Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Obejrzałem 16 odcinków Tengen Toppa Gurenn Lagann i ostatnio chyba tak dobrze oglądało mi się DNa.
Świetna seria jest w niej coś magicznego. W pierwszych epkach Kamina ssie... potem przez 2 odcinki nie ma już tej magii... ale potem Simon ją przywraca. Do tego Yoko cały czas podgrzewa atmosferę :) Teraz tylko czekam na dalsze napisy xD
Yoko <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamina jest zabójczy :) po 8 odc jednak seria ssie .. potem w 11 odc gdy Simon wraca zaczyna sie naprawde niezle ... koncowka od 22 do konca to juz majstersztyk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ... robiąc rozeznanie w tym co aktualnie oglądam wyszlo mi tak ...

Fullmetal Alchemist - to chyba większości znane. Jestem bodajże w 9 odcinku. Dość ciekawi się zaczyna i zobaczymy co będzie dalej ...

Goshuushou-sama Ninomiya-kun - poza tym, że nie potrafie przeczytać tytółu to ogląda się bardzo przyjemnie. Gatunek: Comedy/Ecchi. Ogólnie chodzi o to, że główny bohater [Shungo] zmuszony jest [przez siostrę ... Ryoko] pomóc pewnej dziewczynie [Mayu] wyzbycia się lęku przed mężczyznami ... do tego dochodzi zazdrosna koleżanka [Reika] gł. bohatera [nawiasem mówiąc pracująca u Shungo jako pokojówka], która chwyta sie wszystkiego, aby odciągnąć go od Mayu. Jak wiadomo przy takim założeniu w zestawieniu Comedy/Ecchi, nie zobaczymy nic nadzwyczajnie oryginalnego, ale oglądnąć warto. Jak na razie wyszło 4/12 ep.

Hayate the Combat Butler - Spodziewałem sie po tym jakiegoś ''szojca'', ale jednak nie ... jest to mocna komedia [baa komedia, to jest parodia nad parodiami ... główny bohater puszczał nawet Kamehame ... no ale w sumie nie do końca, bo nie wypuścił jej, ale był blisko]. Ilość motywów bazujących na innych anime jest ogromna. Można sie przy tym także nieźle uśmiać. Co do fabuły to jest to [oprócz komedii] trochę romans. Hayate [gł. bohater] dostaje prace jako służący w domu bogatej dziewczyny, która od pierwszego ich spotkania coś do niego poczuła. Hayate jednak bardziej interesuje się pokojówką w domu w którym pracuje [nie ma tu nacisku na romans, jest to taki dodatek w sumie] ... i tak ogólnie fabuła sie toczy. Polecam szczególnie osobom które mają już pare tytułów na koncie, ponieważ te najlepiej wyłapią parodiowane anime ... Jak na razie wyszło 31/52 ep.

Myself ; Yourself - Jest już 5 odcinków. Ogólnie school life ... trochę komedii, trochę romansu [chociaż to racze przeważa]. Gł. bohater [Sana] wraca po 5 latach to swojego rodzinnego miasta. Większość przyjaciół [oprócz jednej z koleżanek] wita go serdecznie po długiej nieobecności. Niewiedząc czemu Nanaka [ta koleżanka :P] ma do niego żal od samego początku. Jednak widząc go w obecności innych dziewczyn [np. w sklepie] zachowuje się tak, jakby jednak coś do niego czuła ... Jak dla mnie dość ciekawe i czekam co stanie sie dalej ... Wyszło 5/13 ep.

Naruto: Shippuuden - Tu chyba nie potrzeba komentarza.

Negima!? - Mimo iż jest już zakończone to fansuberzy wydali jak na razie 20/26 ep ... jednak nie porzucili projektu ... po prostu się grzebią.
Tutaj mamy całą klasę złożoną z dziewcząt i 10 letniego nauczyciela który jest także magiem ... Jest to alternatywna wersja Mahou Sensei Negima!, z poprawioną grafiką no i zmienionym scenariuszem ... ale set, że tak powiem jest ten sam.

No to tyle jak na razie ... :D
Idę męczyć FMA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 01:30, Dante Dy`nei napisał:

Dobra ... robiąc rozeznanie w tym co aktualnie oglądam wyszlo mi tak ...

Fullmetal Alchemist - to chyba większości znane. Jestem bodajże w 9 odcinku. Dość ciekawi
się zaczyna i zobaczymy co będzie dalej ...


A myślałem ,że ten tytuł zawsze się bierze na początek...a tu takie lekkie zaskoczenie :D.
Powiem szczerze ,że anime mi się podobało ,ale do momentu gdy wkraczają ...a ty chyba nie jesteś jeszcze w tym momencie...więc nie będę zdradzał fabuły ;).

