Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2011 o 10:50, Luk4s napisał:

tym razem nie chodzi o F1, ale o naszego jedynaka Robera: http://www.f1.pl/Artykul.82+M59b3f9382b8.0.html
niedobrze :/


Kubica się doszykował, po co startuje w rajdach, zamiast się oszczędzać przed F1.
I może będzie tak ze połowa sezonu F1 przepadnie lub cała. Wiele złamań nie wróży dobrze, jak jeździ w F1 to nie powinni pozwolić w rajdach. Było dobrze do momentu jak się nic nie stało.

Życzę Kubicy szybkiego powrotu do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no. W amputację dłoni to nie wierzę. To jest aż śmieszne. Od kiedy po złamaniu amputuje się rękę. Musiałoby być to straszne złamanie, albo nawet zmiażdżenie dłoni i wielki krwotok chyba, żeby coś takiego mogli zrobić, a to raczej zobaczyliby widzowie, a ci z tego co wiem mówili, że nie widzieli niczego poważnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 12:26, JackXPPL napisał:

Robertowi grozi amputacja dłoni?! Ludzie no! ;(


Mniemy nadzieje ze do tego nie dojdzie.Oby nie, to był by najgorszy scenariusz.
Poczekajmy jak wszystko będzie oficjalnie o stanie zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa. Szkoda bo Kubica w tym sezonie w końcu mógł powalczyć w brawach Renault o najwyższe laury. Bolid mało że ładny to jak pokazały testy szybki. I tu takie coś.. złamania ręki, nogi - złamać kość udową nie jest łatwo to jest jedna z najtwardszych kości, także mocno musieli uderzyć. Sporo może mu zająć dojście do formy, leczenie, rehabilitacja itp. mimo że Kubica nie z takich tarapatów wychodził to jednak wypadek w F1 (obecnie zastosowane są tam niesamowite środki bezpieczeństwa) a w rajdzie to co innego. Oby wyzdrowiał i szybko wrócił. No myślałem że Kubicy już się nic nie stanie, w końcu mało który kierowca w karierze ma taki wypadek jak w Robert w Montrealu. A mało któremu pozwalają jeździć w rajdach jeszcze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 12:56, Xjumpaytech napisał:

Czuje się jak podczas Smoleńska. Wszędzie o Kubicy, nikt nic nie wie, a strony padają
od życzeń kibiców.

Jak Małysz przewrócił się ostatnio po wylądowaniu było podobnie, panika niesamowita - codziennie parenaście artykułów o stanie zdrowia Adasia - to najwyraźniej chwytliwy temat dla mediów. O Małysza byłem spokojny - takich upadków było w skokach mnóstwo i wiedziałem że nic mu nie będzie. Ale w sprawie Kubicy to co innego.. wypadek samochodowy to coś poważnego a poza tym nie ma żadnych fot ani dokładnych relacji, dobrze że chłopak będzie miał najlepszą opiekę. Przydało by się jakies porządne oficjalne info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 13:05, Paoro napisał:

Jak Małysz przewrócił się ostatnio po wylądowaniu było podobnie, panika niesamowita -
codziennie parenaście artykułów o stanie zdrowia Adasia - to najwyraźniej chwytliwy temat
dla mediów. O Małysza byłem spokojny - takich upadków było w skokach mnóstwo i wiedziałem
że nic mu nie będzie. Ale w sprawie Kubicy to co innego.. wypadek samochodowy to coś
poważnego a poza tym nie ma żadnych fot ani dokładnych relacji, dobrze że chłopak będzie
miał najlepszą opiekę. Przydało by się jakies porządne oficjalne info.


No właśnie media sobie znalazły temat na niedzielę. Co do informacji to LaRepubblica napisała o tych doniesieniach o dłoni tyle, że jest to plotka i o 14 dowiemy się prawdy, przynajmniej na tyle co zrozumiałem z włoskiego i przetłumaczył mi translator. Myślę, że nie będzie tak źle tylko media podsycają atmosferę, aczkolwiek nawet złamanie byłoby dla Kubicy bardzo złą wiadomością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się skończy, ale mam nadzieję że jeżeli będzie w porządku i będzie jeździł w F1 to raz na zawsze wybije sobie z głowy (i zabronią mu) startów w innych wyścigach. Albo rybki albo akwarium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wypadku w Kanadzie też trąbili że złamania, koniec ścigania itd. Ale jednak wydaje mi się że rozbicie się w bolidzie jest bezpieczniejsze niż w rajdówce. Pamiętajmy też o Felipe, on po wypadku jakoś stracił błysk. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 14:11, Galadin napisał:

Nie wiem jak to się skończy, ale mam nadzieję że jeżeli będzie w porządku i będzie jeździł
w F1 to raz na zawsze wybije sobie z głowy (i zabronią mu) startów w innych wyścigach.
Albo rybki albo akwarium.

Tego możesz być pewien na milion procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ANSA to się sama w swoich doniesieniach gubi. Raz piszą, że Kubica będzie miał operację zmiażdżonej ręki i specjalista już jedzie. Za chwilę piszą, że Kubica ma już operację, bo chcą zatrzymać krwotok wewnętrzny. Prawda pewnie będzie taka, że Kubica ma złamanie z przesunięciem otwarte ręki i muszą to operacyjnie nastawić i zatamować krwotok, który nie jest wewnętrzny, a zewnętrzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde takie teraz mają zabezpieczenia w autach, a tutaj obrażenia jakby miał wypadek w zwykłej osobówce. Jeszcze mając w pamięci wypadek z Kanady, nie wyobrażam sobie jak on musiał walnąć tą rajdówką....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 14:40, Nightdew napisał:

Kurde takie teraz mają zabezpieczenia w autach, a tutaj obrażenia jakby miał wypadek
w zwykłej osobówce. Jeszcze mając w pamięci wypadek z Kanady, nie wyobrażam sobie jak
on musiał walnąć tą rajdówką....


Skoda Fabia nie należy do najbezpieczniejszych, a w rajdówkach chyba poduszek nie mają?
Moim zdaniem to auto tragicznie nie wygląda, jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszystko skończyło sie dobrze, zeby Kubica miał jeszcze mozliwość kontynuowania kariery.
Powiem że to jest przykład nieodpowiedzialności, jak F1 to ie rajdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować