Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Piraci się nawracają?

38 postów w tym temacie

Ostatnie zdanie to sens całej rzeczy. W mojej opinii dobry support i podchodzenie do klienta z szacunkiem jest najlepszym sposobem na zmniejszenie piractwa. Zabezpieczenia, jak widać na przykładzie Ubi, nic nie dają, a tylko wnerwiają graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 10:08, szypek26 napisał:

Zabezpieczenia,
jak widać na przykładzie Ubi, nic nie dają, a tylko wnerwiają graczy.


Ubi akurat uważa inaczej. Zauważ, że AC 2 łamano ponad miesiąc, zanim w końcu się udało. W czasach, kiedy gry potrafią być na torrentach szybciej jak w sklepie to jest sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zabezpieczenia,

Dnia 16.04.2010 o 10:08, szypek26 napisał:

jak widać na przykładzie Ubi, nic nie dają, a tylko wnerwiają graczy.


To akurat sprawa mocno wątpliwa. Dowodem tego choćby tekst poświęcony nowemu zabezpieczeniu Ubisoftu w najnowszym numerze CDA. Jeśli nie czytałeś tego tekstu to wiedz, że przedstawiciel polskiego oddziału chwali się iż sprzedaż Silent Huntera 5 i Assassin''s Creed II na PC jest wyższa niż zakładano. Co z tego wynika? Ano to że wygląda na to że ludzie psioczyć potrafią tylko na internetowych forach (a jak przychodzi co do czego to i tak lecą do sklepów) a na takie coś nikt z Ubi nie będzie nawet zwracał uwagi, bo przecież liczy się sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2010 o 10:24, Bambusek napisał:

Ubi akurat uważa inaczej. Zauważ, że AC 2 łamano ponad miesiąc, zanim w końcu się udało.
W czasach, kiedy gry potrafią być na torrentach szybciej jak w sklepie to jest sukces.

imho problemem było tylko znalezienie metody, jak przy każdych nowych zabezpieczeniach. Teraz kolejne pójdą już szybciej i tyle będzie z genialnych zabezpieczeń Ubi.

a co do samego Paradoxu - imho nie tyle chodzi o tę dystrybucję cyfrową i nawrócenie, co o jakość ich gier. Miałem ich kilka i zakupu żadnej z nich nie żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie płacę. Za produkty dobre, sprawdzone i dopracowane. A co najważniejsze - pełne. Nie zapłacę za coś, co będę musiał uzupełnić przez DLC, aby otrzymać pełnowartościowy produkt (vide Conviction i chowanie ciał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam jestem 50 legal i 50% piratem\dlatego że ja nie siciągam nielegalnych kopi gier tylko porzyczam od kolegów.:) A jak mama da kase na jakąś gre tu kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paradox Interactive to firma żyjąca z graczy pecetowych, więc i podejście do nich mają dobre. Ja tam zawsze lubiłem pograć w Europa Uniwersalis czy pierwszego HoI i o jakości ich gier jestem przekonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 10:29, dave03 napisał:

Jeśli nie czytałeś tego tekstu to wiedz, że przedstawiciel
polskiego oddziału chwali się iż sprzedaż Silent Huntera 5 i Assassin''s Creed II na
PC jest wyższa niż zakładano.

Czytałem. Co innego ten facet mógł powiedzieć? - "Sorry, ale po miesiącu nasze Cudowne Zabezpieczenia są do wymiany na nowe, jeszcze gorsze dla graczy?"
Skąd pewność, że rzekomy wzrost sprzedaży to akurat wynik zabezpieczeń? Oczywiście, na pewno grupie ludzi nie chciało się czekać miesiąca zanim wyjdzie bypass i poszli kupić oryginała. Ale tak samo na pewno spora grupa ludzi faktycznie zrezygnowała z zakupu AC2 po ogłoszeniu wprowadzenia wiadomych zabezpieczeń. Także dla mnie wpływ zabezpieczeń na wzrost sprzedaży (jeśli w ogóle coś takiego spowodował) jest mizerny w porównaniu do wpływu tegoż na znaczący spadek popularności Ubi wśród graczy. Niech Ubi jeszcze trochę powymyśla, powycina to i owo dla uzyskania DLC i tak dalej, to naprawdę kiedyś im się to wszystko czkawką odbije. Może niekoniecznie za miesiąc lub dwa, ale kiedyś to wszystkie wyjdzie.

@Bambusek

Dnia 16.04.2010 o 10:29, dave03 napisał:

Ubi akurat uważa inaczej. Zauważ, że AC 2 łamano ponad miesiąc, zanim w końcu się udało.
W czasach, kiedy gry potrafią być na torrentach szybciej jak w sklepie to jest sukces.

Czy ja wiem...? Dla mnie sukces mizerny, powody podałem w tym samym poście, kilka linijek wyżej. A gry, pojawiające się w sieci przed premierą to sporadyczne przypadki i nie mają nic wspólnego z zabezpieczeniami w samej grze, tylko z nieszczelnością przy produkcji (głównie chodzi o tłoczenie).

------
A tak w ogóle - ja cyfrówek nie kupuję - dlatego, że jestem przywiązany do pudełek, ładnie stojących na półce :D Ale ogromne znaczenie ma dla mnie właśnie dobry support i szacunek dla klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to może też być związane z tym, że młode pokolenie graczy (których jest najwięcej) jest już w takim wieku że zaczęło zarabiać kasę i może sobie kupować gry nie prosząc rodziców o kasę.
Inna sprawa jest taka, że jednak większość gier ma teraz komponent online, a żeby grać online trzeba mieć oryginał i unikatowy kod.
Jeśli się mylę, poprawcie mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 10:29, dave03 napisał:

Jeśli nie czytałeś tego tekstu to wiedz, że przedstawiciel
polskiego oddziału chwali się iż sprzedaż Silent Huntera 5 i Assassin''s Creed II na
PC jest wyższa niż zakładano.


Twórcy Heavy Rain ostatnio też byli zaskoczeni wręcz ilością sprzedanych egzemplarzy. Sprzedaż była wyższa niż zakładano. Pewnie przez jakieś nowe super hiper duper zabezpieczenie DRM? A może po prostu przez to, że ta gra jest naprawdę fajna i po prostu warto ją kupić?
Przypominam, że SH czy AC to są już znane i silne marki.

Nie ma nigdzie wiarygodnych i rzetelnych badań (i być w sumie nie może), które jasno i wyraźnie pokażą, że sprzedaż bez DRM tej gry wyniosła x egzemplarzy, a sprzedaż z DRM wyniosła x + y. Co więcej - te y ezgemplarzy więcej powinno zwrócić koszt produkcji siebie oraz tego DRMu i przynieść odpowiednio wysoki zysk.

A gadanie kolesia z UBI, jak to sprzedaż im wzrosła dzięki temu to dla mnie takie opowiadanie bajek. Goście wydali na to kupę kasy i po prostu nie mogą sobie pozwolić na to,żeby ot tak wycofać się z tego pomysłu. Skutkiem tego będą to rozwiązanie forsować pewnie do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba popatrzeć na to co Paradox oferuje. To nie są tytuły, których reklama atakuje nas z lodówki. Z moich osobistych z nimi doświadczeń wynika, że są to pozycje często hardcorowe (Fantasy Wars i dodatek wydany w zeszłym roku, Penumbra, Europa Universalis, Majesty, Hearts of Iron) lub niszowe. Mnie cieszy, że ludzie kupują więcej takich produkcji, bo dzięki temu można mieć nadzieję, ze Paradox oraz Stardock, dwie firmy z podobnym podejściem, będą się rozwijać i raczyć nas porządnymi grami a nie kiszkami z bajerancką grafiką jak to czynią wielcy producenci.