Dnia 03.11.2007 o 01:30, Dante Dy`nei napisał:

No to tyle jak na razie ... :D
Idę męczyć FMA


Ehh...ja idę męczyć Bleach''a ;).Zostało mi już niewiele do 145 odcinka (chyba z 7 odcinków :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 01:41, Nertis napisał:

A myślałem ,że ten tytuł zawsze się bierze na początek...


Ja tam początki miałem z DB, Slayersami, Magic Knights Rayearth itp. [pomijając takie anime jak Sailor Moony, Daimosy, Tsubase ... jak jeszcze wtedy nie wiedziałem co to jest anime ...]
Potem było to co na Hyperze, a teraz jest ... po prostu jak leci. A to, że mi FMA wpadł w rękę to w sumie przypadek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GunGrave. Anime utrzymane w mafijnych klimatach. Początkowo rozwija doskonały mafijny wątek o 2óch przyjaciołach i ich drodze na szczyt kartelu o nazwie Millenion potem zamieniając się w krwawą, pustą jatkę (ale warto! ;).
Świetna, mocna kreska nie podobna do tej typowej japońskiej z "wielkimi oczami". Jakaś taka bardziej naturalna.
Początkowe epizody to majstersztyk składający się na wciągającą fabułę o mrocznym i ponurym klimacie ukazującym wszelkie" brudy" współczesnego mafijnego półświatka. Z czasem ten Majstersztyk zamienia się w efektowną i pustą naparzankę. Jednak ostatni odc. rekompensuje wszystkie poprzednie wady serialu. Uważam, że jest to najlepszy epizod w całej historii anime (wielu nie podzieli mojej opinii, ale tak to jest gdy jest się maniakiem Ojca Chrzestnego i mafijnych klimatów ;).
Jeśli ktoś z Was będzie miał ochotę obejrzeć GunGrave''a to uprzedzam!: NIE OGLąDAJCIE PIERWSZEGO EPIZODU! POPSUJE WAM CAłą PRZYJEMNOść Z OGLąDANIA!

P.S. Jak ktoś oglądał to może niech się podzieli opinią. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jest tak jak mówiłem. W listopadzie wyszedł nowy czapter Claymore (na razie tylko raw) ;) Ja tymczasem zabieram się za czytanie OP i Bleacha, nie ma Naruto w tym weeku ;/

O dziwo, w OP Nighmare Luffy jeszcze się nie pokazał, a OZ po kolei eliminuje kolejnych mugiwarsów. Tymczasem do Hueco Mundo przybyli kolejni kapitanowie, a Ken pozbył się "byczka" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 12:10, Latniak napisał:

O dziwo, w OP Nighmare Luffy jeszcze się nie pokazał, a OZ po kolei eliminuje kolejnych mugiwarsów.


Jednak został jeszcze najsilniejszy po kapitanie oraz dwójka tchórzy vel "inteligenciaków" czyli jeszcze nic straconego, a Luffy i tak wszystkich uratuje (jakzeby inaczej ^^). Cos mi sie widzi, ze w któryms z nadchodzących chapterów skonfrontujemy się z przeszłościa Oza...

Dnia 03.11.2007 o 12:10, Latniak napisał:

Tymczasem do Hueco Mundo przybyli kolejni kapitanowie, a Ken pozbył się "byczka" ;)

Mi tam Tesla szczerze mówiąc bardziej dzika przypominała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bleach chapter 298 za mną

SPOILERY

Tak jak się spodziewałem , czarnoskóry arrancar jest 7. ktoś tak groxnie wygladający nie może być numero uno , bo to zbyt oczywiste. Obstawiam , że 1 to ten gosc z czarną bródką. Oprócz Zarakiego są Byakuya , Unohana i szalony doktorek. Myślałem ze wejdą raczej Ukitake z różowopelerynowym kumplem. Mam nadzieję , że doktorka ktoś wreszcie zabije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 15:54, Asthariel napisał:

Tak jak się spodziewałem , czarnoskóry arrancar jest 7. ktoś tak groxnie wygladający nie może
być numero uno , bo to zbyt oczywiste. Obstawiam , że 1 to ten gosc z czarną bródką.

Masz na myśli tego, którego Fractiona budzi poprzez molestowanie? ^^ Ja bym osobiście obstawiał tego dziadka albo tą Halibel (czarna, blond włosy z dwoma duzymi argumentami xP)

Dnia 03.11.2007 o 15:54, Asthariel napisał:

Oprócz Zarakiego są Byakuya , Unohana i szalony doktorek. Myślałem ze wejdą raczej Ukitake z >różowopelerynowym kumplem. Mam nadzieję , że doktorka ktoś wreszcie zabije.

Z drugiej strony trafił swój na swego: doktorek (czy mi sie zdaje, czy ma nowy kapelusik ala Faraon) i Appollo są równie walnieci. Ciekawe jak na jego pojawienie zareaguje Ishida?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2007 o 12:10, Latniak napisał:

O dziwo, w OP Nighmare Luffy jeszcze się nie pokazał, a OZ po kolei eliminuje kolejnych mugiwarsów.


czekalem na pojawienie sie Nightmare Luffy''ego ale w sumie sie nie zdziwilem ze w tym tygodniu sie nie pojawil - musi byc troche suspensu :D
100 duchow... lol... rozwalilo mnie to :D nie zdziwilbym sie jeszcze gdyby mu to zostalo na troche dluzej niz te 10 minut

co do Bleach - akurat Unanohy i goscia z dywizji 11 to sie nie spodziewalem, mialem bardziej na dzieje na Ukitate wlasnie albo ktoras z pozostalych dywizji
widze, ze leszczyk kenpachi musial niezle przypakowac, bo chociaz w pierwszej walce ichigo z nim nie wygral to jednak mozna mowic o remisie, a noitora jest przeciez silniejszy od leszczyka ichigo, w takim wypadku kenpachi musial dostac niezlego power-upa (poznac imie miecza oaraz shi-kai i ban-kai :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 16:41, JaMES` napisał:

co do Bleach -

Wiesz Noitora niekoniecznie jest silniejszy od Truskawki - Ichigo poniósł po prostu ciężkie obrażenia w walce z Grimmjowem, a Inoue ani nell nie miały kiedy go uleczyć i dlatego Noitora do pary z Teslą skopali mu cztery litery na kwaśne jbłko. Z drugiej strony imonujace, że po tym jak mu Świnka Piggy złamała ręke jak zapałkę, ze nadal mógł trzymać miecz w ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2007 o 16:01, Alamut napisał:


> Oprócz Zarakiego są Byakuya , Unohana i szalony doktorek. Myślałem ze wejdą raczej Ukitake
z >różowopelerynowym kumplem. Mam nadzieję , że doktorka ktoś wreszcie zabije.
Z drugiej strony trafił swój na swego: doktorek (czy mi sie zdaje, czy ma nowy kapelusik ala
Faraon) i Appollo są równie walnieci. Ciekawe jak na jego pojawienie zareaguje Ishida?

mam nadzieję na taki scenariusz: doktorek zabija Apolla i zajmuje jego miejsce zdradzając Soul Society i dołączając do Aizena. Wtedy bedzie go mozna utłuc :-) Bo w końcu gdzie bedzie miał większe możliwości badawcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 17:27, Asthariel napisał:

mam nadzieję na taki scenariusz: doktorek zabija Apolla i zajmuje jego miejsce zdradzając Soul
Society i dołączając do Aizena. Wtedy bedzie go mozna utłuc :-) Bo w końcu gdzie bedzie miał
większe możliwości badawcze?


Let''s see... W Hueco Mundo mamy brak ograniczeń moralnych i etycznych, rzesze królików doswiadczalnych, nowa większa moc... W Soul Society za to żelazna dyscyplina, należy bronic biednych duszyczek, co ciekawsze eksperymenty musi przeprowadzać pokryjomu... hm... trudne pytanie xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Bleacha - mam przeczucie jak potoczy się dalej akcja. Pokonaja arrancarów , a kto po nich może stanowić jeszcze wyzwanie dla przepakowanego Ichiego? Vaizardowie tylko zostali. tylko zastanawiam się , czy dołączą do Aizena (w końcu chyba nigdy nie powiedzieli ,ze coś do niego mają) , czy sami coś wymyslą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 18:03, Asthariel napisał:

Co do Bleacha - mam przeczucie jak potoczy się dalej akcja. Pokonaja arrancarów , a kto po
nich może stanowić jeszcze wyzwanie dla przepakowanego Ichiego? Vaizardowie tylko zostali.
tylko zastanawiam się , czy dołączą do Aizena (w końcu chyba nigdy nie powiedzieli ,ze coś
do niego mają) , czy sami coś wymyslą.


Ale z tego co wiem to chyba Houghyoku(czy jak tam się to piszę) się jeszcze nie przebudziło w pełni. I sam Aizen musi być nieźle napakowany xD.I nie wiadomo jaka jest różnica sił pomiędzy Ulqiorą a 3 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neon Genesis Evangelion
Elfen Lied
FLCL
Trigun
Ghost in the Shell
Haibane Renmei

Te anime wymiatają, oglądałem po kilka razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się