Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Dopiero co się dorwałem do internetu... W sumie przez cały dzień śledzę to co mówią w telewizji.

Można powiedzieć że szkoda, po prostu zabrakło szczęścia dla Roberta w tym wyścigu i tyle. Gadanie że nie powinien czy inne jest bezsensowne, chociaż z drugiej strony jeżeli Renault chciało naprawdę walczyć o dobre lokaty to powinni mu na to nie pozwolić.

Mam tylko nadzieję że wszystko będzie dobre i jak najszybciej zobaczymy go na torze. Jestem jest ciekawy co zrobi Reńka. Niby mają jako kierowcę zastępczego Bruno Sennę... Ale jeżeli chcą jakoś powalczyć to powinni znaleźć jeszcze kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami niektóre media robią sensacje z wypadku, przesadzają z informacjami, tylko aby stworzyć adrenalinę.
Z tego co czytałem ze założyli do prawej reki 18 srób i kilka czesci metalowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Świetne informacje przekazał menadżer naszego kierowcy Daniel Morelli. "Amputacji dłoni polskiego kierowcy nie będzie" - napisał na portalu Twitter"

WP.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 17:22, Killinginno napisał:

"Świetne informacje przekazał menadżer naszego kierowcy Daniel Morelli. "Amputacji dłoni
polskiego kierowcy nie będzie" - napisał na portalu Twitter"

WP.pl


Jedna z ważniejszych, dobrych wiadomości.
Tylko ciekawe jaki uszczerbek na zdrowiu zostanie, na jak długo, ile będzie trwać rehabilitacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 16:31, Stfforex napisał:

Czy to F1 czy to rajdy. Miał czas, możliwości i pozwolenie to czemu nie? Zabraniał mu ktoś?
Zdarzyło się nieszczęście, wypadek. To nie kuszenie losu tylko nieszczęście, pech.
Jako kierowca F1 ryzyko ma wpisane w życie. Rozumiem pretensje gdyby mu na to nie pozwalano, ale mógł to czemu nie?

Pozwalano mu na to dlatego że (jak wieść gminna niesie, bo kontraktu nie widziałem) on to wymusił. Pamiętasz jaka była sytuacja. O niego się biły zespoły i on mógł dyktować warunki. Więc podyktował jakie chciał.
Przecież żadnemu innemu kierowcy F1 zespoły na to nie pozwalają. Jak myślisz, dlaczego? Bo mimo, że to jest sport względnie bezpieczny tzn. wypadki śmiertelne są wielką rzadkością, to jednak wypadki jako takie zdarzają się wyjątkowo często. A przy tych wypadkach często zdarzają się jakieś połamania czy zwichnięcia. A zespół który płaci zawodnikowi miliony za sezon nie może sobie pozwolić na utratę, lub tylko chorobę takiego drogiego zawodnika.
Producenci filmowi zatrudniając drogiego aktora nie pozwalają mu kręcić niebezpiecznych scen. Takie są zasady.
Renault zaryzykowało, bo nie miało wyjścia, bo Robert tego zażądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.f1.v10.pl/Kontuzja,Kubicy,55725.html
"Najnowsze doniesienia: nie ma zagrożenia życia, nie ma krwotoku wewnętrznego, nie powinno być amputacji, lekarza starają się przywrócić wszystkie funkcje kości. Operacja jest dopiero w początkowej fazie i zakończy się o 20. Dopiero wtedy lekarze przeprowadzą konferencję."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkąd trwa ta operacja,skoro sam wypadek miał miejsce przed 9 rano?
...ech,nawet jeżeli wszystko skończy sie dobrze to prawdopodobnie cały sezon F1 jest już dla Roberta stracony ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 17:37, lis_23 napisał:

Odkąd trwa ta operacja,skoro sam wypadek miał miejsce przed 9 rano?
...ech,nawet jeżeli wszystko skończy sie dobrze to prawdopodobnie cały sezon F1 jest
już dla Roberta stracony ...


Ja myślę że na pewno stracony... pytanie tylko czy wszystko pójdzie sprawnie z rehabilitacją po wypadku. Ale pewnie już go w tym roku nie zobaczymy. Może pod koniec (gdzieś koło GP Korei... ew. jeden wyścig wcześniej lub później...) ale bardziej Robert powinien myśleć o szybkim powrocie do zdrowia niż o jak najszybszym powrocie za kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 17:37, lis_23 napisał:

Odkąd trwa ta operacja,skoro sam wypadek miał miejsce przed 9 rano?
...ech,nawet jeżeli wszystko skończy sie dobrze to prawdopodobnie cały sezon F1 jest
już dla Roberta stracony ...


Nie przesądzałbym, Robert potrafi zaskoczyć i liczę na pozytywne zakończenie tego incydentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na którymś z portali to operacja skończy się o 20 i dopiero wtedy lekarze udzielą informacji na konferencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, zrobił sobie niezłą jazdę. Współczuję Renault, bo mają po dobrym kierowcy w tym sezonie. Jednak mogli nie wydawać mu zgody na rajdy, a taka zapewne była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 17:28, A-cis napisał:

Pozwalano mu na to dlatego że (jak wieść gminna niesie, bo kontraktu nie widziałem) on
to wymusił. Pamiętasz jaka była sytuacja. O niego się biły zespoły i on mógł dyktować
warunki. Więc podyktował jakie chciał.

I to nie tylko w F1 tak jest, zakaz jazdy motocyklem, czy zakaz udziału w rajdach to częste zapisy w kontraktach. Ten pierwszy mają nie tylko kierowcy F1, ale także piłkarze - choćby świetnie zapowiadająca się kariera Saganowskiego została przerwa na jakiś czas przez wypadek motocyklowy. I tu nie ma się co dziwić, piłkarze, kierowcy mają siana i mogą sobie pozwolić na ekstremalne hobby - udział w rajdach to hobby polskiego miliardera Michała Sołowowa. Co ciekawe koleś był najbogatszym sportowcem świata, nawet przed Tigerem Woodsem. Choć majątku na sporcie nie zbił, tylko na biznesie. Żadnemu klubowi/teamowi nie widzi się by zawodnik który kosztuje ich często miliony za transfer/pensje złapał kontuzję bo ma zachciankę pojeździć szybkim motorem, czy wziąć udział w rajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 17:19, karolekx23x napisał:

Czasami niektóre media robią sensacje z wypadku, przesadzają z informacjami, tylko aby
stworzyć adrenalinę.
Z tego co czytałem ze założyli do prawej reki 18 srób i kilka czesci metalowych.


Nie, nie, nie.
18 śrub i metalowe części to mu włożyli do tej dłoni po tym wypadku w 2007 roku.
I tym razem padło na tą samą dłoń, więc nic dziwnego że się rozsypała.
Ponoć operacja skończy się ok 21 i wtedy dopiero będzie coś więcej wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie uwazacie, ze ta cala historia z amputacja to efekt "sensacyjnosci" mediow? Imo to tylko niepotrzebne nerwy dla rodziny Roberta. W kazdym razie zycze mu szybkiego powrotu do zdrowia i mocno trzymam kciuki;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 18:00, kodi24 napisał:

Nie uwazacie, ze ta cala historia z amputacja to efekt "sensacyjnosci" mediow? Imo to
tylko niepotrzebne nerwy dla rodziny Roberta. W kazdym razie zycze mu szybkiego powrotu
do zdrowia i mocno trzymam kciuki;

Tak jak to ktoś wyżej napisał, Kubica w swojej ręce miał 18 śrub i parę płytek po ostatnim wypadku w Montrealu, ja się nie dziwie że teraz to mogło być z nią ciężko. Ściągnęli jednak podobno po najlepszego chirurga który zajmuję się składaniem dłoni, także ma opiekę jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest coś o czym nie wiem... Przecież Robert jak pamiętam to po tym wypadku wyszedł ze skręconą kostką... O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie chodzi mi o to, ze to niemozliwe, tylko dlaczego tak mowia zanim cokolwiek sie wydarzy? Od razu wyskakuja z najgorszym mozliwym scenariuszem- gdyby to byl ktos z mojej rodziny umieralbym ze strachu slyszac takie opinie, pomijajac fakt ze i tak bylbym zdruzgotany wiadomoscia o wypadku. Imo zero wyczucia ze strony dziennikarzy, sam jak to uslyszalem to az mnie ciarki przeszly;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście ręka uratowana, nowa zoperowana i najważniejsze zeby wszystko było sprawne.
Cieszy mnie to ze najgorsze scenariusze sie nie sprawdziły.

Życze Kubicy szybkiego powrotu do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować