Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Epic Games nie wierzy w rynek PC

115 postów w tym temacie

Na konsolach dużo łatwiej (i to bardzo) pchnąć

Dnia 16.05.2010 o 22:48, Marco_Polo napisał:

za ileś tam $ skórkę dla bohatera w grze czy odświeżone mapy z wcześniejszej odsłony
danego tytułu.


No nie dużo łatwiej - "my little pony" do WoWa za 25 $ sztuka zszedł jak ciepłe bułeczki prosto z pieca i (podpowiem) nie było to na konsoli :) Mebelki do Simsów też schodzą nieźle ;-) Po prostu odbiorca masowy (lub ortodoksyjny fan danej marki), kupi wszystko, za każdą cenę nie rozmyslając za bardzo czy jest w tym sens i logika.

Co do newsa -coż wychodzi na to, że posiadanie kilku platform do grania (przynajmniej dwóch) to jest sytuacja typu win -win. Biblioteka gier rośnie znacząco i nie ma sytuacji narzekania że w coś nie pogram. Dlatego nie rozumiem dlaczego niektórzy traktują konsole jako najgorsze zło tego świata, zapominając że to od tych maszynek zaczął się gaming.

Sprawa druga - pepsi nie rżnij głupa i nie wyskakuj z porównywaniem piractwa pecetowego do tego na X360. Nie ta skala - dobrze o tym wiesz.

Sprawa trzecia - nie rozumiem tego plucia na EPIC. Przebranżowili się, ich sprawa. Robią kasę, więc była to dobra decyzja. Kiedy swego czasu podobnie postąpił Blizzard, tyle że w drugą stronę (z firmy multiplatformowej przeszedł na "PC only") to tylu głosów nienawiści nie było. A chełpienie się że S2, WoW czy tam Diablo 2/3 to exclusivy pecetowe czytałem ze strony blaszakowców nie raz i nie dwa. Natomiast kiedy tylko ktoś wspomni, w podobnym tonie że GoW 2 (i 3), to tylko na Xboxa, to zaraz jest odsądzany od czci i wiary, a same gry dostają łatke "konsolowego gówna, którego pecetowiec nie tknie nawet kijem". Ot, hipokryzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC będzie dalej istniało i w końcu może po jakimś czasie nagle stanie się bum i PC zostanie najbardziej dochodową platformą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jakby tak:
Konsolowcy! Kupujcie używane gry! Kupujcie tylko i wyłącznie używane gry! Kupujcie na spółkę w 20 z kolegami!
Ostatnio było, ze używki są gorsze niż piractwo, więc... :)

Co do newsa, to to jest idealny przykład tego, że firmy mają graczy w dupie i chodzi im tylko o kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Od konsol się w końcu wszystko zaczęło..."

No to chyba kolego masz nie wiecej niz kilkanascie lat i nie interesujesz sie kompletnie tym co dzialo sie przed Twoimi narodzinami (pewnie tak nie jest ale tak mozna wywnioskowac z Twojej wypowiedzi). Np. Pong, Prince of Persia to co wyszly na konsole czy na komputer jako pierwsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 09:21, hans_olo napisał:

Bijecie się o złote kalesony. Wszystko to są komputery, a konsola to nazwa potoczna.

Technicznie tak, ale zupełnie inny jest sposób... dystrybucji i zupełnie inny rynek. Co mnie osobiście wkurza, bo w zakresie jednej konsoli nie ma konkurencji zatem jak już konsolę kupisz to cały czas masz po dupie... Jak w każdym rynku gdzie jest monopol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 07:34, Lordpilot napisał:

Na konsolach dużo łatwiej (i to bardzo) pchnąć
> za ileś tam $ skórkę dla bohatera w grze czy odświeżone mapy z wcześniejszej odsłony danego tytułu.

No nie dużo łatwiej - "my little pony" do WoWa za 25 $ sztuka zszedł jak ciepłe bułeczki prosto z pieca i (podpowiem) nie było to na konsoli :) Mebelki do Simsów też schodzą nieźle ;-)

Dzięki za weryfikacje danych, nie śledzę zbyt mocno tego co dzieje się w WoWie czy Simsach.

Dnia 17.05.2010 o 07:34, Lordpilot napisał:

Po prostu odbiorca masowy (lub ortodoksyjny fan danej marki), kupi wszystko, za każdą cenę nie rozmyslając za bardzo czy jest w tym sens i logika.