Warto też zauważyć, że nad zabezpieczeniami biadolą tylko producenci najmocniej reklamowanych produkcji. Ci mniejsi zwyczajnie robią swoje dając zabezpieczenia takie, by w jedną kopię nie grał cały blok równocześnie. To wystarczy. I jakoś piractwo ich nie zjada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Llordus & szypek26 --->

Ale fakt faktem, że sprzedaż tych gier jest wysoka a skoro tak jest to bardzo wątpliwe wydaje się być to aby Ubisoft zrezygnował z DRM-u, zresztą niedawno sami zapowiedzieli że będą go jeszcze bardziej rozwijać. Ja nie twierdze że ten DRM to jest dobre rozwiązanie, bo nie jest, i sam takich gier raczej nie będę kupował, jeśli jakiś tytuł będzie mnie interesował to po prostu poczekam aż wyląduje w taniej serii i zostanie okrojony z tego badziewia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ostatnie zdanie to sens całej rzeczy. W mojej opinii dobry support i podchodzenie do klienta z szacunkiem jest najlepszym sposobem na zmniejszenie piractwa."

W jaki sposób permanentna inwigilacja tego co i jak robię na (jeszcze) swoim pc z grą za która zapłaciłem (często niemałe pieniądze) ma się do szanowania klienta? Nie wspominając o walce z używkami.. faktycznie szacunek w..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie myle to zabezpieczenia ubi NIE zostalo jeszcze zlamane !
i to mnie cieszy, bo skoro badz co badz raczej upierdliwy system, to juz wole zeby dzialal, a nie zebysmy my sie meczyli a piraci cieszyli. a swoja kopie asasyna kupuje w ten weekend :D

@sjanc
narzekasz teraz. jakby gry drozaly od piratow- tez bys narzekal :|
no daj spokuj, juz nie wiem jak ty chcesz zeby rynek PC sie rozwijal. dystrybucja cyfrowa jest latwa, przyjemna i wygodna, a i o support jest latwiej niz tradycyjnie. i przyjaciele na steamie. jak dla mnie genialne.


dodtkowo, skoro rosnie dystrybucja cyfrowa, tzn ze o dobrej jakosci polaczenie juz sie coraz mniej osob martwi. a to oznacza ze zabezpieczenia ubi maja sens - nawet jesli co jakis czas sa upierdliwe. jedyne poszkodowane osoby to te ktorych dostawcy internetu czesto nawalaja - i to, niestety, juz nie jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 11:54, Jasiek_miko napisał:

o ile sie nie myle to zabezpieczenia ubi NIE zostalo jeszcze zlamane !
i to mnie cieszy, bo skoro badz co badz raczej upierdliwy system, to juz wole zeby dzialal,
a nie zebysmy my sie meczyli a piraci cieszyli. a swoja kopie asasyna kupuje w ten weekend
:D

No mylisz się.

Dnia 16.04.2010 o 11:54, Jasiek_miko napisał:

dodtkowo, skoro rosnie dystrybucja cyfrowa, tzn ze o dobrej jakosci polaczenie juz sie
coraz mniej osob martwi. a to oznacza ze zabezpieczenia ubi maja sens - nawet jesli co
jakis czas sa upierdliwe. jedyne poszkodowane osoby to te ktorych dostawcy internetu
czesto nawalaja - i to, niestety, juz nie jest dobre.

"Jakiś" sens to zawsze wszystko ma. Ciekaw jestem wyników sprzedaży w porównaniu do jedynki, która i tak była grą płyciutką jak kałuża, więc z pewnością wielu zrezygnowało nie z powodu zabezpieczenia, lecz z powodu radykalnie obniżającego się poziomu gier ubi w ostatnich latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, wiem, że to portal PC''towy, ale moglibyście się czasem powstrzymać od takiego żałosnego pocieszania się:

"Jest chu@#$%o z pecetami, ale nie przejmuj się stary PC''ciarzu, szwedzka firma, paradox interactive, mówi, że będzie zajebiście."

Ja tak rozumiem tego posta...

ŻENUA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak można ''walczyć'' z piractwem bez dorzucania co raz dziwnych zabezpieczeń, dzięki których legalny nabywca staje się poszkodowanym ;)

@HiddenNick
Portal PC''towy.... dobry żart, ale trochę spóźniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować