Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Mam pytanie odnośnie podziemi Arkngthand.To te niedaleko Balmory gdzie trzeba było znaleźć łamigłówkę Dwemerów dla Artabolisa.Dostałem już od niego klucz do niższego Arkngthandu ale nie mogę znaleźć wejścia.Pałętam się już po tych podziemiach z godzinę i sam już chyba nic nie wymyślę.Gdzie to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 10:37, KrzychW napisał:

Mam pytanie odnośnie podziemi Arkngthand.To te niedaleko Balmory gdzie trzeba było znaleźć
łamigłówkę Dwemerów dla Artabolisa.Dostałem już od niego klucz do niższego Arkngthandu ale
nie mogę znaleźć wejścia.Pałętam się już po tych podziemiach z godzinę i sam już chyba nic
nie wymyślę.Gdzie to jest??


Po pierwsze to nic ciekawego tam nie ma, a po drugie bardzo mozliwe, ze juz wszedles w obszar "nizszego Arkngthand" nawet tego nie zauwazajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Pałętam się już po tych podziemiach z godzinę i sam już chyba nic

Dnia 19.12.2005 o 10:37, KrzychW napisał:

nie wymyślę.Gdzie to jest??


Kostka jest w Sali odciętych dłoni. Gdy zejdziesz na dół wejdź po kamiennej rampie, na oko nie nadającej się do przejścia, na wyższy poziom i wejdź w drzwi oznaczone tą nazwą. W sali , po lewej stronie, na jednej z półek leży kostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzujmy ; nie spaceruj po podziemiach, gdy wejdziesz zejdź na dół i skieruj się w lewo, w prawo możesz sobie iść pozwiedzać, jak już będziesz miał kostkę w kieszeni. Po lewej masz kamienną rampę; myk do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 10:44, Hegemon napisał:

Po pierwsze to nic ciekawego tam nie ma, a po drugie bardzo mozliwe, ze juz wszedles w obszar
"nizszego Arkngthand" nawet tego nie zauwazajac.

Faktycznie.Jak poprzednim razem grałem nie mając umiejętności otwierania zamków dopiero z kluczem wszedłem na dół.Tym razem było inaczej i na niższe poziomy wlazłem z marszu i dopiero potem otrzymałem klucz , którym niestety nie byłi co otwierać.No cóż przynajmniej sobie pobiegałem w kółko przez godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 10:50, Fran napisał:

Doprecyzujmy ; nie spaceruj po podziemiach, gdy wejdziesz zejdź na dół i skieruj się w lewo,
w prawo możesz sobie iść pozwiedzać, jak już będziesz miał kostkę w kieszeni. Po lewej masz
kamienną rampę; myk do góry.


Jesli dostal klucz do nizszego Arrrrrrrrrgh :) to chyba kostke juz zaniosl (to chyba ta kostka byla kluczem hmm... w formie kulistej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 13:49, Lord Ya napisał:

Są naliczane na podstawie tego ile razy podniesiesz jakąś umiejętnośc bazującą na danym współczynniku.


A szczęście?

Dnia 18.12.2005 o 13:49, Lord Ya napisał:

Można mieć własną twierdzę należąc do któregoś z rodów. Można też zająć pusty dom, ale to nie
będzie tak oficjalnie nasze, choć nikt czepiać się nie będzie. Również parę możliwości zdobycia
własnej chaty daje Bloodmoon.


A czy te kwatery do zdobycia stoją blisko szlaków komunikacyjnych typu teleport/łazik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 18:53, Todryk napisał:

> Są naliczane na podstawie tego ile razy podniesiesz jakąś umiejętnośc bazującą na danym
współczynniku.

A szczęście?


To jest problem ze szczęściem. Możesz dać maksymalnie jeden punkt na poziom. Jeżeli od pierwszego poziomu będziesz dawać po jednym punkcie do szczęścia, to coś koło 60 będziesz mieć maks. Używjąc Kielicha Goryczy (który jest potrzebny do zadania złodzieji), możesz osiągnąć 100 już przy 40 poziomie.

Dnia 19.12.2005 o 18:53, Todryk napisał:

> Można mieć własną twierdzę należąc do któregoś z rodów. Można też zająć pusty dom, ale
to nie
> będzie tak oficjalnie nasze, choć nikt czepiać się nie będzie. Również parę możliwości
zdobycia
> własnej chaty daje Bloodmoon.

A czy te kwatery do zdobycia stoją blisko szlaków komunikacyjnych typu teleport/łazik?


Twierdze Rodów są rozłożone tak:
Hlallu - na Płaskowyżu Odai, zaraz koło Hla Oad, gdzie masz łódź.
Redoranie - Bal Isra - to gdzieś na drodze z Ald''rhun do Mar Gaan. Tu już czeka Cię dłuższy spacerek do środków transportu.
Telvanni - Grobowiec Uviratha - na obszarze Molag Mar, chyba wszędzie daleko.
O ile dobrze pamiętam, nie mają żadnych prywatnych teleportów, ani łazików, więc generalnie do tych twierdz trzeba się nachodzić. Są dobre, by wpaść tam raz na jakiś czas lub zostawić tam sprzęt którego nie używamy, a nie chcemy się pozbywać. Ale do codziennego mieszkania to już raczej się nie nadają.
A jak bardzo zależy Ci na bliskości do środków transportu, to np. zamieszkaj w Gildii Magów w Balmorze :). Ja tak zrobiłem, tam trzymałem wszystkie śmieci. Aż dziwne, że mnie nie wyrzucili za bałagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja trzymam wszystkie artefakty w światyni Almexi(sry może sie pomyliłem przy nazwie, bo już rok nie grałem), bo później ma sie pierścień który cię tam teleportuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z modu balconyhouse_PL, daje on według mnie bardzo przytulny dom w Balmorze, a do łazika i glidi magów mam rzut kamieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 19:03, Lord Ya napisał:

> > Są naliczane na podstawie tego ile razy podniesiesz jakąś umiejętnośc bazującą na
danym
> współczynniku.
>
> A szczęście?

To jest problem ze szczęściem. Możesz dać maksymalnie jeden punkt na poziom. Jeżeli od pierwszego
poziomu będziesz dawać po jednym punkcie do szczęścia, to coś koło 60 będziesz mieć maks. Używjąc
Kielicha Goryczy (który jest potrzebny do zadania złodzieji), możesz osiągnąć 100 już przy
40 poziomie.

> > Można mieć własną twierdzę należąc do któregoś z rodów. Można też zająć pusty dom,
ale
> to nie
> > będzie tak oficjalnie nasze, choć nikt czepiać się nie będzie. Również parę możliwości

> zdobycia
> > własnej chaty daje Bloodmoon.
>
> A czy te kwatery do zdobycia stoją blisko szlaków komunikacyjnych typu teleport/łazik?


Twierdze Rodów są rozłożone tak:
Hlallu - na Płaskowyżu Odai, zaraz koło Hla Oad, gdzie masz łódź.
Redoranie - Bal Isra - to gdzieś na drodze z Ald''rhun do Mar Gaan. Tu już czeka Cię dłuższy
spacerek do środków transportu.
Telvanni - Grobowiec Uviratha - na obszarze Molag Mar, chyba wszędzie daleko.
O ile dobrze pamiętam, nie mają żadnych prywatnych teleportów, ani łazików, więc generalnie
do tych twierdz trzeba się nachodzić. Są dobre, by wpaść tam raz na jakiś czas lub zostawić
tam sprzęt którego nie używamy, a nie chcemy się pozbywać. Ale do codziennego mieszkania to
już raczej się nie nadają.
A jak bardzo zależy Ci na bliskości do środków transportu, to np. zamieszkaj w Gildii Magów
w Balmorze :). Ja tak zrobiłem, tam trzymałem wszystkie śmieci. Aż dziwne, że mnie nie wyrzucili
za bałagan.


ja tam miałem twierdze i często z niej "korzystałem", poprostu oznaczyłem czarem sobie to miejsce a poźniej przenosiłem (zasadniczo czarem przenoszenia) się jak chciałem, jak gdzieś przemieścić się chciałem to interwęcją przenosiłem się dalej do miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli ja mam polecić dobrą chatę, to polecam Construcion Seta i inwencę twórczą. Taką metodą do Twierdzy Telvannich dobudowałem bibliotekę (skrzynie do alfabetycznego układania książek, stoły na różne papiery i dokumenty itp.) oraz lądowisko dla latajacego okrętu (parę dwemerowych maszynek + standardowy statek zawieszony w powietrzu). Zbudowałem również lądowiska w Vivek, na granicy Popielnych Ziemi i Pastwisk a także na Solstheim i problem transportu miałem z głowy. A wszystko w telvańsko-dwemerowym stylu, czyli telvańskie roślinki z wystającą maszynerią dwemerów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 11:09, Hegemon napisał:

Jesli dostal klucz do nizszego Arrrrrrrrrgh :) to chyba kostke juz zaniosl (to chyba ta kostka
byla kluczem hmm... w formie kulistej).


O jeżu kolczasty, masz racje, ja faktycznie mam trudności z czytaniem ze zrozumieniem ...:(
Wszyscy dotąd szukali kostki, nikt nie szukał Arrrrrcośtam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zbudowałem sobie gustowny domek w Balmorze (idealnie zlewa się z krajobrazem ;) ). Jednakże spotkało mnie malutkie estetyczne rozczarowanie, już oczyma wyobraźni widziałem moją biblioteczkę gdy okazało się, że nie umiem stawiać książek grzbietami, jedynie jedna na drugą, to niszczy trochę przyjemności, da się jakoś ustawiać książki w pionie? Podobnie z półeczkami na wino idealnymi pod mikstury, tylko tam odwrotnie, nie da się w poziomie...

Czy na pewno żaden przedmiot nie zniknie, nawet rzucony w kąt od niechcenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2005 o 20:51, Todryk napisał:

Jednakże spotkało mnie malutkie estetyczne rozczarowanie, już oczyma wyobraźni widziałem moją
biblioteczkę gdy okazało się, że nie umiem stawiać książek grzbietami, jedynie jedna na drugą,
to niszczy trochę przyjemności, da się jakoś ustawiać książki w pionie?


da się oto odpowiedni mod
http://www.elderscrolls.phx.pl/pafiledb/pafiledb.php?action=file&id=396
i jeszcze druga wersja bo nie wiem czy grasz z dodatkaami
http://www.elderscrolls.phx.pl/pafiledb/pafiledb.php?action=file&id=254

miłego kolekcjonowania książek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2005 o 20:51, Todryk napisał:

da się jakoś ustawiać książki w pionie?


Jest do tego specjalny mod na AW, choć sam go jeszcze nie używałem: http://www.elderscrolls.phx.pl/pafiledb/pafiledb.php?action=file&id=254

Dnia 21.12.2005 o 20:51, Todryk napisał:

Czy na pewno żaden przedmiot nie zniknie, nawet rzucony w kąt od niechcenia?


Nie, nie zniknie. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żeby zniknął mi przedmiot rzucony nawet na ulicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2005 o 20:59, Biały77 napisał:

> Jednakże spotkało mnie malutkie estetyczne rozczarowanie, już oczyma wyobraźni widziałem
moją
> biblioteczkę gdy okazało się, że nie umiem stawiać książek grzbietami, jedynie jedna na
drugą,
> to niszczy trochę przyjemności, da się jakoś ustawiać książki w pionie?

da się oto odpowiedni mod
http://www.elderscrolls.phx.pl/pafiledb/pafiledb.php?action=file&id=396
i jeszcze druga wersja bo nie wiem czy grasz z dodatkaami
http://www.elderscrolls.phx.pl/pafiledb/pafiledb.php?action=file&id=254

miłego kolekcjonowania książek :D



Jakieś ostrzeżenia mi wyskakują, nie zepsuje to czasem rozgrywki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2005 o 21:27, Todryk napisał:

Jakieś ostrzeżenia mi wyskakują, nie zepsuje to czasem rozgrywki?


Ostrzeżenia wyskakują zawsze po zainstalowaniu jakiegokolwiek moda. Nie przejmuj się nimi - wciśnij ok i graj; nie popsuje ci to gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2005 o 20:59, Raylin napisał:

Nie, nie zniknie. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żeby zniknął mi przedmiot rzucony nawet
na ulicy.


To miedzy innymi lubie w tej grze, nic nie znika, a jesli znika to tylko w ten sposob ze powstaje z tego cos nowego. Jak cos upusci sie kilometr od bzegu do morza to bedzie tam lezalo dopuki sie komputer nie rozpadnie ze starosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować