Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 09.06.2011 o 15:02, Azazell napisał:

Gdzie masz te mini FAQ? Chętnie bym zobaczył jak mozna zmienić graficzkę :)


Zrobiłem już jakiś czas temu taki mini-faq techniczny na podstawie własnych doświadczeń z wiedźminem na dwóch dosyć skrajnych maszynach, oryginalny post jest gdzieś w tym temacie, zapewne koło strony 200+ lub niewiele wcześniej/później.
Ale jest też jako osobny wpis na moim GramSajcie co by nie zaginał w natłoku postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mnie lekko denerwuje? Ceny w sklepach. Ni cholery nie odpowiadają temu jakby to w rzeczywistości wyglądało. Cena za jakis artykuł u handlarza, np. 100 a Geralt może to sprzedać za.. 5 orenów. Przegięcie. Ja rozumiem, że ze względu na dużą liczbę znajdziek można by się szybko wzbogacić, ale proporcje sa lekko niedopracowane.
Druga rzecz - słabe stawki w kościanym pokerze. Żenada normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 18:08, HumanGhost napisał:

Wiecie co mnie lekko denerwuje? Ceny w sklepach. Ni cholery nie odpowiadają temu jakby
to w rzeczywistości wyglądało. Cena za jakis artykuł u handlarza, np. 100 a Geralt może
to sprzedać za.. 5 orenów. Przegięcie. Ja rozumiem, że ze względu na dużą liczbę znajdziek
można by się szybko wzbogacić, ale proporcje sa lekko niedopracowane.
Druga rzecz - słabe stawki w kościanym pokerze. Żenada normalnie.


A nie pomyślałeś że w ten sposób nasz Geralt staje się bardziej podobny do książkowego, który groszem nie śmierdział. To co zarabiał za zabicie potworów ledwo mu starczało na leczenie ran - tak przynajmniej twierdziła Yennefer w jednym z opowiadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spoiler I akt

Spoiler

q: Śmierć Zdrajcy! etap: Znajdź Helenę
szukam jej i szukam, wg poradnika ma być w magazynie - ale jej tam nie ma - ogłuszyłem kupca - ale ze strażnikami już walczyłem - jeden ma przy sobie klucz do magazynu - nie ważne czy idę przez płotek czy przez drzwi (klucz) - nie ma tam heleny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 18:08, HumanGhost napisał:

Wiecie co mnie lekko denerwuje? Ceny w sklepach.


Mnie też to wkurza. Brakuje mi kasy więc postanowiłem sprzedać kurtkę niebieskich pasów. Sprzedałem za 52 oreny, a gdybym chciał ją wykupić to musiałbym dać 1250 orenów. No proszę was, rozumiem przelicznik i ekonomię w grze ale wcale źle by nie było gdybym za taką kurtkę dostał jakieś 250-300 orenów czyli jakieś 20%-25% jej wartości. A stawki w pokera też są z dupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jak probuje uruchomic wither2.exe to pisze mi tak : Uzyj ekranu startowego aby aktywowac gre... gdy probuje uruchomic patchera PL ktorego pobralem ( slyszalem ze pomaga) wyskakuje mi okno z blędem : Błąd tworzenia plika tymczasowego ;// POMOŻE KTOŚ !?!!?!?!!?"

mam identyczny problem i zero pomysłów jak go rozwiązać, ktoś doradził skopiować płyty do jednego folderu na dysku i wtedy dokonać instalacji z tego folderu, niestety mi to nie pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram po raz drugi a zapomniałem gdzie znalazłem fajny schemat na

Spoiler

wzmocnienie z kejrana

jedno z najlepszych w grze, i chyba bardziej przydatne niż
Spoiler

pancerz z kejrana zwłaszcza że pancerz który mamy na początku wystarcza spokojnie jeszcze na początku II aktu a nawet jeśli nie to i tak szynko znajdziemy lepsze

.
Może mi ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem przy misji odprawy rytuałału z Detmoltem. I potrzebuję mikstury "krakwa"? Gdzie ją mogę dostać ? Bo nie spotkałem się z nią wcześniej jakoś albo nie zwróciłem uwagi ? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 19:51, mlynar911 napisał:

Jestem przy misji odprawy rytuałału z Detmoltem. I potrzebuję mikstury "krakwa"? Gdzie
ją mogę dostać ? Bo nie spotkałem się z nią wcześniej jakoś albo nie zwróciłem uwagi
? ;d


Pokręć się po obozie - niedaleko miejsca gdzie wykonujesz ten quest znajdziesz kupca który sprzedaje recepte na tą miksturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 19:51, mlynar911 napisał:

Jestem przy misji

Spoiler

odprawy rytuałału z Detmoltem. I potrzebuję mikstury "krakwa"? Gdzie
ją mogę dostać ?

Bo nie spotkałem się z nią wcześniej jakoś albo nie zwróciłem uwagi
? ;d


Po 1 używaj funkcji spoiler.
Po 2 krakwa to jeśli dobrze pamiętam wiedźmiński eliksir. Recepturę na niego znajdziesz pewnie w jakimś sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 19:51, mlynar911 napisał:

Jestem przy misji

Spoiler

odprawy rytuałału z Detmoltem. I potrzebuję mikstury "krakwa"? Gdzie
ją mogę dostać

? Bo nie spotkałem się z nią wcześniej jakoś albo nie zwróciłem uwagi
? ;d

A wystarczy czytać opisy misji w dzienniku ;p

Spoiler

Kupisz przepis u aptekarza, czy jak on tam się nazywa. Siedzi tuż obok namiotu, gdzie czeka na ciebie Detmold i nieboszczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostało naprawione w hotfixie do pobrania ze strony AMD.

Taka prośba: może ktoś wypisać decyzje, które determinują każde z rzekomych 16 zakończeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał ale chyba tych zakończeń jest raptem całe ... 4 ?
Tzn -

Spoiler

Iorweth 1 : Pomogliśmy Triss/Iorweth 2 : Pomagamy Filippie/Vernon 1 : Pomogliśmy Vernonowi/Vernon 2 : Pomogliśmy Triss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 21:13, Harrolfo napisał:

Zostało naprawione w hotfixie do pobrania ze strony AMD.

Taka prośba: może ktoś wypisać decyzje, które determinują każde z rzekomych 16 zakończeń?


Poszukaj w starszych wypowiedziach (2-3 tygodnie temu) dwóch użytkowników namiętnie o tym dyskutowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No też mi się tak wydaje, dlatego napisałem "rzekome" (według RED-ów).
Ewentualnie może chodzi im o to, że te 4 zakończenia mnożymy razy 4 początkowe savy. Wtedy jest 16 zakończeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to jest nieco inaczej, te cztery "główne zakończenia" sa jakie są i widzimy je zawsze identyczne.
Nie mniej sam świat możemy zostawić w bodajże 16 wariantach, na które składa się np decyzja czy

Spoiler

zabijemy czy puścimy Letho

, to już różnicuje dany wariant świata jaki po sobie zostawiamy.
Przynajmniej ja to tak rozumiem [i jak tak pi razy oko licze kluczowe decyzje końcowe to tak wyjdzie z 16 takich różnych wariantów świata]


Aczkolwiek szumnie wykrzykiwane 16 zakończen nalezy dopisac do listy ściem i kitów W2.
Bo jeśli w W3 wpływ zapisu będzie taki jak w W2 zapis z W1 to te nasze 16 wariantów świata można o kant dupy potłuc jak ich realna wartość dla kolejnej części będącej zamknięciem trylogii [bo zakładam, że Wiesiek się na trylogii skończy] będzie tak znikoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 21:26, Pietro87 napisał:

czy

Spoiler

zabijemy czy puścimy Letho

, to już różnicuje dany wariant świata jaki po sobie
zostawiamy.

No ale tak licząc to W1 można będzie się doliczyć ze 20 zakończeń

Spoiler

Talar żyje/nie żyje, Abigail żyje/nie żyje, Adda żyje/nie żyje, Berengar... itd. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować