Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Właśnie dlatego. Pisałem na poprzedniej stronie, że mnie (i, z tego co czytałem w komentach do newsów na stronie wieśka + forach, nie tylko mnie) patch 1.1 pogorszył rozgrywkę. Stąd, jeśli komuś też, to może sobie ściągnąć z mojego linka patcha i grać na niespatchowanej.
Ciekaw tylko jestem, czy mi DLC pójdą. Pewnie nie, ale jakoś przeżyję brak uber itemów, zawsze jakiś dodatkowy challenge.
A, Kraju/Pietro, darujcie sobie te kłótnię, ok? Niczemu ona nie służy, żaden z was nagle nie zmieni zdania i nie poprze drugiego, więc albo odpuśćcie, albo przenieście to na email czy jakiś komunikator, bo zaraz się z tego zrobi:

- I HAVE AN OPINION
- YOUR OPINION IS WRONG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, ale jednak większość chyba skorzysta z patcha, nawet z niewiedzy. Co do DLC to nie ma szans, musiałbyś mieć patch 1.1, ale te przedmioty oprócz zestawu miecznika raczej nie przydają się chyba że na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 19:51, Pietro87 napisał:

Wojman już raz pisał - to że u kogoś nie ma problemu, nie znaczy, że nie ma wcale
problemu.

Widzisz ja mam z tą grą poważny problem techniczny który tu już opisałem (reset GPU co kilka minut), podobnie miewałem inne problemy z grami takimi jak Arcanum (wczytywanie dziennika lub mapy prze KILKA minut) albo Bloodlines lub Alpha Protocol. To co te gry łączy i czyni niezwykłymi, podobnie jak Wiedźmina, to fakt że posiadają elementy rasowych gier cRPG lub nawet takimi grami są. Dlatego kwestie techniczne są dla mnie w tym wypadku zdecydowanie drugorzędne (w przeciwieństwie do F3 lub serii ME/DA które są gniotami w kategorii udawanych cRPG) i które piętnuję na całej linii. Do W2 w wielu miejscach mogę się przyczepić i nie powiem, że jest idealna. Jednak z całą pewnością jest to jeden z niewielu tytułów godnych gatunku cRPG i jedna z najlepszych gier w tej kategorii ostatnich lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 19:56, Kraju napisał:

Co do DLC to nie ma szans, musiałbyś mieć patch 1.1, ale te przedmioty oprócz zestawu miecznika
raczej nie przydają się chyba że na początku.


To, że REDzi coś napisali, nie znaczy, że to jest prawdą. INSTALATOR może wymagać wersji 1.1, ale ja zrobiłem backup wszystkich plików .dlc z folderów cookedpc i downloads. Może podziała, może nie. Jak pisałem, płakać nie będę, chociaż może się zdarzyć, że mój Geralt nie będzie miał dłoni (raz tak miałem jak wczytałem sejwa z założonymi rękawicami alchemika nie mając ich zainstalowanych), ale to co najwyżej stracę parę orenów na kupnie nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 19:39, Pietro87 napisał:

No tak, problemy z AI które uniemożliwiają skończenie jakiegoś questa trzeba ocenić odrębnie
od gry.. zaprawdę zajebiście dobra logika, bije przed nią pokłon w pas.

Przecież wyraźnie napisałem: WIĘKSZOŚĆ wymienionych przez Ciebie problemów z grą to kwestie techniczne - większość to nie znaczy WSZYSTKIE

Dnia 28.05.2011 o 19:39, Pietro87 napisał:

P.S.
Jakoś nikt nie ocenia tak gier - BioWare dostało w dupę nieziemsko za to, że DA2 nie
działał na win7 pod dx11 prawidłowo.
Niniejszym twój tok rozumowania - uważam za bezsensowny bełkot.
Tak samo można by w papierek od trufli zawinąć kawałek gówna - i nie oceniać cukierka
jako całość, tylko wystawić mu 10/10 za zajebisty błyszczący papierek.


Widzisz,Ty i paru innych użytkowników staracie się podkreślić iż " Wiedźmin 2 " to " crap " z powodu błędów technicznych,ja uważam że grę należy oceniać za to co sobą reprezentuje,od strony merytorycznej
tak,W2 nie jest grą idealna,najlepszą i genialną,ale czy musi taką być?
to po prostu bardzo dobra gra,której nie musimy się wstydzić,bo nawet te kwestie techniczne ( które są całkowicie normalne ze względu na NOWY,AUTORSKI silnik gry ) nie zmienią faktu że gra ma świetny klimat,fabułę,dialogi i warstwę audiowizualną.

P.S:
mając do wyboru:
grę świetnie zoptymalizowaną,bez bugów i wad technicznych ale ze słabym klimatem,średnią oprawą audiowizualną i słabą fabułą
grę obarczoną sporą liczbą błędów technicznych ale ze świetnym klimatem,fabułą,dialogami i oprawą audiowizualną
którą grę Byś wybrał?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 19:35, Starter napisał:


Działa! Dziękuję:) Wysłałem już formularz do moderów z prośbą o przypięcie tego linka do górnego posta, bo tutaj utonął już on w morzu innych. A jakby nie było rozwiązuje to istotny dla sporej ilości graczy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 19:53, Khasim napisał:

A, Kraju/Pietro, darujcie sobie te kłótnię, ok? Niczemu ona nie służy, żaden z was nagle
nie zmieni zdania i nie poprze drugiego, więc albo odpuśćcie, albo przenieście to na
email czy jakiś komunikator, bo zaraz się z tego zrobi:

- I HAVE AN OPINION
- YOUR OPINION IS WRONG


Ja się kłócić nie zamierzam, ale też nie chce przyzwalać na to aby zaśmiecał forum swoim narzekaniem na każdy aspekt gry. Zamiast zobaczyć dobre strony i zdanie innych, opiera się tylko na hejterach którzy wylewają czarę goryczy na tą produkcję. Ma problemy? Ok, ja to szanuję, ale kreuje z siebie gwiazdę która ma rację i należy jej się słuchać. Sorry ale ma rację tylko w swoim przypadku, bo każdy ma inne błędy z tą grą. Sam jestem posiadaczem EK, sporo błędów miałem, na ultra tej gry nigdy nie zobaczę, ale potrafię się cieszyć z gry, bo mam powód. Skoro on nie potrafi, to w takim razie po co wydawał na to kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wersji z GOGa patch 1.1 dla tejże wersji poprawił wydajność nieznacznie [o 3-4 klatki średnio] względem już i tak bardzo dobrej wydajności na moim 3.5 letnim pc [co ciekawe na pc mojego brata który stoi u mnie do czasu aż brajdak nie wróci z wakacji gra chodzi zadziwiająco słabo na ultrasach, mimo faktu, że komp brata to maszyna za prawie 6.5 koła, doradzałem jak ją składać, jest po mocnym oc, ma może niecałe 3 miesiące, generalnie coś jest bardzo nie halo z W2 na win7 i niektórych nowszych konfigach]


Za to z nudów zainstalowałem znów EK i wgrałem patcha 1.1 ... o dziwo wydajność się pogorszyła o 6-9 klatek [miejscami o prawie10-14]...
Co jak co - ludzie dalej powinni bombardować CDP o darmowe kody na wersję z GOGa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 20:04, ChrisBgnr napisał:

> Co do panoramy i pasów, jest na to sposób http://forum.pclab.pl/topic/513432-Wiedzmin-2-Zab%C3%B3jcy-Kr%C3%B3l%C3%B3w/page__st__6960

> 4 post chyba

Działa! Dziękuję:) Wysłałem już formularz do moderów z prośbą o przypięcie tego linka
do górnego posta, bo tutaj utonął już on w morzu innych. A jakby nie było rozwiązuje
to istotny dla sporej ilości graczy problem.

Fajnie, że komuś się przydało.
Zamieszczam tu jeszcze link do modów znaczy się modów. Wielu z graczy ma bug questa w 1 akcie. Chodzi mianowicie o quest z językiem trola potrzebnym do jednego zadani. Haczyk polega na tym, że musimy zabić trola aby pozyskać język, a z drugiej strony jedno zadanie wymaga aby ten przeżył.. wiem, że to zagmatwane ale bug jest. Można jednak go ominąć.
http://www.gog.com/en/forum/the_witcher_2/full_list_of_mods/page1 - lista modów (w tym wyżej wymieniony język trola)

a tu sam link do języka: https://rapidshare.com/#!download|510tl3|3860851977|troll_workaround.zip|10|R~0
i instrukcja: Wypakuj plik do: The Witcher 2\CookedPC\items
Folder "items" musisz najpierw stworzyć w katalogu "CookedPC".
Teraz ten przedmiot jest do kupienia u Żegoty (pokerzysty mieszkającego nieopodal Flotsam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem, że nam nie odpisze, bo boi się dyskusji z kimś kto podważa jego zdanie. Szkoda, bo byłą by to ciekawa dyskusja i niekoniecznie musiała by się skończyć kłótnią i walką obu stron. Ale tak jak przypuszczałem, gwiazda która uważa, że jej zdanie jest najważniejsze. Zapewne jak odpowie na te zarzuty, napisze że nie ma zamiaru kłócić się z "dziećmi", chociaż sam pomimo 24 lat niestety tak się zachowuje. Klapki na oczy i wio!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I właśnie zacząłeś robić to, co napisałem w ostatnich linijkach mojego posta. Zaczynasz krytykować kogoś za wyrażanie swojej opinii. Pietro ma prawo do krytykowania problemów gry, które są (bo są i nikt, kto nie jest ślepo oddany CDP albo po prostu głupi temu nie zaprzeczy) i obniżania za to jego ogólnej oceny gry. Ty masz prawo do nie zwracania na nie uwagi. Ja mam prawo do zauważania błędów, krytykowania gry i pogląd, że nie zasługuje na tak wysokie oceny, jakie otrzymuje oraz złoszczenia się na niedoróbki jednocześnie ciesząc się graniem, i przechodzić już czwarty raz.
@Pietro - to obniżenie wydajności to jeszcze bym wytrzymał, bo spadło może o 2-3 klatki, ale ten patch wywołał u mnie losowe spadki animacji, o których słyszałem tylko opowieści.
Przed patchem, EK+ gogowe .exe i podkręcony procesor = 30-40 FPS na rynku we Flotsam.
Po patchu, te same ustawienia i .exe z patcha = nie więcej, niż 30 FPS na rynku we Flotsam po paru minutach grania i skakanie framerate''u z 20 na 30, 40, (50,60 w lesie/jaskiniach) i z powrotem. Tego już wytrzymać nie mogę.
EDIT: Czy na tym pseudoforum da się jakoś wysyłać prywatne wiadomości?
EDIT2: @Starter, inny sposób, poza tym od Pietro

Spoiler

Można najpierw trolla "wyleczyć", odebrać nagrodę od Choraba (nawet chyba nie trzeba przynosić trollowi głowy małżonki), a potem wrócić i go zabić, zebrać loot i nagrodę od Merse'a. Sprawdzone na wersji 1.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zadanie da się rozwiązać bez moda :

Spoiler

Wystarczy zdobyć głowę trolla - tym samym da się zdobyć z niej automatycznie język.
A troll - pijak z pod mostu może sobie przeżyć, można mu tez owa głowę oddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 20:13, Pietro87 napisał:

To zadanie da się rozwiązać bez moda :

Spoiler

Wystarczy zdobyć głowę trolla - tym samym da się zdobyć z niej automatycznie język.
A troll - pijak z pod mostu może sobie przeżyć, można mu tez owa głowę oddać.


Spoiler

Ja nie mogłem wybrać jako nagrody głowy trola u Żegoty (w sumie wybrałem, ale nie pojawiła się w ekwipunku)... także ewidentny bug, który może zdarzyć się każdemu. Poczytaj zagraniczne fora, tam wielu graczy o nim pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 20:13, Pietro87 napisał:

To zadanie da się rozwiązać bez moda :

Spoiler

Wystarczy zdobyć głowę trolla - tym samym da się zdobyć z niej automatycznie język.
A troll - pijak z pod mostu może sobie przeżyć, można mu tez owa głowę oddać.



Tytułem uzupełnienia:

Spoiler

Głowę trolla da się wygrać tylko w sytuacji, gdy nie zakończyliśmy jeszcze zadania związanego z grą w kości we Flotsam. Najlepiej po prostu odpuścić ostatnią rozgrywkę w kości do czasu rozwiązywania problemu trolla. Wtedy za jednym zamachem załatwi się oba zadania w sposób zadowalający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja szanuję jego zdanie, bo nie krytykuje jego zdania i tego co sam ma na ekranie. Tylko czemu narzuca swoje zdanie innym? To mnie denerwuje, że na siłę próbuje zmieszać tą grę z błotem. Ok, może i miał pecha i ma dużo błędów. Ma prawo do narzekań i konstruktywnego wyrażania swojego niezadowolenia. Ale on sam krytykuje ludzi i ich ocenia, gdy mają zupełnie inne zdanie od niego. Nie pomyśli, że może ktoś nie miał błędów, nie zastanowi się, nie przemyśli tego, nie zaakceptuje kogoś zdania, pomimo że się z nim nie zgadza. Od razu gdy widzi że ktoś ma inne zdanie, próbuje pokazać swoją wyższość i że to on i tylko on ma rację. A ci którzy racji nie mają, nie mają prawa z nim dyskutować, jego słowa: "O gustach się a i owszem nie dyskutuje.. z tymi którzy ich nie mają.". Więc sorry bardzo, ale to z nim nie powinno się dyskutować, skoro potrafi tylko narzekać, bo widać że to on nie ma gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz ja rozwiązałem sytuację tak jak opisał to w odpowiedzi Llordus.
Aczkolwiek jeśli problem występuje tak jak mówisz - to kolejny bug do naprawienia.

@Kraju

Zamiast przekłamywać prawdę i wmawiać ludziom, że próbuje zmieszać grę z błotem poszukaj sobie mojego posta gdzie oceniłem W2 i napisałem czemu taka ocena a nie inna [btw jesli dla ciebie gra oceniona na 7.5 to crap - bo twierdzisz, że ja staram się wiedźmina postawić na równi z crapem - to podziwiam kryteria oceny]

Btw jak ktoś mi mówi, że nie należy grze obniżać oceny za błędy techniczne bo o gustach się nie dyskutuje - to ci odpisałem krótko, nie dyskutuje się z tymi którzy ich nie maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro on narzuca swoje zdanie innym, to czemu ty chcesz narzucić jemu swoje zdanie, czyli to, że nie powinien narzucać innym swojego zdania? Jesteś jego matką albo niańką? Dodatkowo, chcesz mu przekazać, że robi źle, zachowując się identycznie wobec niego?
Oczywiście możesz odbić piłeczkę i powiedzieć, że ja teraz to samo robię z tobą, ale różnica jest taka, że ja na tym poście moralizowanie kończę, bo wisi mi to, czy zastosujesz się do mojej prośby, czy nie - dla mnie to tylko kwestia ominięcia jednego więcej niepotrzebnego posta.
Jeez, zawsze, ZAWSZE, jak w miejscu publicznym zaczyna się rozmowa o opiniach, i trafi się przynajmniej dwóch z odmiennymi, to zrobi się z tego flamewar. Czemu nie można po prostu sobie darować prób "naprostowania" innych ludzi. Od jakiegoś czasu sam tak robię, ale czasem mnie nachodzi chęć na powiedzenie ludziom, że takie kłótnie to tylko marnowanie czasu i robienie pieprznika w dyskusji.
To jest temat o grze, a nie o tym, jak zachowywać się powinni użytkownicy forum. Od oceniania tego są moderatorzy. Ode mnie więc ostatni post nieodnoszący się bezpośrednio do tematyki Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoja wystawiona ocena nie ma tutaj żadnego znaczenia. Cały czas coś Ci się z tą grą nie podoba, a nie próbujesz nawet poznać zdania innych ludzi, którzy mieli więcej szczęścia i zapewne rozumu i żadnych z tą grą problemów nie mieli. Może dlatego że na siłę ich nie szukali. Boisz się poznać prawdę i zdanie innych, bo Twoje jest najważniejsze, bo jak Ty powiesz to tak ma być. A prawdy nie przekłamuję, tylko ją podkreślam.

Btw. zatem nie masz gustu i boisz się podjąć dyskusji, bo właśnie na tym przykładzie widać że nie szanujesz zdania innych i nie chcesz słuchać czegoś co odbiega od Twoich poglądów.

Khasim
Tylko że ja nie narzucam swoje zdania, tylko krytykuje go za to co on sam robi, a nie powinien. Jego zdanie to jego zdanie, ale może, a wręcz powinien wyrażać je w inny sposób.

PS. Idę na mecz, więc możecie nie odpisywać, po za tym nie będę już dyskutował z tym od braku gustu (nie z Tobą Khasim). Viva la Barcelona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym postem podkreśliłeś, że jesteś trollem którego racja jest najmojsza, argumenty się wyczerpały to lecą niskich lotów obelgi, typowe.
Polecam dorosnąć emocjonalnie do poziomu normalnej dyskusji.


@donard

Spoiler

Do zadania kłopoty z trollem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować