Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2009 o 18:36, Neisha napisał:

(...) padlocked the family planning clinics, (...)


Wybaczcie za offtop, ale nie mogłem się powstrzymać, by zwrócić wszystkich uwagę na to piękne eufeministyczne określenie :).

Kliniki planowania rodziny... Czytam to w kółko i w kółko i serce mi się wprost raduje na wydźwięk tych słów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 18:36, Neisha napisał:

> > > > > /.../> Raczej tyle, że ja coś na ten temat czytałam, a ty w tym czasie przechodziłeś okres niemowlęctwa.

Mój Boże, to może jestes w wieku mojej Mamy!?

Dnia 10.03.2009 o 18:36, Neisha napisał:

/.../.
Według wikipedii Hazlett pierwotnie użył tego słowa w kontekście aborcji,

A według Limbaugha: " Tom Hazlett, mój dobry kolega, szanowany profesor ekonomii Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis wymyslił ten termindla opisanie zachowanie tych feministek, które nie toleruja absolutnie żadnych innych postaw prócz wojujacego feminizmu. Dla mie termin ten oznacza obsesyjne zwolenniczki "współczesnego" Holokaustu czyli aborcji".
Cytat z książki Ruscha Limbaugha "Właściwy porządek rzeczy". Wydawnistwo "Kobieta" Chicago, USA. ISBN 83-905978-0-2.

Dnia 10.03.2009 o 18:36, Neisha napisał:

> /.../
Mógłbyś się choć trochę wysilić na coś oryginalnego?

A pop co? Nie zależy mi na Twoim podziwie dla mojej oryginalnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 18:51, Furrbacca napisał:

>/.../ > Kliniki planowania rodziny... Czytam to w kółko i w kółko i serce mi się wprost raduje
na wydźwięk tych słów :).

Słownictwo wyraża też nasz stosunek do pewnych zachowań. Dlatego też niektóre kobiety nie powiedzą "zabójstwo płodu" tylko " aborcja" co ma zmniejszyć negatywną ocenę zabicia własnego dziecka. Preferuje się też słowo "eutanazja" zamiast zabicie człowieka starego i niedołeżnego, albo chorego. Takich przykładów jest wiecej. Jeden sam podałeś ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło tu się coś na wzór "co lepsze ps3 z Xbox" Wojna damsko męska. (chyba) Nikt z was nie da rady zmienić prawa a tak tylko oskarżacie się nawzajem i narzekacie . A i tak żadna strona się nie podda. Jak by nie patrzeć na przestrzeni wieków w historii świata jest dużo mniej kobiet niż mężczyzn ale teraz to się wyrównuje( przynajmniej w krajach europejskich) chociaż uważam że i tak mężczyźni mają trochę lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 17:55, Neisha napisał:

> Gdybyś Ty była "normalną" cieszyłbym się, gdybym był nienormalny.
Jako że "norma" to to, co prezentuje większość, już dziś jesteś nienormalny :)


Ups... strzeliłaś sobie w kolano - jesteś nienormalna. Homoseksualiści są nienormalni. Feministki są nienormalne.

Szczerze współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 19:05, Vilmar napisał:

> > Gdybyś Ty była "normalną" cieszyłbym się, gdybym był nienormalny.
> Jako że "norma" to to, co prezentuje większość, już dziś jesteś nienormalny :)

Ups... strzeliłaś sobie w kolano - jesteś nienormalna. Homoseksualiści są nienormalni.
Feministki są nienormalne.

Szczerze współczuję.

Prawdę mówiąc, wedle tego wszyscy są nienormalni, w tym wasze małe skrajnie prawicowe kółeczko, jakie sobie tu zrobiliście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 18:53, KrzysztofMarek napisał:

Dla mie
termin ten oznacza obsesyjne zwolenniczki "współczesnego" Holokaustu czyli aborcji".

Z tego co kojarzę nie znasz anglika, więc ci streszczę słowa Glorii Steinem - Limbaugh podziela większość poglądów Hitlera jeśli chodzi o sprawy kobiet.

Furbacca - nie zapominasz, że mówisz o Niemczech międzywojennych? Nie wiem jak dokładnie sprawa aborcji wyglądała w tamtych czasach, ale Hitler wprowadził całkowity zakaz aborcji i powołał Narodową Centralę do Walki z Homoseksualizmem i Aborcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 19:14, Neisha napisał:

> /.../ więc ci streszczę słowa Glorii Steinem - Limbaugh
podziela większość poglądów Hitlera jeśli chodzi o sprawy kobiet.

To ja Ci streszczę wywody Limbaugha na temat Glorii Steinen: on uważa, że feminazistki podzielaja poglady Hitlera i PolPota , jeśli chodzi o sprawy dzieci.
Tyle samo sensu, a może nawet więcej.
P.S.
Dzisiaj wysunąłem sie niemal na czoło spamerów, zaraz po Neisha'i. W związku z tym kończę działalność polemiczną na dzisiaj.

Dnia 10.03.2009 o 19:14, Neisha napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 19:22, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ więc ci streszczę słowa Glorii Steinem - Limbaugh
> podziela większość poglądów Hitlera jeśli chodzi o sprawy kobiet.
To ja Ci streszczę wywody Limbaugha na temat Glorii Steinen: on uważa, że feminazistki
podzielaja poglady Hitlera i PolPota , jeśli chodzi o sprawy dzieci.
Tyle samo sensu, a może nawet więcej.

Jak rozumiem, chodzi ci o "dzieci nienarodzone", a jak wspomniałam, Hitler zakazał aborcji, więc tyle w tym sensu, co bezsensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że chrześcijaństwo tak zaciekle broniące "dzieci nienarodzonych" uznawało przez całe wieki, że płód staje się człowiekiem, gdy ma już wyraźnie rozpoznawalne ludzkie kształty. Lub też chłopcy po 40 dniach od poczęcia, a dziewczynki po 80. Ewentualnie w momencie narodzin.
A słyszał ktoś ostatnio o pogrzebie poronionego płodu? Takim prawdziwie chrześcijańskim, z księdzem lub pastorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 19:52, minimysz napisał:

Ciekawe, że chrześcijaństwo tak zaciekle broniące "dzieci nienarodzonych" uznawało przez
całe wieki, że płód staje się człowiekiem, gdy ma już wyraźnie rozpoznawalne ludzkie
kształty. Lub też chłopcy po 40 dniach od poczęcia, a dziewczynki po 80. Ewentualnie
w momencie narodzin.
A słyszał ktoś ostatnio o pogrzebie poronionego płodu? Takim prawdziwie chrześcijańskim,
z księdzem lub pastorem.



Bośmy to przejęli z biologii Arystotelesa, a ty powtarzasz tylko papkę medialną, którą wkłada się ciemnocie do głowy. Ostatni ten tekst widziałem chyba w Angorze, więc to pewnie stamtąd. Czas, w którym płód zmienia się w człowieka nie jest określony jakimś dogmatem, więc zmiana stanowiska Kościoła co do ochrony życia poczętego dokonuje się wraz z postępami w medycynie. To zupełnie tak jakbyś oskarżała starożytnych Greków, że nie mieli bladego (no jakieś mieli, ale nikłe w porównaniu do naszego) pojęcia o elektryczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 20:02, NerveConserve napisał:

> Ciekawe, że chrześcijaństwo tak zaciekle broniące "dzieci nienarodzonych" uznawało
przez
> całe wieki, że płód staje się człowiekiem, gdy ma już wyraźnie rozpoznawalne ludzkie

> kształty. Lub też chłopcy po 40 dniach od poczęcia, a dziewczynki po 80. Ewentualnie

> w momencie narodzin.
> A słyszał ktoś ostatnio o pogrzebie poronionego płodu? Takim prawdziwie chrześcijańskim,

> z księdzem lub pastorem.


Bośmy to przejęli z biologii Arystotelesa, a ty powtarzasz tylko papkę medialną, którą
wkłada się ciemnocie do głowy. Ostatni ten tekst widziałem chyba w Angorze, więc to pewnie
stamtąd. Czas, w którym płód zmienia się w człowieka nie jest określony jakimś dogmatem,
więc zmiana stanowiska Kościoła co do ochrony życia poczętego dokonuje się wraz z postępami
w medycynie. To zupełnie tak jakbyś oskarżała starożytnych Greków, że nie mieli bladego
(no jakieś mieli, ale nikłe w porównaniu do naszego) pojęcia o elektryczności.


Zresztą Kościół od zawsze zabraniał celowego doprowadzania do poronienia płodu i nauka Św. Tomasza nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować