Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

Alpha Protocol - temat ogólny

207 postów w tym temacie

Nie dość, że gra instalowała się chyba z 40 minut, to teraz nawet nie chce się uruchomić :/ Ten sam błąd co mr_chief. Nie pomogły żadne przeinstalowania, usunięcie i ponowne zainstalowanie C++ zarówno dla systemu x86 i x64.
Ręce opadają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 23:44, Grzech napisał:

Nie dość, że gra instalowała się chyba z 40 minut, to teraz nawet nie chce się uruchomić
:/ Ten sam błąd co mr_chief. Nie pomogły żadne przeinstalowania, usunięcie i ponowne
zainstalowanie C++ zarówno dla systemu x86 i x64.
Ręce opadają :(


Nie zdążyłem edytować. Sorry za double post.
Na szczęście wszystko się udało. Wystarczyło wyłączyć jedną rzecz i po problemie :)
Polecam ten artykuł. Mi pomógł: http://www.unigamesity.com/fix-alpha-protocol-stuttering-and-not-starting-problems/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 20:54, Firefly94 napisał:

- Pierwsze, i chyba najważniejsze: czy odpali na moim laptopie?

Skoro stronka pokazuje, że zadziała to raczej dramatu być nie powinno. Chociaż niestety gra ma już opinie strasznie zabuggowanej, więc najlepiej poprzeglądać międzynarodowe fora w tej sprawie. U mnie na regularnym PC wymagała trzech instalacji zanim wreszcie doszła do porozumienia z DirectX ;)

Dnia 06.06.2010 o 20:54, Firefly94 napisał:

- Jak jest z fabułą? To znaczy, czy jest a''la James Bond czy raczej coś w stylu książek
Clancy''ego?

Fabuła, postacie (szczególnie kobiece NPC - wreszcie coś ciekawego, a nie monotonia archetypów BioWare), wybory i decyzje oraz same motywy wykorzystane w grze to mieszanka trzech panów ''JB'': James bong, Jason Bourne i Jack Bauer. Podejście do problemów w grze, zarówno tych związanych z samym przebiegiem misji jak i kontaktów z NPC, opiera się właśnie o takie wybory.

Dnia 06.06.2010 o 20:54, Firefly94 napisał:

- I trzecia z najważniejszych - dużo jest giwerek? Czy jest licencja na nazwy? Jakie
występują w grze"szturmówki" (nie wiesz, "ocokaman" - karabiny szturmowe)?

Tak są, ja całą grę ukończyłem korzystając najpierw z pistoletu, potem właśnie karabinu szturmowego - jak dla mnie za bardzo przypomina broń snajperską, której w AP jest niewiele. No ale da się to przełknąć. No i oczywiście kiedy tylko się dało to wolałem załatwić sprawy ręcznie i po cichu :D
Bronie podzielone są na 4 klasy: pistolety, SMG, strzelby i karabiny szturmowe. Snajperki i wyrzutnie rakiet występują jako broń specjalna, udostępniana w lokacji gdzie jest na nie zapotrzebowanie.
Nie ma niestety licencji na nazwy, chociaż modele są łatwo rozpoznawalne.

Dla nie cRPG roku - miażdży słabiutkie ME2 i niewiele lepsze Dragon Age (chociaż to niby zeszły rok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 01:50, Graffis napisał:

[...]

Hmm, to chyba kupię :P. Bo za parę dni mam urodziny, i na RPGi mnie naszła chęć. Kupiłem już Stalkera: Czyste Niebo. Właśnie wahałem się między AP a Gothiciem 3 - ale G3 chyba niedługo zejdzie do XK.
W każdym razie dzięki.
PS. Czyli, jak mniemam, AK występuje w grze? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem przechodzić grę po raz drugi - i wystawiam jej mocne 9/10.
Najpierw minusy: grafika - to chyba jedyny. Nie jest zła, ale nie jest też piękna - jak dla mnie średnia, widać tu i tam kanty, ale postacie mają wystarczająco dużo detali, animacja ujdzie (nie razi mnie tak jak niektórych).
Plusy:
Po pierwsze sposób prowadzenia historii - mnogośc wyborów i ich konsekwencje, konieczność podejmowania szybkich decyzji i potem zycia z ich konsekwencjami. Ta gra się toczy - nie ma sensu wczytywanie poprzednich zapisów, trzeba akceptować to, co się robi. Dzięki temu miałem dwie różne gry - historia potoczyła się inaczej, inny (trochę) był finał, inni przyjaciele i wrogowie.
Podobała mi się też mechanika. Jest to cRPG, choć stara się udawać np. ME2. Tu licza się punkty, które inwestujesz w umiejętności. Za pierwszym razem grałem skradaczem/martial artistem i powiem wam że miałem super radochę z uzywania niewidzialności, gdy mogłem w 20s obiec pokój i wszystkich po cichu unieszkodliwić. W mojej wyobraźni widziałem coś wiecej niż te średnie, takie same animacje na ekranie - widziałem jak mój Mike''Super Ninja'' niewykrty przemyka od przeciwnika do przeciwnika itp.
Za drugim razem przechodziłem zabijając wszystko i wszystkich z karabinu - gra się duuużo szybciej, ale też bardzo fajnie. I zupełnie inaczej.
Za jakiś czas na pewno przejdę po raz trzeci, bawiąc się gadzetami itp. Moze tym razem uda mi się uratować Minę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem pesymistycznie nastawiony, ale kupiłem.

Początek trudny do przełknięcia... ale tej grze trzeba dać szanse. Przeszedłem te całe misje szkoleniowe, potem misję w Afganistanie, i.. zakochałem się w tej grze. Mimo grafiki i animacji postaci podczas skradania, jest dla mnie grą świetną. Fabuła, dialogi, postacie - to najbardziej cenie w grach, a w tej grze jest to na najwyższym poziomie, świetne. Dopiero zacząłem, ale już jestem zadowolony strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Arabie Saudyjską pewnie ;) nie Afganistan. Ale to fakt, im dalej - tym lepiej. No i te możliwości i kombinacje zakończeń i opcji... Dodam też, że fajowy jest system perków - nagradzane są wszystkie decyzje gracza - chcesz sie skradać, dostajesz perk, nie chcesz - też dostajesz, ale inny. Ktoś cię bardzo lubi - perk, bardzo nie lubi - też perk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś poradzić jak rozwalić jednego z bossów pod koniec gry -

Spoiler

Darcy''ego

? Podczas walki z nim mój komputer nie wytrzymuje i mam około 7 - 12 klatek i wycelowanie we wroga graniczy z cudem.
Podobno da się tam otworzyć drzwi do wieży ze snajperką w środku, ale za cholerę nie mogę tego zlockpickować, przez większość gry mam problemy z czułością myszki (nie tylko ja, na forach mnóstwo jest ludzi skarżących się na złą pracę myszki ;/). Można inaczej otworzyć zamknięte drzwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 19:21, piecia997 napisał:

otworzyć zamknięte drzwi?

jesli masz rozwinietą (nie trzeba dużo, chyba 2-3 kratki) umiejętność sabotage, to ładunkiem EMP otwierasz drzwi, zamki i auto-hakujesz komputery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko do tych, co już ukończyli grę. Otóż w misji w Rzymie, gdy odwiedzam wille jakiegoś araba, muszę posługiwać się snajperką i namierzać przeciwników w celu ich identyfikacji. Niestety, gdy namierzę strażnika lub tańczącą dziewczynę, celownik się na nich zawiesza i nie można nic zrobić. Miał ktoś ten bug, da się to jakość obejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - instaluję AP, ale gdy trzeba aktywować grę za pomocą klucza wpisuję poprawny klucz, klikam aktywuj i nic się nie dzieję. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 13:56, Mrozinnio napisał:

Witam. Mam pytanko do tych, co już ukończyli grę. Otóż w misji w Rzymie, gdy odwiedzam
wille jakiegoś araba, muszę posługiwać się snajperką i namierzać przeciwników w celu
ich identyfikacji. Niestety, gdy namierzę strażnika lub tańczącą dziewczynę, celownik
się na nich zawiesza i nie można nic zrobić. Miał ktoś ten bug, da się to jakość obejść?

