Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2013 o 18:13, Ryan-Kam napisał:

Witam/ Konbanwa !

Uczę się japońskiego i aby mieć kontakt z językiem chciałbym abyście mi polecili jakąś
dobra mangę/ anime do obejrzenia. Nigdy nie byłem miłośnikiem tej, że tak powiem sztuki.
Proszę o jakąś mangę historyczną :) Taką będę mógł w stanie oglądać.

Pozdrawiam !

Jeśli mówisz "oglądać" to prosisz o anime. Manga to komiks. Od siebie mógłbym polecić:
Sword of the Stranger - świetny film z widowiskowymi, dobrze zaanimowanymi walkami i dosyć fajną historią.
Mononoke Hime - to bardziej baśń, niż film historyczny, ale powinno się spodobać
Seirei no Moribito - seria o wędrownej wojowniczce opiekującej się młodym księciem który był zmuszony uciec z zamku.
Rurouni Kenshin Tsuiokuhen - dosyć ciężka historia rozgrywająca się w czasie przewrotu Meiji. Potem możesz obejrzeć główną serię mającą aż 90 odcinków, ale tak: pierwsze 30 jest dosyć średnie, ale zdarzają sie lepsze, następne 30 to główna historia dla której warto oglądać tę serię, reszta to nic nie warte fillery ;p
Spice and Wolf - średniowieczny kupiec spotyka rezolutną wilczą boginkę ;) Bardzo przyjemna seria.
Katanagatari - Seria zawierająca chyba najwięcej fantastyki ze wszystkich wymienionych, ale tak czy owak to kawał dobrego anime. Mnie na dobre wciągnęło od 2-3 odcinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arigato :)

Pablo_Querte

Arigato :)

Na pewno obejrzę Rurouni Kenshin Tsuiokuhen. Akcja dzieje się w mojej ulubionej epoce historycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Kitakubu cośtam. Na animetake gościu się zachwycał, ale po obejrzeniu nic specjalnego w tej serii nie widzę. De facto o gustach się nie mówi, ale koleś jest w błędzie.
Tak powierzchownie przejrzałem co pokazało się na animetake do tej pory i powiem, że kicha jest. Może Rozen Maiden jeszcze spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 20:15, SiDi napisał:

Obejrzałem Kitakubu cośtam. Na animetake gościu się zachwycał, ale po obejrzeniu nic
specjalnego w tej serii nie widzę. De facto o gustach się nie mówi, ale koleś jest w
błędzie.
Tak powierzchownie przejrzałem co pokazało się na animetake do tej pory i powiem, że
kicha jest. Może Rozen Maiden jeszcze spróbuję.

Wiesz, jeszcze rożnie to z tymi pierwszymi odcinkami bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 21:06, SiDi napisał:

Różnie to bywa z innymi gatunkami. Komedie zachowują się tak samo przeważnie przez całą
serię.

A Lucky Star to co? Pierwszy odcinek Minami-ke tez nie porywał.

Also, będzie kolejny ep Little Witch Academia! Pod warunkiem, że wpłacicie na niego pieniądze...

http://www.animenewsnetwork.com/news/2013-07-05/studio-trigger-to-launch-kickstarter-for-new-little-witch-academia-episode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podać przykład Lucky Stara, który od początku mnie porwał. To samo było z GTO czy innymi. Już zbyt wiele wiosen przeżyłem i w jakimś stopniu jestem w stanie ocenić jak będzie wyglądać cała seria po pierwszym odcinku. W tym przypadku to słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 20:15, SiDi napisał:

Obejrzałem Kitakubu cośtam. Na animetake gościu się zachwycał, ale po obejrzeniu nic
specjalnego w tej serii nie widzę. De facto o gustach się nie mówi, ale koleś jest w
błędzie.

Yup, takie same miałem odczucie. To próbowało być tak bardzo randomowe i zabawne, i tak bardzo im to nie wyszło.

Od siebie polecam Servant x Service, bardzo przyjemnie się to oglądało. A jeżeli nie całość, to przynajmniej opening, bo wygląda OBŁĘDNIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Danganronpa ep.1

Szykuje się niezła jazda. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne podobne do Visual Novelki: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors.

Właśnie sprawdziłem i twórcami mangi Danganronpa jest firma odpowiedzialna za tą Visual Novelkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2013 o 13:11, Piotrbov napisał:

Danganronpa ep.1

Szykuje się niezła jazda. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne podobne do Visual Novelki:
Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors.

Właśnie sprawdziłem i twórcami mangi Danganronpa jest firma odpowiedzialna za tą Visual
Novelkę.

A to w ogóle jest na podstawie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2013 o 13:23, Pablo_Querte napisał:

A to w ogóle jest na podstawie gry.


No tak. Doczytałem później o tym. Tak czy inaczej, widać rekę twórców 999.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2013 o 13:11, Piotrbov napisał:

Danganronpa ep.1

Szykuje się niezła jazda. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne podobne do Visual Novelki:
Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors.

Fakt :] Podobnie jak przy zapowiedzi tej serii :]
Zapowiada się wyśmienita seria :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2013 o 23:03, luzac napisał:

Genshiken Nidaime ep1...
Pominęli 12 chapterów...
Wymienili całą ekipę aktorów...
NO ŁODAFAK?!

Lepsze to niż nowe Rozen Maiden, gdzie zrobili streszczenie 8 tomów mangi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2013 o 23:13, Pablo_Querte napisał:

Lepsze to niż nowe Rozen Maiden, gdzie zrobili streszczenie 8 tomów mangi.


Ja tam, nie czytałęm mangi. Widać, że w tym anime, w tym pierwszym odcinku strasznie szybko wszystko szło, lecz dla mnie to nie jest żaden minus. Nadal się fajnie oglądało.

Może chcą po prostu szybko pokazać to co było w serii z 2004 roku i chcą lecieć dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczegół w tym, że seria z 2004 roku nie była do końca zgodna z mangą... więc ten odcinek może u niektórych wywołać odrobinę zamieszania.

Ale przynajmniej głosy te same...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2013 o 07:21, Piotrbov napisał:

> Lepsze to niż nowe Rozen Maiden, gdzie zrobili streszczenie 8 tomów mangi.

Ja tam, nie czytałęm mangi. Widać, że w tym anime, w tym pierwszym odcinku strasznie
szybko wszystko szło, lecz dla mnie to nie jest żaden minus. Nadal się fajnie oglądało.

Może chcą po prostu szybko pokazać to co było w serii z 2004 roku i chcą lecieć dalej?

W starym anime to może z 4 odcinki byłby zgodne z mangą ;/ Dlatego żałuję, że nie zrobili pełnego remaku pierwszej części, tylko od razu wzięli się za drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin chapter 47

Spoiler

Dobrze, niby powtórka z poprzedniego chaptera, ponieważ tak naprawdę nie było żadnego zaskakującego zwrotu akcji, ale rozmowa Ymir i Bertholta to chyba jeden z ciekawszych zlepków informacji od dawna. Wychodzi z niej, że Ymir to rzeczywiście jakiś rouge element, a oddział infiltracyjny składał się jedynie z Annie, Reinera, Bertholta i nieszczęśnika, który został przekąską. Co ważniejsze Ymir spędziła ostatnie sześćdziesiąt lat wędrując poza murami nim odzyskała zdolność transformacji w człowieka... Teoria moja i Hubiego o pradawnych pilotach biologicznych golemów/mechów bojowych zyskała kolejny argument xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Genshiken Nidaime ep1...

Dnia 06.07.2013 o 23:03, luzac napisał:

Wymienili całą ekipę aktorów...

Totalnie nie rozumiem czemu. Wymianę jednej czy dwóch osób można łatwo wyjaśnić ale zmiana całej obsady jest po prostu dziwna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kitakubu Katsudou Kiroku
No cóż... Nie wiem co powiedzieć, za bardzo tego typu serii nie lubię, więc jakoś niechętnie do tego anime podchodzę, zobaczymy. Całkiem nowe głosy i dobrze.

Free!
W skrócie - dla yaoistek. Chociaż opening bardzo dobry.

Rozen Maiden
Grafika tła, któa bardzo mi się podoba, taka malownicza. Opening - pierwsze takty i można bez problemu odkryć, kto wykonuje - Ali Project. Jak na razie całkiem, całkiem.

Servant x Service
Widać juz na samym początku, że twórca Working! maczał w tym palce jako autor mangi, studio animacyjne też takie samo.
Takie Working! tylko, że nie restauracja, tylko urząd miejski.

Kamisama no Iani Nichiyoubi
Nic szczególnego, wygląda na marnotractwo czasu, zobaczymy jak będzie dalej.

Gen''ei o Kakeru Taiyou
Coś w stylu Mahou Shoujo, graficznie trochę przypominające Madokę. Na razie całkiem, całkiem niezłe.

Stella Jogakuin Koutouka C3-bu
K-On, tylko, że zamiast instrumentów muzycznycznyc sa pistolety, karabiny itd. Fajna seria na typowe rozluźnienie, po całym tygodniu praktyk studenckich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się