Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2007 o 19:07, DJ Danielus napisał:

No tak, ale zakres nauki kończy się na stówie niestety...

Dawno nie zaglądałem na stronę z Morrowindem, to i z dużym opóźnieniem skomentuję: nie do końca prawda. Jeśli masz jakiś artefakt (np. podnoszący jakąś cechę, np. siłę) to możesz dale uczyć się u nauczyciela uczącego umiejetności wykorzystujących tą cechę (tu: siłę np. długie ostrze). Cecha nie podnosi się powyżej 100, ale liczy się do awansu na wyższy poziom. 10 takich "nauk" i rośnie Ci poziom, jeśli wszystkie cechy masz po 100, to rośnie Ci tylko poziom a wraz z poziomem zawsze rośnie ilość zdrowia (punktów życia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na Allegro zamówiłem kolekcjonerską edycję Obliviona, do której dodana była Złota Edycja Morrowinda. W Morka już grałem, ale w samą podstawkę. Gra jakoś mnie nie przekonała do siebie i wkrótce wylądowała na półce... Teraz jednak mam zamiar ponownie podejść do gry i mam pytanie: czy dodatki są "wtopione" w główną część gry (tak jak to było np. w Nocy Kruka), czy też stanowią oddzielną historię? Poprostu nie wiem, czy zaczynać od wersji podstawowej, czy grać od razu z rozszerzeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 18:28, Lesz3yk napisał:

Właśnie na Allegro zamówiłem kolekcjonerską edycję Obliviona, do której dodana była Złota
Edycja Morrowinda. W Morka już grałem, ale w samą podstawkę. Gra jakoś mnie nie przekonała
do siebie i wkrótce wylądowała na półce... Teraz jednak mam zamiar ponownie podejść do gry
i mam pytanie: czy dodatki są "wtopione" w główną część gry (tak jak to było np. w Nocy Kruka),
czy też stanowią oddzielną historię? Poprostu nie wiem, czy zaczynać od wersji podstawowej,
czy grać od razu z rozszerzeniami?

Zainstaluj od razu dodatki (o ile złota edycja nie instaluje wszystkiego od razu) z kilku powodów. Pierwszym powodem jest to, że wersja podstawowa była w wersji 1.2, natomiast z dodatkami 1.5. Możliwe, że po zainstalowaniu później dodatków wersja Twoich save''ów nie będzie pasowała do gry z zainstalowanymi dodatkami. Dodatki możesz teoretycznie zainstalować w każdej chwili i wtedy zaczynasz je w świecie z wersji podstawowej, ale nie przeszkadzają Ci one w grze w podstawkę, więc możesz zainstalować je na samym początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 18:28, Lesz3yk napisał:

/.../

Podzielam opinię Splocky''ego, jednak dodam coś od siebie. Jeśli masz zamiar zacząć grę wraz z dodatkami, zastanów się dwa razy. Mówię tu o Trójcy. :) Po "zaznaczeniu" tego dodatku w Plikach Danych może spotkać Cię przykra niespodzianka, jeśli nie masz dostatecznie silnej postaci (szczegółów zdradzać nie będę ;)). Z Przepowiednią nie ma problemów, spokojnie możesz zacząć grę wraz z tym dodatkiem. Natomiast Trójcę radzę włączyć dopiero po jakimś czasie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 18:47, Bumber napisał:

Natomiast Trójcę radzę włączyć dopiero po jakimś czasie. :)

Owa niespodzianka nie jest aż tak uciążliwa. A potem wystarczy zrobić kawałek MQ z Trójcy żeby się nie powtarzała i wrócić do Morka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówisz o tej niespodziance co myślę, to przesadzasz, ja świeżo zrobioną postacią, bez problemów wyszedłem z owej niespodzianki...
Btw. mam problem z mrocznym bractwem, dostając się do ich siedziby, wycinając ich w pień zostaje szef w pomieszczeniu, w momencie kiedy ma 1/8 życia pojawia się rozmowa, jak śmiałem wtargnąć bla bla bla, ale ona się tnie, że jest ten sam tekst, wiele, wiele razy, tak, że nie mogę o nic zapytać, ani zakończyć rozmowy, co mogę zrobić żeby to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 23:17, Tanaathos napisał:

Jeżeli mówisz o tej niespodziance co myślę, to przesadzasz, ja świeżo zrobioną postacią, bez
problemów wyszedłem z owej niespodzianki...
Btw. mam problem z mrocznym bractwem, dostając się do ich siedziby, wycinając ich w pień zostaje
szef w pomieszczeniu, w momencie kiedy ma 1/8 życia pojawia się rozmowa, jak śmiałem wtargnąć
bla bla bla, ale ona się tnie, że jest ten sam tekst, wiele, wiele razy, tak, że nie mogę o
nic zapytać, ani zakończyć rozmowy, co mogę zrobić żeby to naprawić?

To częsty bug. Masz 2 opcje:
a) rzucić na niego czar uspokojenia humanoida i potem ukraść mu ten list
b) otworzyć konsolę i wpisać: "player->AddItem "bk_dbcontract" 1"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 23:17, Tanaathos napisał:

Jeżeli mówisz o tej niespodziance co myślę, to przesadzasz, ja świeżo zrobioną postacią, bez
problemów wyszedłem z owej niespodzianki...
Btw. mam problem z mrocznym bractwem, dostając się do ich siedziby, wycinając ich w pień zostaje
szef w pomieszczeniu, w momencie kiedy ma 1/8 życia pojawia się rozmowa, jak śmiałem wtargnąć
bla bla bla, ale ona się tnie, że jest ten sam tekst, wiele, wiele razy, tak, że nie mogę o
nic zapytać, ani zakończyć rozmowy, co mogę zrobić żeby to naprawić?

Jeśli chcesz to zrobić bez oszukiwania - ale w tej sytuacji, jakby nie było oszukiwania (prawie) koniecznego;)
Musisz mieć zainstalowanego Morrowind''a + Trójca + Przepowiednia, wtedy dajesz oficjalny patch 1.6.1820 (wcześniejszych nie musisz instalować bo Bloodmoon updatną grę do wersji 1.5;)) Później możesz jeszcze zainstalować nieoficjalny patch, który naprawia literówki i błędy, których patch nie naprawił etc.

Nieoficjalna łata:
http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_remository&Itemid=11&func=fileinfo&id=8

Oficjalny patch:
http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=367

Nie wiem tylko czy zapisane gry będą po spatchowaniu działać;/...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 23:17, Tanaathos napisał:

Jeżeli mówisz o tej niespodziance co myślę, to przesadzasz, ja świeżo zrobioną postacią, bez
problemów wyszedłem z owej niespodzianki...

A ja nie. Swoją wypowiedź opieram na własnych doświadczeniach. Po kupieniu Złotej Edycji odpaliłem grę z załączonymi dodatkami i nieźle się zdziwiłem po przespaniu nocy w łóżku. Dlatego też uprzedzam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 16:15, Bumber napisał:

> Jeżeli mówisz o tej niespodziance co myślę, to przesadzasz, ja świeżo zrobioną postacią,
bez
> problemów wyszedłem z owej niespodzianki...
A ja nie. Swoją wypowiedź opieram na własnych doświadczeniach. Po kupieniu Złotej Edycji odpaliłem
grę z załączonymi dodatkami i nieźle się zdziwiłem po przespaniu nocy w łóżku. Dlatego też
uprzedzam. :)

eee...tam ja tam lubię tą niespodziankę troszkę kasy za pancerz jest...zwłaszcza na początku i jak pójdziemy do crepera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 18:28, Lesz3yk napisał:

Właśnie na Allegro zamówiłem kolekcjonerską edycję Obliviona, do której dodana była Złota
Edycja Morrowinda. W Morka już grałem, ale w samą podstawkę. Gra jakoś mnie nie przekonała
do siebie i wkrótce wylądowała na półce... Teraz jednak mam zamiar ponownie podejść do gry
i mam pytanie: czy dodatki są "wtopione" w główną część gry (tak jak to było np. w Nocy Kruka),
czy też stanowią oddzielną historię? Poprostu nie wiem, czy zaczynać od wersji podstawowej,
czy grać od razu z rozszerzeniami?


Rozszerzenia dodają dodatkowe tereny i przygody, ale nie "wtapiają się" tzn. przejście main questa podstawki wygląda normalnie.

Radzę ci rozpocząć od Przepowiedni. Duży teren, fajne klmaty i las pełen zwierzyny do wyrżnięcia;) Poza tym można rozwijać osadkę na Kruczej Skale. Trójca jest "ciasna" i w ogóle do mnie nie przemawia.

PS. Czemu "w Nocy Kruka"? Nie rób prosze porównań między tymi 2 grami. Po prostu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 14:37, Kuboo PL napisał:

Mam pytanie: Co daje czar Sanktuarium w Morrowind?


Utrudnia trafienie celu. Stopień efektu dodawany jest do szansy celu na uniknięcie ciosu.:)Czyli inaczej mówiąc sprawia że jesteśmy trochę bardziej nietykalni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na tą stronę:
http://www.uesp.net/morrow/map/mw_map.shtml
Polecam ściągnięcie mapy interaktywnej w wysokiej rozdzielczości (HiRes Interactive Map) to tylko 2,6 MB a zaznaczone są tam wszystkie lokacje i do tego jest bardzo prosta w obsłudze. Jaskini o nazwie Shara nie ma na tej mapie prawdopodobnie nie podałeś dokładnej nazwy, w Morrowindzie niestety jest pewien problem ze spamiętanie i rozróżnieniem tych wszystkich obco brzmiących nazw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować