Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Właśnie przegrałęm przez 3 polaczków, 1/5 wayne i jego wanna be support leona, oboje pushowali, mniej więcej równe cs, tak gdzies po 40 kiedy przegraliśmy, w 25 minucie. Na midzie ich kumpel ziggs cała mane ładował w push minionów, co mu nie wychodziło, bo miał runy i masterki na ad, po czym nie mogł nawet uciec jak go shyvana, tak SHYVANA! gankowała. I jak to wygrać jungle gp, zgarnałęm te 3 kille z topa, gdzie jedyny yorick wiedział w co gra, na bocie nie było co robić, bo pushowany cały czas, na mid przychodziłem tylko czyścić miniony jak ziggs zdychał 30 sekund po tym jak wrocił z B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym się miał przejmować takimi akcjami to dawno ta gra leżałaby w koszu :D Ostatnio dostałem reporta od ryzego na midzie, że mam najgorszy build jaki w życiu widział na gp (buty ninja, frozen malet, atma, warmog, latarnia), ale w sumie ma racje mogłem iść w trinity i pięć phantomów i być dla każdego na jeden lub przy szczęściu dwa hity xD Statów nie miałem dobrych może 2-5 albo 2-6, ale cała nasza drużyna miała 3 kille.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 10:18, sirufok napisał:

Wszystkie skiny z serii Vandal są dobre.


Dla mnie to jedyny dobry Vandal, reszty nie lubię ;]
Jeszcze Brand jest spoko.

Dnia 03.03.2012 o 10:18, sirufok napisał:

A Scuba Gragas był za grosze na wielkiej wyprzedaży
- trzeba było korzystać ;] Ja bez wahania wtedy go zakupiłem ;]


Ja kupiłem Scubę za 975 ponad rok temu, także spoko :)
Gragas był jednym z moich pierwszych championów, razem z Garenem , Nasusem i Gangplankiem. Wtedy nikt go jeszcze nie robił pod ap, tylko pod tanka, recommended items mu z tamtego czasu zostały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 09:36, Grodhar napisał:

Ja z 1511 spadłem na 1400 przez ''wanna-be-fotm''. Ludzie nie grali źle, ale grali tym
co zobaczyli że jest op na mistrzostwach w ogóle nie bacząc na counterpicki. Od ilu złoto
że Ci jeden win brakuje?


1520. Jako że dostajesz 12-13 za mecz to potrzeba mi właśnie jednego jedynego wina. A potem tylko to utrzymać albo, co jeszcze lepsze wzbić się wyżej ^^

@ SiDi

Dnia 03.03.2012 o 09:36, Grodhar napisał:

Wolno Ci idzie. Ja po 9 winach na swoich mainie mam 1588 już :P No ale jak grasz supportami to tak jest.
Wszystko wtedy właściwie zależy od pozostałej czwórki.


To jakimi postaciami gram to, śmiem twierdzić, nie ma nic do rzeczy. Nie grałem jak 1500 to się nie mogłem tam wybić i potrzebowałem z 300 gier żeby sobie przyswoić potrzebne umiejętności. Dopiero na samym szczycie drabinki 1400-1500 pojawiają się prawdziwe "Ward fighty" na dragonach i krzakach, celowe baitowanie przeciwników do barona gdy ma się oracle''a i czyści okolicę z wardów, zaczynasz też rozumieć słabości i siły różnych supportów nieco lepiej (jakim ja skończonym debilem byłem że brałem Sonę przeciwko Alistarom i Leonom to sam nie rozumiem...a później jeszcze śmiałem narzekać na swojego AD Carry że to jego wina ;))
Specjalizacja w tej roli wcale nie jest zła i daje tak naprawdę tylko minimalnie mniejsze szanse na win niż inne (zresztą widziałem gdzieś guide gdzie koleś pokazywał jak z 1400 wybił się w ciągu 2 tygodni do 2k grając w zasadzie tylko supportami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 12:40, Oloninho napisał:

http://www.leagueofstats.com/champions/counters
Czy te counterpicki się sprawdzają?

IMO troche z dupy wziete, bo na podstawie jakichs gier a nie po prostu wg lepszych graczy. Pamietam ze Wickd oraz SYDTKO robili kiedys takie tablice z counterpickami, ale nie wiem gdzie sa. Mozesz sprawdzic na lolpro.com, moze tam bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 13:35, Oloninho napisał:

Jeszcze jedno, może mi ktoś wytłumaczyć jak czytać tą listę counterpicków?


Od lewej do prawej. Kolejno masz:

- Champa
- 3 Counterpicki na niego
- Co go kontruje (w sensie zachowanie/skille itp.)
- Który lane
- ew. build
- sposób gry przeciwko danemu champowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 13:28, Oloninho napisał:

I to się sprawdza?


Teoretycznie tak. Bo nawet jeśli weźmiesz counterpick na kogoś a nie będziesz umiał tego wykorzystać to sam wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może ma problem z lol recorderem? Chciałem obejrzeć grę z dzisiaj i ciągle wyskakuje, że nie może się połączyć z serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 19:52, Ecko09 napisał:

Ja bym maksował E, bo z Q nie umiem trafić ;P


Jakoś mnie ta odpowiedź nie satysfakcjonuje Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 20:03, Budo napisał:

> Ja bym maksował E, bo z Q nie umiem trafić ;P

Jakoś mnie ta odpowiedź nie satysfakcjonuje Oo


Ale mimo pozorów ma rację :D Maksuj E, potem W, które warto dodać z punkt lub dwa na początku aby nadrobić hp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 19:45, Budo napisał:


Co się teraz maxuje Olafem na solo? W sumie każda opcja jest dobra Oo

maxuje sie true dmg z jednej przyczyny. Na początku jest najbardziej bolesny. Potem boli coraz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 20:30, matiz123 napisał:

A jak należy rozumieć to, że Graves kontruje Sivir, a Sivir kontruje Gravesa? Obaj gracze
przegrają? :)


Dlatego czystej matmie nie należy ufać ^^

Z mojej perspektywy kilkuset gier na bot lanie jako support to widzę następujące counterpicki:

Sona - kontrowana przez high burst typu Alistar, Leona, Blitzcrank
Janna - kontrowana przez Sonę, Maokaia (ostatnio popularny się staje, jego spamowanie E z drugiego końca mapy masakruje supporty bez heala)
Soraka - kontrowana przez Sonę w early, potem jest już z nią nieźle.
Blitz, Leona - kontrowani przez Nunu, Maokaia
Maokai - kontrowany przez Sorakę i Nunu

Z kilku innych dalszych counterpicków:
Kennen, Morgana - kontrowani przez Jannę w trakcie gry, na lanie nie ma na nich jakichś większych kontr.
Tryndamere - kontrowany przez Malpha
Garen - kontrowany przez Teemo, Warwicka
Riven - kontrowana przez Rumble''a
Akali - kontrowana przez Riven
Irelia - kontrowana przez Teemo, Udyra
Kassadin - kontrowany przez Talona, Pantheona.

I można by tak długo jeszcze wymieniać. Zasadniczo prawie każdy champ ma jakieś większe lub mniejsze kontry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować