Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2011 o 15:29, Lordpilot napisał:

Innych DLC jeszcze nie sprawdzałem, zrobię to dziś, ale coś mi się wydaję, że będę musiał
tylko dociągnąć pliki odblokowujące.

Bo tak właśnie jest. Wszystkie te rzeczy siedzą w pack0.dzip i są tylko odblokowywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejsca oznaczone numerem 5,

Spoiler

to miejsca gdzie musisz zabić królowe endrag.

W jednym takim miejscu znajdują się
Spoiler

trzy kokony. Po zniszczeniu trzech kokonów, które są bardzo blisko siebie, zazwyczaj sąsiednie drzewo, pojawia się królowa endrag.

Później idziesz w drugie miejsce i powtarzasz czynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 15:36, daemonaray napisał:

Może mi ktoś powiedzieć gdzie jest trzeci kokon endriag? Dwa pierwsze są oznaczone numerem
5 tutaj: http://www.gry-online.pl/Galeria/Html/Poradniki/1113/76564859.jpg

Jak jesteś blisko jakiegoś jednego kokonu, to odpal medalion i powinien się kolejny znaleźć. Nie da się nie zauważyć tych kokonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Bo tak właśnie jest. Wszystkie te rzeczy siedzą w pack0.dzip i są tylko odblokowywane.

Wiem :) Dlatego nie mam żadnych skrupułów przy odblokowywaniu czegoś, co mam już na płytce z grą i za co zapłaciłem. Nie mam nawet najmniejszego wyrzutu sumienia :) I całe szczęscie, że CDP nie każe za te pliczki odblokowujące płacić, bo wtedy nie byłbym łaskawy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się,kto kupował EK tylko dla DLC z kurtką?
moim zdaniem płakanie o to,że nie nie jest się w " ekskluzywnym " gronie posiadaczy DLC bo wszyscy dostali je za darmo,to dziecinada - ja EK kupiłem przede wszystkim dla artbooka a DLC to tylko taka miła popierdówka - fajnie że jest ale i bez tego da się grać,prawda?.
Uważam że fakt iż teraz wszyscy dostali owe DLC to miły gest ze strony CDPR i forma zadośćuczynienia za problemy techniczne z grą i wcale nie jest mi przykro z ego faktu że teraz wszyscy mają kurtkę niebieskich pasów,gdyż nie jest ona wcale najlepszą zbroja w grze,bo już teraz w pierwszym akcie mam lepszy pancerz.
Jeszcze raz: DLC nie są konieczne do czerpania przyjemności z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 15:43, Lordpilot napisał:

Wiem :) Dlatego nie mam żadnych skrupułów przy odblokowywaniu czegoś, co mam już na płytce
z grą i za co zapłaciłem. Nie mam nawet najmniejszego wyrzutu sumienia :)

Ja mam mieszane uczucia, ale generalnie też nie widzę problemu.

@lis_23
Nawet Zbroja Kruka niewiele odstaje od tej kurtki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 15:51, heyboy napisał:

Nawet Zbroja Kruka niewiele odstaje od tej kurtki.

A przy tym jest znacznie ładniejsza.
Mnie ciekawi czy CDPR zrobi do W2 jakiś porządny DLC który dodaje coś nowego zamiast tylko odblokowywać coś co i tak powinno w grze być (Kłopoty z Trollem) lub wrzuca nam do ekwipunku itemki bez żadnego fabularnego wyjaśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 15:44, lis_23 napisał:

Uważam że fakt iż teraz wszyscy dostali owe DLC to miły gest ze strony CDPR i forma zadośćuczynienia


Z tym "wszyscy", to trochę przesada. :-)
Gdzie, co i na jakich warunkach jest do pobrania? Moje wszystkie dlc ciągle pasą się gdzieś daleko na wirtualnych łąkach, a chętnie skorzystałbym z dodatków. Jeżeli nie tych przynależnych do EK, to chociaż z czegokolwiek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 15:10, Kraju napisał:

Niby oczywistym jest to że te wszystkie DLC to ekskluzywna zawartość i powinny po nią
sięgnąć tylko te osoby, które mają do nich prawo, poprzez kupno gry z nimi. Taka informacja
rzeczywiście się na stronie nie pojawiła, chociaż powinna. Z drugiej strony masz rację
że przesadą jest nazywanie tego aż tak drastycznie, chociaż z prawnego punktu tak to
wygląda, chociaż nikt nie będzie się o to bił sądzie, ale niesmak jednak pozostaje.



Po pierwsze: także nie jestem zachwycony różnicą w rozumienia zwrotu "ekskluzywny dodatek" jaka zaszła pomiędzy mną a CDP. Spodziewałem się co prawda że za kilka miesięcy te dodatki będą ogólnie dostępne, ale cóż... wyszły z tego niecałe dwa tygodnie.

Po drugie: prawnie to wygląda tak że pobieranie tych dodatków nie jest nielegalne. A to dlatego że:
- w artykule firma nie tylko nic nie wspomina o tym że trzeb mieć odpowiednią wersje gry, ale wręcz nazywa te dodatki darmowymi, ergo nie można ich "spiracić" - są darmowe, więc CDP nie może twierdzić że poniosło jakąkolwiek szkodę;
- w e-mailu dotyczącym dodatków alchemika i maga CDP pisze że gracz nabył je z grą, a podobno nikt tego nie mógł zrobić - jeden był dodany do magazynu, a drugi miał być rozdawany na facebooku. To że otrzymaliśmy wprowadzające nas w błąd informacje daje poważny argument przeciw twierdzeniu że CDP rezerwowało w jakikolwiek sposób te dodatki dla poszczególnych wersji gier;
- e-maile te nie był w jakikolwiek sposób sprawdzane (a przynajmniej nic o tym nie wiem), wystarczyło wysłać nawet pustą wiadomość i tyle.

Stan prawny jest więc taki ze z jednej strony CDP określiło dodatki jako darmowe, z drugiej odpowiedź radośnie nadesłało automatem, więc nawet nie mogą twierdzić że ktoś ich naciągnął, nie mówiąc już o naruszeniu praw autorskich. Sami dali dostęp do tych plików ;)

Ja się dodatkowo zabezpieczyłem bo wysyłając e-maila napisałem zastrzeżenie iż życzę sobie być poinformowanym gdyby ta oferta darmowych dodatków mnie osobiście nie dotyczyła. Traktuję te dodatki jako dodatkowe przeprosiny za stan gry i obsuwę przy premierze EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Te DLC są dostępne dla wszystkich, bo już się pogubiłem ? Wystarczy e-mail wysłać i dostanie się numer ?

I jeszcze raz spytam, bo nikt mi nie odpowiedział: o co chodzi z tą relikwią od mnicha w I akcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 16:34, Andrew_15 napisał:

Witam
Te DLC są dostępne dla wszystkich, bo już się pogubiłem ? Wystarczy e-mail wysłać i dostanie
się numer ?


Tak, nie numer a link do pliku .exe

Dnia 27.05.2011 o 16:34, Andrew_15 napisał:

I jeszcze raz spytam, bo nikt mi nie odpowiedział: o co chodzi z tą relikwią od mnicha
w I akcie ?


Powinien dawać link do strony internetowej na której są rabaty do jakiś śmiesznych gier.

Co dokładnie daje DLC:
Tajemniczy kupiec
Zestaw szermierza
Zestaw ciosów kończących

Nie umiem wyłapać zmian...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 16:39, daemonaray napisał:

Tak, nie numer a link do pliku .exe


Aha, dzięki :)
To chyba warto pobrać :)

Dnia 27.05.2011 o 16:39, daemonaray napisał:

Powinien dawać link do strony internetowej na której są rabaty do jakiś śmiesznych gier.

Rabaty ;/ czegoś lepszego nie mogli wymyślić... Na moje takie wtrącanie żeby pobrać coś z internetu psuje klimat gry. Nie mógł ten mnich po prostu czegoś dać w grze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 16:03, Karharot napisał:

A przy tym jest znacznie ładniejsza.

O tak. Moim zdaniem te kaptury w zbrojach to porażka. Już ta kitka mi nawet przestała przeszkadzać.

Dnia 27.05.2011 o 16:03, Karharot napisał:

Mnie ciekawi czy CDPR zrobi do W2 jakiś porządny DLC który dodaje coś nowego zamiast
tylko odblokowywać coś co i tak powinno w grze być (Kłopoty z Trollem) lub wrzuca nam
do ekwipunku itemki bez żadnego fabularnego wyjaśnienia.

Najpierw to lepiej żeby się zajęli poprawieniem obecnych błędów. Na dlc też przyjdzie pora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 16:34, Andrew_15 napisał:

Te DLC są dostępne dla wszystkich, bo już się pogubiłem ? Wystarczy e-mail wysłać i dostanie
się numer ?


Dostanie sie link do sciagniecia tego pliku, zaden numer nie jest juz potrzebny

Dnia 27.05.2011 o 16:34, Andrew_15 napisał:

I jeszcze raz spytam, bo nikt mi nie odpowiedział: o co chodzi z tą relikwią od mnicha
w I akcie ?


Spoiler

Mozna wygrac znizki w serwisie gog.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować