Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Modern Warfare 2 - dobranoc słodki książe

305 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2009 o 11:29, rtyrtyrty napisał:

no i nie kupię :)
a niech sobie potem odchodzą na konsole czy na telefony, a gdzie chcą! z takim zagrywkami.
może jeszcze teraz DRM dorzućcie do pełni szczęścia.


Przeciez dorzucili - czym jest steam jak nie systemem drm-u (m.innymi oczywiscie) ? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 09:15, aope napisał:

@Vojtas: gdybyś czytał dokładniej, to jedyny Twój atak na mnie z "fanbojem", wydałby
Ci się równie żałosny, jak mi. Ale cóż począć, kiedy brak argumentów i gra się TYLKO
na PC, prawda @Vojtas? Najłatwiej wyzwać od fanbojów. Zresztą to portal pro-pc, więc
cóż.
Co do linków - wciąż są 2 te same, wałkowane masę razy, które ktoś podaje. Jeden z onetu
(ahahahaha) i jeden napisany przez jakiś frustratów. Prawda jest jednak taka, że MW sprzedał
się lepiej na konsolach, których jest nieporównywalnie mniej, niż pecetów. Ba, konsole
przy pecetach to kropla w butli wody.

Ktoś napisał, że nie wybuchła panika - faktycznie, 42 strony na forum Acti w przeciągu
kilku godzin to nie panika, a rzeczowa dyskusja. Acti zrobiło BARDZO DOBRZE. Taki Counter-Strike
jest na Steamie i nie przeszkadza mu to być najpopularniejszym sieciowym FPSem na świecie.
Nikt z tego powodu nie płacze.

ps. Co do sprzedaży faktycznie się pomyliłem. Po sprawdzeniu wychodzi na to, że konsolowe
MW sprzedało się na konsolach nie 10, a 6 razy lepiej. Przy takiej społeczności pc, wynik
powinien być odwrotny. I tak jak wspomniał kolega powyżej - MW to BARDZO wiele pirackich
kopii, które grają na pirackich, prywatnych serwerach.

ps2. Niech anulują zamówienia, pc i tak przyniósł znacznie mniejszy zysk niż konsole.
Niech nikt nie kupuje, totalnie oleją pc, tylko tak dalej. Szkoda by było.

ps3. Tak, gram i na pc i na konsoli. Po prostu nie wiem, o co ta panika. Activision-Blizzard
wykonało IMO BARDZO DOBRY krok.

ps4. Steam MUSI zostać przygotowany na natłok graczy MW2. Więc nie martwcie się przed
faktem. Podołają, a korzyści będzie więcej.


aope, nie wiedziałem że też tu piszesz :)

I proszę cię, nie broń Activision, bo to co zrobili z wersją na PC to jest dziadostwo i tyle. Czy trzeba wszystko co robią wydawcy akceptować? Właśnie w ten sposób tak się przyjęło DLC, który już nie jest dodatkiem który się wydaje po premierze gry, ale częścią oryginalnej produkcji, którą się wycięło by potem to wydać za dodatkową kasę (i niech mi nikt nie mówi że tak nie jest, świeze przykłady - Operation Flashpoint, Dragon Age, Borderlands)

Panika na forum IW? Ja mimo, że nie miałem zamiaru kupować MW2 na PC to popieram to co tam się dzieje. Ja, gdybym wydał 60$ na pre-order a potem się okazało, że multi w MW2 będzie zdecydowanie gorszy, niż w CoD4 to chyba mam prawo się zirytowac, prawda?

Dałeś przykład CS''a na Steamie - akurat steam w tym całym MW2 to jest ogromny plus, bo to koniec z piractwem etc. ale w CSie ( i w TF2 również) wszystkie dodatki są ZA DARMO, a gracze mają możliwość robienia modów i tworzenia dedykowanych serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to moje trzy grosze:

- nazywanie graczy konsolowych bydłem to szczyt chamstwa. Niestety u "pececiarzy" to norma...

- takoż szczytem chamstwa jest to co robi z wersja pecetową Acti. Wiem że wyniki sprzedaży wersji pecetowej w stosunku konsolowych to była jakaś "marność nad marnosciami", ale to nie jest powód żeby swoich potencjalnych klientów traktować jak jakichś niedorozwojów,, strzelając sobie przy okazji w stopę ! Po pierwsze - jak można na PC zablokować mody ? Toż blaszak słynie z tego i są gracze którzy to lubia i w tym dłubią, więc dlaczego im tego zabraniać ? Przecież to jest otwarta platforma ! Chociaż tu powod jest jasny - próba zmuszenia graczy pecetowych do płacenia za DLC wydawane przez ACTI (IMO - to kompletnie nie przejdzie). I wreszcie wisienka na szycie tortu - STEAM. Chory twór od Valve, który gracze pecetowi dali sobie wcisnąć, a który ogranicza rynek wtórny. Co to oznacza - wiadomo, wersja blaszakowa jest praktycznie nie do odsprzedania (chyba że za pomocą kombinacji i "sprzedaży" całego konta razem z innymi grami).

Czyli:
- wersji pecetowej nie kupię z powyższych powodów (bo jest najgorszą z możliwych)
- wersji konsolowej też nie kupię - bo droga, singiel (jak zwykle) będzie krótki i (jak zwykle) będzie to odgrzany kotlet. Dodatkowo Acti (jak zwykle) będzie aż do przesady doić kasę za DLC, które będzie (jak zwykle) o wiele za drogie.

Najsmutniejsze że ta gra (której fenomenu kompletnie nie rozumiem) jak zwykle się dobrze sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba dostanę zawału! Brak wsparcia dla modów (wytrzymam......tak naprawdę nie pojawiła się żadna dobra modyfikacja do COD''a 4), brak nieautoryzowanych map (no tu jest inaczej.....wyszło wiele świetnych mapek do cod 4....jak również wiele totalnie amatorskich), ale to wytrzymam gdyż będą DLC (lecz jeśli będzie to zestaw 3 mapki i dawaj pięć dych to ja dziękuje! Chce co najmniej 6 mapek + nowa broń + wyższy lvl + ewentualnie nowy tryb a nie jakieś miziu miziu. Aż mi się Oblivion przypomniał z tą swoją zbroją dla konia płatną.) Powiem szczerze jeśli Activision będzie grać nieuczciwie to to się źle dla nich skończy. Popieram walkę z piractwem ,ale boję się że to przykrywka żeby wyciągnąć kasę od fanów gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh z 6 mapek broni i trybu to acti zrobi conajmniej 4 dlc na 1 tak wielkie bym sie napewno nie nastawial:)( Wystarczy spojrzec na dlc do waw-a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz czekam na abonamencik za możliwość gry w multi. Niestety, ale acti przesadziło. Odemnie tych 140zl nie dostaną, a następną gra (i pewnie jedyna) jaka od nich kupie będzie Diablo 3 (chyba ze według polityki "mamy super grę, wiec zamknąć jadaczki i kupować" zażądają 200zl). Byłbym wdzięczny za nie odpowiadanie na mój post w stylu ''przestań robić w majty, twoja kasa to niewiele w skali świata, wiec i tak to nic nie da" - ja swoje wiem :P, dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 11:42, Lordpilot napisał:

- nazywanie graczy konsolowych bydłem to szczyt chamstwa. Niestety u "pececiarzy" to
norma...

Jakoś nie zauważyłem żeby to było normą. To, że jedna osoba tak się wypowiedziała, to nie znaczy, że wszyscy tak uważają. Ty natomiast generalizujesz i to (nawiązując do Twojego stylu wypowiedzi) też można by uznać za chamstwo. Tak samo jak chamstwem jest wrzucanie wszystkich graczy pecetowych do jednego wora z napisem pirat (co pośrednio uczynił aope w swoim pierwszym poście w tym wątku). Ale oczywiście w tej kwestii nie było Twojej większej reakcji. Ciekawe dlaczego... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Ciekawe dlaczego... ;)

Pewnie z tego samego powodu, dla którego Ty nie zareagowałeś na post dark_mastera, który nazwał konsolowych graczy bydłem. Jakoś umknęło to Twojej uwadze :) Więc skoro już chcesz mnie pouczać w kwestii "braku reakcji" , to zacznij najpierw od siebie. Bo na razie to jesteś... - "widzisz drzazgę w oku bliźniego swego, ale nie widzisz belki w swoim". Ale to mnie akurat nie dziwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 12:18, Lordpilot napisał:

Pewnie z tego samego powodu, dla którego Ty nie zareagowałeś na post dark_mastera, który
nazwał konsolowych graczy bydłem. Jakoś umknęło to Twojej uwadze :) Więc skoro już chcesz
mnie pouczać w kwestii "braku reakcji" , to zacznij najpierw od siebie. Bo na razie to
jesteś... - "widzisz drzazgę w oku bliźniego swego, ale nie widzisz belki w swoim". Ale
to mnie akurat nie dziwi :)


Oj kiepściutka ta riposta, bo to jedyna rzecz do której mogłeś się odnieść...;) Nie lubię się odnosić się do postów w "flamewarach", w których obie strony obrzucają się mięsem i oskarżeniami. Dlatego nie tylko nie zareagowałem na post dark_mastera, ale także nie odniosłem się w do generalizowania pecetowców przez aope. Dopiero zrobiłem to po Twoim poście. Bo jak widzisz jesteś ostatnią osobą, która powinna upominać innych na tym forum. ;)

"I skąd ten durny podział na konsolowców i pecetowców. Ja go nie stosuję - wole po prostu słowo gracz." - to Twoje słowa
Ups... widać coś nie bardzo stosujesz się do swoich własnych przekonań... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zermithon: czyżby problemy z czytaniem? ;) Nigdzie nie nazwałem pecetowych graczy "piratami", napisałem tylko, że było wiele pirackich kopii i serwerów, co chyba jest oczywistym i nie zaprzeczysz temu? Piratami pecetowców nazwał o ile mnie pamięć nie myli kolega kilka postów pod moim (na 10 znajomych tylko 2 kupiło oryginał). Natomiast nazywanie grających na konsolach "bydłem" itp. jest wśród grających tylko (zaznaczam TYLKO) na pc dość powszechne, wystarczy poczytać komentarze do gier na dowolnym portalu, który podaje informację o premierach gier na konsole ("uproszczone bydło", "dzieci które grają na konsolach bo nie potrafią obsłużyć pc" itp. itd.). Przoduje onet, wp nie gorsza, gol też, gram również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie nachodzi mnie jeden komentarz do tego, znany z filmu "Swieci z Bostonu" kiedy Rocco widzi masakre w pokoju z ruska mafia ;]
2 rzeczy ktore na chwile obecna mw2 poslaly do grobu to wlasnie brak modow i brak serwerow. ktos tu pisal ze gra w ligach i ze sie cieszy z tych zmian. czlowieku o jakich ty ligach mowisz? pifpaf? ROTFL at u.
wkazdym razie licze ze iw wroci sie po rozum i po ok miesiacu doda to co nam teraz odebrano,
niemam nic do casualowych graczy tutaj, dla nich to i tak zadnej zmiany nie bedzie beda sobie czasami jak zawsze pykac na pubach i tyle, ale ci co wydaja kupe szmalu na dobrego kompa zeby sobie normalnie pograc dostali miedzy zebra i to mocno (w tym ja )
tak wiec radze aby casualowi pisali komentarze w swoim gronie nie czepiali sie graczy i na odwrot.
eot ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam taka nowinka nie przeszkadza nigdy nie grałem w żadne mody i nie stawiałem nie oficjalnych serverów w Cod`a. Więc jak najbardziej popieram jednakże łącze się z bólem innych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 23:56, D_1 napisał:

Zabronienie własnych serwerów to błąd ale VAC zamiast punkbustera to idealne posunięcie!
pbuster to jakiś szajs... daje bany na kilka minut za haxy a vac jest bezlitosny... jeden
hax i klucz do kosza ( przynajminej kiedyś tak było )


tylko wiesz na prywatnym serverze (oczywiscie postawiony na orginale) admin wszystko widzial, ktos uzywa haxa, a PB po jakims czasie go znowu wpuszcza - co za problem zbanowac klucz na serverze i miec goscia z glowy. To samo za bluzgi czy zachowanie .

Teraz tak nie bedzie bo nie bedzie serwerow prywatnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 00:16, Labud27 napisał:

Zaraz ale czy brak własnych serwów i serwerów dedykowanych oznacza brak adminów? Czyli
każdy będzie mógł latać z granatnikami, męczennikami, bastionami i innymi badziewiami
i nikt nie będzie mógł im zrobić? ;(


tak, zero wplywu na wyglad servera - acti samo sobie kopie grob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 12:38, aope napisał:

@zermithon: czyżby problemy z czytaniem? ;) Nigdzie nie nazwałem pecetowych graczy "piratami",
napisałem tylko, że było wiele pirackich kopii i serwerów, co chyba jest oczywistym i
nie zaprzeczysz temu?

A czy ja napisałem, że nazwałeś pecetowych graczy piratami? Napisałem, że pośrednio wrzuciłeś wszystkich pecetowców do jednego wora z napisem "pirat". Wprost tego nie zrobiłeś, ale to wynika z Twojego posta. Więc nie wyskakuj tu z takimi tekstami, bo nie wszyscy na tym forum są dziećmi.

Dnia 18.10.2009 o 12:38, aope napisał:

Piratami pecetowców nazwał o ile mnie pamięć nie myli kolega kilka
postów pod moim (na 10 znajomych tylko 2 kupiło oryginał).

Ale ja nie miałem wcześniej zamiaru się do tego odnosić do tej kwestii, nieważne czy do Twojej wypowiedzi, czy Dobik''a. Po prostu odpowiedziałem na post lordpilota, w którym on starał się ty moralizować (tak jakby mia do tego prawo). Twoja wypowiedź posłużyła tylko za przykład.

Dnia 18.10.2009 o 12:38, aope napisał:

Natomiast nazywanie grających
na konsolach "bydłem" itp. jest wśród grających tylko (zaznaczam TYLKO) na pc dość powszechne,
wystarczy poczytać komentarze do gier na dowolnym portalu, który podaje informację o
premierach gier na konsole ("uproszczone bydło", "dzieci które grają na konsolach bo
nie potrafią obsłużyć pc" itp. itd.). Przoduje onet, wp nie gorsza, gol też, gram również.

Po pierwsze wp i onet to nie to dosyć specyficzne fora, dlatego na nie nie wchodzę. Ale rzadko kiedy spotykałem się z określeniami typu "bydło" kierowanymi w stronę konsolowców (nieważne czy to na gram, gol''u czy poly). Uważanie tego za normę i generalizowanie jest przesadne. Owszem, zdarzają się porównywalne wypowiedzi we wszelakich flame''ach, ale po stronie obu stron. Odnoszenie się do niech mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować