Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Mój unikalny numer Edycji Kolekcjonerskiej: 994, a miał być z przedziału 1001-9999 :)

Data złożenia zamówienia: Cz, 18.11.2010 o godz. 19:34 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle patrzę na wiedzmin2.gram.pl i co widzę? Zostało już tylko 70 kolekcjonerek do nabycia!
Nieźle, naprawdę niezły wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 15:06, Harrolfo napisał:

Tak w ogóle patrzę na wiedzmin2.gram.pl i co widzę? Zostało już tylko 70 kolekcjonerek
do nabycia!
Nieźle, naprawdę niezły wynik...


Ja jak wchodzę na strone to przekierowuje mnie do strony sklepu z EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 11:38, Miliydan napisał:

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli w związku z opcjonalną aktualizacją. Jest co najwyżej
opcjonalna rejestracja. Czy o to Ci chodzi? Jeśli tak, to wybór nie jest iluzoryczny.
Ty decydujesz czy chcesz grę zarejestrować i zyskać profity z tym związane, lub tego
nie zrobić i je utracić. Nikt Cię do niczego nie zmusza.


Ok, powiem nieco łopatologicznie, bo może zagmatwałem. Kupuję grę. Gra jest w wersji premierowej. Teoretycznie nie muszę jej rejestrować, nikt mnie nie zmusza, etc etc - tak jak piszesz. Ale jak powszechnie wiadomo, obecnie gry tworzone są tak, że jeszcze miesiąc, dwa, trzy po premierze gra jest "dorabiana" (usuwane błędy w łatkach). Wiedźmin 2 nie jest tu wyjątkiem, gdyż np ma poważny defekt w postaci niepełnej (bez czarnych pasków czy rozciągnięć, to mam na myśli) obsługi innych proporcji niż 16:9. Co ma być naprawione już po premierze, w łatkach.

Innymi słowy, obecnie praktycznie każda gra (Wiedźmin 2 też, powtarzam, jak pokazałem wyżej) zyskuje swój pełny, pozbawiony błędów kształt dopiero po premierze, po wyjściu łatek (w ilości zależnej od stopnia zabugowania oczywiście). Tak więc, by mieć ów w pełni "dokończony" produkt, MUSZĘ pobrać łatki.

Ale, by pobrać łatki, MUSZĘ grę zarejestrować.

Co to w praktyce oznacza? Że nikt mnie nie zmusza do rejestracji, ale bez niej nie pobiorę łatek, i będę skazany na wersję "gołą" gry, z błędami, których nie dało się naprawić przed premierą.

Co z kolei oznacza, że teoretycznie rejestracja jest nieobowiązkowa, ale w praktyce jest ona jedyną sensowną opcją. Czyli mamy wybór, który niby jest, ale wszystkie opcje prócz tej "jedynej słusznej" - są kompletnie bezsensowne i wykluczają korzystanie z produktu w wersji załatanej (czyli nota bene takiej, jaka powinna być w dniu premiery). Czyli, mówiąc po ludzku, wybór praktycznie taki, że żaden.

Dnia 11.05.2011 o 11:38, Miliydan napisał:

To powszechna praktyka na rynku
gier, stosowana od wielu lat i nie bardzo wiem czemu Cię to tak bulwersuje.


Od wielu lat, powszechna. To ja podchwytliwie spytam - w Waszej poprzedniej grze TEŻ? ;] Bo jakoś nie pamiętam, bym musiał grę gdziekolwiek rejestrować, by mieć najnowsze aktualizacje. Ergo, coś, co "sprzedajecie" jako pójście graczowi na rękę, danie mu wolnego wyboru, jest, w praktyce, ograniczeniem w stosunku nawet do WASZEJ poprzedniej gry (by nie szukać daleko).

Tak jak mówię, mnie to nie wadzi, tylko nazywajmy rzeczy po imieniu.

Dnia 11.05.2011 o 11:38, Miliydan napisał:

Strategia komunikacyjna jest ustalana ze sporym wyprzedzeniem i czasem nie jest na bieżąco
ze zmianami jakie zachodzą przy procesie produkcji gry. Pewne uwarunkowania techniczne
podyktowały konieczność zastosowania w ostatecznej wersji gry jednak trybu letter box
dla innych formatów niż 16:9 o czym poinformowałem.


Ale mi nie o to idzie. Chodzi mi o to, czemu (nie pamiętam, czy w tym, czy innym wątku) na proste pytania graczy, czy będą czarne pasy przy proporcjach 16:10, zamiast prostego: "Tak, będą", padały zagmatwane odpowiedzi, zawierające fachowe terminy, nieraz niezrozumiałe dla niektórych graczy, w stylu: "Gra chodzi w 16:9 w trybie native, w 16:10 w trybie non-native, a w 5:4 w letterbox". Zamiast powiedzieć: "Jak masz 16:9, to masz pełny ekran, a jak 16:10 lub 5:4 - ekran z czarnymi paskami na górze i na dole".

