Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 13.03.2006 o 02:24, Yarr napisał:

O jakich myślisz. Bo wiadomo, że np. becikowe odpada.

Jeśli chodzi o samo nazywanie związku homoseksualnego małżeństwem, to rzeczywiście mają bardzo istotny powód do manifestacji...

Dnia 13.03.2006 o 02:24, Yarr napisał:

Bo kiedyś był prosty podział - facet pracował i zarabiał na dom, a żona zajmowała się domem.
"Postępowe" myślenie doprowadziło do tych smutnych rzeczy, o których piszesz.

Może to też wynik "postępowego myślenia", o którym piszesz, ale są sytuacje, gdy pracujący ojciec nie jest w stanie z własnej pensji utrzymać całego domu. I jest to jednym z powodów podejmowania pracy przez kobiety. Może powinniśmy spytać forumowiczek czy i jeśli tak to dlaczego chcą pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 07:38, minimysz napisał:

Jakiego eksperymentu? Najpierw na sobie poeksperymentuj, to może stracisz ochotę na przeprowadzanie
testów na innych. Poza tym cały czas zakładasz z góry, że zjawisko, o którym pisałam nie istnieje.
A skąd masz pewność, że wszyscy samotni rodzice są hetero? Do sypialni im zaglądałeś, czy jak?


Ja mam z Tobą rozmawiać? Nie czytasz uważnie, wyciągasz pochopne wnioski i dokonujesz nadinterpretacji. Nie chce mi się znowu łopatologii wykładać.

Dnia 13.03.2006 o 07:38, minimysz napisał:

A dzięki postępowemu myśleniu:


Wymordowano w ZSRR ponad 50 mln ludzi.
Wymyślono obozy koncentracyjne.
Wymyślono obozy zagłady.
Wymyślono bombę atomową.
Rozwinęła się epidemia AIDS.
Zanieczyszczono środowisko do tego stopnia, że coraz więcej ludzi przychodzących na świat cierpi na różne choroby i alergie.
Wymyślono socjalizm, który jest zakałą ludzkości.
Walczono o pokój na świecie wywołując jednocześnie wojny w Korei, Wietnamie, Kambodży i całej masie innych krajów.
Wymyślono Ligę Narodów i jej następcę ONZ - przeżerające miliony pieniędzy i niezdolne do jakiegokolwiek sensownego działania.
Wybito wiele gatunków zwierząt.
Zdegradowano rodzinę.

Mam dalej wymieniać, Pani postępowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 23:12, KrzysztofMarek napisał:

Właśnie Urban na Polsacie powiedział, że w dzisiejszych czasach nie wypada sypiać z kobietą.
W dzisiejszych czasach wypada być pedałem (ja cytuję, co Urban powiedział!)

Gdybyś rzeczywiscie cytował, napisałbyś, że powiedział, iż na złość władzy należy być gejem. To stawia jego wypowiedź w trochę innym świetle, nie sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 09:30, Treant napisał:

Jeśli chodzi o samo nazywanie związku homoseksualnego małżeństwem, to rzeczywiście mają bardzo
istotny powód do manifestacji...


To żart?

Dnia 13.03.2006 o 09:30, Treant napisał:

Może to też wynik "postępowego myślenia", o którym piszesz, ale są sytuacje, gdy pracujący
ojciec nie jest w stanie z własnej pensji utrzymać całego domu.


Nie rozumiesz, że to w dużej mierze dzięki socjalizmowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Ja mam z Tobą rozmawiać? Nie czytasz uważnie, wyciągasz pochopne wnioski i dokonujesz nadinterpretacji.
Nie chce mi się znowu łopatologii wykładać.

To nie rozmawiaj. A w wyciąganiu pochopnych wniosków i nadinterpretacji Ciebie nie pobiję raczej ("W roku 1476 [8 kwietnia] do skrzynki na kartki z oszczerstwami na zewnątrz Palazzo Vecchio został wrzucony anonim, z którego wynikało, że 17-letni Jacopo Saltarelli uprawiał homoseksualizm z czterema innymi chłopcami, wśród których miał być młody Leonardo da Vinci." "Leonardo stał się po tym wydarzeniu aseksualny." - oskarżenie o kontakty homoseksualne do kobiet go zniechęciło?)

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Rozwinęła się epidemia AIDS.

Raczej dzięki ciemnocie i zacofaniu.

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Zanieczyszczono środowisko do tego stopnia, że coraz więcej ludzi przychodzących na świat cierpi
na różne choroby i alergie.

Człowiek od początku swego istnienia zanieczyszcza środowisko naturalne i nie zawsze ma to związek z postępem.

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Walczono o pokój na świecie wywołując jednocześnie wojny w Korei, Wietnamie, Kambodży i całej
masie innych krajów.

Wojna leży w naturze niektórych mężczyzn i jest niezależna od postępu, jesli nie brać pod uwagę "ulepszania" narzędzi zagłady.

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Wybito wiele gatunków zwierząt.

To jest akurat wynik głupoty i chciwości ludzkiej, a nie postępu.

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Zdegradowano rodzinę.

Do czego?

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Mam dalej wymieniać, Pani postępowa?

Jak sobie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 09:36, Yarr napisał:

I Ty śmiesz nam wypominać eksperymentowanie? Weź się, kobieto, zastanów co piszesz.

Mogłabym Tobie doradzić to samo. Eksperymentowanie na ludziach, a powiedzenie czegoś bulwersującego, to jednak dwie różne "wagowo" sprawy, nie sądzisz? A może Twoim zdaniem na homoseksualistach można eksperymentować bezkarnie, bo są "nienaturalni"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

> A dzięki postępowemu myśleniu:

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Rozwinęła się epidemia AIDS.


I H5N1, BSE...

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Wymyślono socjalizm, który jest zakałą ludzkości.


Założenia socjalizmu nie były złe, ale dopiero w praktyce okazało się, że ludzie potrafią wszystko wypaczyć.

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Zdegradowano rodzinę.


No tak najlepsza rodzina to samiec poluje, a samica rodzi dzieci i przygotowuje strawę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 09:39, Yarr napisał:

Nie rozumiesz, że to w dużej mierze dzięki socjalizmowi?

Zanim narodził się socjalizm całe rodziny umierały z głodu, bo mężczyzni nie byli w stanie zdobyć środków na ich utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 09:34, minimysz napisał:

> Właśnie Urban na Polsacie powiedział, że w dzisiejszych czasach nie wypada sypiać z kobietą.

> W dzisiejszych czasach wypada być pedałem (ja cytuję, co Urban powiedział!)
Gdybyś rzeczywiscie cytował, napisałbyś, że powiedział, iż na złość władzy należy być
gejem. To stawia jego wypowiedź w trochę innym świetle, nie sądzisz?

Nie sądzę, zwłaszcza, ze nie użył słowa "gej" tylko "pedał".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej
Myślę, że obecnie nie ma potrzeby aby jedno z małżeństwa siedziało w domu, bo sa takie ułatwienia (maszyny) a jednocześnie mężczyzna juz nie pracyje tak ciężko, żeby nie miał już siły zająć się domem wspólnie z pracującą żoną. Myślę, że jak się spotkaja pasujące osoby to wychodzi to naturalnie. Jak myślę o przyszłości to nie widzę siebie jako siedzącej w domu żony, kiedy mąż pracuje całe dnie. Wolę tez pracować, on mi pomoże w domu i stać nas będzie na fajne wakacje. Oczywiście jak urodzę dziecko zostanę w domu, chyba, że po jakichś 3 miesiącach mama i teściowa może mi pomogą, są też możliwości pracy w domu. Socjalizm (a póżniej na jego bazie egzystencjalizm) mimo wielu złych rzeczy, które przyniosła jego realizacja, dał świadomość człowieczeństwa wszystkich warst społecznych. Nie atakujcie mnie nie piszę, że równości, ale świadomości szans. Nawet religia chrześcijańska czegoś takiego nie dała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 09:39, Yarr napisał:

To żart?

Nie. Naprawdę nie rozumiem jak mozna się o zaledwie określenie spierać (bo gdy pytam jakich przywilejów chcesz związki homoseksualne pozbawić, to sam nie chcesz tego sprecyzować - chyba, że chodzi Ci o np. prawo do adopcji. Ale to już są inne rzeczy; zauważ, że nie każde małżeństwo chcące adoptować jest w stanie spełnić postawione im wymogi).

Dnia 13.03.2006 o 09:39, Yarr napisał:

Nie rozumiesz, że to w dużej mierze dzięki socjalizmowi?

Nie. Nie widzę związku. Chyba, że według Ciebie Polska jeszcze jest w epoce socjalizmu. Ale może jakoś szerzej wyjaśnisz tę tezę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę Ci chyba wyraźnie, że Leonardo stał się aseksualny. Miałem zacytować pół książki, żebyś przyjęła to do wiadkomości? Przecież i tak nie przyjmiesz, bo uważasz, że jak narysował chłopca to jest gejem. Zapomniałem, że jesteś wszystkowiedząca i masz ze 20 fakultetów w różnych dziedzinach - plus jeden w rozpoznawaniu gejów w malarzach po ich dwóch czy trzech rysunkach.

A co do socjalizmu... dowiedz się więcej i dopiero pisz, bo słowa "socjalizm" i "dobro ludzkości" nie mogą występować w jednym zdaniu.

Aha i jeszcze jedno - tak się przyczepiłaś do tego Leonarda, bo zacytowałem, to co przytoczył w jednym z listów o ubogich ludziach? ;P Ateizm wypacza Ci rzeczywistość ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 09:28, minimysz napisał:

> /.../> A ja znowu: może eksperymenty zacznij od siebie?

Ja już jestem po, o ile tak to można nazwać, po eksperymencie i skutki Ci opiszę, chociaż nie będzie to dla nikogo przyjemne. Zwłaszcza dla mnie. Ale trudno. Już kiedy rozpocząłem pracę zawodowa, wybrałem się w pieszą wedrówkę po Bieszczadach. Nocowałem, jak wszyscy, w schroniskach, nz salach wieloosobowych. Rano podszedł do mnie facet, powiedział o jaki piękny mężczyzna, nachylił się i i pocałował mnie w pierś. Walnąłbym go w pysk, ale dostałem wymiotów, on zorientował się i uciekł. Od tego czasu mam uraz, homo rozpoznaję i reaguję nadal odruchem wymiotnym, i ten niechciany eksperyment jest dla mnie ważniejszy, niż wszystkie inne.
Od tego czasu trochę interesowałem się zboczeniami płciowymi. To, że "postepowcy" teraz uznają to za normę, nic dla mnie nie znaczy. Toleruję, ale nie akceptuję i nie radzę zbliżać się do mnie i mnie dotykać. A do lesbijek nie mam nic. I to kompletnie nic.
A co do eksperymentu: to niech ten, co chce zmian ponosi koszty. Pokażcie, że wyszedł Wam eksperyment na małą skalę, zrobimy na większą. Wyjdzie taniej, niż eksperyment zwany socjalizmem.
Co do zmian anatomicznych - sa. Jeśli chcesz je sama zobaczyć udaj się do muzeum i przypatrz się długości palców u stup posągów sprzed kilkuset lat, a lepiej, jak masz taką możliwość, sprzed kilku tysięcy lat. Palce na starych posągach są wyraźnie dłuższe niż u dzisiejszych ludzi.
Piszesz o bespieczeństwie eksperymentu? A kto im teraz zapewnia bezpieczeństwo w tych lokalach, które są znane jako uczęszczane przez homo? To nie ma wojskowych homo i policjantów homo? Nie rozśmieszaj mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dzięki postępowemu myśleniu:

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Wymordowano w ZSRR ponad 50 mln ludzi.
Wymyślono obozy koncentracyjne.
Wymyślono obozy zagłady.
Wymyślono bombę atomową.
Rozwinęła się epidemia AIDS.
Zanieczyszczono środowisko do tego stopnia, że coraz więcej ludzi przychodzących na świat cierpi
na różne choroby i alergie.
Wymyślono socjalizm, który jest zakałą ludzkości.
Walczono o pokój na świecie wywołując jednocześnie wojny w Korei, Wietnamie, Kambodży i całej
masie innych krajów.
Wymyślono Ligę Narodów i jej następcę ONZ - przeżerające miliony pieniędzy i niezdolne do jakiegokolwiek
sensownego działania.
Wybito wiele gatunków zwierząt.
Zdegradowano rodzinę.

Mam dalej wymieniać, Pani postępowa?


Yarr wydajesz się inteligentym facetem, więc czemu Twoje wnioski są tak chybione?

Obozy zagłady, obozy koncentracyjne, wojny. Uważasz, że to wina postępu jest ?? Co miała polityka np. takiego Hitlera do postępu. Do był regularny wariat-czystośc rasy, awersja do innych kultur i narodowości, egocentryzm. Na pewno nie był do końca normalny. A tysiące(miliony) ofiar wojny to nie wina żadnego postępu.
Ludzkość walczy, odkąd powstała. Wojnę mamy w genach. Jak to się mówi : W przyszłości nie będzie wojen bo wszyscy zginą walcząc o pokój.
Socjalizm to dla Ciebie najgorszy z możliwych rzeczy, jaka przydarzyła się ludzkości chyba....masz na tym punkcie obsesję.Dlaczego gorszy jest od komunizmu na przykład albo totalitaryzmu ? Argumenty jakieś
Co ma AIDS do postępu. Przywędrował do nas z krajów totalnie i całkowicie zacofanych, które o kondomach nie słyszały a co dopiero o postępie. Wręcz nawet postęp przyczynia się do edukacji i łożenia na środki zabezpieczeń, aby powstrzymać dalsze infekcje.
Jedyne z czym się zgodzę to wytępienie wielu gatunków zwierząt. Częściowo przez niedbałość ludzką ale również przez postęp.
A rodzina nie została zdegradowana-zmienił się tylko jej model. Być może dla Ciebie to degradacja ale Twoje zdanie niekoniecznie jest zdaniem innych więc nie wypowiadaj takich twierdzeń jakbyś objawiał prawdy ostateczne.
A co do ONZ to nie mam zdania i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 10:28, palpatine napisał:

A dzięki postępowemu myśleniu: /.../
Co ma AIDS do postępu. Przywędrował do nas z krajów totalnie i całkowicie zacofanych, które /.../

W "cywilizowanym" świecie epidemia rozpoczęła się od homoseksualisty, który wrócił z Afryki i zaraził kilkaset (tak, kilkaset) innych osób, przez uprzejmość nie wspomnę, że też homo.
Była swego czasu hipoteza, że to choroba odzwierzęca.
Prezerwatywa nie chroni przed AIDS, zmniejsza ryzyko a to nie to samo. Teraz wymyślono lateksowe prezerwatywy, które "chronią" przed AIDS. Ja tam nie będę tego sprawdzał na sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

> A dzięki postępowemu myśleniu:

Wymordowano w ZSRR ponad 50 mln ludzi.

Cała historia to wiele przykładów mordowania rodzin, plemion i narodów więc ten przykład trudno uznać za sensowny.

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Wymyślono obozy koncentracyjne.

Na taką skalę jak w XX wieku faktycznie nigdy ludzi nie przetrzymywano.Mordowało się ich po prostu i po problemie.

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Wymyślono obozy zagłady.

jw.

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Wymyślono bombę atomową.

To akurat jest niezły przykład złego postępu.

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Rozwinęła się epidemia AIDS.

Ale potrafimy wyleczyć wiele innych chorób , które kiedyś były nieuleczalne.

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Zanieczyszczono środowisko do tego stopnia, że coraz więcej ludzi przychodzących na świat cierpi
na różne choroby i alergie.

Przy czystym środowisku zabijały nas za to trąd, cholera, dżuma, grypa nie ptasia, koklusz, polio i święta inkwizycja.Lepiej nie było.

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Wymyślono socjalizm, który jest zakałą ludzkości.

Zwolennikiem socjalizmu nie jestem , ale to nie socjalizm a ludzie , którzy pod jego szyldem działali są zakałą ludzkości.Wykazali się zresztą cechami znanymi od wieków.

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Walczono o pokój na świecie wywołując jednocześnie wojny w Korei, Wietnamie, Kambodży i całej
masie innych krajów.

Wojny nie są wynalazkiem ostatnich lat.Zawsze jakieś były i długo , a może i zawsze będą.

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Wymyślono Ligę Narodów i jej następcę ONZ - przeżerające miliony pieniędzy i niezdolne do jakiegokolwiek
sensownego działania.

Nawet jeżeli przyjąć , że te organizacje totalnie nic nie zrobiły dobrego , to i tak nie jest gorzej niż przedtem kiedy nawet nie próbowano nic zrobić.

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Wybito wiele gatunków zwierząt.

Od wielu lat różne gatunki giną z winy człowieka i nie jest to wina postępu , chyba że postępem nazywamy każde działanie człowieka , które oddziaływuje na środowisko czyli właściwie każde działanie wogóle.Tur wyginął w czasie gdy nie było chemii , fabryk i karabinów maszynowych.Wychodzi na to , że już oszczep był zbyt postępową bronią.

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:

Zdegradowano rodzinę.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym przypadku.Mam normalną rodzinę i nie widzę żadnych objawów jej degradacji.Jestem przeciwnikiem małżeństw osób jednej płci(ale zwolennikiem ich wspólnego rozlicznia się z podatku i pełnej wspólnoty majątkowej), a to że w niektórych krajach są dozwolene nie oznacza jeszcze degradacji rodziny.Wszyscy , którzy chcą mogą mieć rodzinę na "starych zasadach" ."Sodomia" też nie jest wynalazkiem ostatnich lat , żeby chociaż wspomnieć dzielnych spartan.

Dnia 13.03.2006 o 09:34, Yarr napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 10:11, Yarr napisał:

Piszę Ci chyba wyraźnie, że Leonardo stał się aseksualny. Miałem zacytować pół książki, żebyś
przyjęła to do wiadkomości?

Czyli oskarżenie o kontakty homoseksualne (nieprawdziwe Twoim zdaniem, bo przecież to tylko donos był) spowodowało jego niechęć do kobiet? Czy facet hetero nie starał by się raczej pokazać, że w oskarżeniu krzty prawdy nie było, żeniąc się i płodząc potomstwo?

Dnia 13.03.2006 o 10:11, Yarr napisał:

Przecież i tak nie przyjmiesz, bo uważasz, że jak narysował chłopca to jest gejem.

Gdzie tak napisałam? Znów przekrecasz moja wypowiedź.

Dnia 13.03.2006 o 10:11, Yarr napisał:

Zapomniałem, że jesteś wszystkowiedząca i masz ze 20 fakultetów w różnych dziedzinach
- plus jeden w rozpoznawaniu gejów w malarzach po ich dwóch czy trzech rysunkach.

Chcesz mnie obrazić, jak widzę.

Dnia 13.03.2006 o 10:11, Yarr napisał:

A co do socjalizmu... dowiedz się więcej i dopiero pisz, bo słowa "socjalizm" i "dobro ludzkości"
nie mogą występować w jednym zdaniu.

Umieściłam to w jednym zdaniu? Wskaż je! A może zaprzeczysz, że problemy z utrzymaniem rodziny męzczyźni mieli niezależnie od pojawienia się socjalizmu?

Dnia 13.03.2006 o 10:11, Yarr napisał:

Aha i jeszcze jedno - tak się przyczepiłaś do tego Leonarda, bo zacytowałem, to co przytoczył
w jednym z listów o ubogich ludziach? ;P Ateizm wypacza Ci rzeczywistość ;P

Akurat o Leonardzie czytałam, dlatego o nim piszę. Ateistką nie jestem, a wiara w żadnego boga nie jest gwarancją, że czyjeś spojrzenie na rzeczywistość nie będzie wypaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 09:52, minimysz napisał:

> Nie rozumiesz, że to w dużej mierze dzięki socjalizmowi?
Zanim narodził się socjalizm całe rodziny umierały z głodu, bo mężczyzni nie byli w stanie
zdobyć środków na ich utrzymanie.

Jak narodził się socjalizm, to całe rodziny zsyłano do obozów, jako rodziny "wrogów ludu". Dzieci nie oszczędzano. Wrogiem ludu zostawały nawet żony członków Biura Politycznego i mężowie córek członków Biura Politycznego, że o Komitecie Centralnym nie wspomne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować