Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2010 o 22:04, Latniak napisał:

W mandze podczas rozmowy z dziadkiem miał jeszcze oboje oczu :) (czapter 45) Różnica
jest taka, że przed wyjazdem do Brazylii nie miał opaski na oku, a tylko zabandażowane.

Nie, nie. O bandażu to pamiętałem, ale najwyraźniej mi się coś pomerdało z utratą oka ^^

Dnia 10.03.2010 o 22:04, Latniak napisał:

No od razu widać, że w OVA Seras wygląda dużo lepiej... a ja i tak ją wole w wersji Red
(Black) :D

Tak wiem mówiłeś :P Chociaż pończochy to by chyba jednak lepsze czarne były ;P Z innej beczki jeśli już o jej metamorfozie mowa: czy to nie dziwne, że Hirano argumentuje brak regeneracji lewej ręki faktem, że "straciła ją przed przeminą w prawdziwego wampira, ale czemu w takim razie zregenerowała oczy? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 22:04, Latniak napisał:

No od razu widać, że w OVA Seras wygląda dużo lepiej... a ja i tak ją wole w wersji Red
(Black) :D

Whaaaaaaaa? W OVA wygląda lepiej? Chyba w pantyshotach bo graficznie jest strasznie. She looks like shit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 22:38, Tohno napisał:

Whaaaaaaaa? W OVA wygląda lepiej? Chyba w pantyshotach bo graficznie jest strasznie.
She looks like shit.

Jeśli chodzi Ci ojej minę jest ona spowodowana pokojem pełnym najemników zerkających na nią lubieżnie, poza tym to jest całkiem dobry - wierny kresce mangi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 23:34, Alamut napisał:

Jeśli chodzi Ci ojej minę jest ona spowodowana pokojem pełnym najemników zerkających
na nią lubieżnie, poza tym to jest całkiem dobry - wierny kresce mangi ^^

Nie, chodzi mi ogólnie o kreske. Ja wiem, że w mandze było wszystko tak specjalnie przerysowane ale jednak wersja z serii TV bardziej do mnie przemawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 23:34, Alamut napisał:

> Whaaaaaaaa? W OVA wygląda lepiej? Chyba w pantyshotach bo graficznie jest strasznie.

> She looks like shit.
Jeśli chodzi Ci ojej minę jest ona spowodowana pokojem pełnym najemników zerkających
na nią lubieżnie, poza tym to jest całkiem dobry - wierny kresce mangi ^^

Nie zgodzę się, Seras w mandze wygląda o wiele ładniej, a w OVA wygląda jak kawał drewna z przyczepioną twarzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 21:59, Tohno napisał:

A mówisz teraz o tym Graalu. Bo Graal z Fuyuki i Św Graal to dwie różne rzeczy ale to chyba wiesz.

I know :) Tyle że Saber szukała jakiegokolwiek Graala który miał moc aby zrealizować jej życzenie, w końcu w chwili gdy zawarła pakt oddając swoją duszę w zamian za możliwość zdobycia Graala nie tylko ten z Fuyuki jeszcze nie istniał ale najprawdopodobniej nie było jeszcze miasta (całkiem możliwe że rodów które połączyły swe siły aby go stworzyć też jeszcze wtedy nie było).

Dnia 10.03.2010 o 21:59, Tohno napisał:

Cóż nie wiele jest powiedziane co Arturia robiła po zgadaniu się z The World ale nie jestem przekonany, że walczyła ze smokiem. Skoro MEoDP Shikiego miały by problem z zabiciem takiego to co zrobił by jej Caliburn/Excalibur który odbijał się od Berserkera.

Nooo, jak przyszło co do czego to jednym ciosem zabrał mu 5 żyć. Pomijając już fakt co z Berserkerem zrobił Noble Phantasm którego użyła na nim w HF (pamiętaj że w Fate Saber była cały czas na minimum swej mocy i podczas walk z Berserkerem zawsze była w bardzo niekorzystnej sytuacji (za pierwszym razem była ranna a za drugim była niemal całkowicie wyczerpana i nie miała możliwości użycia Noble Phantasma)). Saber na full powerze była potężniejsza od Berserkera.
Poza tym jeśli jest jeszcze mowa o Arthurii za czasów kiedy żyła - pamiętaj że niemal przez cały czas miała wtedy do dyspozycji nie tylko swój miecz ale także jego pochwę która była potężniejszym artefaktem niż Excalibur (według opisu "The greatest protection that cannot be infringed by anything not even by the five sorceries.") więc jej szanse nie były aż tak tragiczne jakby się mogło wydawać.

Dnia 10.03.2010 o 21:59, Tohno napisał:

Smoki to twarde Phantasm Beasts i upolowanie jednego nie było by takie proste.

Zważywszy na mentalność Saber to sam fakt że byłoby to niemal pewną śmiercią nie skłoniłby jej nawet do przemyślenia sprawy - jej parametr autodestruktywnie samobójczych zapędów miał rangę co najmniej EX+ :/

Dnia 10.03.2010 o 21:59, Tohno napisał:

Raczej to odpada. True Ancestorzy mieli na swoje usługi silniejsze "cosie" niż smoki więc po co by im to było.

Spoiler

Przez Demon Lord miałem na myśli upadłego shinso który poddał się żądzy krwi, jeśli normalny shinso ograniczony do co najwyżej 50% swojej mocy mógłby coś takiego zrobić to tym bardziej powinno być to możliwe dla takiego który nie miał żadnych ograniczeń. A co do użytego summona - niewiele wiem o zachowaniu upadłych shinso ale zważywszy na to co zrobiła Arcueid po wypiciu krwi Roy to po tych istotach nie należy się spodziewać zbytniej przewidywalności...

Dnia 10.03.2010 o 21:59, Tohno napisał:

Jej Pegaz jest częścią Noble Phantasma Belerophona czyli składa się z many która jest w niej. Oznacza to że ona "wyjmuje" go z siebie. Nie jest więc summonem.

Czyli tak jak byki ciągnące rydwan Ridera z F/Z?

Dnia 10.03.2010 o 21:59, Tohno napisał:

Co nie zmienia faktu że przez cały ten czas był ładowany maną i jest teraz overpowered.

O ile dobrze pamiętam przemyślenia Saber to każde stworzenie z Phantasm Races które żyło wystarczająco długo osiągało status Dibine Mystery więc Rider nie musiała go nawet "ładować" żeby stał się tak potężny, musiała tylko wystarczająco długo poczekać :)

Dnia 10.03.2010 o 21:59, Tohno napisał:

Gilgamesh nie zawarł paktu. Po śmierci Enkidu the world sam go wcielił do Graala jako że za wszystko co zrobił, stał się Heroic Spirit.

Tyle że o ile dobrze pamiętam to aby The World mógł jakiegoś bohatera używać do podtrzymywania ładu to taki bohater najpierw musiał zawrzeć pakt i się na to zgodzić - o to właśnie się rozchodziło z "niechęcią" jaką Archer żywił do Saber że uważał on iż nie powinna ona tego paktu zawierać bo nie zasłużyła na to aby zostać zmuszona do takiej służby.

Dnia 10.03.2010 o 21:59, Tohno napisał:

Co do paktu to nie do końca. Archer wiedział że nie uwolni go to od Graala. Na początku zawarł kontrakt żeby móc ratować więcej ludzi niż dotychczas.

Uwolni go od Graala? Czekaj... co ma z tym wspólnego Graal? Archer był zmuszony do służby jako Heroic Spirit i to od niej usiłował się uwolnić, to że pojawił się w Fuyuki jako Servant było jego własnym wyborem (zresztą Tohsaka mówiła że Heroic Spirit musi sam chcieć zostać przyzwany jako Servant bo inaczej nawet Graal nie byłby w stanie wyrwać takiego z Throne of the Heroes).
Co do tego że nawet zabijając Shirou nie uwolniłby samego siebie ze swojej służby to Archer wiedział że szans na to praktycznie nie ma ale i tak chciał to zrobić bo miał słabą nadzieję że może jednak uda mu się w ten sposób unieważnić kontrakt a nawet jeśli nie to przynajmniej ocalić przed nim Shirou.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 23:08, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Mhm zobaczmy. Jak na razie masz trzy OVA Ala Alba Shiroki no Tsubasa (zanimowany jest
ten Breather Arc między School Festival a Magical World i jest Mo Hitotsu no Sekai, docelowo
mają być 4 OVA, na razie są dwie, pierwsza to wyjazd do Walii i Incydent w Gateporcie,
druga to to co robili Negi i Chachamaru od obudzenia się Negiego po Gateport Incident
do spotkania z Kotarou i krótkiego z nim "sparringu" gdy Negi spalał dodatkową magię
jaka w nim została po leczeniu od Konoki. Podobno jeśli sprzedaż będzie dobra dostaniemy
film kinowy, no i obiło mi się o uszy że Yue i jej przygody w Ariadne dostaną własną
OVA. Poza tym masz jeszcze OVY Haru i Natsu, pierwsza to zmodyfikowana wycieczka na południowe
wyspy po tym jak Negi i Asuna się pokłócili, Natsu to Full-Original Shafta, jeden wielki
odcinek w zwariowanej łaźni. No i Negima!? te same postacie, całkiem inna fabuła. Kreska
bardzo dobra, ale cała seria ogólnie mocno zwariowana


Spoiler

No to zabieram się powoli za oglądanie. Ciężko znaleźć szybki download dla Ala Alby, ale reszta jakoś idzie. Nie wiem czy chcę Negimę?! oglądać, bo tam jest inna historia. Weź mi najlepiej powiedz, czy warto :)



Dnia 08.03.2010 o 23:08, Hubi_Koshi napisał:

> Przez te trailerki i openingi to mi się tylko chętka na powtórne przeczytanie Negimy

> zrobiła.
Wiem mi też :-) To jest manga którą mogę re-readować i re-readować.

Dokładnie, ja teraz tylko żałuję, że pozbywałem się tomików żeby nie zaśmiecać se dysku... ech, jaki ja byłem głupi :D Teraz pozostaje tylko zasysać jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 14:40, Latniak napisał:

Spoiler

No to zabieram się powoli za oglądanie. Ciężko znaleźć szybki download dla Ala Alby,
ale reszta jakoś idzie. Nie wiem czy chcę Negimę?! oglądać, bo tam jest inna historia.
Weź mi najlepiej powiedz, czy warto :)


Cóż sam obejrzałem tylko parę pierwszych odcinków, klimat jest inny to na pewno, ale animacja jest naprawdę śliczna. Z tego co widziałem jest sporo KonoSetsu no i ogólnie całkiem przyjemnie się ogląda. Spróbować możesz, zobaczysz czy ci się spodoba. Ja zaliczyłem niezłego WTFa gdy przeglądałem chaptery mangi Negima!?, w pewnym momencie Fate się tam pojawił, był niby jakimś księciem i chciał się ożenić z Asuną czy jakoś tak XD No i są Baka Rangers
http://www.youtube.com/watch?v=PTrlY3PpGVE

Dnia 11.03.2010 o 14:40, Latniak napisał:

Dokładnie, ja teraz tylko żałuję, że pozbywałem się tomików żeby nie zaśmiecać se dysku...
ech, jaki ja byłem głupi :D Teraz pozostaje tylko zasysać jeszcze raz :)

XD Tyaa to zawsze boli. Ja sobie na stronkach czytam, chociaż może się rozejrzę za volume''ami bo na stronkach chaptery są w okropnej jakości niekiedy.

Ach... Zrobiłem to... Zdradziłem PCta, Kupiłem PS2 na Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baka to Test to Shokanjuu #10



Spoiler

Dobry humor powrócił! Już początkowy gag jest zabójczy, a dalej jest jeszcze lepiej :D I jest sytuacja godna zapisania w historii- to drugi raz kiedy ktoś się rzucił z entuzjazmem na jedzenie Himeji! Ciekawe czy ona w końcu da ten list Yoshiemu, bo na razie zdołała go tylko podkurzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 16:20, Buhahahahaha napisał:

Spoiler

Dobry humor powrócił! Już początkowy gag jest zabójczy, a dalej jest jeszcze lepiej
:D I jest sytuacja godna zapisania w historii- to drugi raz kiedy ktoś się rzucił z entuzjazmem
na jedzenie Himeji! Ciekawe czy ona w końcu da ten list Yoshiemu, bo na razie zdołała
go tylko podkurzyć :)



Spoiler

Zgadzam się w 100%, te gagi z kaloriami są po prostu zabójcze. Tia ta sama końcówka boska. Nie ma to jak odegrać się nieprzyjacielowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 14:51, Hubi_Koshi napisał:

Cóż sam obejrzałem tylko parę pierwszych odcinków, klimat jest inny to na pewno, ale
animacja jest naprawdę śliczna. Z tego co widziałem jest sporo KonoSetsu no i ogólnie
całkiem przyjemnie się ogląda. Spróbować możesz, zobaczysz czy ci się spodoba. Ja zaliczyłem
niezłego WTFa gdy przeglądałem chaptery mangi Negima!?, w pewnym momencie Fate się tam
pojawił, był niby jakimś księciem i chciał się ożenić z Asuną czy jakoś tak XD No i są
Baka Rangers
http://www.youtube.com/watch?v=PTrlY3PpGVE

Baka Rangers :D Niezłe :)

Obejrzałem już wszsytkie OVA. O ile Ala Alba i Hitotsu no Sekai są wierne mandze to nie można tego powiedzieć o Haru (na razie tylko Haru obejrzałem, zaraz zabieram się za Natsu)
Ale mogę to wybaczyć bo kreska i animacja jest duuużo lepsza ;) W sumie to sam fan service, więc nie ma się do czego przyczepić. Rzucają się jednak w oczy pewne niespójności. Np:

Spoiler


- Sayo chyba jeszcze wtedy nie była zaprzyjaźniona z Asakurą, no i nawet jeśli, to ona przecież nie ma nóg ;)
- Skoki ze spadochronu... WTF? No...ale to wybaczę jeszcze :)
- Już wcześniej pisałem, że zdziwiło mnie gdy Asuna wyciągnęła mieczyk i nikt nie zauważył, tutaj wyciąga wachlarz więc coś co powinna wyciągnąć... no ale tak czy siak niespójne z mangą
- kolory włosów niektórych dziewczyn są inne niż w innych OVAch
- cała ta kłótnia z Asuną była trochę bardziej dosadna, jakieś wyzwiska szły itepe. Zrozumiałe jest, że Asuna się obraziła... a tutaj.. po prostu powiedział, że jej to nie dotyczy i już ? Szybciej by jej coś takiego przeszło.



Wszystko to jednak schodzi na drugi plan gdy zauważymy relacje KonoSetsu... :D Biedna Secchan, nie wie co robić :)

Dnia 11.03.2010 o 14:51, Hubi_Koshi napisał:

> Dokładnie, ja teraz tylko żałuję, że pozbywałem się tomików żeby nie zaśmiecać se
dysku...
> ech, jaki ja byłem głupi :D Teraz pozostaje tylko zasysać jeszcze raz :)
XD Tyaa to zawsze boli. Ja sobie na stronkach czytam, chociaż może się rozejrzę za volume''ami
bo na stronkach chaptery są w okropnej jakości niekiedy.

Zgadza się, zresztą ja wolę czytać sobie w dedykowanym do czytania mangi viewerze, niż na stronach. Używam takeigo jednego: MangaMeeya. Można oglądać bez rozpakowywania archiwów, dwie strony na jeden ekran, klik przewraca stronę, tak jakbyśmy czytali tomik. Bardzo fajne rozwiązanie, polecam.
Co do pozyskiwania materiałów doczytania to niezastąpiony jest #lurk :)

Dnia 11.03.2010 o 14:51, Hubi_Koshi napisał:


Ach... Zrobiłem to... Zdradziłem PCta, Kupiłem PS2 na Allegro.

Ech ty zdrajco...ale ja też bym tak chciał, telewizora nie mam :(
Już od dawna żałuję że nie mogę sobie pograć w te wszsytkie FF''y :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 18:28, Latniak napisał:

Baka Rangers :D Niezłe :)

Jak pojechaliśmy na konwent w 5. To każdy z nas miał nick od danego koloru ;D - tylko Kosmitusa trzeba było siłą zmusić hie hie

Wolę tę wersję:
www.youtube.com/watch?v=j2zxW1sAYLg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 22:26, Ichibanboshi-kun napisał:

Jak pojechaliśmy na konwent w 5. To każdy z nas miał nick od danego koloru ;D - tylko
Kosmitusa trzeba było siłą zmusić hie hie

Wy wcale mnie nie zmusiliście, ty mi po prostu zabrałeś identyfikator i sam wpisałeś co chciałeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 23:27, Kosmitus napisał:

Wy wcale mnie nie zmusiliście, ty mi po prostu zabrałeś identyfikator i sam wpisałeś
co chciałeś :P


Zaraz tak dosadnie wszystko xD Ja za Twoim przyzwoleniem napisałem co trzeba było ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 17:21, Ichibanboshi-kun napisał:

Durarararararrararaa #10

Spoiler

Nasz domniemany main hero wreszcie pokazał pazur! :D
Świetny odcinek odcinek :)
A następny zapowiada się ostro i jeszcze lepiej


Spoiler

No i już wiemy kto założył Dollarsów. Jak zwykle Izaya pokazał, że jest tu najbardziej GAR postacią.
No i hasło do strony Dollarsów to ''baccano'' xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Durarararararrararaa #10

Dnia 12.03.2010 o 17:21, Ichibanboshi-kun napisał:

Spoiler

Nasz domniemany main hero wreszcie pokazał pazur! :D
Świetny odcinek odcinek :)
A następny zapowiada się ostro i jeszcze lepiej


Spoiler

Ten odcinek był genialny, takiego plot twistu praktycznie nie dało się spodziewać: Mikado założycielem Dollars. Wygląda też że naprawdę jest on inną postacią niż zwykle "udaje" i jednak to on pociąga za sznurki w wielu sprawach. Zaczyna się robić coraz ciekawiej. Jeszcze jak zwykle Izaya odwalał swoje wariactwa ("jadący" koło Selty był pięknym widokiem) no i Selty Kick! XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się