Dokładnie. Powinienem dopisać to jako pewne uzupełnienie swojego komentarza ;-]

Dnia 17.05.2010 o 07:34, Lordpilot napisał:

Sprawa trzecia - nie rozumiem tego plucia na EPIC. Przebranżowili się, ich sprawa. Robią kasę, więc była to dobra decyzja.

W sumie ich sprawa, niektórzy mają jednak rację, że EPIC nie wydał od dawna niczego dobrego na PC. Od UT3 odbiłem się bardzo mocno, a w stareńkiego UT zagrywałem się bardzo długo, potem mniej, ale wciąż, już tylko w UT2004.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> W sumie ich sprawa, niektórzy mają jednak rację, że EPIC nie wydał od dawna niczego dobrego

Dnia 17.05.2010 o 09:28, Marco_Polo napisał:

na PC.


Widzisz - wszystko kwestia gustu. Ja przy GoW (1 i 2) bawiłem się wyśmienicie, UT (tak - ten pierwszy) kompletnie nie zrobił na mnie wrażenia (co oczywiste - późniejsze odsłony pomijalem), Unreal (też ten pierwszy) zachwycił mnie swego czasu grafiką.... ale niczym więcej. Także, dla mnie to już od dobrej dekady Epic nie wydał niczego dobrego na PC, chwała Bogu że inni deweloperzy robili kapitalne gry na ich technologii (choćby Ion Storm - Deus Ex).

Za to zajebiście bawiłem się przy starszych tytułach Epica - Jazz Jackrabbit, One Must Fall oraz... (Epic ?) Pinball. Wspominam te gry bardzo miło, choć głowy już nie dam czy Epic był tutaj deweloperem, czy tylko wydawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale po co wtedy nowe karty graficzne, procesory, pamięci, HDD,płyty główne, windowsy,itd.itp.Do prac biurowych i internetu wystarczy PC na którym ja grałem 10 lat temu,(nadal działa, i ktoś na nim pracuje).Systemy Windows stałyby się tylko gadżetem dla kolekcjonerów i pasjonatów.Bezpłatny Linux zagościłby nie tylko pod strzechami, ale i w firmach.Reasumując ,wystarczyłby najtańszy laptop pod Linuxem ,bo po co te 500~600W prądu ciągnąć. Nie sądzę żeby zlikwidowanop tyle gałęzi przemysłu na rzecz(bez obrazy) konsoli dla dzieci na komunię:) Całe to bicie piany to papka marketingowa i pranie mózgu, żeby sprzedaż konsol i drogich gier na nie zwiększyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety pan CEO, apomniał najwyrażniej, że największą siła rynku PC leży w produkcjach online only. Nie tylko MMO. Ale w grach które da się grać wyłącznie multiplayer i są bardziej rozbudowane niż używanie 4 przyciskow ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 09:09, kaczamanov napisał:

No to chyba kolego masz nie wiecej niz kilkanascie lat i nie interesujesz sie kompletnie
tym co dzialo sie przed Twoimi narodzinami. Np. Pong, Prince of Persia to co wyszly na konsole czy na komputer
jako pierwsze?


Takimi tytułami to kolega sobie sam strzelił w stopę. Pong jest oparty na pomyśle innej ''gry'' z pierwszej konsoli Magnavox Odyssey. Historia sięga ''troszkę'' dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru brać udziału w toczącej się tutaj wojnie, od siebie dodam więc jedynie, że na PC można odnieść sukces, wbrew temu, co szanowny pan z Epic twierdzi - kluczem jest jednak "poznanie potrzeb" odbiorców i stworzenie społeczności wokół swoich gier - jest to coś, o czym ktoś najwyraźniej zapomniał po UT2004.

Co nie zmienia faktu, że piractwo istotnie podcina temu rynkowi skrzydła od lat i trzeba być skończonym ignorantem, by udawać, że problemu nie ma.

Dnia 17.05.2010 o 04:38, Krzych_Ayanami napisał:

Kompatybilność wsteczna na pececie? Spróbuj na Viście, XP, albo 7 uruchomić grę, która
została napisana pierwotnie pod dosa, albo starsze wersje bibliotek DX. Wersję 3, albo
6. Zobaczymy jak wtedy zaśpiewasz.


Wszystko można uruchomić. DosBox do czegoś służy wyobraź sobie, w przypadku starszych gier również istnieją sposoby (fanowskie patche, instalatory dla wersji 64 bit Windows etc.), w ostateczności użyć można maszyny wirtualnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aj jacy biedni sa niektorzy pecetowcy przez te cholerne konsole- rynek ich olewa, nie rozwijaja sie, ogolnie padaka :) A wystarczylo raz kiedys kupic konsole i miec problem z glowy, tak jak ja zrobilem :) Teraz mam i nadzieje (pc) i gry, ktorych nie ma na pc (konsola); Chyba, ze ktos jest ideowo uprzedzony i sie brzydzi- to wtedy jego sprawa, niech sie dalej pieni przed monitorem, jesli to pomaga ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do kompatybilności wstecznej, to odpalę grę pod DOS czy na DX3, zazwyczaj robi się odpowiednie programiki jeśli gra nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skonsolizowali się panowie (i panie) z Epic i tyle. Weźmy np. serię UT. Pierwszy UT był najlepszy. Potem już średnio, chociaż nie da się ukryć, że w UT2004 nadal gra bardzo dużo osób, więcej niż w UT3.

Gears of War po prostu się na PC nie przyjął. Został masowo spiracony, a na multi miał zerową karierę. Jak teraz wejdę na multi to jest tyle serwerów, że można na palcach jednej ręki policzyć. Taki typ rozgrywki po prostu dla PCtowców jest za wolny.

To czego najbardziej oczekiwałem i oczekuję od Epic to Unreal 3 - ten prawdziwy Unreal z krwi i kości, który potrafi zjeżyć włosy na plecach, a nie jakieś Unreal Tournament, itd. Widać, że Epic leci na kasę i robi to co się bardziej opłaca, a nie to, czego chcą gracze. A Unreal 2 to był jakiś kosmiczny żart, ale fakt faktem, że zrobiony przez inną firmę a jedynie wydany przez Epic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 09:09, kaczamanov napisał:

No to chyba kolego masz nie wiecej niz kilkanascie lat i nie interesujesz sie kompletnie
tym co dzialo sie przed Twoimi narodzinami (pewnie tak nie jest ale tak mozna wywnioskowac
z Twojej wypowiedzi). Np. Pong, Prince of Persia to co wyszly na konsole czy na komputer
jako pierwsze?


BUAHAHAHAH :D Proponuję sprawdzić hasło Magnavox Odyssey, zanim komukolwiek zarzucisz nieznajomość czegokolwiek, a z Prince of Persia to już żeś w ogóle dowalił, weź się doucz :> Poza tym Pong na komputerze? I ty komukolwiek zarzucasz urodzenie się kilkanaście lat temu? Doooooobre ;>

@xeavien: ciekawe bajki opowiadasz, bo średnio na konsoli aktywnie korzysta się z 10 przycisków, ale skąd ty możesz o tym wiedzieć, skoro dla ciebie jest wsad i 2 przyciski myszki (czyli jakby nie patrzeć mniej przycisków, niż średnio na konsoli).

@Lordpilot: jak zwykle w pełni się zgadzam, nic dodać, nic ująć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piractwo, piractwo......
Wycierają sobie tym pyski, bo tak wygodniej. Może i coś w tym jest, ale druga strona medalu, to fakt, że gracz na PC to gracz wymagający. Nie wystarczy zrobić tytułu, który ładnie wygląda i skłąda się z ciągu niewielkich ekranów do mordowania przeciwników przerywanych filmikami tylko trzeba wymyślić jakąś fabułę i sensownie ją sklecić w całość, o poziomie trudności wynikającym nie tylko z większej ilości HP u przeciwników nie wspomniając.... A to jest dużo trudnejsze a więc mniej opłacalne (patrz ostatnie wypowiedzi UBI)
Zapobiegając komentarzom o fanboyowaniu - mam PC i mam konsolę i na obu lubię grać, zależnie od tego, na co mam akurat ochotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myli się chłop, rynku PC nie da się od tak zabić, jest wiele gier które wychodzą z myślą o Pecetach, a z tego co wiem to na XBOX 360 piracą tak samo jak na pecetach. Gry takie jak MMO to dzieci pieca i tak zostanie, chodz nie mam nic przeciwko konsolom, to te zawsze będą troszku w tyle z grafiką, ja osobiście nie wyobrażam sobie grania w FPS na konsoli czy MMO, chodz są tacy którym to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem. WSAD to tylko baza. Bez obsadzenia QEFRG1234 + spacja +ctrl+shift to sobie za bardzo nie pograsz (jeśli już o grach akcji mówić, bo w niektórych grach to klawiatury czasem nie starcza i pojedyncze przyciski mają wiele funkcji w różnych panelach itd.). A myszki dwuprzyciskowe zniknęły z rynku ok. 10 lat temu, sam mam 5 przycisków z dwoma bocznymi, dowolnie edytowalnymi i nagrywaniem makr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować