Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Dnia 06.07.2011 o 21:22, kindziukxxx napisał:

mhm, biorę to pod uwagę, jednak wiedząc o swojej niewinności jak można się inaczej zachowywać?

Można się zachowywać tak, jakby inni mogli nie wiedzieć o twojej niewinności...

Dnia 06.07.2011 o 21:22, kindziukxxx napisał:

nie zgodzę się... albowiem przy remisie i w momencie gdy głosy na sobie ma któryś z mafiozów
to mają 2 głosy na namieszanie i zapewne to zrobią bo nie będą chcieli ryzykować możliwości
straty jednego zawodnika więc jak będzie remis i nie będzie kombinowania możemy założyć
że ocalały jest niewinny co daje nam jednego prawie pewniaka, a to jest już bardzo dużo

Nie będą też chcieli wychylać się pierwszego dnia. Przecież i tak jest mała szansa że miasto pierwszego dnia trafi mafioza, a gdyby mafia juz pierwszego dnia chciała mieszać się do linczów, rzuciłaby na siebie podejrzenia które mogłyby ciągnąć się przez całą edycję... Z tym pewniakiem to nie byłbym takie pewien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 22:01, windows00 napisał:

Remis nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.
W żaden sposób nie rozgrzesza remisowanego, a jest czystą loterią kto padnie.

akurat później nie, jednak pierwszego dnia, różnie z tym może być i może się poszczęścić, a jako że jest to pierwszy dzień, zawsze można zaryzykować i tak szansa na trafienie mafii jest niewielka,
Ale w sumie ty jesteś specjalistą od numerków więc kto by tam wiedział :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, a nie lepiej linczować Kalenosa? Znaczy nie wiem, nie umiem uzasadnić bo mi łeb pęka, ale jakoś mi Renzov nie wygląda na mafiosę, Kalenos o wiele bardziej. Kindziuk zresztą nie lepszy. Mój lincz zostaje na Kalenosie.

Edit: uch, ale wyczucie czasu. Sory, chyba pójdę spać, jutro będę bardziej ogarnięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 18:23, rob006 napisał:

Śmierdzisz mi tu pipką... jakkolwiek dwuznacznie by to nie zabrzmiało...

- Rano śledziem zagryzałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 21:58, Asthariel napisał:

Jakie kłamstwa? To, że mozesz być w mafii? Jakbyś nie zauważył, każdy tak robi. To sie
nazywa podpuszczaniem.

Haha, dobre :-).
Ale jakbyś naprawdę nie wiedział o co mi chodzi, to mam na myśli te kłamstwa, które wytknąłem Ci w tym poście http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=58204 i kolejne błędy w rozumowaniu w tym http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=58211 .

Cóż, martwi mnie to, że znowu jestem atakowany w pierwszych dniach gry i to głównie za "postawę fabularną". I to w dodatku przez tych, którzy się najrzadziej wypowiadali (win0 i Avalon).
Co ciekawe ten cały bajzel utworzył Avalon (ale mniejsza z nim, to było do przewidzenia), a od razu do niego podczepił się Kalenos , który najwidoczniej nie może się zdecydować na kogo ma zagłosować...

Chciałbym, żebyście jutro przyjrzeli mu się bliżej i jeśli dalej będzie robił tyle co do tej pory (czyli praktycznie nic) to go zlinczujcie. Człowiek (tfu, krasnolud) ewidentnie robi na koniec zamieszanie. Widocznie ma w tym jakiś cel po prostu ratuje swój tyłek, albo - co jest bardziej śmiałą tezą - ostatecznie wybawia Asthariela.
:-)
W każdym razie- zależało mu na zamieszaniu i swój cel osiągnął. A wy mu tylko w tym pomogliście...

Edit: Kolejny inteligent dwa posty wyżej. Jak już to Renzova. A poza tym- czy Ty w ogóle czytałeś przypiętego posta?

Ragnar Aergoth położył się i czekał na wyrok. Czuł, że nadchodzi niebezpieczeństwo, ale już się nie bał.
Delektował się ostatnimi minutami życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 22:47, Renzov napisał:

> Jakie kłamstwa? To, że mozesz być w mafii? Jakbyś nie zauważył, każdy tak robi.
To sie
> nazywa podpuszczaniem.
Haha, dobre :-).
Ale jakbyś naprawdę nie wiedział o co mi chodzi, to mam na myśli te kłamstwa, które wytknąłem
Ci w tym poście http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=58204 i kolejne błędy
w rozumowaniu w tym http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=58211 .

Cóż, martwi mnie to, że znowu jestem atakowany w pierwszych dniach gry i to głównie za
"postawę fabularną". I to w dodatku przez tych, którzy się najrzadziej wypowiadali (win0
i Avalon).
Co ciekawe ten cały bajzel utworzył Avalon (ale mniejsza z nim, to było do przewidzenia),
a od razu do niego podczepił się Kalenos , który najwidoczniej nie może się zdecydować
na kogo ma zagłosować...

Chciałbym, żebyście jutro przyjrzeli mu się bliżej i jeśli dalej będzie robił tyle co
do tej pory (czyli praktycznie nic) to go zlinczujcie. Człowiek (tfu, krasnolud) ewidentnie
robi na koniec zamieszanie. Widocznie ma w tym jakiś cel po prostu ratuje swój tyłek,
albo - co jest bardziej śmiałą tezą - ostatecznie wybawia Asthariela.
:-)
W każdym razie- zależało mu na zamieszaniu i swój cel osiągnął. A wy mu tylko w tym pomogliście...

Edit: Kolejny inteligent dwa posty wyżej. Jak już to Renzova. A poza tym- czy
Ty w ogóle czytałeś przypiętego posta?

Ragnar Aergoth położył się i czekał na wyrok. Czuł, że nadchodzi niebezpieczeństwo, ale
już się nie bał.
Delektował się ostatnimi minutami życia...


Nie inteligent, tylko człowiek pracujący. I napisałem , że WIEM że już za późno. Zazwyczaj kończę o 18tej, ale dzisiaj (sezon urlopowy) MUSIAŁEM zostać dłużej. I nie głosowałem na ślepo, ale przeczytałem, zanalizowałem, zagłosowałem. Stwierdziłem, że TY jesteś IMHO najodpowiedniejszym kandydatem , a jak nie TY to jutro łatwiejsze wybór, bo TY wraz z Avalonem, najbardziej się wyróżniacie. BTW. Zagłosowałem (chociaż głos nieważny, bo uważam, że to WAŻNE żeby inni gracze poznali moje zdanie, nawet jeżeli nie jest ono ważne w tym przypadku. Liczę też trochę na przychylność MG, bo jeżeli mafia też zaliczyła obsuwę, to MOŻE uzna mój głos. A jak nie - trudno. Może być też tak, że mafia mnie zabije. I na to nic nie poradzę. Niestety, ale jak dorośniesz to zobaczysz że ludzie mają obowiązki i że KAŻDY ma prawo do własnego zdania, jeżeli Tobie się to nie podoba - dorośnij. A i literówka normalna rzecz. Mimo iż to jedno zdanie to pisałem je na szybko, bo jak napisałem, łudzę się że MG mimo wszystko uzna mój głos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się odpisywać na te brednie. Wiem jedno- jak masz tyle obowiązków to po co zapisujesz się do edycji? Żeby wpadać na koniec i pisać jedno zdanie? To Ty powinieneś dorosnąć. I mała rada- zapisz się do edycji jak już się uspokoisz i będziesz w stanie znaleźć czas. Bo na razie popisałeś się tylko skandalicznym poziomem dyskutowania porównywalnym z przeciętnym uczniem gimnazjum i 100% olewaniem gry.
EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-Ty jesteś elfim parobkiem!
-CO?! A TY JESTEŚ BEZBRODYM GNOMEM!
-Cicho tam łyse niziołki! Pewnie zdrajcy mogą wypić te popłuczyny! Sprawdzimy kto jest wrogiem wlewając mu w usta karafkę… w… wo… woooooooddyyyyy… (krasnolud ledwo wymówił przeklętą nazwę). A potem zobaczymy co się stanie…
Po wielu godzinach kłótni doszło do tego iż wodą napojono Ragnara, który błyskawicznie doznał szoku z powodu wody i zginął straszliwą śmiercią.

W przepastnych głębinach piwniczki z miodami natknięto się na świadectwo okrutnej zbrodni. Ktoś dolał wody do miodu pitnego, a pechowy Avalon skosztował akurat tej jednej butelczyny z tysięcy z tego pomieszczenia. Jego śmierć nie należała do najprzyjemniejszych… nikt nie lubi wszakże rozwodnionych trunków.

Rozkład głosów:

0. win0 --> Renzov
1. Asthariel --> Renzov
2.
3. kindziuk --> Wayzin
4. Alexei Kaumanavardze --> Alexei Kaumanavardze
5. Kalenos -->Renzov
6. Avalon --> Renzov
7. Wayzin --> Wayzin
8. Renzov --> Kalenos
9. Magi --> Kalenos
10. Shudo -->Renzov
11. Kukowsky --> Ashtariel
12. rob006 --> Kukowsky

5- Renzov
2- Kalenos, Wayzin
1- Alexei, Ashtariel, Kukowsky

Giną:
Renzov - niewinny w linczu
Avalon – niewinny w mordzie

Aktualna lista graczy:
0. win0
1. Asthariel
2.
3. kindziuk
4. Alexei Kaumanavardze
5. Kalenos
6.
7. Wayzin
8.
9. Magi
10. Shudo
11. Kukowsky
12. rob006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 23:19, Renzov napisał:

Nie chce mi się odpisywać na te brednie. Wiem jedno- jak masz tyle obowiązków to po co
zapisujesz się do edycji? Żeby wpadać na koniec i pisać jedno zdanie? To Ty powinieneś
dorosnąć. I mała rada- zapisz się do edycji jak już się uspokoisz i będziesz w stanie
znaleźć czas. Bo na razie popisałeś się tylko skandalicznym poziomem dyskutowania porównywalnym
z przeciętnym uczniem gimnazjum i 100% olewaniem gry.
EOT


Dla Twojej wiadomości, jestem żonatym, dorosłym mężczyzną z dwójką dzieci i czasami nie mam czasu, a zapisałem się bo pracuje do 18tej i wieczów mogę poświęcić. Jeden dzień mi wypadł, a wcześniej po prostu "przespałem" rozpoczęcie. Zazwyczaj MG po potwierdzeniu wysyłał info o tym, że edycja się zaczęła, ale mea coulpa i tyle. Poza tym, dyskusja na poziomie gimnazjum, zazwyczaj zawiera więcej bluzgów, mniej skomplikowane słowa. Poza tym, to Ty mnie sprowokowałeś, pisząc w ten sposób o mnie. Ponad to, głos na Ciebie( koniec końców nie ważny) padł dlatego, że remis NIGDY nie jest dobry. I nie olewam gry. Przed pracą napisałem, miałem zamiar napisać po, ale PRZYPADEK losowy i już. Od jutra zaangażuję się na 100 %, a to dlatego, że odrobiłem pańszczyznę i wychodzę punkt 18ta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Białobrody zastanawiał się nad wydarzeniami z dwóch ostatnich dni i postanowił nie szukać winnego tylko zastanawiał się nad osobami które jego zdaniem są niewinne. Na chwilę obecną postanowił z kręgu swoich podejrzanych wyeliminować cztery osoby tj.
1. Asthariel – niewinny – w pierwszy dzień za szybko zaczął się rzucać w oczy z poszukiwaniami i głosem
4. Alexei Kaumanavardze – niewinny – mafia raczej tak nie olewa
7. Wayzin – niewinny – nie sądzę czy będąc w mafii tak olałby grę
10. Shudo – niewinny – sam się uniewinniam bo wiem że nie jestem funkcyjny
Te osoby na chwilę obecną Bialobrody wykluczył z kręgu podejrzanych. Oczywiście mógł być w błędzie ale jakieś założenia należy sobie postawić.

Pozostało mu sześć osób podejrzanych. Zobaczymy co dzień jutrzejszy pokaże.
Osoby które Shudo miał zamiar brać pod uwagę przy jutrzejszym linczu to: win0, kindziuk, Kalenos, Magi, Kukowsky, rob006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większa analiza jak wrócę z pracy, teraz parę słów wstępu:

Wczoraj w oczy rzucili się prede wszystkim, win0 i Kalenos . Pierwszy z nichi, przeważył lincz, tłumacząc, że chodzi o brak remisu. Możliwe jednak, że ratował kompana, lub (?) próbował skierować podejrzenia na jego właśnie. Dlatego też , na chwilę obecną mój wzrok, kieruje się ku niemu i jest moim kandydatem do linczu.

Nie wkluczam też Asthriel`a. Dlaczego?? Niegdyś popularną wśród mafiozów taktyką, była gra na błazna. Jeden był głośno, głosował pierwszy, próbował nadawać kurs wydarzeniom, a drugi kontrolował sytuację, żeby w ostateczności ratować tonącego kompana. Dlatego też, sądzę że prawdopodobnym jest jego kandydatura (ale mniej niż win`a)

Kindziuk, to trochę zagadka... Interesujące jest to, że oddał ostatniego posta o 22.31 i nie czekał na wyniki, mimo iż to tylko pół godziny. Jest to tylko poszlaka, na dodatek słaba i nie wiele mówiąca, poza tym mafia chyba byłaby ostrożniejsza. Torpeduje zdanie win-a o "dobroci" pojedyńczego linczu, co odbija się krótką wymianą zdań. Zupełnie, jakby nie zależało im na za dużej interakcji...

O Kalenosie już pisałem, jednak poszlaki wskazują, że albo jest tym "durgim" mafiozem, albo jest mafią... NA niego jednak raczej, nie zagłosuję, wobec tego, ze "mózgiem" wydaje się być win0, a jeżeli mam rację, to potem byłbym kandydatem nr. 1 na jego pomocnika.

Wayzin, gra jeszcze słabiej ode mnie i jak tak dalej pójdzie to padnie sam. Jeżeli jest więc mafiozem to miasto zyska, jeżeli nie to traci i nic na to nie poradzimy.

Magi... Cóż.. Ten ostatni post. Niby, że głowa boli, niby że w ostatniej chwili zmienić głosy. Może to przeczulenie, ale kto wie co by było, gdyby dodała tego posta wcześniej?? Nie mniej jednak, nie mam zamiaru się doszukiwać podtekstów i ponieważ Renzov okazał się niewinny, to raczej nie była próba ratowania kolegi, lecz próba pokazania głupoty wyboru większości.

Shudo... Wytypował 6 osób podejrzanych. Taki post woda... W zasadzie nie ma się do czego przyczepić w jego głosowaniu. Gra bardzo asekuracyjnie, a może za bardzo?? Wykreślił mnie z osób podejrzanych, tak jak Astrahiela. Reszty nie komentuje bo o Wayzinie już pisałem, a mnie czynniki losowe wykluczyły z gry, co zresztą postaram się narobić, mimo iż ominęła mnie największa zabawa. Wracając jednak do clue. Jeżeli kryje kompana (który wg. mnie jest podejrzany) to sądzę, że może stanowić drugą parę, wraz z Asthariel`em właśnie.

Kuk... Pan Rzepa szybko zagłosował, ale uprzedził że będzie nieobecny. Raczej niewinny, bo byłby obserwował grę, a gdyby jego kompan był zagrożony, to pewnie by interweniował. W każdym bądź razie IMHO kuk pisał za mało, żeby go ocenić, a wobec innych podejrzeń dla mnie odpada.

No i został rob Sprzeczka z Avalonem, głos na renzov`a... Czyżby nie przypadek. Avalon go wkurzył, więc go zamordował, a z Renzov`em poszedł za głosem ogółu?? Nie wiem , czy mafia by się wychyliła w ten sposób...

I miałem napisać pobieżnie, a napisałem całkiem sporą analizę. Jak dla mnie dwie możliwe pary mafiozów to:

win0 i Kalenos , oraz Shudo i Asthariel

Wobec tego, że przypadki się zdarzają (zakładam, że mnie ominą) i ponieważ miało być pobieżnie, a wyszło całkiem zgrabnie, mój lincz, póki co na win0

*************************

Lincz ---> Win0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, więc moją uwagę najbardziej przyciągnął Shudo. Nie można zarzucić mu milczenia, bo kilka postów w tej edycji napisał, ale też kompletnie nic nie wniósł do rozgrywki. Najpierw fabularka, wczoraj praktycznie cały dzień nic, uaktywnił się po 21 po czym "bez powodu" zlinczował Renzova, ale ten głos nie miał już praktycznie żadnego znaczenia, był tylko dobiciem niewinnego. Bezpieczny lincz, pada niewinny, praktycznie żadne podejrzenia nie padają w związku z tym na Shuda, bo Renzov i tak był już martwy. Bezpiecznie. W tym samym poście pada zapowiedzieć analizy, ale jedyne co z siebie wyrzucił to uniewinnienie Asthariela i milczków, a wrzucenie do grona podejrzanych całej reszty. Z tego można wysnuć wniosek, że jeżeli Shudo jest w mafii, to Asthariel jet raczej niewinny, bo uniewinnienie partnera w tak widoczny sposób byłoby chyba zbytnim ryzykiem.

Alexei też jest ciekawym przypadkiem. Tłumaczył się pracą, co można zrozumieć, a więc nie uniewinniałabym go tylko dlatego, że milczał. Dzisiaj się uaktywnił i wytypował dwie pary mafiozów, z czego jedna Shudo - Asthariel odpada dla mnie z powodu wymienionego wyżej. win0 i Kalenos to inna sprawa. Już wczoraj uważałam, że z Kalenosem jest coś nie tak, ale nie łączyłam go z winem. Zakładając winę Alexeia można pokusić się o przypuszczenie, że jest w parze z Kalenosem lub Shudem, a wysunięcie ich kandydatury do linczu jest zasłoną dymną.

No razie tyle, w związku z powyższym mój lincz wędruje na razie na Shuda. Mam nadzieję, że będzie dzisiaj bardziej aktywny i będzie można trochę podyskutować. A lincz przecież zawsze można zmienić, jeżeli przekonam się o słuszności takiego działania.


+++++++++++++++

Lincz---> Shudo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kalenos Rzygwtył obudził się rano, nalał sobie trochę gnomiego koniaku i zaczął rozmyślać nad wszystkim.

win0- jest moim głównym podejrzanym, bo próbował mnie wrobić w jakąś przynęte i potem coś mieszał.

Alexei Kaumanawardze- Niewiem co o nim myśleć, bo trochę za mało pisał.

Wayzin- No kompletnie nic nie pisał, więc i tak padnie.

Magi- Skoro Astharath jeszcze żyje to oznacza, że nie mogłaś otruć Zendemiona- powiedział uśmiechając się Kalenos Rzygwtył. Narazie dam ci spokój.

Shudo- Wydaje mi się, że Alexei ma racje, co do niego. Gra bardzo asekuracyjnie, aż za bardzo i wczoraj zagłosował na renzova, a renzov i tak był już martwy. Shudo, jakby chciał się wmieszać w tłum.

Kuk- W niczym mi nie podpadł.

rob - Zaczął kłótnie z kindziukiem na temat tego, że kindziuk zagłosował na wayzina, co jest praktycznie bezsensu, więc raczej w niczym mi nie podpadł.

kindziuk - Bezsensownie IMHO zagłosował na Wayzina..Co jest dziwne..Ale dziś dam mu spokój.

Asthariel- Jest dosyć aktywny i w niczym mi zbytnio nie podpadł.

Na dzisiaj moimi głównymi podejrzanymi są win0 i Shudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 21:19, Asthariel napisał:

A nie pamietam, był ostatnio? Weź jednak pod uwagę, że prawdopodobieństwo, że w krótkim
odstępie czasu znów by nim został jest bardzo niewielkie ;-P


Prawdopodobieństwo wylosowania roli kataniego jest za każdym razem takie same! Podstawy rachunku probabilistycznego się kłaniają... BTW: Mówiłem już że w końcu zaliczyłem egzamin z proby? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 22:00, kindziukxxx napisał:

> Remis dobrą opcją? Komuś tu chyba ostro odjebało...
no zawsze większe prawdopodobieństwo że padnie ktoś z mafii, jednak też większa szansa
ubicia niewinnego


Chłopie, co ty wygadujesz? I tak ginie jedna osoba, więc szansa na zabicie mafioza jest taka sama przy remisie jak i przy zwykłym linczu. Remis dodaje nam tylko wątek losowości, który odbiera nam konkrety. Nikt nie podjął decyzji, do nikogo nie można się przyczepić, niewiele wniosków można wyciągnąć. Remis daje nam tyle, że ginie jedna osoba, a my wracamy niemal do punktu wyjścia. Teraz przynajmniej mamy co analizować, jakąś siatkę głosów, a jakby wszyscy zgodzili się na remis, to co byś miał? Nic, ani pół podejrzanego, bo każdy postąpił tak samo - zgodził się na remis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 09:04, Alexei_Kaumanavardze napisał:

No i został rob Sprzeczka z Avalonem, głos na renzov`a... Czyżby nie przypadek. Avalon
go wkurzył, więc go zamordował, a z Renzov`em poszedł za głosem ogółu?? Nie wiem , czy
mafia by się wychyliła w ten sposób...


Czy ty aby na pewno piszesz o mnie? O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Rzygwtyle! Dopiero teraz coś mi tak zaświtało w głowie, że o polędwice elficką się pytałeś niegdyś. Przepraszam Cię, przez nadmiar alkoholu wyleciało mi to z głowy! Masz, częstuj się ile chcesz! Na dodatek mój znajomy przywiózł mi dziś świeże pieczywo z rodzynkami z elfickich jąder! Zaryzykujesz?

* * *

To może ja spróbuję wypowiedzieć się nieco pod innym kątem, bo w kwestii wczorajszego linczu wiele zostało już powiedziane, więc teraz pora poruszyć sprawę z innego (nieco kontrowersyjnego) punktu widzenia. Rozumiem, że z tego typu argumentami ciężko dyskutować, ale jakoś z tym żyć musicie. Najwyżej mnie zlinczujecie.

win0 - spokojne wejście w początek edycji, spokojna gra fabularna. Wprowadza remis w głosowaniu poprzez głosowanie na Kalenosa, dodatkowo rzuca rozpiskami, bo Windows jak zwykle to taki komputerek nasz kochany. Był obecny do końca głosowania, zaznaczył to swoim stwierdzeniem, że kindziukowi odjebało. ;) Nie angażował się jednak w zmiany w końcowych minutach, więc śmiem twierdzić, że jeśli jest mafiosem to z całą pewnością jego partnerem nie jest ktoś z potrójnego remisu. Dopiero minutkę po czasie oddaję dobitkę na Renzova, która tak właściwie nie zmienia nic.

Asthariel - wczoraj głosował jako pierwszy i dodatkowo jawnie domagał się tego by było wiadomym kogo linczujemy. Odezwał się także jako pierwsza osoba po rozpoczęciu edycji, co znaczy że był w pogotowiu, podczas gdy inni mogli nie zdawać sobie sprawy z rozpoczęcia edycji. Poza tym Asthariel wydaje mi się w tej edycji aktywny, bardziej aktywny, niż w niewielkiej ilości edycji z których go kojarzę. Sądzę, że może być potencjalnym funkcyjnym, który stara się by jego gra po edycji była uważana za dobrą. Wczoraj jako pierwszy wychylił się na prowadzenie do bycia zlinczowanym - toteż postanowił się bronić i zwrócić uwagę na Renzova. O 21:52 zwraca uwagę na ciszę panującą w temacie, 3 minuty później neguje swoje wcześniejsze słowa i próbuje w ciągu ostatnich 5 minut przełamać remis między nim, a Kalenosem. Podczas potrójnego remisu (Asthariel-Kalenos-Renzov) wspólnie z Shudem (głos w tej samej minucie) doprowadzają do ostatecznego pogrążenia Renzova.

kindziuk - spokojne wejście w początek edycji, bez fajerwerków prowadza gra fabularna, trochę zaczepek z Magi. Dziwny pierwszy lincz na Caela. Dodatkowo dziwi mnie to, że ewentualność potrójnego remisu uważa za dobrą opcję!

Alexei Kaumanavardze - kluczowy w tym wszystkim wydaje mi się jego pierwszy post w którym oznajmił, że nie wiedział o rozpoczęciu edycji, bo nikt mu o tym nie napisał. Znam to uczucie, bo miałem podobnie, tylko że ja akurat przypadkiem zajrzałem do mafii w czasie, gdy edycja się rozpoczynała. Jestem w stanie go na podstawie tego uniewinnić w obecnej chwili... Co prawda MG w ten sposób stwarza pole do świetnego wybiegu mafii, która odzywa się grubo po rozpoczęciu edycji, bo rzekomo nie wiedziała o jej rozpoczęciu, jednak zakładam, że Alexei w tym przypadku nie kłamał. Pozwolę sobie tutaj przy okazji na apel do Mistrzów Gry - nie bądźcie leniwymi dupami i rozsyłajcie role do wszystkich! Te parę kliknięć więcej naprawdę was nie zbawi!

Kalenos - odzywa się dzień po rozpoczęciu edycji, bez zbędnych fajerwerków. Głosuje jako trzeci na trzecią osobę (Magi). Następnie zmienia głos w odwecie na Windowsa. Trochę to zbyt rzucające się w oczy. Pod namową Asthariela zmienia głos na Renzova, doprowadzając w ten sposób do potrójnego remisu.

Wayzin - nie ma sensu brać go pod uwagę, pewnie MG nie wysłał mu informacji o roli to może nawet nie wiedzieć o rozpoczęciu edycji. ;) Może gdzieś sobie na jakąś wycieczkę wybył? Cholera wie, dzisiaj doprowadzi do swojej śmierci, gdyż wątpię by się pojawił.

Magi - spokojne wejście w początek edycji, jako pierwsza wyłamuje się poza ogólną charakterystykę postaci i wchodzi w polemikę z Renzovem. Prowadzi fabularnie grę zaczepną i stara się być powiązaną z jak największą ilością graczy. Znam jednak Magi z innych edycji i wiem, że często lubi sobie więcej popisać podczas początkowych fabularnych przepychanek, więc obecnie nie przyciąga zbytnio mojej uwagi. Głos w odwecie na Kalenosa - na początek gry ciężko prosić o lepszego kalibru argumenty.

Shudo - spokojne wejście w początek edycji, generalnie całą grę prowadzi nadto spokojnie. Nawet fabularnie nie miał zamiaru wplątywać się w żadne większe przepychanki, co też wyraźnie zaznaczył - możliwe, że dla zaznaczenia swojej obecności, by przypadkiem nie być uznanym za cichociemnego. Tuż przed samym mordem Zendemiona jako ostatni oficjalnie z nim rozmawiał.

rob006 - grę rozpoczął dzień później, jeśli chodzi o grę fabularną to nie wyróżnił się. Głosuje na mnie, bo mu się moje uwagi o krasnoludzkich jajkach nie podobały. Nie wiem, może jakieś kompleksy ma. Nie winię go za to. ;)

* * *

Przeanalizowałem i trochę ta moja analiza nie ma ładu i składu, jednak może spróbuję to jakoś podsumować:
Raczej niewinni - Wayzin, Alexei
Trzecia linia podejrzeń - Magwisienka, kindziuk (bardziej rozgarnięty partner pokierowałby coś jego grą)
Druga linia podejrzeń - rob006 (nic go nie uniewinnia, jednak po jego grze ciężko byłoby mi połączyć go z kimkolwiek), Kalenos
Pierwsza linia podejrzeń - win00, Asthariel, Shudo

Z czego bardziej skłaniałbym się dziś do sprawdzania kogoś z dwójki Asthariel i Shudo. Często się zdarza, że Ci co są zagrożeni podczas pierwszego linczu i się wyratują potem są wykluczani na jakiś czas z grona podejrzeń, jednak nie jestem za tym by w tym przypadku tak postąpić. Zobaczę jak rozwinie się sytuacja, widzę Magi oddała głos na Shuda, jeśli ktoś jeszcze byłby entuzjastą tego pomysłu, wówczas z liczbą trzech głosów już realnie byłoby można myśleć o jego zlinczowaniu. Póki co poczekam na rozwój sytuacji, jednak głos ponownie będę zmuszony oddać wcześniej. Tak mi się dziwnie te wieczory ostatnio układają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się