Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2011 o 20:08, tylor2 napisał:

Takie pytanie z czystej ciekawości: ile było cdpunktów za zarejestrowanie EK Wiedźmina
2 na stronie CDPu? Też 50?


Ja dostałem 100, bo zarejestrowałem kilka dni po premierze ( więc jeszcze miesiąc od premiery nie minął ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ilu komputerach jednocześnie można uruchomić grę w tej samej chwili? Pamiętam że początkowo dało się na pięciu, lecz coś słyszałem że po którymś z patchy, nieźli ten limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w maju, po premierze gry, gdy ludzie zasypywali RED-ów pytaniami nt. dostosowania gry do formatów obrazu, RED-zi odpowiedzieli że patch usuwający czarne pasy, pojawić ma się w czerwcu. Co prawda to tylko hipotetyczne przypuszczenia, ale w końcu obiecali że takowy patch pojawi się w czerwcu, więc mają czas do końca miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po patchu 1.1 który znosi DRM w postaci SR, wersja box/retail działa chyba na identycznej licencji jak GOG, czyli zero zabezpieczeń i instalujesz na ilu maszynach chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 20:44, Kraju napisał:

Jeszcze w maju, po premierze gry, gdy ludzie zasypywali RED-ów pytaniami nt. dostosowania
gry do formatów obrazu, RED-zi odpowiedzieli że patch usuwający czarne pasy, pojawić
ma się w czerwcu. Co prawda to tylko hipotetyczne przypuszczenia, ale w końcu obiecali
że takowy patch pojawi się w czerwcu, więc mają czas do końca miesiąca.


Wierzysz w cuda, mogli sobie dać spokuj i przesunąć premierę mogli by przynajmniej doszlifować grę, a tak mamy nadal nie połataną beta wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, ale powinni poinformować graczy kiedy nastąpi premiera patcha, bo jednak patch ma usuwać ważną rzecz. Przynajmniej dla użytkowników formatu 4:3.

Pietro87
O to właśnie chodziło, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 20:46, Pietro87 napisał:

Po patchu 1.1 który znosi DRM w postaci SR, wersja box/retail działa chyba na identycznej
licencji jak GOG, czyli zero zabezpieczeń i instalujesz na ilu maszynach chcesz.

Kraju
Niestety nie. CDPR wydając patcha 1.1 "zerwał" (naciągam trochę, ale jednak) umowę jaką z nim zawarliśmy kupując i instalując grę w wersji 1.0 (5 instalacji na 5 różnych komputerach może działać). Po patchu 1.1 można grać na 1 kompie (gra wymaga płyty - przynajmniej u mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 21:25, Pietro87 napisał:

To masz jakąś kopniętą instalację - u mnie nie wymagała DVD na żadnej wersji.


Przy okazji, u mnie (patch 1.2) Wiedźmak parę razy poprosił o płytę w napędzie. Klikanie w ''ponów próbę'' nic nie nadawało, natomiast po ''kontynuuj''... gra śmiga.
Może im jakieś resztki DRMu zostały czy coś, ja nie mam pojęcia jak to działa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 21:21, Growin napisał:

Niestety nie. CDPR wydając patcha 1.1 "zerwał" (naciągam trochę, ale jednak) umowę jaką
z nim zawarliśmy kupując i instalując grę w wersji 1.0 (5 instalacji na 5 różnych komputerach
może działać). Po patchu 1.1 można grać na 1 kompie (gra wymaga płyty - przynajmniej
u mnie).


Mi też raz gra wymagała płyty w napędzie, chyba wtedy instalowałem ang język, ale gra coś się źle zainstalowała i było pełno błędów (nie było w ogóle żadnych napisów), zainstalowałem jeszcze raz grę i pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 21:25, Pietro87 napisał:

To masz jakąś kopniętą instalację - u mnie nie wymagała DVD na żadnej wersji.

Dzięki, że dałeś znać, że tak nie powinno być. Reinstal pomógł.
A swoją drogą to nawet uruchomienie opcji przez Launcher wymagało płyty...
Nie wiem co CDPR porobiło z tym DRMem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ich dotychczasowe patche [całe dwie sztuki] są bardzo marnie kompatybilne, zarówno same ze sobą jak i np z zapisanymi grami.
Najlepiej oszczędzać sobie zawracania gitary i wrzucać najwyższy jaki się w danym momencie pojawia na czystą instalację + zaczynać nową grę [czyli jeśli np jesteś w 3/4 gry teraz, dokończ na obecnej wersji jeśli pojawi się nowy patch, tak, żeby na nowym grac od startu kolejny raz]

U mnie zdecydowanie pomogło, chociaż gram na wersji z GOG na swoim kompie to wersję BOX tez mam zainstalowaną na kompie brata [na którym jest dużo lepszy hardware i gdzie mogę sobie sprawdzać wydajność z ubbersamplingiem, bo na moim 3.5 latku ultra płynne ale bez US i AA], generalnie na wersji GOG patche wrzucane jeden an drugi nie powodowały problemów w rozgrywce od nowa, tylko zapisy były niekompatybilne bo wyskakiwały na nich dziwne błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powinni poprawic powtarzalnosc dialogow w rozmowach z npcami. Dzis np w ciagu 15 minut uslyszalem z 50 razy ""KurXX, poczekaj az sie odsloni", strasznie to irytujace, musialem glos wylaczyc. tak samo w bindudze jest ten dziadek co hjistoryjki opowiada, bez kitu juz znam na pamiec historie o powstaniu bindugi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten dziadek gada nawet przez sen, więc tu leży największy problem. Miejmy nadzieję że to poprawią. Jak dla mnie mogą wydać nawet DLC które doda kilka nowych dialogów, cokolwiek abyśmy nie musieli słuchać w kółko tych samych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem na rozdzielczości 1280x1024 z poziomem szczegółów średnim. W wielu miejscach miałem spadki fps''ów. Bawiłem się trochę z opcjami i przestawiłem na poziom szczegółów wysoki i co ciekawe spadki fps''ów występują rzadziej i problem ze ścinkami się poprawił. Ta optymalizacja jest pokręcona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować