Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2011 o 20:10, Elwro napisał:

Czy ktoś mógłby podać mi linka do spisu wszystkich "tajnych" cech dodatkowych, które
Geralt może nabyć po okreslonych wydarzeniach w grze? Np. zdobyłem zdolność, dzięki której
zadaję dodatkowe obrażenia upiorom, a jakoś nie wiem dlaczego :-) Z góry dziękuję.

http://www.gamebanshee.com/thewitcher2/abilities.php - mam nadzieję, że nie problem iż po angielsku, po polsku niestety nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w II rozdziale i "gram Roch''em"
Mam kilka questów, ale za bardzo nie wiem który jest główny, fabularny.
Mam zdjąć klątwę z Henselta i fabuła potoczy się dalej ?
Bo co do "Zabójców Królow" to nic nie wiem, poza tym, że Wiedźmini ukrywają się w jednym z wąwozów.
I jeszcze bym chciał Triss znaleźć, też nie wiem za bardzo jak, to w przeciągu zdarzeń będzie, czy jakoś osobno ;p ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fabularne to:

Spoiler

Zdjęcie klątwy z henselta i pola bitwy (te wszystkie symbole zdobyć), potem robisz zabójcy królów (dalsza faza pojawi się po zdjęciu klątwy z henselta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... i chciałbym sobie jeszcze poukładać sobie kilka rzeczy z fabuły. Czy Demawend nie żyje już w momencie rozgrywania się outra Wiedźmina 1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca pamiętam, ale chyba nie było to wyjaśnione. Raczej nie. Z tego co sobie przypominam to został zabity tuż przed rozpoczęciem się fabuły Wiedźmina 2. Widocznie jako pierwszego chcieli zabić Foltesta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2011 o 21:48, Bezi_113 napisał:

Mam kilka questów, ale za bardzo nie wiem który jest główny, fabularny.


tak na przyszłość fabularne masz oznaczone w dzienniku (chorągwią flagą proporcem jakby to nie nazwać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2011 o 08:45, Zand79 napisał:

tak na przyszłość fabularne masz oznaczone w dzienniku (chorągwią flagą proporcem jakby
to nie nazwać)

Tarczą herbową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 03:12, Kraju napisał:

Nie do końca pamiętam, ale chyba nie było to wyjaśnione. Raczej nie. Z tego co sobie
przypominam to został zabity tuż przed rozpoczęciem się fabuły Wiedźmina 2. Widocznie
jako pierwszego chcieli zabić Foltesta.

Ja znalezłem taką historyjkę:

Spoiler

Letho działał na polecenie Nilfgaardu i miał przygotować Północ na inwazję (czyt. zabić władców). Pierwszy miał zginąć władca Koviru, ale Sheala go nieświadomie ocaliła wynajmując Letho i jego kumpli do zabicia Demawenda, żeby tam stworzyć państwo czarodziejek, czy co tam chciały zrobić. Po zabicu Demawenda, Letho zwiał i kogo zabijał wiemy.



W związku z tym outro W1 wogóle nie pasuje do fabuły. Ewentualnie można tu zrobić w ten sposób:
Spoiler

W czasie outro W1 Demawend od dłuższego czasu nie żył, a ten zabójca był trzecim kumplem Letho. Tylko, że to rozumowanie ma dwa zasadnicze błędy. Primo - Letho miał dwóch kumpli (Serrit i Egan). Secundo - wątpię, by przy tempie z jakim rozchodziła się plotka o morderstwie Foltesta przez Geralta, dwór temerski nie usłyszał o śmierci króla sąsiedniego państwa.



PS. Jeśli ktoś wpadł na lepszy pomysł, to piszcie :) Sam jestem ciekaw.

@Growin
Tarczą, ale nie herbową, bo z tego co pamiętam, to żadnego herbu tam nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że atak mógł być skoordynowany dla większej skuteczności. Letho w Aedirn, jego kolega w Temerii, w tym samym czasie.

Nadal pozostaje niewyjaśniona tożsamość zabójcy, bo

Spoiler

przecież teoretycznie był tylko Serrit i Egan, zaś Temerskiego Nożownika Geralt wypatroszył a Triss pokroiła.



Czyżby wynajęli jakiegoś znajomego raba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś oprócz mnie dostał mail z przypomnieniem o płatności za zamówienie z gratisowymi koszulkami wiedźmińskimi? Kwota, to oczywiście 0,00zł ale zastanawiam się, jak przy tym całym bałaganie system w sklepie zareaguje na brak odpowiedzi klienta (cóż innego można zrobić, przelać nic?). Wygląda to wszystko tak, jakby nad procesem wysyłki w sklepie gram.pl, załoga panowała w coraz mniejszym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 03:12, Kraju napisał:

Nie do końca pamiętam, ale chyba nie było to wyjaśnione. Raczej nie. Z tego co sobie
przypominam to został zabity tuż przed rozpoczęciem się fabuły Wiedźmina 2. Widocznie
jako pierwszego chcieli zabić Foltesta.

Dzięki. Właśnie dlatego pytałem -

Spoiler

przecież Letho mówi, że najpierw ubili Demawenda, a potem postanowili zająć się Foltestem? Czy coś pomyliłem?



edit: widzę, że mam w tej kwestii do powiedzenia mniej więcej to, co tylor2 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w outro pierwszej części

Spoiler

Foltest został zaatakowany przez mutanta stworzonego przez salamandrę, co prawda z tego co pamiętam, nie walczyliśmy w grze z mutantami które wyglądały jak ludzie, ale może jeden się udał.



@Madoc A musi mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 11:00, CrazyGambler napisał:

Moim zdaniem w outro pierwszej części

Spoiler

Foltest został zaatakowany przez mutanta stworzonego
przez salamandrę, co prawda z tego co pamiętam, nie walczyliśmy w grze z mutantami które
wyglądały jak ludzie, ale może jeden się udał.


A jaki to ma związek z Zabójcami Królów w drugiej części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 11:00, CrazyGambler napisał:

@Madoc A musi mieć?

Teoretycznue miała być to wolta do kontynuacji, takie zespolenie, chociaż jak dla mnie powiązanie fabularne W2 z W1 kończy się jeszcze w prologu. Bo to czy mnie zakonnciy z chęcią przepuszczą, czy Vernon i ubłaga to jaki to ma wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 15:48, Growin napisał:

Radziłbym nie cieszyć się przedwcześnie. To, że komuś chodzi dobrze nie znaczy, że Tobie
pójdzie. Dużo - nawet bardzo dużo - zależy czy system nie jest zasyfiony.


Ja się tylko pytałem o specyfikację komputera, a nie o to czy mi pójdzie czy nie. Mi na minimum pewno nie odpali z Radeon HD 4550 512 mb, 3GB ram, IC2D 2,2GHZ, Win7. Niedługo natomiast pożyczam laptopa z lepszymi parametrami i zobaczymy co z tego będzie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Letho chciał odbudować szkołę Węża. W outrze wyraźnie widać że to wiedźmin. Zatem Letho wraz z dwoma kompanami nie byli jedynymi wiedźminami z owej szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 14:20, Kraju napisał:

Spoiler

Letho chciał odbudować szkołę Węża. W outrze wyraźnie widać że to wiedźmin. Zatem
Letho wraz z dwoma kompanami nie byli jedynymi wiedźminami z owej szkoły.


Spoiler

Przecież sam powiedział, że jest jeszcze dwóch wiedźminów ze szkoły Węża, ale ich od bardzo dawna nie widział. Apoza tym to w W1 Vesemir mówił, że oprócz szkoły Wilka są jeszcze dwie szkoły wiedźmińskie, więc... Swoją drogą, natrafiliście na podobną wzmiankę gdzieś w książkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować