Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2010 o 15:47, Ostrowiak napisał:

Za długie i imho zbyt ogolnikowe, a wymagania sprzętowe naprawdę w LoL nie są ważne -
toto nawet na notebooku pójdzie.

Offtop: Faktycznie, jest trochę przydługie, ale już wysłałem formularz do Isildura z prośbą o skrócenie. Nie chciałem, aby FAQ miał wypisane wszystkie szczegóły na temat gry, bez przesady, ludzie nie mogę być takimi leniuchami. Dlatego też podałem ważne strony i hej - niech sobie szukają, bo wystarczy do szukajki na jedenej z tych stron wpisać treść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Madoczq, nikt nie mówi, że są słabe...
Chodzi raczej o to, w jaki sprób grasz swoim championem - w każdym wypadku masz kilka dróg rozwoju - AP (obrażenia magiczne), AD (obrażenia fizyczne), AS (szybkość ataku), Tank (Armor + MRes) oraz wariacje powyższych.

Z itemami rekomendowanymi jest tak, że albo są ukierunkowane na dany spec (co jest lepszym przypadkiem), albo są mieszanką - wszystko po trochu z możliwości champa (co jest gorszym przypadkiem - bo przecież jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego).

W każdym razie, najlepiej jest samemu ułożyć sobie build, czy tam pobrać jeden z mobafire, co dla mnie akurat jest idiotyzmem, bo po co grać według zaleceń kogoś jak możesz grać po swojemu?

No i offtopowo - jak jesteśna EU to trzeba się zgadać na grę kiedyś. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 17:44, Luigius napisał:

W każdym razie, najlepiej jest samemu ułożyć sobie build, czy tam pobrać jeden z mobafire,
co dla mnie akurat jest idiotyzmem, bo po co grać według zaleceń kogoś jak możesz grać
po swojemu?

Przecież jak ktoś dopiero zaczyna grę, to oczywiste jest, że lepiej dla niego wyjdzie ( i dla całej drużyny, oczywiście ), jeśli weźmie build, który jest już sprawdzony. Początkujący gracz nie ma co w LoL kombinować, bo może zawalić cały mecz.
Rozumiem, jak już ktoś trochę pogra, ale po co na początek sobie mieszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko...Mordecaiser czy Xin Zhao? Oboje mi sie podobają, Morde jest dobry (dla mnie) bo nie korzysta z many, i do tego mam tylko 2 tanków (Nasus i Cho), i jakaś odmiana od grania nimi by mi się przydała. Z kolei Xin ma fajny podrzut i slowa...co poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiesz, że: Mordką, z odpowiednimi itemami, możesz pokonać samemu nawet 4 przeciwników?
Tak, mój pamiętny Quadra, kiedy solowałem lane i nagle z buszu wyskoczyli Garen, Veigar ( nieco feedował, więc miałem łatwiej ) Xin i Nidalee. Tak się składało, że miałem Thornmaila i 3x Sunfire to udało mi się pokonać wszystkich sam. To było coś...Co prawda głupio się tak chwalić, ale to miało Ci dać jasno do zrozumienia kogo masz wybrać :D Jeśli zabijesz już Mordekaiserem jednego, podczas, gdy miał na sobie Mordekaiserowe ulti to bez problemu poradzisz sobie z pozostałą trójką.
Xinem raczej czegoś takiego nie zrobisz. Aczkolwiek dobry jest. Naprawdę dobry, a wręcz świetny do wpadania w teamfight i siania zamętu.

Nawet screena mam, o proszę!
http://img580.imageshack.us/f/morde.jpg/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2010 o 18:11, Zabujca_Smokuf napisał:

Nawet screena mam, o proszę!
http://img580.imageshack.us/f/morde.jpg/

Przekonałeś mnie do Mordy. Xina też sobie sprawię, ale będzie następny w kolejności. Nawet teraz sobie przypomniałem, że chyba nigdy nie wygrałem meczu gdy przeciwnikiem był Mordecaiser. To teraz sam spróbuję jak to jest być kupą żelaza :P.

(A, i spodziewajcie sie Mordy w następnej rotacji.Jeżeli w niej będzie to zaliczę 6 raz kiedy kupiłem champa a potem był w rotacji.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 15:24, Zabujca_Smokuf napisał:

Buildy:
!!!!!!!!
www.mobafire.com - na tej stronie znajdziemy wszystkie przydatne buildy dla każdego
championa, więc proszę o nie spamowanie pytaniami w stylu "EJ A JAKI NAJLEPSZY BUILD
DLA HEIMERDINGERA?!?!", gdyż, nie ukrywam, że staje się to powoli irytujace.
!!!!!!!!


Nie radzę korzystać z powyższej strony, tak samo z leaguecraft. Lepiej nauczyć się podstaw, a potem buildy składać samemu, bo zależą one od wielu czynników. Do 20 levela można używać tych stronek, aczkolwiek po tym, jeżeli ktoś nie wie co kupić to jest śmiech na sali. Po prostu na tych stronach jest wiele beznadziejnych buildów ze 100+ vote''ami, a ludzie tego używają, mimo że to zwykły badziew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 25.09.2010 o 19:09, Wielki_Bubba napisał:

Do 20 levela można używać tych stronek

"Przecież jak ktoś dopiero zaczyna grę, to oczywiste jest, że lepiej dla niego wyjdzie ( i dla całej drużyny, oczywiście ), jeśli weźmie build, który jest już sprawdzony."
Przecież właśnie tak napisałem. FAQ jest jak wiesz dla początkujących, zresztą nietrudno chyba się domyślić.

Dnia 25.09.2010 o 19:09, Wielki_Bubba napisał:

aczkolwiek po tym, jeżeli ktoś nie wie co kupić to jest śmiech na sali.

Heh. Powiedz to człowiekowi, który nie ma zielonego pojęcia czym jest Ability Power i gra od 2h.

Dnia 25.09.2010 o 19:09, Wielki_Bubba napisał:

Po prostu na tych stronach jest wiele beznadziejnych buildów ze 100+ vote''ami, a ludzie
tego używają, mimo że to zwykły badziew.

Gruba przesada. Większość buildów ze 100+ są dobre, a jeśli ktoś nie potrafi nim grać to znaczy, że nie build jest badziwiem tylko gracz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 19:32, SongoX napisał:

Albo powie mi ktoś ile zajmuję zpatchowany
do najnowszej wersji LOL?


Na moim dysku rozmiar gier po ostatnich patchach prezentuje się następująco:
EU - 2,16 GB
US - 1,43 GB

Nie wiem czemu jest taka różnica między klientami, ale nie mnie o to pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te buildy z Mobafire to też używałem tak do 20 lvla a potem to już sam grałem, patrzałem co robią inni w grze(nie, nie robię 6x malady na udyrze) i co jak działa.

U mnie waży 2.3 GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 GB na EU
cO

@rtyrtyrty
Mobafire ma dobre buildy jak chodzi o jakiś random, branie wszystkich na gołą klatę. Polecam jak coś Leaguecraft, o wiele sensowniejsze taktyki. Ale nic a nic nie zastąpi ogarniętego party, które mówi co im/tobie trzeba ew. sam coś składasz...

@Edit
2,23 GB - instalkę jeszcze miałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 00:40, wiader napisał:

Jesli chcesz pisac takiego porzadnego FAQ to opisz roznice miedzy DotA a LoLem. Na pewno
sie przyda.

Czy ja wiem, osoby grające w Dot`e świetnie znają realia dwóch tytułów, a nowi gracze, raczej się DoT`ą nie zainteresują. Więc w sumie nie jest to za bardzo potrzebne.
Takie pytanka, graphic patch będzie dopiero z nowa mapką czy puszczą go wcześniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DotA* tego się nie odmienia, w imię Miodka.

A w FAQ brakuje co to jest lane, czemu recommended są dobre ale nie spersonalizowane, jak nazywać nabków surrenderujących po 15 minutach i jednym turrecie w strzępach... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 13:19, Buchomodozor napisał:

Tak sie pochwale rekordem ap, ktos osiagnal lepszy wynik :>?


Ponad 1000 AP Ryze miałem, ale to dawno temu. Gra troche trwała i dlatego udało mi się złożyć 5xArchangel i ten ring taki niebieski ze 120 AP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2010 o 13:36, RhastA napisał:

Ponad 1000 AP Ryze miałem, ale to dawno temu. Gra troche trwała i dlatego udało mi się
złożyć 5xArchangel i ten ring taki niebieski ze 120 AP.


..to musialbyc pogrom! Jak ja na ''suckera'' sciagalem tanka.. :O!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować