Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

te wszystkie tematy poruszane w różnych rozmowach o tolerancji (w szkole, w pracy, w domu) są super. Tylko to wychodzi tak, że dla siebie jesteśmy tolerancyjni jak cholera a dla innych to już trochę inaczej to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 22:30, hans olo napisał:

> > /.../ Tylko dlatego, że zwróciłem uwagę na nieprawidłową
argumentację? A moze też jestem przeciwnikiem? Z resztą badania statystyczne tego typu tro
nie moja domena, ale znajdzie sie napewno nie jeden taki przypadek.

Jak się znajdzie, to go udokumentuj, bo na razie jest to wniosek abstrakcyjny. Może jest to jałowa dyskusja, skoro nie takiego przypadku nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tu słów parę, po raz kolejny zresztą, o tolerancji religijnej w przyszłym państwie członkowskim UE. Zło sączone w ludzkie serca przez kato-faszystowską propagandę zostało powstrzymane... a nasz europejski zakątek świata stanął na głowie, po czym z głośnym hukiem się przewrócił.
http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1176928771

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 03:37, Graffis napisał:

A tu słów parę, po raz kolejny zresztą, o tolerancji religijnej w przyszłym państwie członkowskim
UE. Zło sączone w ludzkie serca przez kato-faszystowską propagandę zostało powstrzymane...
a nasz europejski zakątek świata stanął na głowie, po czym z głośnym hukiem się przewrócił.
http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1176928771


A potem zachodnie kraje UE oskarżą o łamanie praw człowieka Watykan. Z tej perspektywy patrząc, mordowanie katolików powinno być uznane za "uzasadniony sprzeciw wobec nieludzkiej ideologii katolickiej i terrorowi watykańskiemu". Tolerancja muss sein.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Morze trochę odswierzymy ten tema. Ostatnio na bioetyce byłą mowa o KRYTERIUM CZŁOWIECZEŃSTWA. I jednym z argumentów za tym ze płód jest dzieckiem było to ze w momencie poczęcia zostaje stworzone jego własne DNA, które sie już potem nigdy nie zmienia. A jak wiadomo w kodzie genetycznym znajdują sie zapisane wszystkie informacje o człowieku - jaki on będzie, jak będzie wyglądał itp( chodzi o informacje fizyczno - biologiczne ). Drugim argumentem bylo to, ze historia nie zna przypadku, by kobieta i mężczyzna spłodzili coś innego niż człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowości z kraju postępu, Hiszpanii (pod rządami Zapatero):
wp.pl:
"Hiszpańskie Ministerstwo Oświaty zaleca nauczycielom wychowania obywatelskiego osobliwą pomoc naukową. We wpajaniu uczniom tolerancji dla odmienności ma pomóc komiks "Ali Baba i 40 pedałów" - pisze "Rzeczpospolita".
Na oficjalnej stronie ministerstwa, w przewodniku poświęconym wychowaniu w poszanowaniu wartości, znaleźć można zestaw lektur i filmów, które mają nie tylko uchronić młodych Hiszpanów od homofobii, ale także uczą ich czerpania radości z bezpiecznego uprawiania seksu z kolegami tej samej płci - pisze dziennik.
W spisie zalecanych lektur jest m.in. "Przewodnik gejowski ze zdjęciami artystycznymi" oraz nakręcony w Londynie film "Gejowski przewodnik bezpiecznego seksu". Na szczególną uwagę, pisze "Rzeczpospolita", zasługuje jednak wspomniany wyżej komiks rysownika ukrywającego się pod pseudonimem Nazario, tak reklamowany przez katalońskiego wydawcę: "Uwaga: w tym albumie znajdziesz radość życia bardziej zaraźliwą od AIDS". Oprócz radośnie kopulujących gejów występują w nim w niedwuznacznych sytuacjach kot i osioł, co sugeruje, że wskazana jest również tolerancja wobec zoofilów. Socjalistyczny rząd umywa ręce od skandalicznych zaleceń dla nauczycieli, a kościół w Hiszpanii nawołuje do buntu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2007 o 15:56, Mogrim napisał:

"Hiszpańskie Ministerstwo Oświaty zaleca nauczycielom wychowania obywatelskiego osobliwą
pomoc naukową. We wpajaniu uczniom tolerancji dla odmienności ma pomóc komiks "Ali Baba i 40
pedałów" - pisze "Rzeczpospolita".
Na oficjalnej stronie ministerstwa, w przewodniku poświęconym wychowaniu w poszanowaniu wartości,
znaleźć można zestaw lektur i filmów, które mają nie tylko uchronić młodych Hiszpanów od homofobii,
ale także uczą ich czerpania radości z bezpiecznego uprawiania seksu z kolegami tej samej
płci
- pisze dziennik.
W spisie zalecanych lektur jest m.in. "Przewodnik gejowski ze zdjęciami artystycznymi" oraz
nakręcony w Londynie film "Gejowski przewodnik bezpiecznego seksu"
. Na szczególną uwagę,
pisze "Rzeczpospolita", zasługuje jednak wspomniany wyżej komiks rysownika ukrywającego się
pod pseudonimem Nazario, tak reklamowany przez katalońskiego wydawcę: "Uwaga: w tym albumie
znajdziesz radość życia bardziej zaraźliwą od AIDS". Oprócz radośnie kopulujących gejów
występują w nim w niedwuznacznych sytuacjach kot i osioł, co sugeruje, że wskazana jest również
tolerancja wobec zoofilów
. Socjalistyczny rząd umywa ręce od skandalicznych zaleceń dla
nauczycieli, a kościół w Hiszpanii nawołuje do buntu."


Homofobia zła rzecz, ale takie lektury w szkołach to IMHO przesada. A co do eutanazji to TAK,a ale musi być silnie uzasadniona i oceniona przez kogoś postronnego. Po co ma się męczyć ktoś, kto jest przykuty do łóżka? Po co walczyć o jego życie wbrew jego woli? Jeśli sam "zainteresowany" chce tego to czemu inni do jasnej cho**** zabraniają mu odejść tak jak chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi KrzystofieMarku :D
Wiem ze to nie na temat ale czy moge spytac o twój wiek? Na tym forum duza wiekszosc to młodzi uzytkowanicy niemający pojęcia o życiu, a Ty jak widze udzielasz się w bardzo poważych tematach, udzielasz się bardzo mądrze ;] Moge zapytac o twój wiek :D ?
PS: Jkoś w tematach dotyczących gier twoich postów nie znalazłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do eutanazji to TAK,a

Dnia 25.05.2007 o 16:08, Satruss napisał:

ale musi być silnie uzasadniona i oceniona przez kogoś postronnego. Po co ma się męczyć ktoś,
kto jest przykuty do łóżka? Po co walczyć o jego życie wbrew jego woli? Jeśli sam "zainteresowany"
chce tego to czemu inni do jasnej cho**** zabraniają mu odejść tak jak chce?



Zgoda - ale pod jednym warunkiem - sam zainteresowany nie wmiesza w to nikogo - dosłownie nikogo sam wszystko zrobi. To jest jego wybór wiec sie niech sam do tego zabierze. Zycie ludzi podlega ochronie wiec po co ktoś ma je skracać lub być do tego przymuszanym? A czy czasem nie jest to spowodowane tym, ze dla rodziny nie chce sie nim opiekować?

Jest powiedziane: NIE ZABIJAJ i tego trzeba sie trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

? A czy czasem nie jest

Dnia 25.05.2007 o 16:12, Xard18 napisał:

to spowodowane tym, ze dla rodziny nie chce sie nim opiekować?

Jest powiedziane: NIE ZABIJAJ i tego trzeba sie trzymać.


Dlatego napisałem, że postronny ma to wszystko ocenić. Jeśli wyjdzie, że to rodzina się zmęczyła to waidomo, że nie zezwoli, ale jeśli jest to całkowicie samodzielna decyzja...
A mieszanie innych? nie może to być lekarz, bo to jednak trochę dziwne, ale ktoś powinien choć poinstruować chorego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 16:19, Satruss napisał:

? A czy czasem nie jest
> to spowodowane tym, ze dla rodziny nie chce sie nim opiekować?
>
> Jest powiedziane: NIE ZABIJAJ i tego trzeba sie trzymać.

Dlatego napisałem, że postronny ma to wszystko ocenić. Jeśli wyjdzie, że to rodzina się zmęczyła
to waidomo, że nie zezwoli, ale jeśli jest to całkowicie samodzielna decyzja...
A mieszanie innych? nie może to być lekarz, bo to jednak trochę dziwne, ale ktoś powinien choć
poinstruować chorego...



poinstruowanie jest współudziałem. Wiec już zostanie wmieszany.
Dla mnie eutanazja jest zla i nic tego nie zmieni. Co oznacza ta chwila cierpienia w obliczu wieczności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Co oznacza ta chwila cierpienia w obliczu

Dnia 25.05.2007 o 16:22, Xard18 napisał:

wieczności?


A czym jest wieczność? A co z tymi, którzy nie wierzą w życie po życiu? I jak myślisz co czyje człowiek patrzący na cierpienie bliskich opiekującyhc się nim i odwrotnie co czują opiekujący się tym człowiekiem? Może dla nich eutanazja to nie zbrodnia tylko jakiegoś rodzaju zbawienie (w pozytywnym znaczeniu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 16:27, Satruss napisał:

>Co oznacza ta chwila cierpienia w obliczu
> wieczności?

A czym jest wieczność? A co z tymi, którzy nie wierzą w życie po życiu? I jak myślisz co czyje
człowiek patrzący na cierpienie bliskich opiekującyhc się nim i odwrotnie co czują opiekujący
się tym człowiekiem? Może dla nich eutanazja to nie zbrodnia tylko jakiegoś rodzaju zbawienie
(w pozytywnym znaczeniu)?


Jak zabójstwo może być w pozytywnym znaczeniu? Bóg jest miłością. Bóg jest miłosierny. Dzięki temu nawet nie wierzący może zaznać wiecznej szczęśliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 16:10, Ardaren Ziom napisał:

/.../ Moge zapytac o twój wiek :D ?

Możesz zapytać. A ja nie mogę Ci odpowiedzieć, bo wszystkie dziewczyny z forum przestaną sie we mnie kochać ;-D. Moi synowie już skończyli studia - czy taka odpowiedź ci wystarczy?

Dnia 25.05.2007 o 16:10, Ardaren Ziom napisał:

PS: Jkoś w tematach dotyczących gier twoich postów nie znalazłem :P

Widocznie grasz w inne gry, niż ja. Możesz przecież wejść do statystyk i parę gier byś znalazł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 16:27, Satruss napisał:

>/.../ I jak myślisz co czyje
człowiek patrzący na cierpienie bliskich opiekującyhc się nim i odwrotnie co czują opiekujący
się tym człowiekiem? Może dla nich eutanazja to nie zbrodnia tylko jakiegoś rodzaju zbawienie
(w pozytywnym znaczeniu)?

Jeśli ktoś, tak jak ja, opiekował się taką osobą, to nie musi się domyślać, ja to wiem. Dla mnie eutanazja jest zbrodnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toleruję inne rasy.Jestem za aborcją- to wg. mnie prawo kobiety. Toleruję inne wyznania i religie. Umiem zaakceptować człowieka takim, jakim jest. Uważam, że kobiety mają swoje prawa.

Tylko gdybym spotkał geja nie wiem czy nie przylałbym mu w pysk. Oczywiście jak jest skryty, nie afiszuje się, ukrywa swoje potrzeby jest dobry i mogęto tolerować. Jednak gdy widzę takiego , ktory chodzi na parady i wmawia mi że to nic złego zalewa mnie krew. Wtedy nachodzi mnie idea: "Dobry gej to martwy gej".

ps. Lubię Giertycha, Młodzież Wszechpolską i LPR. :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak jeszcze taka historyjka.
Male dziecko pyta mame:
-a co sie stało z dziadkiem?
-a widzisz dziadziuś umarł?
-a jak umarł?
-i co tu odpowiesz? Czy powiesz ze został zabity za wasza zgodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować