Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy wolno krytykować Heavy Rain?

166 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2010 o 17:43, bar7h napisał:

Poczekajmy na więcej recek


No tak, po tym, co spotkało ten serwis, reszta portali z pewnością zaryzykuje wystawienie czegokolwiek poniżej 9/10. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow! Czyli czarne macki korupcji w prasie wnikają nawet do branży naszych kochanych gier wideo? A miałem nadzieję, że po wpadce Eidosu z legendarną już recenzją Kane & Lynch na IGNie takie coś się już nie powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że to portal chciał zyskać rozgłos wystawiając "zaskakująco niską ocenę". Pewnie specjalnie napisali przesadnie krytyczną recenzję. A reakcję Sony jestem w stanie zrozumieć, ale mogliby bardziej elegancko bronić swoich racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 17:52, Azuredragon napisał:

Wow! Czyli czarne macki korupcji w prasie wnikają nawet do branży naszych kochanych gier
wideo? A miałem nadzieję, że po wpadce Eidosu z legendarną już recenzją Kane & Lynch
na IGNie takie coś się już nie powtórzy.

Juz dawno, i to tez na naszym podworku.
http://egmunrated.blogspot.com/2010/01/oswiadczenie.html?zx=4ffa36e1befaa8c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 17:41, ArchArtas napisał:

aha, czyli to ze gra ma momenty nudnawe, duzo QTE i "pewne niescislosci w scenariuszu"
to juz craP? Ok w U2 sie ciagle strzela+fabula nie zdradza wszystkiego+sa momenty zagadkowe
- grze daje 4/10 bo za duzo strzelania. Tak widze ta recenzje. Jak dla mnie to kupa nie
recenzja:) Jakby napisac o radeonie HD5970 ze jest slaby bo ma brzydki wyglad czy cos
tam...


mniejsza z tym jak oceniono gre - liczy sie w tym newsie to co grozi za negatywna recenzje - sony siegnelo dna ta decyzja... handlowanie informacjam przedpremierowymii i zamknietymi pokazami w zamian za dobre recenzje...

gra moze byc poprostu slaba i ktos do takiego wniosku doszedl - proste... teraz recenzencji sa obsrani i beda dawac same maksy by nie utracic wspolpracy... przykre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejście Sony to jedno (za karę zjeść omlet z 5 zgniłych jaj), ale podejście recenzenta a raczej serwisu to drugie. Nie radził sobie? Może powinien pograć ktoś inny. A najlepiej dwie czy trzy osoby aby sprawdzić czy tylko "ten typ tak ma" czy to taka przypadłość gry. Jeśli to on nie radzi sobie nawet na najniższym poziomie trudności - co robi w redakcji? A jeśli wszyscy nie dają rady to ok. Wtedy winna jest gra. Ja tam problemów (w demie) nie miałem (nawet jeśli nie zaliczyłem wszystkich QTE w mieszkaniu) Z oceną wsztrzymam się do ukończenia pełniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy wiemy, jaką formę ta krytyka przyjęła ? To dość istotne. Dyplomacja to krucha sprawa, na krytykę Sony leje i zbywa milczeniem, wiemy o tym doskonale z doświadczenia. Jeśli tutaj poszli tak daleko, to musi być coś, o czym nie wiemy. Restrykcje są dość poważne jak na "byle krytykę".

Jeśli krytyka ta była nieuczciwa i na celu miała rozmyślną deprecjację produktu, myślę że portal odetnie się od niej i napisze sprostowanie. Jeśli nie , straci poważnego partnera, a na pewno straci w oczach swoich czytelników. Przecież najbardziej nam zależy na rzetelnej krytyce, prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaz i tak bedzie bardzo slaba bo to nie jest gra dla mas, wiec chca sie chociaz ratowac. Choc mimo wszystko nieladnie robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może uznali, że specjalnie wystawiono taką niską ocenę, bo wybrano złego recenzenta (np. fanboya Xboxa?). Cóż, ja poczekam na inne recki.

Jeśli okaże się, że Heavy Rain to crap to uznam, że Sony postąpiło źle. Jeśli okaże się, że ta gra jest świetna, to moim zdaniem właściciele portalu powinni dać innego recenzenta do tej gry i nic dziwnego, że Sony się wkurzyło. Zobaczcie co się nawet w tym wątku dzieje, już wszelakie osobniki o prostych umysłach uważają, że HR to kiepska gra, choć nie grali i recenzji zapewne nie czytali.

W rezultacie blogi, portale i pisma, które zdecydują się na krytykę tego tytułu muszą się liczyć z konsekwencjami.
Btw skoro w ten sposób autor newsa pisze, to znaczy, że to nie jest jednorazowa sytuacja? Jakieś inne przykłady? Czy na podstawie jednego wydarzenia wysnuł taki wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorem recki jest red.nacz. GameKult''u (tak jak mówiłem - jeden z najbardziej poważancyh webzinów we Francji).
Do tego okazuje się, że podobno Sony nie pierwszy raz wkłada ich na czarną listę, za to, że zrobili coś nie tak jak ta firma chciała (podobno za czasów PS2 zabrali im debuga, bo zrecenzowali japońską wersję GT4, przed europejską premierą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym przykładem jest sytuacja z francuskim portalem Gamekult.com. Jego redaktorzy napisali wysoce krytyczną recenzję Heavy Rain, dając grze zaledwie 6 na 10 możliwych punktów. Na reakcję Sony France nie trzeba było długo czekać. Portal trafił na czarną listę firmy. W rezultacie straci reklamy, wersje promocyjne gier i zaproszenia na pokazy gier Sony. Co więcej, autor recenzji został poproszony o jej zmianę.

Maksymalny fail ze strony SONY. Krótkowzroczna polityka, która przyniesie im maksymalne szkody - łatkę cenzora, producenta "crapów", ktory musi wymuszać wysokie oceny, itp. Pytanie kto na tym bardziej straci ? Bo na pewno nie ten portal - oni bez reklam SONY sobie poradzą (bo jest w cholerę innych reklamodawców). No i należy sie też spodziewać, że teraz po grach z logiem "Soniacza" będą jechać jak po burej suce - z czystej zemsty.

Ludzie jak zwykle podzieleni. Dominują dwie idiotyczne postawy:

Pierwsza, to gracze, którzy karmieni hypem, reklamami, gameplayami nie są w stanie nawet przez chwile pomyśleć że gra może być o wiele słabsza niż zakładano :)

Druga, to tzw. "hejterzy". Ci z kolei (być może wkurzeni nachalnym hypem) nie są w stanie dopuścić do siebie mysli że gra może być dobra. Oceny 8,9,10 ? Phi.... - pewnie SONY wszystkim posmarowało. No to teraz dostali swoją upragniona "szósteczkę" i są happy :) Taaa... - jedyna rzetelna (bo niska) ocena, a recenzent guru i jedyny ktory ma jaja, bo pojechał po Heavy Rain :) Miód na ich serce :) Na tej samej zasadzie - pewnie jedyną uczciwą oceną "Wiedźmina" jest ta z Escapist''a (recenzent dał 6), reszta wiadomo - CD Projekt posmarował :) Albo taki ceniony przez rzeszę pecetowych "symulantów" rFactor - crap do potęgi, bo Gamer''s Europe dał 1/10 (inni sie nie znają, bo ocenili gre wysoko - pewnie kupione oceny).

Do jednych i drugich mogę tylko apelować: nasrać na oceny. Mniejsza o 10, 8, 6, mniejsza o hity i crapy, cenzurę i recenzenta który (być może) chciał mieć swoje pięć minut sławy.
Dziś wyszło demo. Nie lepiej zassać i samemu sprawdzić ?

ps. Nie mam PS3 jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 18:26, Adam_Wieczorek napisał:

Nie jest to jednorazowa sytuacja i nie dotyczy tylko Sony. Podlinkowuję wypowiedź założyciela
Gamekult w wersji angielskiej http://n4g.com/industrynews/News-470886.aspx


Nieźle. Czyli inni "wielcy" branży też próbują wpływać na recki. A pismaki z pewnego "poczytnego pisma" zapierają się, że nie ma takich sytuacji. Pokażę im ten link sprawdzę, co oni na to powiedzą, hehehe. A na gramie recki są w sumie rzetelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 18:29, Lordpilot napisał:

Maksymalny fail ze strony SONY. Krótkowzroczna polityka, która przyniesie im maksymalne
szkody - łatkę cenzora, producenta "crapów", ktory musi wymuszać wysokie oceny, itp.

Cóż nie dziwię się SONY, że w ten sposób reaguje, gdy ktoś psuje im obmyślany plan promocji. To zresztą ich sprawa komu dają przywileje, a komu nie. O cenzurze mowy być nie może, bo SONY nic nikomu zabronić nie jest w stanie, co najwyżej może zasugerować bonusami.
A co do gry się zobaczy po demku. Tym razem nie trzeba nikomu na słowo wierzyć. Zresztą sama jego obecność świadczy o tym, że SONY nie boi się o jakość swojego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 18:29, Lordpilot napisał:

Do jednych i drugich mogę tylko apelować: nasrać na oceny. Mniejsza o 10, 8, 6, mniejsza
o hity i crapy, cenzurę i recenzenta który (być może) chciał mieć swoje pięć minut sławy.
Dziś wyszło demo. Nie lepiej zassać i samemu sprawdzić ?


Nic dodać, nic ująć. Lepiej samemu zagrać i się przekonać, czy warto. IMO jedną z ujemnych stron rewolucji medialnej jest zaspoilerowanie świata. Dlatego m.in. przestałem oglądać trailery przed seansem filmu i przed sesją gry - wiele z nich pokazuje nawet fragmenty zakończenia. A najśmieszniejsze jest to, że niektóre zwiastuny bywają lepsze niż pełny metraż. Drugi minus to presja opinii. Aż się przypomina ten dowcip o gospodarzu, który zaprosił gościa i zginęły mu pieniądze. Oskarżenie oczywiście padło pod adresem przybysza. Kasa się jednak w końcu znalazła, ale "niesmak pozostał". :)) Wystarczy że pojawi się kilku krzykaczy, którzy będą udowadniać światu, że mają rację.

Co do newsa - szkoda że Sony strzela gola również Quantic Dream. To tylko pokazuje, jaka presja jest wywierana na media zajmujące się oceną towarów i usług. Gry to przecież tylko jeden z wielu pożądanych produktów. A są przecież jeszcze inne, np. samochody. O dłuuuugich, redakcyjnych jazdach próbnych krążą już legendy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 18:29, Lordpilot napisał:


jeśli mówię, że coś może być na rzeczy że gra wcale może nie być genialna, bo patrząc po wszelkich gameplayach cała gra to jedno wielkie QTE, to już jestem hejter czy jeszcze nie? ^^

EDIT:

Dnia 05.02.2010 o 18:29, Lordpilot napisał:

Maksymalny fail ze strony SONY. Krótkowzroczna polityka, która przyniesie im maksymalne
szkody - łatkę cenzora, producenta "crapów", ktory musi wymuszać wysokie oceny, itp.

z tego co wiem, ani beth oskarżanej o takie same praktyki przy okazji obliviona i Faallouta 3, ani tym bardziej Eidosowi za Kane&Lynch nic się nie stało, choć afera też była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 18:54, Kaucz napisał:

Gra jest wspaniala wnioskujac po demie. A co do serwisu to widac ze musieli mocno namieszac.
Ogolnie chodzi im o rozglos. Mass effect 2 dostal tez 6/10.

Jeśli ME2 trzyma poziom innych gier BW, to ocenie się nie dziwię - od czasu NWN1 nie zmienia się nic, nawet fabuła. Przenieść akcję w kosmos, zamiast dzielnic miasta zrobić planety i dodać bronie palne - mamy ME1. Ale sam w dwójkę nie grałem, w tym momencie zgaduję, choć sądzę, że podstawy mam mocne. Naweet taka fikuśnaa tabelka z tym była ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony przegina, ale skoro mowi glosno, to byc moze ma racje...Dowiemy sie wkrotce; Ja pamietam recke Heavenly Sword w wykonaniu jakiegos ciecia z Neo-normalnie zebami zgrzytalem czytajac te chore wypowiedzi, zupelnie jakbym czytal zale wylewane przez mlodocianego fangeja, ktoremu ostro gul skoczyl zaraz po tym jak onanizowal sie nad produktami konkurencji; Dlatego zanim uwierzylbym w 1/10 lub 10/10 czegokolwiek wolalbym wejsc na forum i zwyczajnie podpytac, ewentualnie poczytac PE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować