Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 29.05.2013 o 09:25, Tomoya-kun napisał:

> W końcu skończyłem oglądać Air Gear :]
> Wcześniej widziałem tylko te 3 późniejsze odcinki jako kontynuacja :]
> Świetna seria ogółem :]
Nie seria, nie jest świetna. Anime samo w sobie jest niestety już tylko średnie przez
zły montaż(kompletnie nie czuć szybkości i mocy sprzętu), a w porównaniu do mangi chowa
się w jakiejś ciemnej zapomnianej dziurze czekając na niewinnych którzy zagubieni się
na nie natkną często zwabieni dobrym OST.
A tak serio przeczytaj mangę, polecam.

Poczytać bym poczytał... tak jak wiele innych tytułów jeszcze nie wydanych w kraju ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 14:36, Hubi_Koshi napisał:

Naah nie miałbym do tego cierpliwości. Po prostu szperam po rekomendacjach na Tvtropes, tam już masz odsiane te 90% szmiry i zostają tylko najlepsze ^^

Kiedyś szukałem nowych rzeczy do przejrzenia (głównie chodziło o m&a) na Tvtropesach ale się zniechęciłem bo za dużo stamtąd znikało :/

Dnia 29.05.2013 o 14:36, Hubi_Koshi napisał:

Ogólnie jednak za książki o Ciaphanie mógłbyś się spokojnie zabrać, nie wymagają jakiejś bardzo szczegółowej wiedzy o Universum, a są naprawdę przyjemne w lekturze.

W takim razie może się za nie zabiorę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 15:09, Karharot napisał:

Kiedyś szukałem nowych rzeczy do przejrzenia (głównie chodziło o m&a) na Tvtropesach
ale się zniechęciłem bo za dużo stamtąd znikało :/

Co znikało? Serie?

Btw. looknij na emaila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 15:20, Hubi_Koshi napisał:

Co znikało? Serie?

Serie i całe tropy. Wystarczy że jeden gość powie że seria może zawierać nieodpowiednie treści (nieistotne że żadna z tych treści nie została zamieszczona na tt) a paru innych mu przytaknie i wpis tworzony przez kilka lat znika bez śladu po 20 minutach dyskusji.

Dnia 29.05.2013 o 15:20, Hubi_Koshi napisał:

Btw. looknij na emaila

Za moment looknę, właśnie kończę 20-paro godzinne przerzucanie zawartości jednego dysku na drugi i komp mi lekko wariuje, jak za chwilę skończy to zrobię mu restart i sprawdzę pocztę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę jeszcze raz obrazek z Medaka Box . Jeden z użytkowników go wrzucił z pewnym zapytaniem ale nie znalazłem odpowiedźi . Więc czy w mandze będą się czasami zdarzały takie ,,fajne" akcje . Chciałbym się zaczepić jakiejś mangi więc może to :

Czytam powolutku Indexa jednak język robi swoje . Czasami muszę się domyślać o co chodzi z kontekstu ... Ale zawsze jest motywacja .

20130529201220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 20:15, Darnok_Rukia napisał:

Wrzucę jeszcze raz obrazek z Medaka Box . Jeden z użytkowników go wrzucił z pewnym
zapytaniem ale nie znalazłem odpowiedźi . Więc czy w mandze będą się czasami zdarzały
takie ,,fajne" akcje . Chciałbym się zaczepić jakiejś mangi więc może to :

No z tego co czytałem to akcja anime zatrzymała się chyba przed najlepszym arciem, więc może być ciekawie.

Dnia 29.05.2013 o 20:15, Darnok_Rukia napisał:

Czytam powolutku Indexa jednak język robi swoje . Czasami muszę się domyślać o co chodzi
z kontekstu ... Ale zawsze jest motywacja .

Dużo jest w tej serii trudnego słownictwa. Jak oglądałem drugi sezon anime to nie wiedziałem o co chodzi xD Od siebie polecam słownik diki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 20:23, Pablo_Querte napisał:

No z tego co czytałem to akcja anime zatrzymała się chyba przed najlepszym arciem, więc
może być ciekawie.


Samego anime nie oglądałem ,tylko ten obrazek rzucił mi się w oczy. Co do słownika to na pewno zajrzę :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem oglądać Naruto. Jestem przy 41 odcinku i muszę przyznać że jak na razie mi się podoba i nie zamierzam porzucać. Mam tylko takie małe pytanko do tych którzy wsiąkli w to już głębiej. Dużo osób odradza mi oglądanie fillerów, mówią żeby w ogóle nie zwracać na to uwagi i gdzie tylko mogę to pomijać. Jak to rzeczywiście z tym jest? Jasne, że filler to zapychacz ale czy rzeczywiście nie warto ich oglądać? Czy można powiedzieć, że w ogóle nie popychają głównej fabuły do przodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 10:27, kaczek93 napisał:

/cut

Filery mają za zadanie zapchać anime aż manga odbije do przodu na tyle daleko aby ją znowu ekranizować. Niestety w 90% wypadków nie dodają one nic do fabuły, a wręcz mogą załatwiać anime na dobre tak jak to było w Bleach gdzie filer z baunto kompletnie przeczy temu co się dzieje w mandze. I niestety ludzie ekranizujące shouneny tasiemce kompletnie nie mają dobrych pomysłów na takie historie przez co tylko się na nich wynudzisz. Do tego najczęściej są one wpychane kompletnie w bezsensownych momentach (środek wojny, wielka bitwa, sorry idziemy pomóc jakiejś dziewczynce o której nigdy nie usłyszycie, i nie nie dziwcie się że jesteśmy ponownie w domu). Chyba jedyną serią gdzie filery był w miarę rozsądnie wplecione było One Piece bo naturalnie wplatali je w podróże między wyspami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, fillery możesz sobie darować. Powiem więcej: twór zwany Shippūden również (to ta seria od 2007 roku) który to powiódł serię na dno (dla poznania fabuły zalecam czytanie mangi, anime wtedy staje się marnym zamiennikiem). Poza tym jednak Naruto (pierwsza seria) do fillerów to klasa sama w sobie i bardzo dobre anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 10:37, Tomoya-kun napisał:

> /cut

>Chyba jedyną serią gdzie filery był w miarę rozsądnie wplecione było One Piece bo naturalnie wplatali je w >podróże między wyspami.
Gintama! Tam ciężko powiedzieć czy odcinek był z mangi, czy "fillerem" ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Jak na razie miałem jeden filler a mianowicie "

Spoiler

Wow, drugi etap egzaminu polega na przetrwaniu w lesie, zaraz zacznie się egzamin ale nic nie szkodzi udzielić Konohamaru wywiadu do gazetki szkolnej"

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 10:45, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Tak, fillery możesz sobie darować. Powiem więcej: twór zwany Shippūden również (to
ta seria od 2007 roku) który to powiódł serię na dno (dla poznania fabuły zalecam czytanie
mangi, anime wtedy staje się marnym zamiennikiem). Poza tym jednak Naruto (pierwsza seria)
do fillerów to klasa sama w sobie i bardzo dobre anime.

Właśnie dużo osób ogarniętych w temacie i śledzących to na bieżąco radzi mi aby czytać mangę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 12:28, kaczek93 napisał:

Właśnie dużo osób ogarniętych w temacie i śledzących to na bieżąco radzi mi aby czytać
mangę.

Manga miała dosyć spory naprawdę przeciągnięty i nudny kawałek oraz kilka kompletnie debilnych zwrotów akcji. Wiec dużo osób czytało ją dalej w zasadzie z przyzwyczajenia (w tym ja), ale od jakiegoś czasu jest już ponownie konkretnie. Choć niestety Kishi''emu troszeczkę odbija patrząc po ostatnich 2 chapterach które są trochę na siłę zapchane"nieoczekiwanymi zwrotami akcji". ''Kishi stop tryin to prove that Sakura isn''t usless, she is completly usless!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 14:32, kaczek93 napisał:

Jeszcze z ciekawości zapytam. Podobno manga Naruto zmierza już ku końcowi. Prawda to?

To tylko przypuszczenia ludzi na podstawie przebiegu trwającej wojny. W zasadzie tam już do pokonania zostały jedynie 3 osoby, ale w takim tempie to "zmierzanie ku końcowi" może jeszcze trwać z rok lub dwa lata, jak nie więcej.

One Piece i Bleach mogą za to trwać jeszcze bardzo długo, bo w tych seriach nie widać jeszcze czegoś, co mogłoby zwiastować zbliżające się zakończenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 14:34, Arcling napisał:

One Piece i Bleach mogą za to trwać jeszcze bardzo długo, bo w tych seriach nie widać
jeszcze czegoś, co mogłoby zwiastować zbliżające się zakończenie.

Co do Bleach to Kubo powiedział w wywiadzie że jak kolwiek mógłby go ciągnąć jeszcze latami to obecnie jest to już jednak ostatni arc mangi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 14:42, Tomoya-kun napisał:

Co do Bleach to Kubo powiedział w wywiadzie że jak kolwiek mógłby go ciągnąć jeszcze
latami to obecnie jest to już jednak ostatni arc mangi.

No tak, tylko ile lat może trwać obecny arc mangi? Na razie tworzy kolejne cliffhangery, których wyjaśnianie zapewne trochę potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum jakiś Hubi_Koshi zwiastował dwa lata temu iz manga powoli się kończy, jak widać trwa w najlepsze i mam nadzieję że jeszcze długo się będzie ukazywać jeżeli utrzyma poziom. Jak będzie naprawdę - nie wie nikt. W sumie lepiej to zakończyć niż ciągnąć na siłę. W gruncie rzeczy, można i pisać/rysować mange 20 lat i dalej tworzyć wybitne dzieło.

Arcling: Spoiler alert może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 14:48, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Na tym forum jakiś Hubi_Koshi zwiastował dwa lata temu iz manga powoli się kończy, jak
widać trwa w najlepsze i mam nadzieję że jeszcze długo się będzie ukazywać jeżeli utrzyma
poziom. Jak będzie naprawdę - nie wie nikt. W sumie lepiej to zakończyć niż ciągnąć na
siłę. W gruncie rzeczy, można i pisać/rysować mange 20 lat i dalej tworzyć wybitne dzieło.

Bo się kończy, ale jak to z mangami jest idzie to powoli. Mamy teraz praktycznie ostatnią bitwę, chociaż biorąc pod uwagę zdolności do manipulacji pewnych osób które tam są nie zdziwiłbym się gdyby ktoś coś zmanipulował. Ja prawdę mówiąc Naruto prawie przestałem czytać, już mi to wszystko na nerwy działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się