Ponadto, skoro już o tym wspomniałeś. Narosło wiele teorii odnośnie braku pełnej ("bezpaskowej") obsługi 16:10 i 5:4. Chciałbym więc, byś raz na zawsze rozwiał tą kwestię: DLACZEGO tylko 16:9 działa bez pasków? Liczę na konkrety, nie odp w stylu "Bo pewne decyzje produkcyjne...". Jakie decyzje, dlaczego, czym jest to dokładnie spowodowane? Myślę, że jest to na tyle poważne ograniczenie, na tyle poważna niedoróbka, że gracze zasługują na konkretne, wnikliwe wyjaśnienie, czym DOKŁADNIE zostało takie posunięcie podyktowane.

(PS. Jeśli brakiem czasu, to ok, zrozumiem ;) )

Dnia 11.05.2011 o 11:38, Miliydan napisał:

Jestem przekonany, że udzielane przez nas informacje są wystarczająco klarowne stąd też
pewnie zdziwienie niektórych osób, że rozbierasz je na czynniki pierwsze i wszędzie szukasz
luk o czym wspominasz poniżej.


Klarowne - tak. Ale nieraz powiedziane w taki sposób, że człowiek jest przekonany, że sytuacja ma się inaczej, niż faktycznie się ma. Przykładem jest ta wymieniona wyżej opcjonalna rejestracja. Gdyby nie wnikać, można by pomyśleć, że faktycznie, daje ona jedynie DODATKOWE opcje. Dopiero gdy się temat rozpracuje okazuje się, że aby pobierać łatki, TRZEBA grę zarejestrować. A przy obecnym stanie rynku i fakcie, że gry nabierają pełnego kształtu dopiero po pewnej ilości łatek, sprawą dyskusyjną jest to, czy możliwość łatania gry należy traktować jako opcję jak najbardziej dodatkową, na równi z pobieraniem gadżetów do gry.

Mam nadzieję, że rozumiesz, o co mi chodzi.

Dnia 11.05.2011 o 11:38, Miliydan napisał:

Nasz kredyt zaufania u klientów spłacimy 17 maja, kiedy gra trafi w ręce graczy.


Mam taką nadzieję. Jak na razie recenzja w CDA, mimo świetnej oceny, narobiła sporo zamieszania, szczególnie w stwierdzeniu, że jedyną grą obecnie lepszą fabularnie i treściowo jest... Mass Effect 2.

Zobaczymy. Albo gra trafi do "hali chwały" u boku pierwszej, zasłużonej części, albo do "przedsionka tandety", obok takich "hitów", jak Dragon Age 2. Mam nadzieję, że jednak do tego pierwszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 11:38, Miliydan napisał:

Nasz kredyt zaufania u klientów spłacimy 17 maja, kiedy gra trafi w ręce graczy.

Plączesz się, oj plączesz. Najpierw piszecie, że do 13-go EK powinna dojść do ludzi i, że 16-go będzie można ją uruchomić, a teraz gra ma być 17-go? Może uzgodnijcie wspólną wersję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 15:27, Karanthir666 napisał:

Plączesz się, oj plączesz. Najpierw piszecie, że do 13-go EK powinna dojść do ludzi i,
że 16-go będzie można ją uruchomić, a teraz gra ma być 17-go? Może uzgodnijcie wspólną
wersję?


Misiek 16 maja o godzinie 00:01 osoby posiadajace EK beda mogly odpalic gre
17 maja o 00:01 reszta swiata i polska
wiec oficjalnie 17 maj gra ma premiere i wszyscy beda mogli w nia zagrac wiec nie ma zadnego platania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 15:31, WolfClub napisał:

Misiek 16 maja o godzinie 00:01 osoby posiadajace EK beda mogly odpalic gre
17 maja o 00:01 reszta swiata i polska
wiec oficjalnie 17 maj gra ma premiere i wszyscy beda mogli w nia zagrac wiec nie ma
zadnego platania...

Od kiedy to premiera=gra trafi w ręce graczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 15:32, Karanthir666 napisał:

Od kiedy to premiera=gra trafi w ręce graczy?

Od wtedy kiedy jest mozliwosc pre-downloadu takiego jakie swiadcza serwisy GOG czy Steam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 15:35, karolekx23x napisał:

Jestem ciekaw kiedy nastąpi wysyłka Edycji premium, czy ten 12 w statusie zamówienia
to prawda i jutro gra zostanie wysłana ?


Zapewne, gre i tak bedziesz mogl wlaczyc dopiero 17tego ;)
edit: im przeciez zalezy, zeby kazdy gre dostal w terminie, a w weekend nie pracuja kurierzy (przynajmniej przy tych zamowieniach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 15:35, karolekx23x napisał:

Jestem ciekaw kiedy nastąpi wysyłka Edycji premium, czy ten 12 w statusie zamówienia
to prawda i jutro gra zostanie wysłana ?


To pytanie do działu obsługi klienta gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 15:35, karolekx23x napisał:

Jestem ciekaw kiedy nastąpi wysyłka Edycji premium, czy ten 12 w statusie zamówienia
to prawda i jutro gra zostanie wysłana ?


Zapewne tak, gram w moim przypadku zawsze wysyłał na czas lub nawet wcześniej. U mnie widnieje 16 maj. Ale i tak pogram dopiero w środę... Sprawdzian z fizyki...

BTW. Do konsula: Słyszałem na jakiejś prezentacji, że gra będzie miała połączenie z facebookiem. Możesz przybliżyć szczegóły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować