Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2013 o 20:50, Mordant napisał:

Swoją drogą, ktoś ma jakieś ciekawe thrillery/horrory do polecenia? Chodzi mi o coś przybliżonego
do:
- Tasogare Otome x Amnesia
- Another
- Denpa Teki na Kanojo

Perfect Blue i Kara no Kyoukai ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 20:50, Mordant napisał:

A co do wyższości starszych (to znaczy ile?) produkcji...

Jakoś panuje opinia, że anime sprzed 2000 roku (i w ogóle "kiedyś") były lepsze, a to po prostu kwestia tego, że dawniej nie było takiego powszechnego dostępu jak teraz, gdzie możesz obejrzeć praktycznie każdy tytuł i zobaczyć ile produkcji powstaje na jedno kopyto. Mnie tam bardziej dziwi, że chce ci się siedzieć w tym "biznesie" jak dajesz tyle niewysokich oceń. Po co się męczyć? No chyba, że cię bawi oglądanie takich 4-6/10.

Ps. Szkoda, że zabrałeś się za nowego Evangeliona bez znajomości End of Evangelion, który kończy fabułę serialu. Ominęło cię kilka ciekawostek w remaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może Higurashi no naku koro Ni i jezeli dasz sie przekonac do VNek, to Umineko no Naku Koro ni, Tsukihimie, FSN... i parenaście innych, ale to jest temat o anime, więc nie będę się zbytnio rozpisywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:37, Pablo_Querte napisał:

Jakoś panuje opinia, że anime sprzed 2000 roku (i w ogóle "kiedyś") były lepsze

Ja właśnie próbuję unikać tych produkcji (chyba, że są naprawdę bardzo polecane i perfekcyjnie trafiają w moje gusta), ze względu na oprawę graficzną. Niestety większość z nich zbyt dobrze już nie wygląda...

Dnia 21.05.2013 o 21:37, Pablo_Querte napisał:

Mnie tam bardziej dziwi, że chce ci się siedzieć w tym "biznesie" jak dajesz tyle niewysokich
oceń. Po co się męczyć? No chyba, że cię bawi oglądanie takich 4-6/10.

Miałem napisać 5-7, ale zabrakło czasu na edycję.

No i też to kwestia tego, jak się patrzy na oceny.
Dla mnie 5 to są średniaki, produkcje które obejrzałem bez problemu ale nie zachwyciły.
7ki to dobre serie, które mnie wciągnęły i nie miałem problemy z obejrzeniem całości.
Szóstka to takie coś po między. Czyli coś dobrego, jednak z jakąś wadą (za dużo fillerów, jakieś braki w fabule, upierdliwa postać), która mi przeszkadzała...
8+ traktuję jako bardzo dobre pozycje.

Dnia 21.05.2013 o 21:37, Pablo_Querte napisał:

Ps. Szkoda, że zabrałeś się za nowego Evangeliona bez znajomości End of Evangelion, który
kończy fabułę serialu. Ominęło cię kilka ciekawostek w remaku.

Aaa, faktycznie o nim zapomniałem. A mam go na dysku.
A jak już o nowym Evangelionie mowa. Po średniej oryginalnej serii (8>6 za zakończenie!) nie miałem zbyt wysokich oczekiwań. A tu takie zaskoczenie...
1.0 to właściwie recap pierwszych odcinków, z odświeżoną grafiką i nowymi efektami. Usunięto większość "przynudzaczy" (chociaż w niektórych momentach miałem wrażenie, że wycięto za dużo scen).
Za to 2.0 już było wyśmienite. Ogólny klimat i zarys fabularny serii się utrzymuje przez większość, jednak na tyle zmieniony, że bije od filmu świeżością. Dodatkowo tempo filmu jest, jak dla mnie, idealne. Nawet przez sekundę się nie nudziłem, ani to przy wolniejszych fragmentach, ani przy szybszych fragmentach - są świetnie wyważone.
Mam nadzieję, że trójka nie będzie dużo gorsza. Bo po ocenach widzę, że poziomu raczej nie utrzyma.

@Buhahahahaha
Jestem właśnie w połowie Higurashi, ale jakoś nie mogę się zabrać za skończenie. Ciągle biorę się za jakiś nowy tytuł i głupio mi w połowie przerywać seansu :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 20:50, Mordant napisał:

Swoją drogą, ktoś ma jakieś ciekawe thrillery/horrory do polecenia? Chodzi mi o coś przybliżonego
do:
- Tasogare Otome x Amnesia
- Another
- Depa Teki na Kanojo

Przede wszystkim Interlude:
http://myanimelist.net/anime/1085/Interlude
Poza tym możesz też spróbować Ghost Hunt
http://myanimelist.net/anime/1571/Ghost_Hunt
I jeśli nie masz żadnej ochoty na zabranie się za VN-kę to możesz sięgnąć po anime Shingetsutan Tsukihime
http://myanimelist.net/anime/169/Shingetsutan_Tsukihime
(choć osobiście bardziej polecałbym mangę http://myanimelist.net/manga/705/Tsukihime)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel namówił mnie do obejrzenia tego o tytanach. To pierwsze anime jakie oglądam, bo mimo, że kiedyś chciałem coś zacząć to jakoś skończyło się tylko na dobrych chęciach. I jako ktoś kompletnie nieznający sie na tych sprawach powiem wam, że jeżeli to jest faktycznie takie dobre to ja nie chcę oglądać tych "trochę gorszych" seriali. Przez długo zastanawiałem się czy to jest komedia, czy po prostu coś nie pykło. Potem sobie uświadomiłem, że to jednak nie komedia. Nie mówię, ze to jest złe, bo nie ma tragedii, ale wali to kiczem, że szok. No, bo jednak wielkie golasy szczerzące zęby to takie trochę śmieszne są. Prawie jak Godzilla czy Ghost Busters. Ale, że ja nie mam nic do kiczu to nie przeszkadza mi to tak bardzo.
Mam swoje dwa ulubione momenty jak na razie. No właściwie to 3, ale tego trzeciego to nie zaliczę do tych "momentów", a do listy rzeczy, dzięki którym będę to oglądał.
Pierwszy moment:

Spoiler

Strażnik chcący uratować dzieci i matkę stwierdza, że jednak nie spłaci długu i ucieknie. Geniusz. Śmiałem się do końca odcinka z tego.


Drugi moment:
Spoiler

Wtarcie w plecy "nadziei w ludzkość".


A ten trzeci moment
Spoiler

to jak Eren został skonsumowany. Jeżeli nie wróci to będę oglądał (a ten tytan co bije tytanów, dziwnie do niego podobny niestety). Bo śmierć głównego bohatera w niespodziewanym momencie to coś czego mi brakuje w amerykańskich filmach i czekam, aż będzie takich momentów więcej. Duży plus.


A jeżeli miałbym szukać ukrytego przesłania tutaj to miałoby to coś związek z krewetkami.
Spoiler

Jak mama Erena była jedzona to pierwsze skojarzenie "on ją je jak krewetke!". I do teraz przy każdym posiłku tytanów widzę ludzi jako krewetki, a tytanów jako ludzi.


Podsumowując, nie mam pojęcia czemu ludzie się tym tak zachwycają. Ja zostanę przy amerykańskich serialach typu Homeland, czy Breaking Bad. Ale może się wkręcę. Mam teraz tyle wolnego, że pewnie coś jeszcze obejrzę.

A i bym zapomniał o tej drugiej rzeczy, która mnie zmusza do oglądania. Nie wiem czy spoiler potrzebny, ale:
Spoiler

Co jest w piwnicy!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 17:04, Markush napisał:

A i bym zapomniał o tej drugiej rzeczy, która mnie zmusza do oglądania. Nie wiem czy
spoiler potrzebny, ale:

Spoiler

Co jest w piwnicy!?



Spoiler

tego nawet manga jeszcze nie wyjasnila i pewnie troche jeszcze nie wyjasni


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim SnK może Ci nie odpowiadać bo jesteś na ten tytuł za stary, to anime to może i krwawy ale mimo wszystko shounen czyli gatunek przeznaczony dla (w tym wypadku starszych ale jednak) nastolatków.
Po drugie

Spoiler

o ile autor nie zamierza poświęcić większości serii na flashbacki uśmiercenie głównego bohatera w 1/4 serii jest dość trudnym zabiegiem (choć zdarza się i możesz się na coś takiego natknąć w co najmniej jednej z serii które poleciłem poniżej), znalezienie anime w którym główny bohater/bohaterowie ginie przy końcu jest już jednak zdecydowanie łatwiejsze.


To powiedziawszy mam kilka propozycji tytułów przeznaczonych dla starszych osób które być może bardziej podejdą Ci do gustu:

Black Lagoon (2 12-odcinkowe serie + 5 odcinkowa OVA) - akcja ze sporą dozą czarnego humoru. Jak socjopatyczna główna bohaterka faszeruje ołowiem kolejnego frajera albo lokalna sprzątaczka szykuje się aby pokroić przyszłe zwłoki piłą łańcuchową to często ma to być zabawne (przynajmniej dla widza^^).
http://myanimelist.net/anime/889/Black_Lagoon

Kara no Kyoukai (7 tworzących jedną całość filmów) - pozycja która ma interesującą (i dość trudną w odbiorze) konstrukcję fabularną w której każdy z 7 filmów jest jedynie fragmentem większej całości którą widz sam musi sobie poskładać. Mocno pokręcona fabuła z okazyjną dobrze wykonaną akcją we wspaniałej oprawie graficznej i muzycznej.
http://myanimelist.net/anime/2593/Kara_no_Kyoukai_1:_Fukan_Fuukei

Fate/Zero (2 serie, łącznie 25 odcinków), akcja i umiejscowione we współczesnym świecie fantasy, seria mroczna i ciężka z fabułą napisaną przez faceta nie lubiącego gdy wymyślane przez niego wątki mają zbyt szczęśliwe zakończenia.
http://myanimelist.net/anime/10087/Fate/Zero

Ghost in the Shell (film) - Psychologiczny sci-fi który stawia przed widzem pytanie co nas definiuje jako człowieka (oraz parę innych), jest to klasyk gatunku z którego inspirację czerpało wiele innych filmów (m.in. Matrix) oraz niektóre gry (najnowszy Deus Ex jest najlepszym przykładem)
http://myanimelist.net/anime/43/Ghost_in_the_Shell
Film doczekał się odświeżonej wersji która ma nieco podrasowane efekty graficzne oraz oprawę dźwiękową
http://myanimelist.net/anime/4672/Ghost_in_the_Shell_2.0
Gdyby GitS Ci się spodobał to istnieje też jego sequel oraz dość luźno powiązane z nimi 2 26-odcinkowe serie anime (lżejsze od filmów i nastawione bardziej na akcję ale wciąż adresowane do widzów starszych)

Mahou Shoujo Madoka Magica (12 odcinkowa seria) - to anime to jedna wielka podpucha, seria ma kreskę jak produkcja przeznaczona dla nastoletnich dziewczyn (o ile nie dzieci) i pierwsze trzy epki są utrzymane w podobnym klimacie ale potem...
Osobiście nie jestem za polecaniem tej pozycji nowicjuszom bo aby w pełni docenić jej wartość jako dekonstrukcji gatunku Mahou Shoujo powinno się najpierw poznać jakiegoś typowego przedstawiciela tego gatunku, coś mi jednak mówi że jeśli kreska Cię nie odrzuci i przetrwasz przez pierwsze 3 epki to reszta fabuły może Ci się spodobać ^^
http://myanimelist.net/anime/9756/Mahou_Shoujo_Madoka%E2%98%85Magica

Phantom: Requiem for the Phantom (26 odcinkowa seria) - ciężki dramat z domieszką akcji i mocno przybijającą fabułą osadzony w mafijnych klimatach.
http://myanimelist.net/anime/5682/Phantom:_Requiem_for_the_Phantom

Ibara no Ou (film) - horror z dość interesującą fabułą.
http://myanimelist.net/anime/6610/Ibara_no_Ou

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bleach[/b ]chapter 538

Spoiler

W końcu skończyła się historia śmierci matki Ichigo. Chociaż wydaje mi się, że jeszcze nie wszystko zostało dopowiedziane. ę Ichigo zdobył swojego Asauchi. Oczywiście, żeby podkreślić jego zajebistość, to każdy mu się pokłonił. Znów dostał buffa zajebistości i jest najlepszy etc etc.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 20:31, Karharot napisał:

Przede wszystkim SnK może Ci nie odpowiadać bo jesteś na ten tytuł za stary

Czyli powinienem być idealnym odbiorcą tego anime. Chyba, że coś się pozmieniało i teraz te 8latki z iPhone''ami to "starsze nastolatki", a ja w wieku 19 lat jestem starcem. Chociaż ja nigdy nie uważałem się za normalne dziecko. ;]

Dnia 22.05.2013 o 20:31, Karharot napisał:

To powiedziawszy mam kilka propozycji tytułów przeznaczonych dla starszych osób które
być może bardziej podejdą Ci do gustu

Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jak czytając opisy podanych przez ciebie tytułów się na nie napaliłem. Jaram się tym teraz jak stosy inkwizycji i na pewno większość zobaczę. Czarny humor, klimaty Deus Exa, nieszczęśliwe zakończenia, jestem w niebie. ^^ Ojej, ojej, dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 21:24, Markush napisał:

Czyli powinienem być idealnym odbiorcą tego anime. Chyba, że coś się pozmieniało i teraz
te 8latki z iPhone''ami to "starsze nastolatki", a ja w wieku 19 lat jestem starcem.
Chociaż ja nigdy nie uważałem się za normalne dziecko. ;]

Cóż zróbmy mały test. Poszukaj i zacznij czytać Berserka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 21:24, Markush napisał:

Czyli powinienem być idealnym odbiorcą tego anime. Chyba, że coś się pozmieniało i teraz te 8latki z iPhone''ami to "starsze nastolatki", a ja w wieku 19 lat jestem starcem. Chociaż ja nigdy nie uważałem się za normalne dziecko. ;]

Jesteś nastolatkiem z kończącym się terminem ważności ^^ Nie martw się, jak z wiekiem zaczniesz dziecinnieć to serie 17+ albo i 13+ staną się całkiem atrakcyjne XD

Dnia 22.05.2013 o 21:24, Markush napisał:

Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jak czytając opisy podanych przez ciebie tytułów się na nie napaliłem. Jaram się tym teraz jak stosy inkwizycji i na pewno większość zobaczę. Czarny humor, klimaty Deus Exa, nieszczęśliwe zakończenia, jestem w niebie. ^^ Ojej, ojej, dzięki wielkie.

Hubi ma rację - jak kiedyś będziesz miał okazję poczytaj sobie mangę Berserk (albo Gantz jeśli zamiast fantasy będziesz miał ochotę na sci-fi), Twoja rekcja rzuci trochę światła na stan Twojej psychiki a jeśli jesteś wystarczająco skrzywiony to znajdziesz tam różne ciekawe motywy (trafią się tam nawet stosy inkwizycji ;P) ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 10:52, Karharot napisał:

Jesteś nastolatkiem z kończącym się terminem ważności ^^ Nie martw się, jak z wiekiem
zaczniesz dziecinnieć to serie 17+ albo i 13+ staną się całkiem atrakcyjne XD

Trochę jakbyś subtelnie sugerował to że każdy tutaj obejrzał chociażby Nanohę i uważa to za wybitne działo jest trochę nie tak w stosunku do naszego wieku XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 11:08, Tomoya-kun napisał:

Trochę jakbyś subtelnie sugerował to że każdy tutaj obejrzał chociażby Nanohę i uważa
to za wybitne działo jest trochę nie tak w stosunku do naszego wieku XD

A mistake, but appropriate mistake XD Meh jest się tylko tak starym jak się człowiek czuje. Młodzi Duchem rządzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 11:08, Tomoya-kun napisał:

Trochę jakbyś subtelnie sugerował to że każdy tutaj obejrzał chociażby Nanohę i uważa to za wybitne działo jest trochę nie tak w stosunku do naszego wieku XD

Nanohę? Panie Okazaki-kun, Clannad ma kategorię 13+ (do Nanohy zresztą nic nie mam* ale to Clannad dostał ode mnie 10/10) ;)
Powiedziałem to bo uważam że trzeba odważnie spojrzeć w oczy prawdzie i przyznać że w naszym wieku proces zdziecinnienia jest czymś z czym się trzeba pogodzić i z czego nawet można skorzystać ^^

* Tak, to oświadczenie ma na celu zabezpieczenie mnie przed Non-Lethal Strategic-Level Attack Spell w wykonaniu pewnej osoby ale niezależnie od tego Nanoha naprawdę jest w porządku ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 11:33, Karharot napisał:

Nanohę? Panie Okazaki-kun, Clannad ma kategorię 13+ (do Nanohy zresztą nic nie mam* ale
to Clannad dostał ode mnie 10/10) ;)

Szczegóły, szczegóły :) Poza tym jakby policzyć liczbę takich tytułów to wyszło by tego więcej niż tych poważniejszych.

Dnia 23.05.2013 o 11:33, Karharot napisał:

Powiedziałem to bo uważam że trzeba odważnie spojrzeć w oczy prawdzie i przyznać że w
naszym wieku proces zdziecinnienia jest czymś z czym się trzeba pogodzić i z czego nawet
można skorzystać ^^

Osobiście nawet nie próbuję udawać że jestem przykładem dorosłego poważnego obywatela, nawet stwierdził bym że brakuje mi trochę do normalności. Ale obecnie z tego korzystam i w ciągu ok. 2 miesięcy po powrocie do rodzinnego miasta gdzie nie było mnie ok. 4 lata zdążyłem już założyć grupę rekonstrukcyjną, prowadzę inicjatywę larpową i spróbuję zorganizować fantastów więc na mojej dziecinności nie tylko ja korzystam. Cóż puki nie mam specjalnie zobowiązań(poza oczywiście pracą) i odpowiedzialności typu rodzina to mogę sobie na to bez problemów pozwolić(w sumie jakby to i tak coś zmieniło XD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ga-Rei: Zero
Naprawdę mocny początek i końcówka.
Nie przepadam za zabiegiem pokroju "pokażmy końcówkę na początku", bo zazwyczaj twórcom nie udaje się tego wykorzystać ... Tutaj na szczęście nie było z tym problemu.
Po pierwszych dwóch odcinkach absolutnie nie będzie wiadomo o co chodzi, ale w dalszej części, gdy seria skupia się na poprzedzających wydarzeniach i backstory bohaterów, sytuacja powoli się rozjaśnia.
Bardzo spodobało mi się tempo serii. Po gwałtownym (i chaotycznym) starcie, nagły stop i z odcinka na odcinek, wraz z rozjaśnianiem sytuacji przyśpieszanie akcji, praktycznie do poziomu z pierwszych 2 odcinków.

Spoiler

Przejście Yomi na ciemną stronę mocy było wiarygodnie wytłumaczone. Naprawdę można zrozumieć i wczuć się w jej sytuację, gdy po wypadku, z dnia na dzień traci wszystko. W większości seriali motywy złych postaci są w najlepszych wypadku strasznie naciągane (lub po prostu bezsensownie głupie, o ile w ogóle są), także było to miłym zaskoczeniem.


Anime dobrze zakończone. Główny wątek skończony, na ważniejsze pytania dostaliśmy odpowiedzi. Cliffhangera na szczęście nie ma (nie ma nic gorszego, niż takowy, gdy nie wiadomo czy/kiedy będzie kontynuacja), ot pokazane na szybko dalsze losy bohaterów, zachęcające (ale nie zmuszające) do dalszej przygody z serią.

Warto się wziąć za mangę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ga-Rei: Zero

Dnia 24.05.2013 o 09:21, Mordant napisał:

Anime dobrze zakończone. Główny wątek skończony, na ważniejsze pytania dostaliśmy odpowiedzi. Cliffhangera na szczęście nie ma (nie ma nic gorszego, niż takowy, gdy nie wiadomo czy/kiedy będzie kontynuacja), ot pokazane na szybko dalsze losy bohaterów, zachęcające (ale nie zmuszające) do dalszej przygody z serią.
Warto się wziąć za mangę?

Ga-Rei: Zero zostało stworzone jako prequel a nie adaptacja części wciąż publikowanej (w tamtym czasie) mangi i dlatego historia w nim zawarta, choć jest wstępem do samego Ga-Rei, jest także na swój sposób kompletna i samodzielna. Co do mangi to IMO jest ona słabsza od anime ale możesz się za nią śmiało zabrać, pamiętaj tylko że o ile anime było raczej seinenem manga jest shounenem i niestety da się to wyczuć.
W razie czego możesz też sobie obejrzeć obie serie Shikabane Hime które oprócz tematyki mają też podobny klimat (choć są słabsze od GR:Z)
http://myanimelist.net/anime/4581/Shikabane_Hime:_Aka/userrecs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem dwa sezony Toaru Majutsu no Index . Mam mieszane uczucia bo pierwszy sezon bardzo mi się spodobał a drugi był pełen nudnych arców . Tak w ogóle to twórcy zapomnieli że mają w nazwie Index bo wątków z jej większym udziałem poza pierwszym było praktycznie zero . A może to i lepiej bo w tych swoich minutowych wstawkach strasznie irytowała . Najlepsze rzeczy działy się jak na ekranie pojawiał się Touma z Mikoto . Co do samego bohatera to też nie jestem pewien . Lubię go ale za często strzela te swoje pompatyczne morały i oczywiście wszyscy są jego przyjaciółmi i trzeba ich ratować . Co do mocy to mimo wszystko Imagine Breaker najbardziej przypadł mi do gustu .

Rozumiem więc że historia dalej się toczy i chciałbym poznać jej koniec . Widziałem tylko dwóch 5-poziomowców więc jest też dużo potencjału. Czy w takim wypadku muszę zabrać się za novele ?? Widziałem że jest manga ale nie ukończona . Naturalnie wolałbym to drugie . Preferuję visual novel bo trudno skupić mi się na bitym tekście do tego w języku Angielskim .

Ps. Wiem że jest wystarczająco materiału więc myślicie że będzie sezon III ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 08:20, Darnok_Rukia napisał:

Najlepsze rzeczy działy się jak na ekranie pojawiał się Touma z Mikoto .

Jeśli dobrze się bawiłeś gdy Mikoto się pokazywała to powinieneś obejrzeć To Aru Kagaku no Railgun, seria w całości poświęcona Mikoto i jej przyjaciółkom. Obecnie wychodzi drugi sezon.

Dnia 25.05.2013 o 08:20, Darnok_Rukia napisał:

Rozumiem więc że historia dalej się toczy i chciałbym poznać jej koniec . Widziałem tylko
dwóch 5-poziomowców więc jest też dużo potencjału. Czy w takim wypadku muszę zabrać się
za novele ?? Widziałem że jest manga ale nie ukończona . Naturalnie wolałbym to drugie
. Preferuję visual novel bo trudno skupić mi się na bitym tekście do tego w języku Angielskim

Nom możesz się zabrać za light novelki. Dwa słowa Baka Tsuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się