Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Czyli jest w tej chwili 4:3 na Dara, jeśli dobrze liczę? :P W takim razie przydałoby się ponownie "wyrównać" to głosowanie, bo remis w takim momencie i przy tak dużej ilości graczy nie jest złym pomysłem. :)

*********************
lincz -> patrYX93
*********************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie byś zlinczował mnie, jednak jeszcze bardziej są dla Ciebie podejrzani patrYX93 i Dar15? Chcę się utrzymać, choć tego nie widać? (czytanie w myślach czy co? :P) W swojej wypowiedzi wymieniłeś piątkę podejrzanych, jednak jakiś większych argumentów poza "kręceniem" i "bycia bez grzechu" nie podałeś. Ciekawe też, że już podczas pierwszego linczu masz wytypowaną piątkę podejrzanych. Brakuje mi tu też jakiegokolwiek ustosunkowania się do idei remisu. Może to tylko pomyłki nowicjusza, jednak takie bzdury mnie dość mocno irytują i zastanawiają...

Do ogółu... Jesteście przekonani co do tej dwójki co mamy zlinczować? PatrYX93 faktycznie może być tym złym alkoholem, jednak co do Dara wydaje mi się, że jest czystą wodą i tyle. Wątpię by ten zły napój tak się wystawiał swoją innością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 20:16, deih napisał:

No i wystawiłeś patrYX93''a na prowadzenie. Trzeba czytać każdy post ;).

Bo nie odświeżyłem strony przed dodaniem posta. :P Teraz widzę, że znowu nie ma remisu, więc zmieniam głos. :)

*********************
lincz -> Donki (bo nie spodobało mi się to, że tak broni wody)
*********************

I teraz jest ok. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyglądając się dzisiejszej dyskusji odnoszę wrażenie, że byliśmy świadkiem wymiany zdań dwóch mieszkańców. Z jednej strony patrYX93, który zachowuje się jak typowy debiutant. Raz, że uważa moment mordu za kluczowy w grze, później zaś dosyć nieciekawie broni się przed słowami windowsa, który uczepił się jednego, a na czymś zupełnie innym skończył. Windows to właśnie drugi mieszkaniec, o którym wyżej wspomniałem. Choć podoba mi się, że zauważył fakt offtopu patrYXa, to jednak jego poziom argumentów... Rozumiem, że to pierwszy dzień, ale czepiać się debiutanta za takie błędy? Należałoby spojrzeć na to z trochę innej perspektywy, np. oczami samego zainteresowanego - patrYXa. Wydaje mi się, że chciał zabłysnąć znajomością zasad (paradoksalnie), a także swoim przejęciem. Nie za bardzo mu to wyszło, a ja bym go za to nie zlinczował.
Druga sprawa, to Dar, a raczej jego zapowiadająca się śmierć. Podczas poprzedniej edycji zdążyłem poznać jego styl gry, dlatego też mogę ze sporym prawdopodobieństwem stwierdzić, że jest on niewinny. Już na początku gry obrał sobie kontrastową postać - wodę - co nie pasuje do mafii. Rzucać się w oczy pierwszego dnia? Nie wydaje mi się.
Ponadto na podstawie przeczucia i innych nikłych przesłanek, z grona podejrzanych mogę na obecną chwilę wykluczyć: Magwisienkę, Mateusza, spidera, AQ22 i elekrina.
Pozostają więc: matiz, skyler, LifaR, Donki, Deih i Kukowsky. Donki zastanowił mnie swoją dziwną obroną Dara ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=29635). Wyczuwam tutaj mafiozę, który chce w jakiś sposób włączyć się do dyskusji, tzn. uzyskać z kimś powiązania. To samo matiz - korzysta z okazji i odpowiada Donkiemu. Deih natomiast zamieszcza "posty widmo", czyli niby coś pisze, jednak nie włącza się do dyskusji, co także jest wygodne z punktu widzenia mafii. To samo i Kukowsky, choć o nim będzie trochę niżej. LifaR i skyler także są niewidoczni podczas dnia. Z tym, że skyler najpierw oddał głos na windowsa, by chwilę później zmienić go na patrYXa, namawiając przy tym do remisu. I tutaj zastanowił mnie Kukowsky, który był sceptyczny do tego pomysłu, lecz dziwnie szybko się do niego przekonał. Ze skylerem zgodził się również LifaR... i nie tylko, bo pomysł remisu przyjął się dziwnie szybko. Intuicja mówi mi, że mamy do czynienia z intrygą grubymi nićmi szytą. Na pierwszy plan wysuwa się skyler wraz z Kukowkym, zaraz po nich LifaR. To moja dzisiejsza trójka podejrzanych. Jako że Dara i patrYXa uniewinniłem, nie będę brał udziału w remisie i zagłosuję na kogoś z ww. trójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boję się tylko abyście nie przedobrzyli .Niektórym bardzo zależy aby od razu odstrzelić dwie osoby .Może chcą się zabezpieczyć aby później ratować się remisem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 20:19, Bumber napisał:

I tutaj zastanowił mnie Kukowsky, który był sceptyczny
do tego pomysłu, lecz dziwnie szybko się do niego przekonał.

Faktu, że po prostu źle zrozumiałem fragment regulaminu mówiący o remisie przeoczyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 20:19, Bumber napisał:

/.../

Co do tych "postów widmo". Skoro przez taki argument ja jestem podejrzany to czemu nie jest nim AQ? Bo jest dosyć nowym graczem? Tutaj w roli mafii obstawiam jednego doświadczonego i niedoświadczonego. Drugą sprawą zaś jest Twoje uniewinnienie naszych dwóch podejrzanych. W pierwszych dniach jak sam zresztą wiesz , każdy czepia się o najmniejszy błąd aby sprowokować drugą osobę. Tak samo może być też ze strzałami. Jedni to zaakceptują bo to początek gry , a Ci co będą mieć coś do ukrycia stanowczo zareagują : "dlaczego właśnie ja?!" itp. Być może niektórzy prowadzą taką grę. Możliwe , że windows chciał sprowokować patrYXa aby zobaczyć jak na to zareaguje. Pod wieczór przed mordem lub w następnym dniu ktoś może palnąć jakąś głupotę. Wtedy można już wyciągać porządniejsze wnioski i dawać przeciwko tej osobie więcej zarzutów. Na początku kierujemy się intuicją. Więc można powiedzieć , iż patrYX i Dar naprowadzą nas na trop mafii. Oczywiście nie musi tak być. Możemy zmienić na kogoś głos , niestety małe są szanse , że wpadniemy na mafię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 20:19, Bumber napisał:

/.../Z jednej strony patrYX93, (z drugiej - moja wstawka) Windows /.../

-> Czyli: Gienio zrobil to i to, co go niejako obciaza, ale windows ktory to zauwaza, posluguje sie niskiej jakosci argumentami... Czyli w zasadzie nie wiadomo co o tym myslisz, ot napisales cos sobie by napisac.

Dnia 17.07.2007 o 20:19, Bumber napisał:

Rzucać się w oczy pierwszego dnia? Nie wydaje mi się.

-> Tez mi sie nie wydaje, dlatego na niego nie glosowalem. Bylem i jestem za remisem, ale Dara za winnego dzis nie uwazam, glownie przez to, kim jest.

Dnia 17.07.2007 o 20:19, Bumber napisał:

Wyczuwam tutaj mafiozę, który chce w jakiś sposób włączyć się do dyskusji, (inna osoba)niby coś pisze, jednak nie włącza się do dyskusji, co także jest wygodne z punktu widzenia mafii.

-> To jak: ktos wlacza sie do dyskusji i jest mafia, ktos trzyma sie z boku, tez jest mafia ?

Dnia 17.07.2007 o 20:19, Bumber napisał:

LifaR i skyler także są niewidoczni podczas dnia.

-> Nie moja wina, ze gdy akurat nie wypoczywalem, wlasciciel piwniczki pozwalal ja zwiedzac i przypominac sobie co pisali inni, ale nie pozwalal sie samemu odezwac.. ;) [problemy z dodawaniem posta]

Dnia 17.07.2007 o 20:19, Bumber napisał:

Ze skylerem zgodził się również LifaR... i nie tylko, bo pomysł remisu przyjął się dziwnie szybko.

-> Natomiast Bumber przyjal jakzre wygodna postawe, bezstronnego komentatora, ktory nie jest ani za, ani przeciwko remisowi, nawet glosu jeszcze nie oddal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 20:24, Kukowsky napisał:

Faktu, że po prostu źle zrozumiałem fragment regulaminu mówiący o remisie przeoczyłeś?

Zbyt pobieżnie przeczytałem. :P Co nie zmienia faktu, że mimo wszystko remis jest dla nas niekorzystny, gdyż eliminując dwóch graczy na tym etapie gry, nie mamy dużego prawdopodobieństwa, że któryś z nich jest w mafii... A przeprowadzając remis na późniejszym etapie gry, te prawdopodobieństwo wzrasta, prawda? Pomijając już sytuację przy takim podwójnym linczu, prawdopodobieństwo wzrasta chociażby ze względu na mniejszą liczbę graczy. Moim zdaniem remis dzisiejszego dnia jest nam zupełnie zbędny. Choćby dlatego, że istnieją duże przesłanki, na podstawie których można przupuszczać niewinność obu kandydatów do dzisiejszego linczu.
A i jeszcze jedno na temat Twojego niezrozumienia regulaminu. Nawet jeśli ono nastąpiło, to powinieneś uwzględnić to, co napisałem wyżej. Dziwiłbym się, gdybyś sam do takich wniosków nie doszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 20:17, Kukowsky napisał:

Chętnie byś zlinczował mnie, jednak jeszcze bardziej są dla Ciebie podejrzani patrYX93 i Dar15?
Chcę się utrzymać, choć tego nie widać? (czytanie w myślach czy co? :P) W swojej wypowiedzi
wymieniłeś piątkę podejrzanych, jednak jakiś większych argumentów poza "kręceniem" i "bycia
bez grzechu" nie podałeś. Ciekawe też, że już podczas pierwszego linczu masz wytypowaną piątkę
podejrzanych. Brakuje mi tu też jakiegokolwiek ustosunkowania się do idei remisu. Może to tylko
pomyłki nowicjusza, jednak takie bzdury mnie dość mocno irytują i zastanawiają...


A jakież mam argumenty wysuwać? Wydaje mi się, że zachowanie takich osób jak Ty, Magwisienka i windows to już nie zależy od charakteru, lecz od umiejętności nabytych na forum. Zaś patrYX93 i Dar15 wykazali sie tu chyba swoistym brakiem doświadczenia w byciu pod presją.
Haka nie złapałem na nikogo - bo cóż tu sie dziwić, to dopiero początek gry, nie można oceniać zachować w tym etapie jako zdradzenie czegokolwiek, lecz takie są moje przypuszczenia.
No i do czego mi idea remisu? Mam własną idee, że (dla mnie) powinna odpaść osoba, którą podejrzewam najbardziej.
Nie jestem głupi, może Wam sie wydawać, że podanie tych nicków, jako osoby podejrzane było typowo noobskie, ja jednak nie mam nic do ukrycia. Oczywiście jak już pisałem nie mogę wysuwać ostatecznym wniosków na początku, bo to by było głupie, dlategoż napisałem tylko o osobach podejrzanych, gdyż ich jestem ciekaw najbardziej, co wybełkotają ze swoich butelek później.
Nie będę pisał tu dalej, gdyż mi już wychodzi masło maślane i mi samemu już procenty zaczynają się rozprzestrzeniać bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 20:33, LifaR napisał:

/.../ Czyli w zasadzie nie wiadomo co o tym myslisz, ot napisales cos sobie by napisac.

Nie, chciałem wyjaśnić powody, dla których uznaję ich za mieszkańców.

Dnia 17.07.2007 o 20:33, LifaR napisał:

-> Tez mi sie nie wydaje, dlatego na niego nie glosowalem. Bylem i jestem za remisem, ale
Dara za winnego dzis nie uwazam, glownie przez to, kim jest.

Ale jednak jesteś za remisem, doprowadzającym do śmierci Dara? Niby na niego nie głosujesz, lecz Twój głos przyczynia się do śmierci nie tylko patrYXa, ale też Dara. Więc jak to jest naprawdę?

Dnia 17.07.2007 o 20:33, LifaR napisał:

-> To jak: ktos wlacza sie do dyskusji i jest mafia, ktos trzyma sie z boku, tez jest mafia ?

Słowa wyrwane z kontekstu najczęściej pozbawione są większego sensu. Przedstawiłem dwie możliwe postawy mafii, dopasowując je do dwóch konkretnych osób. Mafiozo może zarówno włączać się do dyskusji w "sztuczny sposób", ale także unikać jej, dodając co jakiś czas pościk.

Dnia 17.07.2007 o 20:33, LifaR napisał:

/.../ [problemy z dodawaniem posta]

Jak rozumiem problemy ze zwalnijącym internetem? Sąsiad znów zasysał? ;)

Dnia 17.07.2007 o 20:33, LifaR napisał:

-> Natomiast Bumber przyjal jakzre wygodna postawe, bezstronnego komentatora, ktory nie
jest ani za, ani przeciwko remisowi, nawet glosu jeszcze nie oddal...

Zgadza się. ^^ Raz, że taka postawa jest wygodna, to dwa, że daje bardziej obiektywny ogląd na sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 20:30, deih napisał:

Co do tych "postów widmo". Skoro przez taki argument ja jestem podejrzany to czemu nie jest
nim AQ? Bo jest dosyć nowym graczem?

Dokładnie tak. Biorąc pod uwagę jego niedoświadczenie, jestem skłonny dać mu dzisiaj spokój.

Dnia 17.07.2007 o 20:30, deih napisał:

Tutaj w roli mafii obstawiam jednego doświadczonego i niedoświadczonego.

Widzisz, ja nie obstawiam, tylko analizuję. Obstawiać można źle, a analiza z pewnością ukazuje więcej.

Dnia 17.07.2007 o 20:30, deih napisał:

Drugą sprawą zaś jest Twoje uniewinnienie naszych dwóch podejrzanych. /.../

Przecież wiesz, że kogoś trzeba zlinczować. A ja nie mam zamiaru iść za głosem tłumu i przystąpić do remisu, gdyż moim zdaniem jest on niekorzystny. Ja uniewinniam Dara i patrYXa z podowów, które wyżej wymieniłem. Szukam zdrajcy gdzie indziej. Czy według Ciebie jest to błąd?

Dnia 17.07.2007 o 20:30, deih napisał:

Na początku kierujemy się intuicją. Więc można powiedzieć , iż patrYX i Dar naprowadzą nas
na trop mafii. Oczywiście nie musi tak być. Możemy zmienić na kogoś głos , niestety małe są
szanse , że wpadniemy na mafię.

Więc kiedy te szanse są duże, skoro teraz są małe? Dar i patYX naprowadzą nas na trop mafii, choć nie musi tak być... Więc po co ich linczować?
Większe szanse na wytropienie mafii są wtedy, gdy nie idziemy za głosem większości, tylko myślimy samodzielnie. To właśnie doprowadza mnie do innych podejrzanych i nie uważam tego za złe, wręcz przeciwnie. Widać masz inne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, widzę że mafia bardzo chce wyeliminować remisem 2 napoje, Dara i Mnie.
Więc wypada wykluczyć parę osób, czyli tych którzy nie głosowali na Dara ani Gienia (czyli mnie). To wręcz śmieszna sytuacja, kiedy Kukowsky zmienia głos by usunąć mnie i Dara za wszelką cenę.Tak więc uważam, że Bimber z Rzepy będzie moim następnym typem...trochę spanikował w poście dotyczącego elekrina kiedy ten chciał go zlinczować. Do tego jego partnerem prawdopodobnie jest Donki który również chciał wyeliminować deiha. Przypadek, czy świadome działanie?
Podobna grupa to deih i skyler, również głosowali na mnie... chociaż są bardziej prawdopodobni gdyż to oni w dużej mierze przyłożyli się do remisu.

Zgodnie z postem windowsa dotyczącego stanu linczów, wychodzi na to, że remis wciąż zapewniony.
Nawet jeśli odpadnę razem z Darem, to przynajmniej pokuszę się o pewien fortel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 20:44, Bumber napisał:

Ale jednak jesteś za remisem, doprowadzającym do śmierci Dara? Niby na niego nie głosujesz,
lecz Twój głos przyczynia się do śmierci nie tylko patrYXa, ale też Dara. Więc jak to jest
naprawdę?


Spójrz na to innym okiem. Przyszłość patrYXa93 i Dara15 i tak już jest przesądzona, no chyba, że ktoś uratuje, ale tak to tylkow ostatnich sekundach, bo jak ktoś kogoś uratuje wcześniej, to zawsze znajdzie się osoba, która poprawi swój głos. Osobiście zależy mi tylko na tym, by Dar15 <kaputt>, gdyż jest moim głównym podejrzanym.

Dnia 17.07.2007 o 20:44, Bumber napisał:

> -> Natomiast Bumber przyjal jakzre wygodna postawe, bezstronnego komentatora, ktory
nie
> jest ani za, ani przeciwko remisowi, nawet glosu jeszcze nie oddal...
Zgadza się. ^^ Raz, że taka postawa jest wygodna, to dwa, że daje bardziej obiektywny ogląd
na sytuację.


Obiektywne spojrzenie to podstawa, jednakże teraz nie możesz stwierdzić, że patrzysz obiektywnie, gdyż nikt tak na prawdę nie pokazał innej swojej strony. Dar15 i patrYX93 byli pod presją, windows00 "męczył" pata, itd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że zostaje wysuszony, ale to i tak dobrze, chociaż jutro uczciwe alkohole będą miały może jaśniejszą sytuację ^^ Życzę mieszkańcom powodzenia w dalszej rozgrywce;] I uważajcie na nowicjuszy ;P To może być nasza zguba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 20:52, patrYX93 napisał:

Więc wypada wykluczyć parę osób, czyli tych którzy nie głosowali na Dara ani Gienia (czyli
mnie).

Ciekawe na jakiej postawie trzeba takie osoby wykluczyć. ;] Bycie obrońcą linczowanych to bardzo dobra przykrywka dość często stosowana. :)

Dnia 17.07.2007 o 20:52, patrYX93 napisał:

To wręcz śmieszna sytuacja, kiedy Kukowsky zmienia głos by usunąć mnie i Dara za wszelką
cenę.

A gdzie ja mówiłem, że chce Was usunąć za wszelką cenę? Poparłem idee remisu tak, więc starałem się ten remis zachować. Ja tam nic dziwnego nie widzę. Proponowałem ewentualną zmianę linczowanych (w kwestii Dara), jednak coś przeszło to bez echa.

Dnia 17.07.2007 o 20:52, patrYX93 napisał:

Tak więc uważam, że Bimber z Rzepy będzie moim następnym typem...trochę spanikował w poście
dotyczącego elekrina kiedy ten chciał go zlinczować.

Jakby chciał mnie zlinczować to by na mnie oddał głos, a tak to jego wypowiedź to stek bzdur wyssanych z palca nie trzymających się kupy. ;]

Dnia 17.07.2007 o 20:52, patrYX93 napisał:

Do tego jego partnerem prawdopodobnie
jest Donki który również chciał wyeliminować deiha. Przypadek, czy świadome działanie?

Dwójka złych napojów głosuje w tym samym czasie na tą samą osobę... przyznasz, że dość by to podejrzane było. Posty dodane w tej samej minucie tak, więc zwykły przypadek i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się