Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2006 o 21:06, buras napisał:

Wybaczcie mi jeszcze jedno lamerskie pytanie... Co sadzicie o modzie A good place to stay,
w wersji pl ? Jesli chodzi o wykonanie to te pojemniczki skrzynie itd, sa best, ale jak sie
on sprawuje w praktyce. No i zasadnicza sprawa. Jak wcisne juz tam cala moja graciarnie, czy
jakis dziwny przypadek nie sprawi "przepadku mienia" ... zabilo by mnie to ...



Nie powinien , jednak nigdy nie wiadomo. Ja osobiście się nie spotkałem z takim przypadkiem. Prędzej znikał domek a ekwipunek pozostawał. Ja najwięcej domków sobie założyłem w Balmorze modami, nie pamietam juz dokładnie wszystkich nazw. Raz miałem nawet tak że dwa zachodziły przypadkowo na siebie , jednak nie sprawiało im to problemów. Zawsze jest coś takiego jak save, który stwarza CI "background" gdyby mod nie wypalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 18:03, Hubi Koshi napisał:

Skomplikowany owszem.

Na początku, później staje się klarowny.
Pamietam jak nie mogłem znaleść zależności pomiedzy liczbą utłuczonych krabów a punktami na lev :D

>Za to niezwykle realistyczny, zwyczajnie jest o wiele lepszy niż standardowe nabijanie pdków i leveli.

Nie zgodziłbym się z tym, że jest realistyczny. Realistyczny byłby gdyby kwestie trenerów i mnożników były rozwiązane ciut inaczej. Nie mniej jednak ten system mi nie przeszkadza. Choć zbyt łatwo można stworzyć nadbohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 21:14, Rzezim napisał:

Nie zgodziłbym się z tym, że jest realistyczny. Realistyczny byłby gdyby kwestie trenerów i
mnożników były rozwiązane ciut inaczej. Nie mniej jednak ten system mi nie przeszkadza. Choć
zbyt łatwo można stworzyć nadbohatera.

Cóż gra nigdy nie będzie realista bo to w końcu wirtualny twór mi jednak chodzi o to że gra ma system rozwoju postaci całkiem sensowny który zamiast dostawać pdków za questy i zabijane potworki daje premiuje praktykowanie najróżniejszych umiejętności i to mi się właśnie w niej najbardziej podoba. Co do nadbohatera Heeej w końcu jesteśmy wcieleniem Nerevara więc tutaj nie ma prawa sie narzekać :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieks za odpowiedz. Czyli teoretycznie jest to bezbieczne. Nie lapie sie juz w tych moich gratach porozwalanych po calej okolicy, a tak, bede mial wszystko w kupie ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 21:31, buras napisał:

Dzieks za odpowiedz. Czyli teoretycznie jest to bezbieczne. Nie lapie sie juz w tych moich
gratach porozwalanych po calej okolicy, a tak, bede mial wszystko w kupie ... :)



Mi sięnajbardziej podobał omek Balmora Abode , jeśli się nie mylę , taki przytulny. Jedyny bug , jaki mi występował w modach to mnożenie się npców - kiedyś w banku w balmorze miałem po dziesieć npców - klonów co dawało około 50 NPCów w jednym budynku...masakra ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...) ma system rozwoju postaci całkiem sensowny który zamiast dostawać pdków za questy i zabijane

Dnia 07.04.2006 o 21:17, Hubi Koshi napisał:

potworki daje premiuje praktykowanie najróżniejszych umiejętności i to mi się właśnie w niej
najbardziej podoba.

Racja, system jest całkiem przyjemny. System trenerów (który niezbyt korzystnie wpływa na realistyke) daje nam możliwość (przekwalifikowania postaci) - aby mogła się zająć czymś innym mozna być wojownikiem, magiem, łucznikiem, złodziejem itd podczas jednej rozgrywki ( i to jest bardzo fajne)

>Co do nadbohatera Heeej w końcu jesteśmy wcieleniem Nerevara więc tutaj nie ma prawa sie narzekać :-p
Nie wiem o czym Ty do mnie mówisz! Ja jestem Redgarem, który został Arcymagiem:D
Mam 62 lev (mineło jakieś 250 dni od mego zejścia ze statku) a dopieru robie 3 zadanie od Caiusa.
Moim zdaniem początek głównego wątku(dalszej częsci nie znam) jest mało wciągający. A przy pierwszym zadaniu prawie się "obraziłem" na główny wątek z racji dziwnie trudnego dojścia do dwemyrowej łamigłówki :|. A jeśli chodzi o 3 zdanie to myśl robienia czegoś w Vivek skutecznie mnie odpychała (teraz jak moge przeskakiwać pomiędzy dzielnicami lub przelatywać jest łatwiej);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli wkurzyło Cię położenie łamigłówki, to nie chcę wiedzieć jak zareagujesz na konieczność znalezienia Gwiezdnego Grobowca, albo co gorsze Groty Wcielonych :)
Chyba że masz mapkę, ale ja w to grałem jak nie miałem neta i nikt z moich znajomych nie grał w morro. Tylko że jestem takim fanatykiem tej gry, że mogę łazić tydzień i szukać, bez żadnych ujemnych uczuć co do samej gry i jej twórców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2006 o 09:52, Budo napisał:

/.../

Jeśli wkurzyło Cię położenie łamigłówki, to nie chcę wiedzieć jak zareagujesz na konieczność
znalezienia Gwiezdnego Grobowca, albo co gorsze Groty Wcielonych :)
Chyba że masz mapkę, ale ja w to grałem jak nie miałem neta i nikt z moich znajomych nie grał
w morro. Tylko że jestem takim fanatykiem tej gry, że mogę łazić tydzień i szukać, bez żadnych
ujemnych uczuć co do samej gry i jej twórców :)


Choć łamigłówkę jest cieżej znaleźć, ponieważ:
Gwiezdny Grobowiec - idzesz go szukać na południe, a wejście jest zwrócone na północ.
Grota Wcielonych - ogólnie ciężko znaleźć, choć: a) droga do Groty jest zaznaczona ( czyli jak normalna droga z miasta do miasta ) b) drzwi do Groty ciezko nie zauważyć, jak będziesz w pobliżu ( dajmy jakieś 100metrów ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wrócić do kwestii bug''u, który sprawia, że atakuje mnie bractwo, pomimo wyłączonych dodatków. Mam wrażenie, że to "wina" nakładki KHRONa, ale nie jestem pewien. btw. jakich Wy "ulepszaczy" w postaci pluginów poprawiających np. dialogi, czy questy używacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zapomniałeś o jednym- łamigłówka jest w pomieszczeniu 10 na 10 metrów, a to pomieszczenie w zamkniętych ruinach, a tamte lokacje są na pustkowiu i zadupiu bez znaków rozpoznawczych
Poza tym, porównaj ile osób sie pyta w wątku o grotę, albo grobowiec, a ile o łamigłówkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2006 o 12:20, Budo napisał:

/.../

Zapomniałeś o jednym- łamigłówka jest w pomieszczeniu 10 na 10 metrów, a to pomieszczenie w
zamkniętych ruinach, a tamte lokacje są na pustkowiu i zadupiu bez znaków rozpoznawczych
Poza tym, porównaj ile osób sie pyta w wątku o grotę, albo grobowiec, a ile o łamigłówkę :)


Zapomniałes o jednym, a dokładniej o tym, że "my" wiemy tylko że łamigłówka jest gdzieś w ruinach, a nie dokładnie w tym pomieszczaniu, i to chyba zmienia postać rzeczy. A "sami" możemy się domyślać jak wygląda łamigłówka, a te dwemerowe ruiny nie są takie małe. A co do Groty i Grobowca, to znamy ich ogólne położenie i jak się tam dostac z x do y...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem z łamigłówką taki problem, że nie wiedziałem jak wejść do jedynej lokalizacji której nie sprawdziłem w ruinach. Potem jak w końcu dojrzałem te "schody" byłem wkurzony, że rozwiązanie było pod nosem.
Zreszto wcześniej mało grałem w gry w 3D więc nie byłem przyzwyczajony do widoku i może dlatego było trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2006 o 13:04, Rzezim napisał:

Ja miałem z łamigłówką taki problem, że nie wiedziałem jak wejść do jedynej lokalizacji której
nie sprawdziłem w ruinach. /.../

Nie Ty jeden. Jak gra wyszła, to nie było solucji, nie było map, wszystko trzeba było samemu... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2006 o 14:42, KrzysztofMarek napisał:

Nie Ty jeden. Jak gra wyszła, to nie było solucji, nie było map, wszystko trzeba było samemu...
;D


Grałem bez solucji ani map i nie miałem problemu ze znalezieniem łamigłówki. Wszystko kwestia dokładności w przeszukiwaniu lokacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2006 o 15:28, Budo napisał:

Grałem bez solucji ani map i nie miałem problemu ze znalezieniem łamigłówki. Wszystko kwestia
dokładności w przeszukiwaniu lokacji :)


To nie tylko kwestia dokładności. Też grałem bez map i poradników i całe ruiny przeszukałem dokładnie obchodząc kilkukrotnie dookoła. Najwięcej czasu spędziłem w miejscu gdzie był uszkodzony most i trzeba było przeskoczyć (udało mi się dopiero po wielu razach) a tam okazało się że nie było nic (oprócz kolesia z toporem), a wydawało się najlepszym miejscem na tak cenną rzecz ;) Na poziom z łamigłówką zeskoczyłem z mostu przy wejściu, kiedy zrezygnowany miałem już opuścić ruiny i ostatni raz wszystko oglądałem; schody (właściwie kamienną kładkę) odkryłem dopiero przy zejściu :) Ale od tej pory uważniej spoglądałem w górę, co zresztą mi się przydało przy zdobyciu Opoki Eleidona. Cóż, człowiek uczy się przez całe życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Po pierwsze ten gość miał młot (stalowy, dwuręczny :P)
Po drugie, jest święta zasada w morku- patrz w górę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2006 o 21:52, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ > > Po drugie, jest święta zasada w morku- patrz w górę :)
Oraz w dół i na boki, oglądaj skrzynie i zwłoki... I rozmawiaj...


"Staraj sie porozmawiać z każdym. Rozmowa nic nie kosztuje, a można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy." (końcówke mogłem pomylic, a co do Opoki Eldeliona - nie "okradałem" grobowca w Ibar Dad (jakoś takoś ;p). Ale raz zapisałem i zrobiłem małe oględziny, a w górę nie patrzyłem, wieć za pierwszym razem owej tarczy nie zauważyłem. Ale dam podpowiedź; lewitacja + ruiny daedryczny = hełm deadryczny, lub inne ciekawe rzeczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 12:36, Wasizi napisał:

> > /.../ > > Ale dam podpowiedź; lewitacja + ruiny daedryczny
= hełm deadryczny, lub inne ciekawe rzeczy)

Jak myślisz o "Pocałunku Sztormu", to trzeba mieć czar Przeniesienie, bo inaczej nie da się wszystkiego zabrać od razu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2006 o 12:50, KrzysztofMarek napisał:

Jak myślisz o "Pocałunku Sztormu", to trzeba mieć czar Przeniesienie, bo inaczej nie da się
wszystkiego zabrać od razu...


Takich lokacji jak ten grobowiec z Pocałunkiem Sztormu jest więcej- że wymienię Kuźnię Hilbongrada, tam gdzie lewituje sobie Zgniatacz Czaszek- pod sufitem jest kilka interesujących gratów, głównie daedrycznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować