Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2013 o 17:19, Fimbulvinter napisał:

Mnie tam jakoś po pierwszym odcinku nie ruszyło na tyle by to kontynuować. Może kiedyś
się szarpnę.

Gdybym mógł to bym zapomniał o całej serii, tego jaki zbiera hajp oraz że teraz jest wszędzie i obejrzał dopiero jak wyjdzie na Blu_rayu, bo takich jaj jakie wyprawiają w TV dawno nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10/10 i tyle w tym temacie. Jako najbardziej wybredny wiem co dobre. W każdym razie widzę, że jakoś długi czas oczekiwania na 15 odcinek jest. A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 17:49, Fimbulvinter napisał:

Możesz rozwinąć? Zaciekawiłeś mnie. To, że hajp jest to widać, ale coś więcej się dzieje?

Po pierwsze cenzura chociaż to mały pikuś w porównaniu z tym jak ekipa nie potrafi zarządzać pieniędzmi, bo po pierwszych odcinkach dostajemy pokazy slajdów, animacje jak we flashu, jakieś błędy graficzne (fioletowa podłoga wtf), a szczyt osiągnęli w 13 odcinku gdzie nie pokazali kilku scen ale głos był puszczony przez co wcześniejszy kadr był przedłużony, tak że mieliśmy na ekranie czyjąś twarz kiedy było słychać skoki i różne fikołki, albo spowolnili jakąś animacje przez co wyglądało to tak jakby film się ścinał, żeby wstawić właśnie te dialogi do których nie zdążyli jeszcze narysować sceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 15:02, LastOrder napisał:

Hej jestem nowym uzytkownikiem forum ,mam nadzieje na wiele ciekawych dyskusji :) Jakie
ciekawe serie lecom obecnie w sezonie ??

Polecam również tą stronkę: http://anichart.net/ . Ma klikalne linki do MyAnimeList (przydatne do sprawdzenia recenzji/ocen/prequeli itd.) oraz timer do następnego odcinka.

A jeżeli chciałbyś coś do polecenia, to muszę przyznać, że po pierwszych odcinkach mam raczej mieszane odczucia przy większości i spora część poleci na wstrzymanie do wyjścia całego sezonu.

To co oglądam na bieżąco to głównie sequele: Monogatari, Kami nomi zo Shiru Sekai, High School DxD, Rozen Maiden (po pierwszym odcinku strasznie mnie zaskoczył drugi, mam nadzieję, że reszta będzie w podobnym tonie).

Z nowych serii to: Inu to Hasami wa Tsukaiyou, Danganronpa, Kamisama no Inai Nichiyoubi, Makai Ouji (powiewa yaoi, mam nadzieję, że nie wyjdzie taki crap jak Karneval).

No i plus Railgun oraz Shingeki no Kyojin z poprzedniego sezonu.

I jak wspominałem, sporo tytułów jakoś specjalnie mnie nie wciągnęło lub po prostu wolałbym łyknąć na raz, więc czekam z oglądaniem do końca sezonu aż wyjdzie całość ;).


@Fimbulvinter
Chodzi o to, że im dalej tym akcja coraz wolniejsza. Są odcinki, w których po prostu nic się nie dzieje. I nie chodzi mi o epizody-zapychacze. Po prostu oglądasz coś, co nie ma ani znaczącej fabuły, ani nie rozwija świata/postaci. Niektóre odcinki można by streścić w jednym-dwóch zdaniach i skrócić je do ~3-4 minut nie tracąc zupełnie nic ;).

Osobiście na początku dawałem serii 10/10, ale z biegiem czasu (przez to właśnie przeciąganie) seria spadła mi do 8/10. Liczę, że dalej nie spadnie ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 15:02, LastOrder napisał:

Hej jestem nowym uzytkownikiem forum ,mam nadzieje na wiele ciekawych dyskusji :) Jakie
ciekawe serie lecom obecnie w sezonie ??


Na razie mogę polecić: Danganronpa, Genei wo Kakeru Taiyou, Gin no Saji, Inu to Hasami wa Tsukaiyou, Kimi no Iru Machi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 15:02, LastOrder napisał:

Hej jestem nowym uzytkownikiem forum ,mam nadzieje na wiele ciekawych dyskusji :) Jakie
ciekawe serie lecom obecnie w sezonie ??

Servant x Service, jeśli podobało ci się Working! to coś dla ciebie. Jeśli nie, to też warto bo nie ma pewnej rudej denerwującej dziewczyny.

@Mordant
Zapomniałeś jeszcze o coraz dłuższych wspomnieniach na początku odcinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, z 24 minutowego odcinka robi się tylko 15 minut. Opening, ending oraz recap z poprzednich odcinków zajmuje dobre 9 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ONE PIECE FILM Z
NIKT? SRSLY NIKT o tym jeszcze nie napomknął?

Osobiście brak mi słów i jestem wbity w fotel po tym, co właśnie obejrzałem. Od graficznej strony wszystko wygląda bezbłędnie, te dynamiczne ujęcia kamery (coś jak w ostatnim supermanie nolana ;p) są bezbłędne i idealnie zwiększają tempo walk, które przedstawione są wyjątkowo soczyście (aczkolwiek można się lekko przyczepić do final fighta..) Oczywiście jest tutaj CGI jednak wciąż śmiem twierdzić, że jest to najlepiej wykonana kinówka jaką do tej pory widziałem. Przebija wszystkie pozostałe, a także całą serie one piece swoim wykonaniem. Ba powiem nawet, że bije każdego tasiemca które obecnie mamy na rynku...
Fabularnie wszystko stoi na najwyższym poziomie. Podoba mi się fakt, że to nie do końca Straw Hatsi są głównymi bohaterami filmu;p Główny antagonista naprawdę świeci i jego background jest naprawdę sensowny (tak patrze na ciebie Shiki przy Zecie jesteś cienki jak kartka papieru..). Mało tego, tutaj naprawdę wszystko gra i świeci tak jak powinno, nie ma żadnych zgrzytów fabularnych które gryzły by się z serią anime czy mangą(a ile razy się z czymś takim spotykamy...). Jest parę grzechów, ale cóż trzeba czasami udramatyzować sceny ;].

Więc dochodząc do końca: myślałem, że to Strong World zmieniło moje pojęcie o kinówkach tworzonych na kanwie Shoenów, cóż miałem racje, ale w raz z wyjściem FILM Z je zmieniam:3

10/10 would bang

fanservice na kolacje
http://www.youtube.com/watch?v=EvVEIvU9_Q4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 22:59, nightfaler napisał:

ONE PIECE FILM Z

Ja oglądałem jakiś czas temu, gdy jeszcze nie było lepszego tłumaczenia. Również uważam, że film był lepszy niż Strong World. Sam background Zephyra był dużo lepszy od tego Shikiego i to, jak w filmie umieszczono Kuzana i Borsalino. Fabularnie ten film był o wiele bardziej udany niż cały Fishman Island Arc (który osobiście uważam za najsłabszy z całej serii) i równie dobrze mógłby go zastąpić. Może dlatego, że skupiał się elementach bardziej typowych dla One Piece.

Soundtrack do filmu też się udał: Ocean Guide http://www.youtube.com/watch?v=59ngH1vdTx4 lub nowy odpowiednik Overtaken http://www.youtube.com/watch?v=1fF6lNHh0OQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 11:24, Tomoya-kun napisał:

Ale najszczerzej to polecił bym ci ten sam tablet co osobiście posiadam: BlackBerry PlayBook.

No i kupiłem PlayBooka, jutro powinien dojść ;p Myślę że nie powinienem się zawieść, dlatego masz tu sympatyczną piosenkę w podziękowaniu, że pomogłeś mi się zdecydować ;)
http://www.youtube.com/watch?v=QEPHLPmt914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2013 o 12:59, nightfaler napisał:

Ostatnio przeglądając youtuba zauważyłem, że dodałeś to do ulubionych xD. Nie ukrywam
banana na twarzy ;p

Bo to super jest :D Sądzę że powinniśmy oficjalnie uznać to za hymn tego tematu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 23:27, Arcling napisał:

> ONE PIECE FILM Z
Ja oglądałem jakiś czas temu, gdy jeszcze nie było lepszego tłumaczenia. Również uważam,
że film był lepszy niż Strong World. Sam background Zephyra był dużo lepszy od tego Shikiego
i to, jak w filmie umieszczono Kuzana i Borsalino. Fabularnie ten film był o wiele bardziej
udany niż cały Fishman Island Arc (który osobiście uważam za najsłabszy z całej serii)
i równie dobrze mógłby go zastąpić. Może dlatego, że skupiał się elementach bardziej
typowych dla One Piece.

Soundtrack do filmu też się udał: Ocean Guide http://www.youtube.com/watch?v=59ngH1vdTx4
lub nowy odpowiednik Overtaken http://www.youtube.com/watch?v=1fF6lNHh0OQ


Fishman Island Arc, to tragedia prawie rzuciłem to anime przez nie.
I zgadzam się z opiniami powyżej Z był najlepszy. Strong world średnio mi się podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2013 o 19:08, qwerty5712 napisał:

Fishman Island Arc, to tragedia prawie rzuciłem to anime przez nie.
I zgadzam się z opiniami powyżej Z był najlepszy. Strong world średnio mi się podobał.


Z lepszy, aczkolwiek Strong World w zadnym wypadku zly nie byl.
Ja ogolnie One Piece przestalem ogladac gdy tylko Strawhaci sie "rozeszli"
Wszystko stracilo urok, nic ciekawego nie bylo. Nie dotrwalem nawet do konca ucieczki z wiezienia (impel down czy jakos tak, nie pamietam)
Na yt obejrzalem troche urywkow z fishman island arc i prawde mowiac nie zaluje - nic mnie nie ominelo, wyglada strasznie tandetnie, jak nie one piece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2013 o 19:14, diablolod napisał:


> Fishman Island Arc, to tragedia prawie rzuciłem to anime przez nie.
> I zgadzam się z opiniami powyżej Z był najlepszy. Strong world średnio mi się podobał.


Z lepszy, aczkolwiek Strong World w zadnym wypadku zly nie byl.
Ja ogolnie One Piece przestalem ogladac gdy tylko Strawhaci sie "rozeszli"
Wszystko stracilo urok, nic ciekawego nie bylo. Nie dotrwalem nawet do konca ucieczki
z wiezienia (impel down czy jakos tak, nie pamietam)
Na yt obejrzalem troche urywkow z fishman island arc i prawde mowiac nie zaluje - nic
mnie nie ominelo, wyglada strasznie tandetnie, jak nie one piece.


Następne 2 arcki po fishman są fajne. Tzn ten nowy mi się podoba. A oglądałeś ostatnii arc przed time skipem? Moim zdaniem był najlepszy. Teraz przechodzę romance dawn i sobie przypominam wszystko jak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się