Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Half-Life 2 grą dekady wg Guardiana

72 postów w tym temacie

HL2 grą dekady można by pogrymasić ale dobrze że coś wygrało z WOWem
Fallout 3 ? nie zasłużone już bym wolał Obliviona albo najlepiej Morrowinda w czołówce.
Portal wystarczy zanucić Sill Alive i już wszystko jasne ... This was a triumph :D
jeśli chodzi o GTA to bardziej mi do gustu klimat z Vice City przypadł choć rozległe tereny SA też mają swój urok
Resident Evil 4 i Bioshock dwie swietny gry które słusznie znalazły się w czołowce
CoD4 bardzo dobry single, świetne multi.
Civ4 nie grałem ale ponoć bardzo dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę kiedyś zacząć HL2 (a przed tym kupić...) bo na razie nie oceniam w ogóle. A reszta...Cóz, mój ranking wyglądałby zupełnie innaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie na pewno największym zaskoczeniem jest znalezienie się Fallouta3 w TOP10. gra która nie dorasta swoim wielkim poprzednikom do pięt i jest dla mnie jednym z największych rozczarować jest 3 najlepszą grą dekady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, Half-Life 2... bez dwóch zdań, zasłużone miejsce. Grałem w niego setki razy, uwielbiam każdy jego aspekt: świetną fabułę, barwne postacie (och Alyx :)) , elementy akcji (Cytadela) i grozy (Ravenholm). Nie można zapomnieć też o świetnych wrogach, takich jak olbrzymie stridery czy zwinne headcraby (parszywe małe gnojki, nadal mam dreszcze jak o nich myślę - szczególnie o dużych czarnych, brr) . Jeśli chodzi o F3 - wg. mnie trochę za wysoko. Ta gra jest dobra, nawet bardzo, ale tylko wtedy, gdy ma się DLC i mody (szczególnie polecam FOOKa 2) . Bez dodatków trójka długo by nie pociągnęła, na szczęście addonów jest tyle, iż starczy ich na setki godzin zabawy. Osobiście usunąłbym z listy SA i Portala, bo, choć to były dobre gry, nie zasługują na bycie w pierwszej dziesiątce. Zamiast nich dałbym poczciwego Maxa Payne''a i Splinter Cella ( ew. Mass Effecta) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze miejsce zasłużone. Ta gra to również faworyt mojej osobistej listy Top10. Za wiele by pisać za co ją cenię pospołu z pierwszą odsłoną czyli Half-life''em z dodatkami (i kto by to czytał zresztą :)), ale dziś nie robi się już gier zawierających shootera, przygodówkę, survival horror a to wszystko okraszone humorem, bohaterami, z którymi człowiek się zżywa (Alyx)i zgrabnie połączone sensowną fabułą. Miód jednym słowem.
@Bravo4 - Przeczytaj, chłopie, to http://hlstory.hl2-pl.info/index.htm, bo żal czytać, że przeszedłeś grę i nawet nie wiedziałeś do kogo i po co strzelasz. Zmarnowany czas, a mogłeś przeżyć fajną przygodę.

A co do reszty rankingu: Fallout 3 to dobra gra, ale jedna z 10 najlepszych w tym dziesięcioleciu? Na pewno nie. Portal, Civ IV i CoD4 to gry, które posiadam i które na pewno zasłużenie znalazły się w tym zestawieniu, każda z innych względów, ale wspólnym mianownikiem jest to, że są absolutnie doskonałą rozrywką w swoich gatunkach (logiczna, akcja i strategia).

Ranking sam w sobie niezły. Same świetnie znane i bardzo dobre produkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 18:11, Pile napisał:

To tylko opinia innych ludzi i nie należy brać jej do serca.


Hmm, czyli recenzje też nie są nam potrzebne, w końcu to tylko opinia innych ludzi. Dlatego też skasujmy wszelkie fora, bo po co nam one.

Dnia 17.12.2009 o 18:11, Pile napisał:

A gdzie Gears of War???


nie ma. Tak samo jak Halo, Fable, Final Fantasy, Total Wara itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 18:54, Danio237 napisał:

Portal? Moim zdaniem znaleźć się tam powinien Prey. I słyszałem , że Valve od nich zrzynało
z tym pomysłem na grę.

Prey to zwykły przeciętniak, w pierwszej setce najlepszych gier też bym go nie widział:P
Nom każdy zrzyna od każdego.
Dla mnie wielkim nieporozumień jest Fallout 3, gorszy od Obliviona, gorszy od Morrowinda. Znalazł się tam tylko dzięki nazwie. Również podanie dwóch gta jest bezsensu, skoro kolejne odsłona nie wnoszą zbyt dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej uwielbiony przeze mnie fps z genialną fabułą i niesamowitym klimatem zasłużył sobie, pokazuje że nawet dziś (no może nie do końca dzis ;)) można zrobić grę przynoszącą dochody i jednocześnie ambitną. WoW też nawet mimo tego, że nie każdemu się podoba ogromnie podniósł znaczenie gier mmo na rynku, a F3 to jakieś nieporozumienie, gra dobra, ale na pewno nie hit w szczególności na tle innych tytułów tej dekady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2009 o 19:04, In_The_End napisał:

Prey to zwykły przeciętniak, w pierwszej setce najlepszych gier też bym go nie widział:P


Chyba sobie żartujesz prawda? Jedna z bardziej rewolucyjnych gier, która zbierała noty 90% i wyżej. Szczerze mówiąc wolałbym Preya w tym zestawieniu niż Fallouta3 i odnoszę wrażenie, że ten Fallout jest tam tylko ze względu na poprzednie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować