... ale zeby zabierac ludziom mozliwosc twozenia prywatnych serwerow jest okrucienstwem IW..... serio chyba zadna dotad gra nia miala zablokowanej tej mozliwosci........ zabieranie ludziom mozliwosci pogrania z kolegami w lanie.... czy tez prywatne serwery dla klanow i ich treningow jest okrucienstwem i niepowaga ze strony IW............. tak czy siak cheaterzy znajda sposob zeby zlamac ich zabezpieczenia... ale to nie znaczy ze IW musi uczciwym graczom i posiadaczom oryginalu zabierac frajde z gry...

czesto oficialne serwery sa tak poblokowane/zapchane ze nie ma jak i gdzie sie podlaczyc a tak istnialy prywatne zeby przynajmniej tam popykac......

mialem na dnaich zrobic pre-ordera ale naprawde rozmyslam nad wstrzymaniem sie nad ta mysla po przeczytaniu tej wiadomosci.... Steam,VLC ok , ale brak mozliwosci tworzenia swojego serwa, modow, nowych map to juz kicha zabiera mase frajdy z gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 09:15, aope napisał:

@Vojtas: gdybyś czytał dokładniej, to jedyny Twój atak na mnie z "fanbojem", wydałby
Ci się równie żałosny, jak mi. Ale cóż począć, kiedy brak argumentów i gra się TYLKO
na PC, prawda @Vojtas? Najłatwiej wyzwać od fanbojów. Zresztą to portal pro-pc, więc
cóż.

to jest portal pro-gry więc nie gadaj głodnych kawałków

Dnia 18.10.2009 o 09:15, aope napisał:

Taki Counter-Strike
jest na Steamie i nie przeszkadza mu to być najpopularniejszym sieciowym FPSem na świecie.
Nikt z tego powodu nie płacze.

nie bój się, jakby zabrano CSowcom możliwość robienie modów i własnych map to by siedziba Valve poszła z dymem.

Dnia 18.10.2009 o 09:15, aope napisał:

ps. Co do sprzedaży faktycznie się pomyliłem. Po sprawdzeniu wychodzi na to, że konsolowe
MW sprzedało się na konsolach nie 10, a 6 razy lepiej. Przy takiej społeczności pc, wynik
powinien być odwrotny. I tak jak wspomniał kolega powyżej - MW to BARDZO wiele pirackich
kopii, które grają na pirackich, prywatnych serwerach.

Czemu zawsze przeciwko PC stawia się zsumowane wyniki sprzedaży z reszty platform? X360, PS3 i DS to są 3 różne urządzenia do grania. Należy każde traktować oddzielnie. Takie liczenie jak ty to zrobiłeś jest jednym z objawów fanbojstwa.

Dnia 18.10.2009 o 09:15, aope napisał:

ps2. Niech anulują zamówienia, pc i tak przyniósł znacznie mniejszy zysk niż konsole.
Niech nikt nie kupuje, totalnie oleją pc, tylko tak dalej. Szkoda by było.

szkoda by było Acti, że tyle kasy im uciekło. Natura nie lubi próżni i w momencie zniknięcia Activision na PC znajdą się inni. Z resztą od czasów pierwszego PlayStation mówi się o rychłej smierci PC gamingu, a tu kilkanaście lat później ciągły wzrost zysków z branży... O_O

Dnia 18.10.2009 o 09:15, aope napisał:

ps3. Tak, gram i na pc i na konsoli. Po prostu nie wiem, o co ta panika. Activision-Blizzard
wykonało IMO BARDZO DOBRY krok.

Najwyraźniej słabo na PC grasz skoro nie wiesz.

Dnia 18.10.2009 o 09:15, aope napisał:

ps4. Steam MUSI zostać przygotowany na natłok graczy MW2. Więc nie martwcie się przed
faktem. Podołają, a korzyści będzie więcej.

Musiał być wiele razy i nigdy nie był w najcięższych momentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza moja myśl skojarzyła mi się taka... Napewno ludzie, którzy wiadomości na gram.pl czytają, kupują także gry na gramer.pl.

Więc tak myśle.. czy dostaniemy jeszcze kiedykolwiek info, że producenci robią taki burdel i co raz gorzej traktują PC''towców, skoro napewno w tym momencie spadnie sprzedaż gier w tym serwisie..?

Mała uwaga, jeśli czasem czyta te posty jakiś developer

OGRANICZENIA MOŻLIWOŚCI GRACZY JEST RÓWNOWAŻNE ZE SPADKIEM SPRZEDAŻY !!! NIE ZACHĘCICIE MNIE, ANI ZNACZNEJ WIĘKSZOŚCI DO KUPIENIA ORYGNALNEJ WERSJI !!! BĘDE CHCIAŁ POGRAĆ TO ZNAJDE NA TO TAŃSZY SPOSÓB !!! A JAK WAS TO RYBKA TO WON NA INNĄ PLATFORMĘ !!!

To tyle.. i wcale nie jestem zdenerwowany..

Na całe szczęście nie jestem wielkim fanem tej gry więc przeżyje, ale może kiedyś do któregoś producenta to dotrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie, to ja już wolę premierę 24 Listopada na PC a bez tego steama. Ba, to ja już bym wolał Games for Windows: Live. Na poważnie! Steam nie jest zły ale... No kurna, ma tyle ograniczeń, tyle błędów. Nie dziękuję. A zabicie modów również się nie opłaci. Ale hej! Przecież do wielu gier Valve przy wchodzeniu na serwer pisze, że coś dodatkowo ściąga. Więc na mody to się znajdzie sposób. Na dedyki też. Na wszystko się znajdzie sposób. Nie ma rzeczy niemożliwych. Ale mimo wszystko, wolę bez tego steama... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 00:18, Malcollm napisał:

No a dlaczego premiera MW2 opóźniona jest w stosunku do konsol?
KASA
Bo przecież gry na PC są tańsze, nikt z normalnych PecEciarzy nie kupił by gry na blaszaka
za ponad 2 stówy - a tak to ludzie polecą kupić konsolówki bo nie będą mogli wytrzymać
ciśnienia - taka zabawa lizak i dziecko.
Niech się ugryzą mojej kasy też nie dostaną.


ty nie mów tu o Polsce, bo my jesteśmy marginesem. USA to główny rynek, a tam gra kosztuje tyle samo co wersja na konsole czyli 60$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interfejs bo to ze gra jest na Steamie wcale nie oznacza poblokowania dedykowanych serwerow czy modow i mapek .. wrecz przeciwnie gry valve sa znane z tego ze wychodzi do nich cale zatrzesnienie modow i map. Proponuje wejsc tez w zakladke moje media :P co tam znajdziemy ? dedykowane serwery do bardzo wielu gier nic tylko sciagac i zakladac;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować