Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Miliard dolarów dla Call of Duty: Modern Warfare 2

54 postów w tym temacie

Mówcie sobie co chcecie ale MW2 to naprawdę porządny kawał dobrej gry. Może i kampania w singlu trwa tylko 4h ale to najbardziej wypełniona akcją, i efektami gra jaką grałem w 2009 roku(mówię tylko o PC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra dobra. Niektórzy mówią, że jest badziewna, ale według mnie to bardzo niezły FPS. Jednak taką reklamę produktu trzeba też umieć zrobić. Nie sądzę, aby BF2 podbił ten wynik. Nie ma takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się, że gra przebiła wpływy wielu filmów skoro gra kosztuje 5x więcej niż bilet do kina(jak nie więcej). więc jeśli do kina na Avatara poszło 2x więcej ludzi niż kupiło grę to i tak jest korzyść dla gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja publicznie powiem, że oni maja tez moje 120zł i się z tego powodu cieszę.
Jasne, singiel krótki, ale przeważnie narzekają Ci, którzy usiedli do gry na jedną noc i starają się ją przejść jak najszybciej, sorry, ale mnie nie interesuje gra, gdy kleją mi się juz oczy i spać mi się chce okropnie (lub też boli głowa od długiego grania). Ja sobie grę ładnie rozłożyłem i po każdym kontakcie byłem naprawdę "zaspokojony" wrażeniami. Gra nie daje odsapnąć, fajna fabuła, postacie itd, choć za podobieństwo spore do CoD4 w skali 1-10 dam mu 8. I to takie mocne:) czyli 5-.
A multi? Bawię się przy nim bardzo dobrze, nie wymagałem aż tak sporo może, w każdej grze będą rzeczy które mogą Cię irytować, tu np. akimbo albo inne gadżety, trochę może przesadzili, mimo to daję 7 i to też taką mocną, a ta dewastacja terminala np. brawo:)
Jest to moje zdanie, mimo wszystko nie dam się porwać powszechnej ludowej opinii, że MW2 śmierdzi, bo tak i już, ciekawe ilu go kupiło z Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Moim Zdaniem CALL OF DUTY MODERN WARFARE 2 co do oprawy graficznej,dzwieku i fabuły jest najlepszy i BF 2 go nie pobije poniewaz brakuje mu wiele kroków aby zniszczyc CODA MW2.
Poprostu ja także mysle zeproducent włozył w to wiele i ja też mówie że Coda nie pobije zaden BF 2 lub inny Fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie, nazywajcie tę grę jak chcecie, ale fakt jest faktem - zarobiła masę dolarów. Z pewnością po części z uwagi na marketing, po części z uwagi na hype. Ale żaden hype i nawet najlepszy marketing nie są w stanie sprzedać TYLE egzemplarzy danego produktu, jeśli jest on kiepski. Więc kiepski definitywnie nie jest.
Modern Warfare 2 pomimo swoich wad (a która gra ich nie ma?) jest najdłuższą częścią serii. Koledzy z konkurencyjnego serwisu przechodzili nawet specjalnie CoD1, aby sprawdzić, czy te wszystkie oskarżenia o długość MW2 są zasadne. Nie sa. Ponadto, który fps oferuje takie momenty jak śmierć Ghosta czy końcowa scena walki?Jedyne, co mi przychodzi na myśl, to scena z The Darkness (Ci co grali wiedzą, o co chodzi) - też chwytała za serce.
Dla takich scen warto w tę grę zagrać. A czy się komuś ten tytuł podoba czy nie - to już kwestia indywidualna. Mi sie podobał i pieniędzy nie żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do filmiku, to koleś albo ma niesamowitego skilla, team, albo farta, nie mówiąc o tym, że kiedy dobrał się do helikoptera to jakoś nikt nie kwapił się to zniszczenia go, co świadczy też o poziomie przeciwników ;). Szczerze powiedziawszy, czasem i mnie trafiały się podobne serie, ale jeśli trafi się na kogoś kto chociaż trochę myśli to na takiego cwaniaka sposób się znajdzie. Chociaż gość pokazał to czego zdolna jest ta cholerna tuba, to claye są słabsze niż w MW1, mógł jeszcze pokazać last stand i martydoom, bo to dwie rzeczy, które niesamowicie denerwują.
Reszta jest zbalansowana dobrze.

Sama gra mi się bardzo podoba, ale też z niecierpliwością czekam na BF BC2, pokładam w niej wielkie nadzieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie grałeś w zbyt wiele gier nie?

Oprawa graficzna? Najlepszy...Do tego to mu daleko choć mnie tam grafa w grach obchodzi niewiele.

Dźwięk? No, nie mogę odmówić. Faktycznie był ładnie udźwiękowiony.

Ale fabuła? Gruba przesada. Już na początku można było przewidzieć, że Shepherd zdradzi. Toż to klasyka i schemat. Wybacz ale fabuła dla mnie nie była jakaś interesująca. Już lepszą fabułę ma F.E.A.R 2.

Producent raczej z tego wiele wyciągnął niż włożył.
A CoDa pobiją...Medale i BF.
You''ll see.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 21:15, czupryn napisał:

mógł jeszcze pokazać last stand i martydoom, bo to dwie
rzeczy, które niesamowicie denerwują.

Martyrdoma dostajesz teraz za 4 śmierci bez fraga pod rząd, więc jest dosyć rzadko spotykany. LastStand został, ale ciężko się z niego ubija ludzi.

Dnia 13.01.2010 o 21:15, czupryn napisał:

Reszta jest zbalansowana dobrze.

Poza ACR-em i Akimbo Glockami 18, które wśród graczy już zostały okrzyknięte "noob cannonami" (w miejsce akimbo Modeli 1887).
Co do newsa.. hype, hype jeszcze raz hype. Ale cytując jednego z forumowiczów " Jak BF: BC2 będzie gorszy od MW2 to wszystkich antyfanów wyśmieję w twarz :P."
Poza tym, gdyby nie te wszystkie problemy z hostami, dołączaniem i skopanymi party (nawet w 2 osoby ciężko się gdziekolwiek wbić - albo rozłącza albo rozdziela tak, że jedna zostaje w lobby a druga gra.) to jakoś by się dało brak dedyków ścierpieć. Ale nie ma za to sytuacji jak w BF2, gdzie koleś z którym gram dostawał bany za "czity", bo nie dawał się zestrzelić w samolocie i admin nie mógł go zabić :lol:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 22:20, Leos8 napisał:

Spoiler

Już na początku można było przewidzieć, że Shepherd zdradzi.



Wielkie dzięki! I weź tu czytaj komentarze do newsa... Po to jest opcja spoilera, żeby z niego korzystać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż jeśli chodzi o MW 2 to wg. mnie jest jak z Fallout''em 3 - dobra gra ale mogło być lepiej i ogólnie krok wstecz jeśli chodzi o poprzednie części. Singiel nie jest zły ale bardziej podobały mi się rozmowy między żołnierzami w CoD 4 niż monologi z MW 2 (ekran wczytywania). McTavish ma okropną fryzurę :P a ci "źli" jacyś tacy drętwi. A multi to ... cóż duży krok wstecz. Mapy są zdecydowanie za małe a usprawiedliwiane że to dlatego że gra się
6vs6 są nie na miejscu co więcej jak już się zagra już te 9vs9 to nagle robi się za taki tłok że dojść nigdzie nie można. Znienawidzone Granatniki z CoD 4 powracają z wielkim hukiem bo oprócz tych montowanych na karabin jest jeszcze jako podręczna :P, zabrakło kilka fajnych perków z CoD 4 (gdzie moje "zakłócanie UAV i "wstrzymanie oddechu" ?! :/ ), przynajmniej męczennik został zmieniony. Brak serwerów to dla mnie duży cios, w CoD 4 wchodziłem sobie na mój ulubiony serwer, spotykałem kolegów którzy tez tam bywali, było śmiesznie a nielubiane granatniki itp. były wyłączone i wszyscy byli zadowoleni, teraz jak Hostowi się znudzi to trzeba czekać aż się załaduje wszystko znowu a ping 100 wg. IW = Good :/, dodatkowo na Hardcore jest więcej tych granatników niż na normalu. + należy się za dźwięk broni, taki powinien być już wcześniej :P
Ogólnie- CoD 4 - 9+; MW 2 6+, max 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój punkt widzenia jest taki-MW2 jest grą dobrą i tylko dobrą-gdyby nie split-screen olałbym to; Uważam,że Kilzone 2 był dużo lepszy (nawet z brakiem co-op''a) jako kampania dla pojedyńczego gracza i pokaz efektów specjalnych; W multi wg. mnie MW2 ostro przegrywa z Battlefieldem BC (tak-tym pierwszym) ze względu na zbyt małe i mało taktyczne mapy,znikomą zniszczalność otoczenia i brak pancernej kawalerii (grywalnej);
Ogółem-średnio.

Za co więc tem miliard? Za "oddanie mocy marki"? Raczej za hype,bo mocy ta gra ma tyle co jajkowate mini-wozidełko na kółkach mojej kobiety-da się pojechać.I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MW1 kupiłem, MW2 już nie kupię i nie dołożę się do tego miliarda. Niech się wypchają sianem. Ja rozumiem, że naiwniacy lecą na wypracowaną markę, ale ja po raz drugi nie dam się nabrać. Jak ktoś gra na multi - OK, ale jak ktoś chce dobrego singla, lepiej niech zagra w Bioshocka, Assassin''s Creeda, Mass Effecta, a CoD sobie daruje. Nie warto bulić 140zł za 5 godzin gry.

Zakup kolejnych CoDów rozważę wtedy, gdy singla wydłużą co najmniej do 10 godzin, zrobią system osłon a la ten z Rainbow Six Vegas, lub ewentualnie całkowicie przerobią grę na TPP i będzie się w nią grało identycznie (kropka w kropkę) tak jak w Gears of War. Wtedy może kupię CoDa kolejnego. Tak jak teraz, to ta gra jest dla mnie niedzisiejsza trochę, oldschoolowa - dla mnie brak systemu osłon w jakiejkolwiek nowoczesnej strzelance, to cofanie się do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 23:13, Lisun napisał:

> mógł jeszcze pokazać last stand i martydoom, bo to dwie
> rzeczy, które niesamowicie denerwują.
Martyrdoma dostajesz teraz za 4 śmierci bez fraga pod rząd, więc jest dosyć rzadko spotykany.
LastStand został, ale ciężko się z niego ubija ludzi.
> Reszta jest zbalansowana dobrze.
Poza ACR-em i Akimbo Glockami 18, które wśród graczy już zostały okrzyknięte "noob cannonami"
(w miejsce akimbo Modeli 1887).
Co do newsa.. hype, hype jeszcze raz hype. Ale cytując jednego z forumowiczów " Jak BF:
BC2 będzie gorszy od MW2 to wszystkich antyfanów wyśmieję w twarz :P."
Poza tym, gdyby nie te wszystkie problemy z hostami, dołączaniem i skopanymi party (nawet
w 2 osoby ciężko się gdziekolwiek wbić - albo rozłącza albo rozdziela tak, że jedna zostaje
w lobby a druga gra.) to jakoś by się dało brak dedyków ścierpieć\



ACR taki mocny nie jest (tak samo na P90 narzekali w MW1, jak dla mnie da się ścierpieć), a akimbo bardziej denerwuje z dwoma shotgunami, chociaz każde akimbo da się zwalczyć na odpowiedniej odległości. Tyle dobrze, że ten martydoom jest spotykany rzadko, last stand jak na mój rozum mogli usunąć i zostawić tylko ten perk po 4 śmierciach.

No i brak dedyków boli, jak i póki co słaba ochrona anty-cheaterska, kiedy taki wpadnie na serwer to nie ma wyjścia, trzeba wyjść bo i tak go nie wywali nikt...

W sumie, jeśli gra tak się sprzedała i ludzie grają w nią na necie, to twórcy raczej nie przejmują się nielicznym gronem graczy którym coś się nie podoba :) Nakręcili reklamę i pieniądze są, a gra sobie na te pieniądze zasłużyła.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować