Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

To jest fakt. Zdecydowanie, kolorystycznie jest to najładniejszy bolid spośród tych, które dotychczas były zademonstrowane. I wątpię aby któryś z tych pozostałych zaprezentował się ładniej.
Taki ładny bolid, to powinien stale jeździć na przedzie stawki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 11:02, Luk4s napisał:


No oby tylko ten bolid coś dał dla nich w tym sezonie :)

To ja tak od siebie... jeżeli ktoś nie widział to teraz zobaczy gdzie jest wydech w nowej Reni :D
http://f1.wp.pl/kat,1775,title,Najwieksza-tajemnica-Lotus-Renault-ujawniona,wid,13093739,wiadomosc.html?ticaid=1bb5c

Niektóre teamy zapowiadają podobne rozwiązania... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 11:18, Muradin_07 napisał:

Niektóre teamy zapowiadają podobne rozwiązania... ;D

Tyle że na razie Red Bull i Ferrari i bez tego rozwiązania mają w testach dużo lepsze osiągi niż Renault. Wprawdzie dzisiaj Robert uzyskuje znacznie lepsze czasy niż wczoraj Pietrow ale jednak nadal jest to ok. sekunda straty do najlepszych.
Chyba, że Renault jeszcze się maskuje.
Zaskakujące są dobre (jak na razie) osiągi Force India. Czy mają taki dobry bolid, czy też poszukują sponsorów jak w zeszłym roku Sauber? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 16:02, A-cis napisał:

Zaskakujące są dobre (jak na razie) osiągi Force India. Czy mają taki dobry bolid, czy
też poszukują sponsorów jak w zeszłym roku Sauber? :-)

Od momentu pojawienia się w F1, Force India z sezonu na sezon regularnie poprawia swoje wyniki. Nie zdziwiłbym się zbytnio, jeżeli ich bolidy naprawdę okazały się takie dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież Force India nie zaprezentowała jeszcze nowych bolidów i śmigają starymi tak jak i McLaren to czemu ci drudzy są gorsi według czasów. Przecież w zeszłym sezonie Force India nawet nie nawiązywała walki z srebrnymi strzałami?
Testy testami ja je zawsze olewałem i jako miarodajne uważałem pierwsze kwalifikacje i wyścig. Nigdy zawczasu się nie podniecałem testami, ani czasami bo każdy ma inne programy rozwojowe, różne rzeczy testują itp.
Ja bym się po pierwszych testach nie przejmował bo sam Robert mówił że teraz sprawdzają różne rzeczy, a na kręcenie czasów przyjdzie pora później;-)

Sam obserwuje testy i czasy jakie osiągają, ale przejmuje się dopiero po pierwszym wyścigu jeśli coś jest nie tak lub cieszę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje że jeszcze coś tam w Reńce popatrzą, poprawią... Ale zdaje mi się że w tym sezonie będzie podobnie jak w ostatnim, czyli walka RBR-Ferrari-McLaren i z tyłu walka Mercedes-Renault i reszta.

Po prostu zdaje mi się że trochę czasu minie zanim Renault dojdzie do wielkiej trójcy, chyba że tak jak mówisz maskują się i nie chcą wszystkiego odkrywać...

Ciekawy jestem też Lotusa, Virgin i HRT... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy samochód zdecydowanie lepiej wygląda na torze niż na prezentacji, a w ruchu to po prostu coś pięknego. Jeszcze tylko niecałe 1,5 miesiąca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po testach, Kubica ostatecznie 5-ty... ponad sekundę za pierwszym Alonso. Co ciekawe: HRT szóste (0.050 s za Kubicą) , trzecie Force India (0.568 s przed Kubicą). Ostatni Lotus GP ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 16:14, Stfforex napisał:

Przecież Force India nie zaprezentowała jeszcze nowych bolidów i śmigają starymi tak jak i McLaren
to czemu ci drudzy są gorsi według czasów. Przecież w zeszłym sezonie Force India nawet nie nawiązywała walki z srebrnymi strzałami?

To jest ciekawe, nieprawdaż? :-)
Jeżeli oba zespoły nic nie zmieniły w bolidach (w co nie wierzę, bo przecież chociażby dyfuzory są teraz zakazane), to by znaczyło, że opony Pirelli bardziej podchodzą Force India niż McLarenowi.
Ale oczywiście to są zbyt daleko idące spekulacje :-D
Widzi mi się, że trzeba poczekać do ostatnich testów i dopiero wtedy typować prawdopodobną czołówkę tego sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 19:16, A-cis napisał:

To jest ciekawe, nieprawdaż? :-)


Ach te czasy nie są zupełnie miarodajne. Wystarczy spojrzeć na czas bolidu HRT dzisiaj, czas prawie identyczny jak Lotus Renault Kubicy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 16:14, Stfforex napisał:

Przecież Force India nie zaprezentowała jeszcze nowych bolidów i śmigają starymi tak
jak i McLaren to czemu ci drudzy są gorsi według czasów. Przecież w zeszłym sezonie Force
India nawet nie nawiązywała walki z srebrnymi strzałami?


Srebrnymi strzałami raczej nazywane się zwyczajowo Mercedesy.

Nie zapominaj, że są to wersje przejściowe, nie są w 100% takie jak "zeszłoroczniaki". Można to nazwać platformą testową do testowania rozwiązań obecnych już w nowym bolidzie. A czasy miarodajne nie są, bo teamom nie zależny specjalnie na jak najlepszym wyniku. Cenne sa dla nich zebrane dane, przetestowanie wytrzymałości etc. A czas najszybszego kółka mogą nawet specjalnie nie wyszlifowywać, bo nie najrozsądniej byłoby ujawniać wszystkie asy przed sezonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 21:33, Draco-PNC napisał:

Srebrnymi strzałami raczej nazywane się zwyczajowo Mercedesy.


Jak i McLareny;-) Pamiętam wypowiedź Lewisa jak mówił że od dziecka było jego marzeniem jeździć srebrnymi strzałami i że to marzenie się spełniło;-) Zresztą McLareny nazywano tak zwłaszcza gdy nawiązali współpracę z Mercedesem, bo jak wiadomo do niedawna nie było od wielu lat fabrycznego zespołu mercedesa.

Dnia 02.02.2011 o 21:33, Draco-PNC napisał:

Nie zapominaj, że są to wersje przejściowe, (...ciach...) bo nie najrozsądniej byłoby ujawniać wszystkie
asy przed sezonem.


Ale dlaczego mnie uświadamiasz? Przecież to oczywiste ;-) (jak już pisałem zawsze obserwuję testy, ale nigdy się nimi nie przejmuję tylko spokojnie czekam do pierwszego wyścigu);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

easy.

nowy samochód + sporo nowości, dochodzą jeszcze opony Pirelli, a mamy dopiero drugi dzien testow. jak mowil Kuba na razie sprawdzają wszystkie systemy i ich niezawodność, a na sprawdzenie osiągów przyjdzie czas później :-). IMHO martwic sie czasami mozna, ale dopiero po ostatnich testach. teraz to wszystko jest zupełnie nie miarodajne, bo po pierwsze zepoly maja rozne programy testowe. dwa, bolidy nie sa jeszcze w ostatecznej wersji - chociażby przednie skrzydla, tylne skrzydla czy dyfuzory beda zapewne inne. dodatkowo teamy jak McL, FI czy HRT jeżdzą konstrukcjami z zeszłego roku.

a tak dla przypomnienia - pamiętacie forme BMW Sauber w 2009 roku? na testach ścigali sie z Ferrari czy Toyotą a najlepszy okazal sie Brawn GP, który opuścił wszystkie testy i pojawil sie dopiero w Australii na GP ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 22:11, Stfforex napisał:


Ale dlaczego mnie uświadamiasz? Przecież to oczywiste ;-) (jak już pisałem zawsze obserwuję
testy, ale nigdy się nimi nie przejmuję tylko spokojnie czekam do pierwszego wyścigu);-)


Dziwiłeś się dlaczego Force India jest szybsza od McLarena skoro oba zespoły jeżdżą bolidem z zeszłego roku, a w którym to wiadomo jak proporcje pomiędzy tymi dwoma zespołami się układały. A ja napisałem, że te bolidy wcale nie są take zeszłoroczne jak by się mogło wydawać i stąd ta różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 21:17, karolekx23x napisał:

Mam nadzieje że Kubica w innych testach i wyścigach pokaże się jeszcze lepiej.


No też mam taką nadzieję... Powiedzmy że teraz to są pierwsze testy i wszystko testują tak jak powiedział kolega Luk4s... Trzeba będzie poczekać do ostatnich testów. Ale powiedzmy że się o nich aż tak nie martwię... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 00:19, Draco-PNC napisał:

Dziwiłeś się dlaczego Force India jest szybsza od McLarena skoro oba zespoły jeżdżą bolidem
z zeszłego roku, a w którym to wiadomo jak proporcje pomiędzy tymi dwoma zespołami się
układały. A ja napisałem, że te bolidy wcale nie są take zeszłoroczne jak by się mogło
wydawać i stąd ta różnica.


Mła?;-) Odnosiłem się tylko do wcześniejszych wypowiedzi, możliwe że powinienem był cytować by uniknąć nieporozumień;-)
Nie dziwiłem się że Force India ma lepszy czas na testach tylko chciałem zaznaczyć że nie ma co się sugerować czasami z testów i ukazać chciałem to że przecież Force India od tak nie jest nagle na czele w dodatku bolidem nie tegorocznym ;-)
W skrócie myślę dokładnie tak jak ty, tylko odnosiłem się do wypowiedzi wyżej, ale nie cytowałem wypowiedzi i mogłeś uznać moją wypowiedź w innym świetle niż miała brana być :P (lub źle się wyraziłem :P)

_____________________

Swoją droga na różnych portalach traktujących o F1, przez te testy jest taki bajzel w wypowiedziach użytkowników że trudno się czegoś sensownego doczytać ;-) Choć przyznam że niektóre wypowiedzi rozbawiają mnie do łez. Jeden pisze że Kubica na mistrza bo ma najlepszy czas aktualnie, drugi po nim pisze że jest niezadowolony że nagle renault jeździ pod publiczkę i żyłuje czasy na testach... Mimo że wczoraj te same osoby były niezadowolone z pozycji Kubicy według czasów i spisywały zespół na pożarcie;-) Kabaret;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować