Zaloguj się, aby obserwować  
Bartuc

Język C / C++ / C# / Java - pytania, problemy...

1979 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2007 o 16:32, Don Lizak napisał:

> sry zrobiłem mały błąd rozumowania....
>
> za chwilę poprawię...
>

No ja myślę, że to nie są wszystkie rozwiązania.

Tobie wyszło 16 rozwiązań dla 4 znaków a jest ich 4! czyli 24.
Nie ma na przykład 1243

właśnie o tym mówię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 15:35, moonman napisał:

mspaint
?


Jak wpiszę "mspaint" pomiędzy { } to jedyne co się stanie to kompilator wywali błąd :] a nawet 2 ;P Także proszę o pełną implementację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 16:43, Bartuc napisał:

Jak wpiszę "mspaint" pomiędzy { } to jedyne co się stanie to kompilator wywali błąd :] a nawet
2 ;P Także proszę o pełną implementację...

Musisz w tym miejscu odpalic nowy proces z programem exe. Zwykle robiło się to instrukcją "spawn" w bardzo wielu odmianach (początek nazwy taki sam) lub jeżeli istnieje w tej wersji to jakieś wywołanie funkcji Execute. Zwykle parametrem obu wywołań jest nazwa pliku exe i jakieś opcje przekazywania argumentów do wywoływanego programu i inne opcje. Jeżeli i to nie zadziała rzuć okiem do standardowych funkcji Windows API bo tam na 100% jest otwieranie nowej instancji programu EXE. Oczywiście niestandardowe (czyli standardowe tylko dla Windows :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 11:12, Don Lizak napisał:

Będę bardzo wdzięczny. Jeżeli się da, to fajnie by było jakby działało też na literkach :)

Jeżeli będziesz miał programik, który robi to na cyfrach, to drobna modyfikacja i będzie robił to też na literkach. Wystarczy bowiem w miejscu zapisu cyfr wpisać wartość (''a'' + wartość cyfry). W ten sposób w miejsce cyfr zapisywać będzie się do komórek tablicy a,b,c,d itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 17:19, Olamagato napisał:

> Będę bardzo wdzięczny. Jeżeli się da, to fajnie by było jakby działało też na literkach
:)
Jeżeli będziesz miał programik, który robi to na cyfrach, to drobna modyfikacja i będzie robił
to też na literkach. Wystarczy bowiem w miejscu zapisu cyfr wpisać wartość (''a'' + wartość
cyfry). W ten sposób w miejsce cyfr zapisywać będzie się do komórek tablicy a,b,c,d itd...


Nie udaje mi się rozwiązać mojego problemu. Jedyne co to pisanie niesamowitej liczby funkcji for... Dla przykładu tylko dałem 1,2,3. Tak na prawdę interesuje mnie 1,2,3,4,5,6.

Mówiąc o cyferkach miałeś na myśli ich wartość w ASCI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 19:48, Don Lizak napisał:

Nie udaje mi się rozwiązać mojego problemu. Jedyne co to pisanie niesamowitej liczby funkcji
for...

Nie pamiętam jak to szło, ale musisz po protu użyc wzoru na permutacje i zwyczajnie go rozpisać za pomocą rekurencji lub pętli for/while. Dopóki nie bedziesz potrafił rozwiązać problemu na papierze, albo przynajmniej wypracować skutecznej metody "ręcznej", dopóty nie masz co zakodować jako program. Najprościej więc skorzystać z definicji. Nie będzie to może efektywne, ale zawsze będzie działać.

Dnia 18.01.2007 o 19:48, Don Lizak napisał:

Mówiąc o cyferkach miałeś na myśli ich wartość w ASCI?

Nie. Wartość dosłowną 1, to jeden, 2, to dwa itd. Kod ASCII poda Ci na tacy literał ''a'' dla małych liter i ''A'' dla dużych. Jak sobie dodasz ''A''+1, to w wyniku na kodzie ASCII zawsze otrzymasz kod litery ''B'', ''a''+5 da Ci ''f'', ''A''+9 da Ci ''J'' itd. dla całego alfabetu łacińskiego. Jest to stara sztuczka z C, która jest całkowicie przenośna i nie wymaga pamiętania i używania żadnych kodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak nikt mi nie odpowie... no ale spróbuję:

Jak w MFC narysować wykres jakiejś funkcji, np. sinus, podając jej parametry: amplitudę, częstotliwość? Czy ktoś mógłby mnie nakierować na jakiś tutorial? Bo w ogóle nie wiem jak się za to zabrać... Nigdy nic nie rysowałem w okienkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.
czy ktos mi pomoze na temat visual c++??
nie widzi u mnie #include <iostream>
wyskakuje blad:
fatal error C1083: Cannot open include file: ''iostream.h'': No such file or directory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 22:24, clooud napisał:

witam.
czy ktos mi pomoze na temat visual c++??
nie widzi u mnie #include <iostream>
wyskakuje blad:
fatal error C1083: Cannot open include file: ''iostream.h'': No such file or directory


To jak to w końcu piszesz? #include <iostream.h> czy #include <iostream>? Bo jeśli piszesz jednym z tych sposobów to spróbuj tym drugim. A jak to nie skutkuje to sprawdź czy w katalogu include masz ten plik.

PS. Następnym razem napisz jaką masz wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 22:24, clooud napisał:

fatal error C1083: Cannot open include file: ''iostream.h'': No such file or directory

Jesteś pewien, że masz oryginalną wersję? Bo komunikat mówi, że nie masz wszystkich plików tam gdzie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 13:19, KapiX napisał:

To jak to w końcu piszesz? #include <iostream.h> czy #include <iostream>?

Wg specyfikacji 3.0 C++ polecenie #include<iostream> jest całkowicie poprawne (wiele systemów nawet nie trzyma obecnie nagłówków w postaci plików tekstowych z rozszerzeniem ".h").
Komunikat wskazuje, że kompilator poprawnie rozpoznał, że chodzi o "iostream.h", ale i tak go nie znalazł. Winna jest więc konfiguracja ścieżek w kompilatorze, albo porżnięte środowisko kompilatora, co się w oryginalnych produktach raczej nie zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Dotyczy on programu, który znajduje się na stronie 170 w "Symfoni C++ Standard" mistrza Jerzego Grębosza. Jest to program składający się z dwóch plików z kodem i jednego pliku nagłówkowego. Sam chciałem napisać coś podobnego, żeby sprawdziać czy umiem, jednak zawsze były błędy. Znalazłem kod tego programu na stronie autora, jednak i on u mnie nie chodzi! Nie wiem czyja to wina. Może kompilatora? Mam Dev C++ 4.9.9.2. Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
-> Nie posiadam symfonii, takze bez zobaczenia kodu nie bede w stanie Ci pomoc. Mozesz rzucic linkiem, lub wkleic tutaj (jesli program nie ma kilku stron lub wiecej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 00:43, pretorianie napisał:

Czy jest tu ktoś kto programuje lub programował w Delphi?


To temat o C ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
-> Okej, teraz juz widzialem kod :) O ile sie nie myle, to program w takiej formie, nie ma prawa dzialac. Glowny plik programu to "afryka.cpp", a dolaczajac jedynie "nagl.h", dostarczamy same deklaracje funkcji, bez ich definicji. Bez zmieniania konstrukcji programu, jedynym widzianym przeze mnie wyjsciem, jest zalaczenie w pliku "afryka.cpp", procz "nagl.h" takze "europa.cpp" Wtedy wszystko dziala, jak powinno.

Xantus -> Co nie znaczy, ze nikt stad nie zna Delphi ;) Ja nie znam, choc z Pascalem mialem do czynienia co nieco w liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 12:34, Xantus napisał:

> Czy jest tu ktoś kto programuje lub programował w Delphi?

To temat o C ;)

Przepraszam masz oczywiście rację, ale nie ma tematu o Delphi a ja mam mały problem właśnie z tym językiem. Ale nie ma sprawy. To nie jest C więc zgłoszę się jak będę miał pytania o C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 14:08, pretorianie napisał:

> > Czy jest tu ktoś kto programuje lub programował w Delphi?
>
> To temat o C ;)
Przepraszam masz oczywiście rację, ale nie ma tematu o Delphi a ja mam mały problem właśnie
z tym językiem. Ale nie ma sprawy. To nie jest C więc zgłoszę się jak będę miał pytania o C.

nikt by pewnie Cie nie zastrzelil jakbys zapytal tutaj ale ten temat:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=193&u=610
jest bardziej odpowiedni.

no i to jest forum nie czat wiec jak masz napisac posta to rownie dobrze mozez odrazu opisac w nim swoj problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować