Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2007 o 17:12, Mogrim napisał:

"(...) 75% wszystkich przypadków aborcji dokonują właśnie te kobiety, które stosują
antykoncepcję!(...)."

Logiczne - aborcji dokonuja kobiety, które z różnych powodów nie chcą mieć dzieci, dla tego się zabezpieczają, jeżeli to to zawiedzie idą na "skrobankę".

Dnia 25.05.2007 o 17:12, Mogrim napisał:

Co do tego że aborcja jest prawem kobiety: prawo kobiety jest takie, że decyduje, czy chce zajść w ciążę czy nie.

Popieram

Dnia 25.05.2007 o 17:12, Mogrim napisał:

Eutanazja to narzędzie do pozbywania się chorych umysłowo/starych ludzi/uciążliwych pacjentów
(masowe mordowanie ludzi w szpitalach w holandii). Jak ktoś chce się zabić, to może to zrobić.
Nie potrzebuje do tego sprawnych rąk czy nóg.

Chyba źle zrozumiałem: Jeżeli będę miał (teoretycznie i oby nie) wypadek, po którym stanę się "rośliną" to jak niby mam to zrobić? Prawdę powiedziawszy chętnie sporządziłbym dokument z prośbą o eutanazję w takim wypadku, bo to nie było by życie, tylko wegetacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:18, Fumiko napisał:

> Może ja odpowiem - wjedzie wozkiem elektrycznym do basenu

Jaki procent osób sparaliżowanych w polsce ma wózki elektryczne? I ile basenów jest dostosowanych
do tego żeby taki wózek w ogóle do nich podjechał?

j kąpieli - jest cały czas pod nadzorem...

Dnia 25.05.2007 o 17:18, Fumiko napisał:


Ale to już jest możliwość. Jeden sposób jest. To wypożycza z wypozyczalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:21, Xard18 napisał:

Ale to już jest możliwość. Jeden sposób jest. To wypożycza z wypozyczalni


Pewnie. I sam tam pójdzie, odstoi w kolejce i podpisze papiery... Myśl co piszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:22, Fumiko napisał:

> Ale to już jest możliwość. Jeden sposób jest. To wypożycza z wypozyczalni

Pewnie. I sam tam pójdzie, odstoi w kolejce i podpisze papiery... Myśl co piszesz...

Wózek może wypożyczyć rodzina. Znajomy itp? Wystarczy zwykły zbiornik wodny, fontanna, albo ruchliwa ulica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:25, Xard18 napisał:

Wózek może wypożyczyć rodzina. Znajomy itp? Wystarczy zwykły zbiornik wodny, fontanna, albo
ruchliwa ulica.


Pomoc w popełnieniu samobójstwa? Kółko się zamyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:14, Fumiko napisał:

Podaj mi jeden, JEDEN sposób w jaki może popełnić samobójstwo osoba sparaliżowana od szyi w
dół.


Na forum? Nikt nie poda, nie zaryzykuje bana. Ewa Białołęcka opisała jeden nadający się w trzeciej części "Tkacza Iluzji". "Problem" z samobóstwem polega na tym, że wymaga aktywnego działania, i większego przełamania się niż po prostu pogodzenie się ze śmiercią. Łatwiej jest powiedzieć "jestem gotowy na śmierć" i przyjąć ją z czyichś rąk niż samemu sobie zadać. Dodatkowo w naszej kulturze samobójstwo to coś wysoce nagannego, grzech straszliwy i niełatwo przełamać tę indoktrynację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:20, Hubi Koshi napisał:

> "Badania seksuologów z Edynburga..."
Odwracanie kota ogonem. Próbują udowodnić że stosowanie antykoncepcji zwiększa liczbę aborcji.
COWSHIT! Te kobiety dokonują aborcji właśnie dlatego że OD POCZĄTKU nie chciały zachodzić w
ciążę (...) [Po co cały post dawać w cytat]


No i brawo po prostu. Po to człowiek ma zapewnioną wolność żeby decydować o swoim życiu i o tym czy i ile dzieci chce mieć. A co do nawiedzonych nauczycielek to właśnie na taką trafiłem w gimnazjum i jedyne co wiem z tych lekcji to to, że nie można przed ślubem, a i po ślubie tylko w celu prokreacyjnym, bo inaczej to grzech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:26, Satruss napisał:

A co do nawiedzonych nauczycielek to właśnie na taką trafiłem w gimnazjum i jedyne co wiem z tych lekcji to to, że > nie można przed ślubem, a i po ślubie tylko w celu prokreacyjnym, bo inaczej to grzech...

To była nauczycielka, czy zakonnica/katechetka?? Jeżeli nie, to rzeczywiście nawiedzona (wezwać egzorcystę), jeżeli tak to nie masz się co dziwić - to standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:32, kamiln napisał:

> A co do nawiedzonych nauczycielek to właśnie na taką trafiłem w gimnazjum i jedyne co
wiem z tych lekcji to to, że > nie można przed ślubem, a i po ślubie tylko w celu prokreacyjnym,
bo inaczej to grzech...
To była nauczycielka, czy zakonnica/katechetka?? Jeżeli nie, to rzeczywiście nawiedzona (wezwać
egzorcystę), jeżeli tak to nie masz się co dziwić - to standard.



O dziwo to był nauczycielka i to młoda, bo chyba miała koło 28 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:32, kamiln napisał:

To była nauczycielka, czy zakonnica/katechetka?? Jeżeli nie, to rzeczywiście nawiedzona (wezwać
egzorcystę), jeżeli tak to nie masz się co dziwić - to standard.

Czy ja wiem czy taki standard... (no chyba że to ja jestem szczęściarzem) ja miałem takowe wychowanie w Gimnazjum i potem w Liceum i... muszę przyznać że nawet fajnie było, nie pamiętam już dokładnie szczegółów, ale gościówy które to prowadziły były całkiem fajne i zdecydowanie Nie nawiedzone, a ta w Liceum właśnie zrobiła to o czym wspominałem w swoim poście, ładnie i sensownie rozpisała wszelkie metody antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:26, pkapis napisał:

> Podaj mi jeden, JEDEN sposób w jaki może popełnić samobójstwo osoba sparaliżowana od szyi
> w dół.
Na forum? Nikt nie poda, nie zaryzykuje bana. <ciach>


Ale mądrzyć się bez przykładów to już mogą, prawda? Szkoda że za to degradów nie dają... A co napisała Białołęcka to szczerze mówiąc już nie pamiętam, będę musiała sobie przypomnieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:36, Fumiko napisał:


Ale mądrzyć się bez przykładów to już mogą, prawda? Szkoda że za to degradów nie dają... A


Zanim tu cokolwiek napisałem, przejrzałem trochę wątek wstecz. KrzysztofMarek zapewniał że się da, ale napisał również z jakich powodów nie poda niczego takiego. I jak nie zawsze się z nim zgadzam, tak tutaj doskonale rozumiem.

Dnia 25.05.2007 o 17:36, Fumiko napisał:

co napisała Białołęcka to szczerze mówiąc już nie pamiętam, będę musiała sobie przypomnieć...


A może to w drugiej części było? Tych dwóch złapanych, przetrzymywanych w wieży, którzy rozmawiać nie chcieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:20, Hubi Koshi napisał:

Na sam koniec, powinno się młodzieży zostawić wybór, rozpisać dokładnie (I BEZ PRZEBARWIEŃ) wady oraz >zalety wszelkich środków antykoncepcyjnych (zarówno metod popieranych jak i NIE popieranych przez >Kościół).


Jeśli wprowadzą taki przedmiot (obecnie - z tego co wiem - jest to kilka lekcji przez jakiś okres czasu, choć może nie wszędzie, ale podejrzewam, że na większości takich lekcji mówi się o antykoncepcji) to proszę bardzo. Żeby tylko nie zamieniło się to w to, co w USA. Dobry artykuł z Najwyższego Czasu:
http://nczas.com/?a=show_article&id=3612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 18:02, Mogrim napisał:

Żeby tylko nie zamieniło się to w to, co w USA. Dobry artykuł z Najwyższego Czasu:
http://nczas.com/?a=show_article&id=3612

Wiesz co? W artykuły z pism tego rodzaju raczej bym zbytnio nie wierzył, brak w nich obiektywizmu - nie słyszałem co prawda o nim, ale przeczytanie pierwszego akapitu wystarczyło, by zorientować się, że jest to coś prokościelnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 18:02, Mogrim napisał:

Dobry artykuł
z Najwyższego Czasu:
http://nczas.com/?a=show_article&id=3612

<Dostaje ataku tiku nerwowego> Wybacz ale już sam wstęp śmierdzi mi propagandą na kilometr BLEE, ale dobrze przeczytam go
<chwilę później słychać radosny śmiech> Hehe chciałbym zobaczyć to przedstawienie z jedną księżniczką zakochującą się w drugiej XD <eng>Sooo Cute</eng>
Wybacz, ale nawet jeśli ten artykuł mówi prawdę to śmierdzi mi on propagandą na kilometr. Gdyby nie rzucali słów typu homosie i lewacy, to może bym do niego podszedł rozsądnie i uznał za w miarę sensowny. Na razie mam z niego taki sam ubaw jak z artykułów o "Demoralizującym wpływie Japońskich Kreskówek" które zresztą namiętnie oglądam XD Tak owszem, sam się proszę o spalenie na stosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:14, Fumiko napisał:

> /.../> Podaj mi jeden, JEDEN sposób w jaki może popełnić samobójstwo osoba sparaliżowana od szyi w
dół.

Na poprzednich stronach dyskutowałem ten temat z Hansem olo. Powtórzę jeszcze raz, ja nie prowadzę poradnika samobójców. Jeśli chcesz sama posiąść taką wiedzę, postudiuj podręczniki medycyny sądowej. Pomysłowość ludzka nie zna granic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 18:11, kamiln napisał:

Wiesz co? W artykuły z pism tego rodzaju raczej bym zbytnio nie wierzył


IMO NCz! to jedno z najbardziej rozsądnych pism w Polsce.

Dnia 25.05.2007 o 18:11, kamiln napisał:

słyszałem co prawda o nim, ale przeczytanie pierwszego akapitu wystarczyło, by zorientować się, że jest to
coś prokościelnego.


Opinie autora jednym, fakty o których tam mowa - czym innym. W Gazecie wyborczej/Polityce/Przekroju o tym nie przeczytasz - polityczna poprawność (a czasem po prostu niewygodne fakty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 18:11, kamiln napisał:

> /.../ ale przeczytanie pierwszego akapitu wystarczyło, by zorientować
się, że jest to coś prokościelnego.

Akurat nie masz racji ( parę numerów wstecz zjechali biurokrację kościelną), ale nawet gdyby było to pismo prokościelne, to przedstawione w nim argumenty straciłyby moc? Chyba mniej jest ważne kto mówi, tylko co mówi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 18:21, KrzysztofMarek napisał:

Akurat nie masz racji ( parę numerów wstecz zjechali biurokrację kościelną)

Wybacz, odszczekuję chauchau..

Dnia 25.05.2007 o 18:21, KrzysztofMarek napisał:

ale nawet gdyby było to pismo prokościelne, to przedstawione w nim argumenty straciłyby moc? Chyba mniej jest
ważne kto mówi, tylko co mówi?

Teraz, trochę przekręciłeś moje słowa, gdyby było to pismo prokościelne, to ich jego stosunek do środków/rozmowy o środkach antykoncepcyjnych byłby od początku jasny (jakie jest stanowisko kościoła do antykoncepcji wszyscy wiedzą), a co za tym idzie artykuł sam w sobie nie byłby obiektywny i nie spełniał by swojej roli - osobiście uważam, że artykuł ma za zadanie zmusić człowieka do refleksji na dany temat, a nie po prostu stwierdzić : "To jest ZŁO"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować