Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2006 o 13:57, jaruczek napisał:

witam mam pytanie co do Edycji Kolekcjonerskiej - czy odrazu instalują sie dodatki? jesli tak
to chyba beda bledy w fabule bo juz na poczatku bedzie mnie scigac tribunal i bractwo.. i bedzie
niezgodnie z fabula troche..


W platynowej klekcji (jest to złota edycja) dodatki instalują się razem z podstawką, ale sa one domyślnie wyłączone w menu "pliki danych" i z tego co ja wiem to platynowa kolekcja ma już najnowszego patcha więc niczym nie musisz się martwić. Najlepiej jednak pierw przejsć podstawkę, a potem dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm.. pojecia nie mam ;p. Sam mam łuk daedryczny, ale zapomniałem skąd go mam, wejdź na Adamantytową Wieże, nie będe dawał linku, po prostu się wysil: www.elderscrolls.phx.pl i tam wejdz na Morrowind i sobie poszkaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 20:14, Rzezim napisał:

Mam pytanko.
Urodziła się we mnie potrzeba zostania łucznikiem. Gdzie moge trafić jakiś fajny łuk?

Od razu, to chyba nie trafisz. Podobno dobry jest Łuk Wycieńczenia, który znajdziesz w Gwiezdnym Grobowcu - to bedzie jeden z questów na uznanie Cię za Wcielenie. Tylko trzeba przeszukać zwłoki ducha, które wyglądają jak kupka popiołu, jak nie zrobisz tego od razu, "zwłoki" razem z łukiem, bezpowrotnie zginą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 20:14, Rzezim napisał:

Mam pytanko.
Urodziła się we mnie potrzeba zostania łucznikiem. Gdzie moge trafić jakiś fajny łuk?


Bardzo dobry łuk artefaktyczny znajdziesz w którejś z Wież Upiornej Bramy. Na piętrze jest koleś który go ma, niestety nie ma ochoty sie z nim rozstawać, a umie przywalić (ordynator). Przy okazji zostawia pełną zbroję Indoril z wyjątkiem hełmu. Nie pamiętam jak gość sie nazywa, ale nie nosi hełmu właśnie, ta broń to Łuk Auriel (10-40 dmg z tego co pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ... a nie da sie go jakos od niego wycyganic bardziej pokojowo ... ? Przyznam ze na razie nie jestem w stanie sie z nim zmiezyc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 23:05, buras napisał:

Heh ... a nie da sie go jakos od niego wycyganic bardziej pokojowo ... ? Przyznam ze na razie
nie jestem w stanie sie z nim zmiezyc ...


Super, gratuluję - to proponuję poradzić sobie przez jakiś czas bez niego. Nie jest to trudne. A jak MUSISZ mieć od razu najlepsze "itemy" w grze - zawsze zostaje Ci konsola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 21:41, Wasizi napisał:

Sam mam łuk daedryczny, ale zapomniałem skąd go mam,

Też już mam taki:D(był w Maelkashishi) Teraz tylko musze się nauczyć strzelać :D
Właściwie deadryczny w zupełności mi wystarczy (nie musze odrazu mieć artefaktów, w końcu jestem początkującym łucznikiem)
>wejdź na Adamantytową Wieże (...)
Adamantytowa Wieża to przyjaciel każdego Morrowinisty;-)

Zastanawia mnie jedno
Jestem na 57 lev po podliczeniu liczby punktów w umiejętnościach głównych i pobocznych wyszło mi, że moge osiągnąć jeszcze 14 lev :(, czy może po osiągnieciu setek w umiejętnościach postać awansuje dalej>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 00:22, buras napisał:

Konsola odpada. Psuje radoche z gry. Mowiac o pokojowych sposobach, myslalem np, o kradziezy
kieszonkowej...


Nie wiem, a spróbuj, wszystko zależy od Twoich umiejętności, ale pamiętaj, że ten gość pilnuje artefaktu, więc nie będzie łatwo...

Rzezim----> będzie można awansować, jak uczy nas przykład KrzysztofMarka ile dusza zapragnie... ktoś chyba doszedł emiprycznie do tego, że limit poziomów w morku wynosi kilka tysięcy, ale głowy nie dam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>będzie można awansować, jak uczy nas przykład KrzysztofMarka ile dusza zapragnie...

Dnia 07.04.2006 o 08:04, Budo napisał:

ktoś chyba doszedł emiprycznie do tego, że limit poziomów w morku wynosi kilka tysięcy, ale głowy nie dam :)


Podczas grzebania w pliku morrowind.ini zauważyłem, że są tam hasła przy awansach (przynajmniej do 120) więc troche mnie to uspokoiło.
Ale mam inny teraz problem. Podciągnełem sobie handel na 100 (być może nawet na ciut więcej bo mam osobowość na 130) i ostatnio zauważyłem, że sprzedawcom odbiło. Zaczeli dawać ceny za moje towary jakieś 8-9 razy mniejsze od nominalnej wartości.Np 12 księżycowego cukru za 71 (a powinno być 600) u osoby w gildi magów, gdzie jestem Mistrzem Magii (wtf??)
Inna kwestia to znikające itemy z plecaka. Znikają mi pierścienie i zwoje ( a nie przypominam sobie, żebym sprzedawał) :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zauważyłem, że sprzedawcom odbiło. Zaczeli dawać ceny za

Dnia 07.04.2006 o 08:37, Rzezim napisał:

moje towary jakieś 8-9 razy mniejsze od nominalnej wartości.Np 12 księżycowego cukru za 71
(a powinno być 600) u osoby w gildi magów, gdzie jestem Mistrzem Magii (wtf??)

U mnie jest tak za każdym razem.Co prawda mało płacą ale za to tanio sprzedają.Jeżeli przeszkadza Ci ten fakt , to przed handlowaniem obraź kupca żeby zmniejszyć jego nastawienie do Ciebie.Wtedy dostaniesz lepszą cenę.U mnie ten sposób działał.Potem oczywiście można rzucic jekieś pochlebstwo i znowu podnieść swoją reputację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 22:03, Budo napisał:

> Mam pytanko.
> Urodziła się we mnie potrzeba zostania łucznikiem. Gdzie moge trafić jakiś fajny łuk?


Bardzo dobry łuk artefaktyczny znajdziesz w którejś z Wież Upiornej Bramy. Na piętrze jest
koleś który go ma, niestety nie ma ochoty sie z nim rozstawać, a umie przywalić (ordynator).
Przy okazji zostawia pełną zbroję Indoril z wyjątkiem hełmu. Nie pamiętam jak gość sie nazywa,
ale nie nosi hełmu właśnie, ta broń to Łuk Auriel (10-40 dmg z tego co pamiętam).


Ten łuk jest związany z questem dla rodu Telvani. Jest to jeden z pierwszych questów (!) i po jego wykonaniu zleceniodawczyni płaci nam w złocie lub towarze...towarem tym jest deadryczny kirys. Czyli jak na początek całkiem nieźle :P Sam używam deadrycznego łuku zaklętego na błyskawice - to dopiero rzeźnia :). Łuk Cieni też jest niezly.

Aha, Łuk Auriel mozna jeszcze zakląć tylko, że ma małą pojemność (7).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No wszystko sie zgadza, warto dodać jeszcze że ten kirys jest zaklęty na stałe na 50 pkt lekkości, a oprócz niego dostajemy jeszcze zaklęte na 50 pkt lekkości daedryczne nagolenniki, to jedna z bardziej potężnych nagród ze wszystkich questów (Telvanni Rulez ;]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE help!! jak moge oddzysakc moje 200 000 ktore stracilem w powyzej opisany sposob? chyba moge uzyc kodu bo przeciez to bład gry...tylko jak go wpisac ?? moze mi ktos napisac? bo wpisalem ten co na adamentowej kazali i nic pisze ze kod chyba dobry a mam tyle kasy ile mialem a 200 000 smokow droga nie chodzi!!:(:(::(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 13:39, ArtuRPGpl napisał:

LUDZIE help!! jak moge oddzysakc moje 200 000 ktore stracilem w powyzej opisany sposob? chyba
moge uzyc kodu bo przeciez to bład gry...tylko jak go wpisac ?? moze mi ktos napisac? bo wpisalem
ten co na adamentowej kazali i nic pisze ze kod chyba dobry a mam tyle kasy ile mialem a 200
000 smokow droga nie chodzi!!:(:(::(


:D zdobądź raz jeszcze. A tak w ogóle to ściągnij mod z bankami jeśli potrzebujesz kasy. Pamiętam, że uzbierałem z procentów ok. 1 500 000 smoków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 14:14, dyniamit napisał:

> LUDZIE help!! jak moge oddzysakc moje 200 000 ktore stracilem w powyzej opisany sposob?
chyba
> moge uzyc kodu bo przeciez to bład gry...tylko jak go wpisac ?? moze mi ktos napisac?
bo wpisalem
> ten co na adamentowej kazali i nic pisze ze kod chyba dobry a mam tyle kasy ile mialem
a 200
> 000 smokow droga nie chodzi!!:(:(::(

:D zdobądź raz jeszcze. A tak w ogóle to ściągnij mod z bankami jeśli potrzebujesz kasy. Pamiętam,
że uzbierałem z procentów ok. 1 500 000 smoków :)


nie bende zbieral caly czas i tracil przez bledy gry, te banki moze se sciagne ale jak wpisac ten durny kod zeby oddzysakc moja kase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować