Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Aj, z tego wszystkiego zapomniałem o MG:
Słowem, Yarr w tej edycji to kwintesencja doskonałego Mistrza FM (bez cienia przesady!), ale z dwoma małymi zgrzytami - 1) za mała regularność postów administracyjnych (powinna być konkretna godzina, np. 23 i MG powinien się bardzo mocno tego trzymać), 2) nie dał graczom do zrozumienia, że mają zająć się szukaniem morderców poprzez codzienne lincze (oczywiście, to powinno być jasne dla graczy, ale najwyraźniej nie dla wszystkich), przez co ja, który chciałem przejść do konkretów przez zasugerowanie demokratycznych wyborów (a przypomnę - zrobiłem to tylko po to, by rozruszać stały element tej gry), zostałem uznany za winnego - "niby taki pomocny, ple ple ple".

Przy okazji - skąd ten pomysł, żeby w jednym poście pisać wynik linczu i zabójstwa mafii? Kiedyś, o ile pamiętam, było tak, że lincz był np. o 22, a morderstwo o 23, żeby mafia miała jeszcze chwilę na odniesienie swojej decyzji do głosowania i ewentualnych postów tuż po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyszła kolej na podanie listy, którą zebrałem. Znajduje się na niej 12 graczy i z tyloma mam zamiar rozpocząć grę. Jednak nie jest pewne czy wszyscy w tym momencie znajdą czas, dlatego spośród tych, którzy się zapisali na forum, dobiorę sam, aby uzupełnić do tej "parszywej dwunastki" :P albo o jednego więcej, by nie była już taka parszywa :P

1. ariwederczi (?)
2. Budo (?)
3. Conqueror
4. Darnok
5. Jozeph
6. Latniak
7. Shudo
8. Stein (?)
9. Vilmar
10. walgierz
11. Yarr
12. Ziemas

Uporządkowane w kolejności alfabetycznej, gdyż jakoś tak mi się zachciało mieć taką listę ;) Jak widać trzech graczy nie jest pewnych i dlatego jeśli nie dostanę od nich kolejnego potwierdzenia, że na pewno będą mogli wziąć udział w edycji, to zamiast nich wezmę kilku graczy z forum.
Jeśli kogoś nie ma na tej liście to przepraszam, ale wolałem, aby gra była na wysokim poziomie i wydaje mi się, że z tymi graczami jest to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety mafia wygrała no ale cóż należy pogratulować. Chciałbym wszystkim podziękować za grę, natomiast MG podziękować za poprowadzenie. Trzeba by było podsumować edycje.
MG – mi tam brak postów fabularnych lub ich śladowe ilości kompletnie nie przeszkadzały, to gracze mają pisać fabularnie i tworzyć historię a nie MG i tu nie mam żadnych zastrzeżeń do Yarr’a. Moim zdaniem podejście MG było OK.
Mafia – General Sturnn bardzo fajnie zagrał dosyć aktywny chociaż to podanie się za kataniego było nie przemyślane skoro byłbyś nim to w dzień w który zginąłem logika wskazywała by sprawdzić mnie nikt nie zwrócił na ten fakt uwagi ale i tak nie uwierzyli Ci, Ninger beznadziejnie siedzieć cicho to każdy potrafi ale nie o to w tym wszystkim chodzi.
Vilmar – jako pierwszy zaczął szukać czegokolwiek i był chyba najbardziej aktywny więc chwała mu za to. Co do jego pomysłu zabijania milczków to zaczynam się zgadzać z jego opinią.
Eldae i DanielDazZy sorki że skazałem was na śmierć ale niestety nie mogłem czekać już dłużej bo wiele spojrzeń zostało skierowanych na mnie i nie chciałem czekać aż dostane głosy na lincz bo wtedy to już by mi mało kto uwierzył. Ale zagraliście dosyć aktywnie i za to wam chwała.
Na temat milczków nie będę się wypowiadał bo szkoda słów. Jedna zasada nie chcesz grać, nie masz czasu nie zapisuj się na listę może ktoś inny miałby ochotę naprawdę pograć. Jak w końcu zabiorę się za prowadzenie edycji to będę wiedział kto nie będzie miał w niej miejsca. Nie za bardzo lubię sytuacje gdy jest przygotowywana lista zamknięta jaką teraz przygotowuje Dev ale jest to pewien sposób na wyeliminowanie milczków bo zbiera w miarę doświadczonych graczy których styl gry jest mu znany.

-> DevilFish „klimat pewnie W40k znowu sądząc z wcześniejszych zapewnień Dev”
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=12856 raczej będzie w klimacie Gothica na wysepce Korinie w królestwie Myrtany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkradł mi się błąd „klimacie Gothica na wysepce Korinie w królestwie Myrtany.” http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=12869 oczywiście miało być Korinis ale to przez wspaniałą autokorekte w Wordzie.
A co do oceny ostatniej edycji posty niektórych niemość że bardzo rzadkie to jeszcze jednozadaniowe.

A teraz trochę o nas czyli stałych użytkownikach tego topika. Jak widać spora część udziela się dosyć często pisząc w miarę dużo na dowód czego w statystykach w pierwszej setce jest nas sporo http://212.182.70.2/~vilmar/gram_stats/index.php?s=more
13. S4jm0n
14. Lampek
16. ariwederczi
20. Shudo
21. General Sturnn
22. Dar15 – chociaż dziwnie wysoka pozycja przy twoim spamie i jednowierszowych postach.
25. DevilFish
28. Darnok
34. Furrbacca
35. Yarr
54. CermatoX
58. upiordliwy
77. DonCarleone
82. Walgierz

To jako dodatek do reformy i dla rozluźnienia przed edycją Deva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W FM mam zdecydowanie lepszą średnią ;P

Vilmar:
Pomysł z postem linczowo-mordziastym [;P] nie jest może mój autorski, ale za to ułatwia bardzo życie. Z mafią przecież umawiam się jako MG inaczej niż z graczami. Co do regularności postów - chyba napisałem, że będą po 23 :) To że były czasem bliżej 24 to chyba nic strasznego i w sumie niewielki problem dla kogokolwiek. Nie znam ani jednego MG, który pisał by posty podsumowujące o jednej stałej godzinie. Ja starałem się to robić między 23 a 24 - jeśli dla kogoś było zbyt późno, to przecież mógł przeczytać sobie rano ;P A co do Twojej śmierci - mówiłem Ci, że kopiesz sobie grób, bo nie ma myślenia analitycznego wśród graczy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2006 o 09:03, Shudo napisał:

22. Dar15 – chociaż dziwnie wysoka pozycja przy twoim spamie i jednowierszowych postach.


Ja nie spamuje;p Poczytaj se ZK;p tam to dopiero posty pisze;p W FM nie trzeba pisac jakis super dlugich postow... tym bardziej ze zwykle fabuly nie ma i trzeba skupic sie na pisaniu tylko faktow;p
Troche zezloscilem sie twoim zdaniem;p GRRR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 08:09, DEViANCE napisał:

Przyszła kolej na podanie listy, którą zebrałem. Znajduje się na niej 12 graczy i z tyloma
mam zamiar rozpocząć grę. Jednak nie jest pewne czy wszyscy w tym momencie znajdą czas, dlatego
spośród tych, którzy się zapisali na forum, dobiorę sam, aby uzupełnić do tej "parszywej dwunastki"
:P albo o jednego więcej, by nie była już taka parszywa :P

1. ariwederczi (?)


Jeśli gra zacznie się najwcześniej w niedzielę, to potwierdzam gotowość. :) Wcześniej, niestety, nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 08:35, Shudo napisał:

Ninger beznadziejnie siedzieć
cicho to każdy potrafi ale nie o to w tym wszystkim chodzi.

Kiedy jest się mafią chodzi o to żeby nie dać się złapać. Czyli nie wychylać się, bo jak ma się inne zdanie niż reszta zwykle jest się linczowanym jak mi to zrobiono gdy głośno wypowiedziałem się o Sojuszu w czyjejś edycji :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zwykle zostałem zapomniany przez ludzkość, ale cóż tak bywa. Człowieka nie ma raptem 12 godzin, a tu już nowa lista i koniec zapisów :P
Co do edycji to mieszkańcy dali ciała (delikatnie mówiąc) bo w dwóch ostatnich dniach wszystko było widać jak na dłoni (macie szczęście, że mnie sprzątneliście tak wcześnie :P). Gratki dla mafii oczywiście i dla Yarr''a za prowadzenie edycji.
Jako, że na liste już się nie łapię to wpisuje się na rezerwę.

*** *** ***

REZERWA:

1. Shohun
2. NinjaSeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to też się dopiszę :) Nie zostanę wzięty, więc mogę się śmiało dopisać bez obawy o grę :D

REZERWA:

1. Shohun
2. NinjaSeba
3. Ninger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa

1.Shogun (tylko jak cie DEV weźmi to czytaj w tej edycii posty :) )
2.Ninija Seba
3.Daniel DaZzy (jak już pewnie wiecie ale przypone że wole Samo DaZzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 09:43, Yarr napisał:

W FM mam zdecydowanie lepszą średnią ;P

Vilmar:
Pomysł z postem linczowo-mordziastym [;P] nie jest może mój autorski, ale za to ułatwia bardzo
życie.


Że odpowiem - mnie osobiście ten pomysł też sie nie podoba - dlaczego? Ano dlatego że między linczem a morderstwem powinien sprawdzać katani, gdy katani jest dobry a gracze się starają to ta np godzinka między a między daje możliwość :
a) spokojnego spojrzenia na głosowanie
b) analize postów w stosunku do głosowania
c) zadanie odpowiendich pytań lub robienie działań osłonowych
d) sprowokowanie mafii lub obronienie się przed nią (tu nie powiem o co chodzi ale to działa:P)

Ta godzinka miedzy a miedzy jest przede wszystkim dla kataniego - postaci/ roli bardzo zaniedbywanej ostatnio

--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Katani zginął dość wcześnie, to tak przy okazji.
I tak szedłem na rękę mieszkańcom, bo robiłem to, czego nikt do tej pory nie robił [przynajmniej przez te 20 z górą edycji, które ja gram]: zamieszczałem sukcesywnie wszystkie głosowania. Można było analizować do woli. Post kończący był około godziny po linczu - w tym czasie i mafia i katani mogli sobie analizować, bo nie trzymałem tak ścisłego rygoru w tej kwestii [sprawdzali i oddawali głosy na mord bardzo różnie, czasami w dzień przed linczem]. Mało tego - analizować to trzeba podczas gry, a nie przez godzinkę. Poziom był jaki był. Ja nie mam sobie nic do zarzucenia - zastosowałem się do opinii graczy przed edycją: MG jest od podsumowań. Ktoś narzekał na brak fabuły? Kiedy wymyślałem Wam fabułę to graliście fatalnie, bo się na fabule skupialiście [że o olewaniu gry nie wspomnę]. Zawsze komuś coś nie pasi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 13:58, Yarr napisał:

zamieszczałem sukcesywnie wszystkie głosowania.

A po co? ;P
Dobry gracz (na przykład ja :] ) takie rzeczy sam sobie zapisuje.

Dnia 16.06.2006 o 13:58, Yarr napisał:

Można było analizować do woli. Post kończący był około godziny po linczu - w tym czasie i mafia i katani mogli sobie analizować

Sam się nad tym zastanawiałem, ale zauważyłem, że czasami głosy różnią się od tego, co ludzie piszą na forum. Dlatego w swoich edycjach dzieliłem lincz i mord. Wtedy zarówno mafia jak i katani mieli czas na analizę. A że rzadko z niego korzystali to już ich sprawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 11:57, Ninja Seba napisał:

Ja jak zwykle zostałem zapomniany przez ludzkość, ale cóż tak bywa. Człowieka nie ma raptem
12 godzin, a tu już nowa lista i koniec zapisów :P
Co do edycji to mieszkańcy dali ciała (delikatnie mówiąc) bo w dwóch ostatnich dniach wszystko
było widać jak na dłoni (macie szczęście, że mnie sprzątneliście tak wcześnie :P). Gratki dla
mafii oczywiście i dla Yarr''a za prowadzenie edycji.
Jako, że na liste już się nie łapię to wpisuje się na rezerwę.

*** *** ***

REZERWA:

1. Shohun
2. NinjaSeba



Ekchm ja bylem na 2 mjejscu!!!

1.Shogun
2.Ponury
3. Seba

Zebym kolejki nie tracil;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się