Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft zostaje przy DRM-ie; chce go ulepszyć

149 postów w tym temacie

"Ubisoft nie ugnie się pod presją graczy"

No oczywiście, że się nie ugnie, bo to gracze uginają się przed Ubisoftem. Tak jak większość psioczy na nowe zabezpieczenia, tak większość i tak ich gry kupuje. Ja się na szczęście nie "dałem" - ich gry nie są aż tak dobre. No, ale jestem w masakrycznej mniejszości, więc zabezpieczenia zostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 13:33, Ozi_GT napisał:

Steam na początku też miał problemy, a teraz ładnie działa, problemów jest dużo mniej,
a także mniej osób na niego narzeka.

tylko że steam ma tryb offline a w genialnych zabezpieczeniach Ubisoftu takiego nie ma i z tego co mówi Ubisoft raczej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinni jeszcze mocniej uderzyc w ten deseń i udoskonalić tego drm''a , kiedyś byłem piratem , teraz stać mnie na gierki i jestem za jak największym tępieniem piratów , aczkolwiek prawda jest taka że żadne zabezpieczenia nie zmuszą kogoś do kupienia gry. Albo się chce kupić albo nie , albo się chce kraść albo jest sie uczciwym prosta sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 17:26, Zatha napisał:

Tylko niee R.U.S.E. ... damn a myślałem, że ta produkcja się uchroni :(

Przecież ogłaszali wszem i wobec, że wszystkie ich nowe gry będą miały cudowne zabezpieczenie.


Swoją drogą to podziwiam Ubisoft. I tych, którzy jednak kupują takie rozwiązania i je wspierają. Moim zdaniem jedni drugich robią w konia i to jednocześnie :).

Ubisoft nabija nabywców w butelkę, każąc im płacić za podstawową niedogodność czyli brak możliwości używania nabytej gry kiedy się chce, bo albo jakieś tam serwery działają, albo nie działają; albo sieć mi działa, albo akurat padła itd. Nabywcy z kolei utwierdzają Ubisoft w przekonaniu, że droga jest słuszna, bo przecież ktoś to mimo wszystko kupuje (a wg. zdrowego rozsądku nie powinien :)) i jest szczurem doświadczalnym.

Co za przedziwna sytuacja... Jest to chyba pewien rodzaj szaleństwa :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystkie zabezpieczenia da się obejść... a działając w ten sposób, ubi samo daje hasło reklamowe piratom z bazaru:
"kupcie u nas za małą część ceny i nie pierniczcie się z zabezpieczeniami!!!"...
jeżeli zależałoby mi na którymkolwiek z tytułów ubi kupiłbym oryginał a grałbym na kopii zapasowej... kto ma kupić oryginał to kupi, a kto nie to co najwyżej poszuka sobie innej gry... koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem najprostszą metodą walki z piractwem gier jest łapanie piratów! Rozpoczęcie takiej wielkiej akcji, która by bardzo surowo karała takich złodziei na pewno by pomogła, gdyż wieeelu piratów, by bało się ściągać z wiedzą, że gdy ich złapią, będą musieli zapłacić słone kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale na co te jęki i tandetne zapewnienia o tym, że się nie kupi, jak tu nikt z Ubi nie ma zamiaru zajrzeć? To konsumenci doprowadzili do takiego stanu, niech się konsumenci męczą, a teksty w stylu "straciliście klienta" to bzdura - UGNIECIE SIĘ i kupicie z dowolnym DRM. A jak nie wy, to inni. I dalej będzie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś słyszałem [CDA bodaj], że w ACII pirackiego grać można, acz przejść niezbyt. To jak to jest w końcu? Czysta ciekawość, kto mnie zna wie, że piratami się brzydzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Assasin''s Creed 2 jest dużo lepszy dla piratów niż 1. Tam po każdym patch''u trzeba było zmieniać crack''a. Tutaj gra i launcher sam się aktualizuje a gra nadal dział na serwerze wirtualnym a nie Ubi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 19:10, JayL napisał:

Gdzieś słyszałem [CDA bodaj], że w ACII pirackiego grać można, acz przejść niezbyt. To
jak to jest w końcu? Czysta ciekawość, kto mnie zna wie, że piratami się brzydzę...

A nie możesz poczytać parę postów wyżej...?

Wszyscy piszą, że się brzydzą piratami. A pewnie i tak spora część pocina w pirackie wersje. Świętoszki ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 19:21, ja33no napisał:

Assasin''s Creed 2 jest dużo lepszy dla piratów niż 1. Tam po każdym patch''u trzeba
było zmieniać crack''a. Tutaj gra i launcher sam się aktualizuje a gra nadal dział na
serwerze wirtualnym a nie Ubi...

W każdej grze, którą się bypassuje, a nie crackuje, można tak robić (tzn. patchować). Jeśli ktoś pierwszego Asasyna bypassował (czyli zapewne montował wirtualny napęd, ale nie wiem, czy tak się dało w AC1) mógł sobie patche aplikować do woli - bo pliku *exe bypass nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym za dobrze. Chciałem tylko wyrazić niezadowolenie z tego, że piraci jak zwykle odpalają grę bez większych problemów, a inni kupując grę za duże pieniądze musieli użerać się z niedziałającymi serwerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować