Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2013 o 08:20, Darnok_Rukia napisał:

Skończyłem dwa sezony Toaru Majutsu no Index . Mam mieszane uczucia bo pierwszy
sezon bardzo mi się spodobał a drugi był pełen nudnych arców . Tak w ogóle to twórcy
zapomnieli że mają w nazwie Index bo wątków z jej większym udziałem poza pierwszym było
praktycznie zero . A może to i lepiej bo w tych swoich minutowych wstawkach strasznie
irytowała .

Jak dla mnie to nawet dobra rzecz, choć nie mam nic przeciwko postaci Index to jednak ona pojawia się głównie w magical arc a ja zdecydowanie wolę science arc, które uważam za zdecydowanie lepsze :)
Mały spoiler z novel:

Spoiler

Indexa w Indexie będzie coraz mniej :)


Dnia 25.05.2013 o 08:20, Darnok_Rukia napisał:

Rozumiem więc że historia dalej się toczy i chciałbym poznać jej koniec . Widziałem tylko
dwóch 5-poziomowców więc jest też dużo potencjału. Czy w takim wypadku muszę zabrać się
za novele ?? Widziałem że jest manga ale nie ukończona .

Mangi lepiej nie tykać, podobno pominięto tam sporo rzeczy no i jest daleeeeeeko w tyle za novelą, a nawet jest w tyle za anime. Oryginalnym źródłem historii jest light novel.

Dnia 25.05.2013 o 08:20, Darnok_Rukia napisał:

Naturalnie wolałbym to drugie
. Preferuję visual novel bo trudno skupić mi się na bitym tekście do tego w języku Angielskim

Index nie posiada VNki więc pozostaje tylko zwykłą novela :P

Dnia 25.05.2013 o 08:20, Darnok_Rukia napisał:

Ps. Wiem że jest wystarczająco materiału więc myślicie że będzie sezon III ?

Oficjalnie nie ma zapowiedzianego, ale podejrzewam, że kiedyś będzie, materiału to jest już nawet na 4 sezony.

Jak chcesz obejrzeć jakieś anime z tego uniwersum to polecam zainteresować się Toaru Kagaku no Railgun, bardzo dobry spin off Indexa, który skupia się na postaci Misaki Mikoto i jej przyjaciółkach i nie ma tam wogóle magii co jest dla mnie dużym plusem. Pierwszy sezon jest dosyć lekki i fanservice i fillerów w nim nie brak, ale obecnie leci drugi sezon Railgun S, który póki co przebija jak dla mnie wszystko co do tej pory pojawiło się w anime Index/Railgun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 09:19, cinus2 napisał:

Jak chcesz obejrzeć jakieś anime z tego uniwersum to polecam zainteresować się Toaru
Kagaku no Railgun, bardzo dobry spin off Indexa, który skupia się na postaci Misaki Mikoto
i jej przyjaciółkach i nie ma tam wogóle magii co jest dla mnie dużym plusem. Pierwszy
sezon jest dosyć lekki i fanservice i fillerów w nim nie brak, ale obecnie leci drugi
sezon Railgun S, który póki co przebija jak dla mnie wszystko co do tej pory pojawiło
się w anime Index/Railgun.


Mam zamiar skończyć Raiguna choć po 3 odcinkach mogę stwierdzić że fanserwis to słowo klucz . Ale ma kosmiczny op i może dowiem się jakiś innych ciekawych rzeczy z uniwesum .
Mam teraz więcej czasu więc wezmę się za tą novele choć mam pytanie czy wszystko co działo się w anime było w niej . Jak dla mnie niektóre akcje wyglądały na fillery ale to może moja wyobraźnia . Zaczynać od początku czy mogę sobie to jakoś przyspieszyć zaczynając od jakiegoś konkretnego volume ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 09:47, Darnok_Rukia napisał:

Mam zamiar skończyć Raiguna choć po 3 odcinkach mogę stwierdzić że fanserwis to słowo
klucz . Ale ma kosmiczny op

Każdy OP Railguna jest świetny :P

Dnia 25.05.2013 o 09:47, Darnok_Rukia napisał:

i może dowiem się jakiś innych ciekawych rzeczy z uniwesum .

To na pewno choć pierwszy sezon Railguna jest bardzo luźno powiązany z Indexem, fabuła w ogóle nie jest związana z wydarzeniami z Indexa i anime lekko miesza lekko kolejność wydarzeń, ale tragedii nie ma. Drugi sezon już jest całkiem inny i będzie dosyć mocno powiązany z Indexem przedstawiając jeden z arców w znacznie bardziej rozbudowany sposób i z innej perspektywy.

Dnia 25.05.2013 o 09:47, Darnok_Rukia napisał:

Mam teraz więcej czasu więc wezmę się za tą novele choć mam pytanie czy wszystko co działo
się w anime było w niej . Jak dla mnie niektóre akcje wyglądały na fillery ale to może
moja wyobraźnia .

Z tego co wiem każdy odcinek był wzięty z novel, aczkolwiek niektóre odcinki mogły być wzięte z novel Side Stories, więc można było mieć wrażenie niekiedy, że oglądasz fillery.
Poza tym sposób konstruowania historii w Indexie jest taki, że niektóre rzeczy mogą wydawać się nie na miejscu, ale potem czytając light novel większość rzeczy powinno być już złożone do kupy.

Dnia 25.05.2013 o 09:47, Darnok_Rukia napisał:

Zaczynać od początku czy mogę sobie to jakoś przyspieszyć zaczynając
od jakiegoś konkretnego volume ?

Anime pokrywa novelę do 13 volume i część SS. Ja tam zacząłem od 14 volume i jakoś nie czułem żebym coś tracił, choć na pewno novela miała więcej kwestii wyjaśnionych bardziej szczegółowo. Mi tam po prostu nie chciało mi się czytać tego co anime już pokryło, bo nie chciało mi się czekać aby się dowiedzieć co dalej się stało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 10:17, cinus2 napisał:

Anime pokrywa novelę do 13 volume i część SS. Ja tam zacząłem od 14 volume i jakoś nie
czułem żebym coś tracił, choć na pewno novela miała więcej kwestii wyjaśnionych bardziej
szczegółowo. Mi tam po prostu nie chciało mi się czytać tego co anime już pokryło, bo
nie chciało mi się czekać aby się dowiedzieć co dalej się stało :)


O taką informację mi chodziło . Dzięki :) Szkoda że nie mam tableta przyjemniej by się czytało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 10:35, Darnok_Rukia napisał:

O taką informację mi chodziło . Dzięki :) Szkoda że nie mam tableta przyjemniej by się
czytało ...


Do tego lepszy jest czytnik e-booków jak np. Kindle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W anime sporo wycinali, więc jeśli faktycznie chcesz się czegoś dowiedzieć o świecie to czytaj od początku ;p No i sam chyba widziałeś jak źle był zrobiony drugi sezon.
A manga cóż... Pominęli arc na wakacjach z rosyjską dziewczynką i ten o wampirach. Teraz zaczyna się to co w drugim sezonie, czyli zakonnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 08:20, Darnok_Rukia napisał:

Czy w takim wypadku muszę zabrać się za novele ?? Widziałem że jest manga ale nie ukończona . Naturalnie wolałbym to drugie. Preferuję visual novel bo trudno skupić mi się na bitym tekście do tego w języku Angielskim.

Jeśli męczy Cię czytanie dużych ilości tekstu to możesz użyć jakiegoś programu text to speech i nagrać to sobie w plikach dźwiękowych a potem słuchać jak muzyki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam mangi, która jest naprawdę ciężkim dramatem i po przeczytaniu będę miał ochotę pomalować okna na czarno i się zaszyć w kącie pokoju. Coś lżejszego też zaakceptuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 13:52, Fimbulvinter napisał:

Szukam mangi, która jest naprawdę ciężkim dramatem i po przeczytaniu będę miał ochotę
pomalować okna na czarno i się zaszyć w kącie pokoju. Coś lżejszego też zaakceptuję.

Czytałeś Narutaru i Bokurano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 13:57, Fimbulvinter napisał:

Przeczytałem tylko Bitter Virgin, które byłlo nawet ok. Tak 6/10. Nic więcej niestety.

Bitter Virgin

Spoiler

ma dość ciężkie momenty ale wszystko kończy się szczęśliwie.

Nautaru
Spoiler

zaczyna się sympatycznie ale pod koniec potrzebujesz leków antydepresyjnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po meczu wkurzyłem się i postanowiłem przeczytać spoilery na MALU nt. Ore no Imouto. Ogólnie zdeczka zawiedziony jestem jak się ta akcja potoczy dalej. Z tego co mówił mi Mysterum, fabuła idzie wg novelki, a ona ma zakończenie

Spoiler

otwarte. Kyosuke jest sam i wszyscy dalej żyją szczęśliwie. Nienawidzę takich zakończeń!


Najpierw to, a potem BVB przegrało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach

Mogłeś te pierwsze zdanie też całe zaspoilerować... Dzięki temu, wiem, że to czego się obawiam się spełni... A tak miałem nadzieję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyoujin ep. 8


Spoiler

Mam nadzieję, że autor ma wytłumaczenie na to co się stało w ostatnim odcinku. To wszystko wygląda na zbyt naciągane i takie nierealne ( nie wliczać tytanów, bo one są realne w tym świecie, a prowadzenie tytanów przez ludzi to już nie, na pierwszy rzut oka ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyoujin lekkie spoilery z mangi na temat wydarzeń z końcówki ep 8

Spoiler

Jak doczytałem mangę do aktualnego chaptera, to nadal nie ma odpowiedzi, jedynie coraz więcej pytań. Nie nastawiaj się na to, że anime cośkolwiek wyjaśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 13:38, Piotrbov napisał:

Shingeki no Kyoujin ep. 8
(...)

Spoiler

Mam nadzieję, że autor ma wytłumaczenie na to co się stało w ostatnim odcinku.



Spoiler

Prawdopodobnie w następnym odcinku pojawi się retrospekcja ukazująca co się stało z Erenem od momentu, gdy został zjedzony przez tytana. Nie wiem, czy coś takiego będzie satysfakcjonującym wytłumaczeniem. .



Jeśli jednak oczekujesz odpowiedzi na pytania typu "czym są tytani", "jak funkcjonują" lub "skąd pochodzą" to tego typu jednoznacznej odpowiedzi w mandze jeszcze nie ma (chociaż pojawiają się różne wskazówki prowokujące do powstawania różnych teorii -- ale to będzie znacznie później)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się