Miałem to samo , wystarczyło wgrać sejva sprzed misji i zacząć ją jeszcze raz, pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak rozwalić helikopter w misji "infiltracja protokołu alfa" . bo on nie ma żadnych hp a wygląda że rakiety też mu niewiele robią. wywaliłem w niego 5 rakiet a on nadal dycha... to bug?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 10:46, Xanas napisał:

jak rozwalić helikopter w misji "infiltracja protokołu alfa" . bo on nie ma żadnych hp
a wygląda że rakiety też mu niewiele robią. wywaliłem w niego 5 rakiet a on nadal dycha...
to bug?


Wal póki nie rozwalisz. Żaden bug. Po prostu trzeba się wysilić trochę, zbierz wszystkie rakiety, potem jeszcze czymś popraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Helikoptera z ostatniej lokacji, to jest to ciekawa historia. W tym miejscu jest bowiem bug, który można wykorzystać. Mi się nie pojawił helikopter, a dokopać samym osiłkom to nie problem;)

Btw gierka jest na prawdę spoko, ale z fabuły liczyłem na więcej. A większości idzie się łatwo domyślić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daaawno nie grałem już w tak badziewną grę. Hakowanie komputerów to jakiś żart - Po pierwsze - Głupkowate to, po drugie - Czasu na hakowanie masz tyle co kot napłakał. Inna sprawa - Grafika/Animacje. Ten kto je tworzył chyba był pijany, przecież postaci ruszają się jak manekiny, skradanie to w ogóle parodia. Kompletnie mnie to nie wciągnęło, po jakichś 3 godzinach dałem sobie siana i usunąłem to w cholere. Myślałem że to będzie szpiegowski Mass Effect przeniesiony w ''nasze'' czasy, a tutaj jedna wielka kupa. Może i tam fabuła wciąga, ale jeśli gra jest wykonana na odwal sie, to ja dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 17:40, NuGGetos napisał:

Daaawno nie grałem już w tak badziewną grę. Hakowanie komputerów to jakiś żart - Po pierwsze
- Głupkowate to, po drugie - Czasu na hakowanie masz tyle co kot napłakał.

wykupujesz trzy punkty sabotażu i po problemie, kwestia wprawy.

Dnia 05.07.2010 o 17:40, NuGGetos napisał:

Inna sprawa
- Grafika/Animacje. Ten kto je tworzył chyba był pijany, przecież postaci ruszają się
jak manekiny, skradanie to w ogóle parodia.

skradania owszem, inne to animacje jak wszędzie indziej, zresztą - nie to w rpgu jest najważniejsze, po godzinie się o tym zapomina.

Dnia 05.07.2010 o 17:40, NuGGetos napisał:

Kompletnie mnie to nie wciągnęło, po jakichś
3 godzinach dałem sobie siana i usunąłem to w cholere. Myślałem że to będzie szpiegowski
Mass Effect przeniesiony w ''nasze'' czasy, a tutaj jedna wielka kupa.

na szczęście, jako RPG jest od ME o wiele lepszy. Fakt, splinter cell to to nie jest, nie jest też CoD, a jak gra się rekrutem to juz w ogóle masakra przez pierwszych kilka godzin - ale warto dać jej szansę, bo głupi finał udało mi się rozegrać na 10 sposobów podejmując różne decyzje <a ile decyzji na sam finał ma to, co robiliśmy przez całą grę!>, dla takich gier warto jeszcze kupowac pc/konsole.
generalnie przed zakupem polecam first look na rpgwatch - choć nie jest to pełna recenzja, celnie punktuje wszystkie mocne i słabe strony produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć , mam problem , a mianowicie: w Misji w Rzymie w willi( chłopa od Halbechu) przed którym ostrzega Madison , po odzyskaniu sprzętu wychodzę na taras, załatwiam strażników , przechodzę parę kroków dalej po tarasie i gra się wyłącza. Zawsze w tym samym miejscu. Proszę o pomoc.

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować